Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Výměna nevhodného dárku Bridgestone

Veletrh For Games 2018: Co přinesl? A jaké rekordy pokořil Alza OC?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Už posedmé propukl na výstavišti v pražských Letňanech veletrh For Games 2018. Od 25. do 28. 10. byly k vidění největší hardwarové a herní novinky. A stálo to za to. Představila se řada nejnovějších her, Alza OC překonal hned několik světových rekordů a nejlepší týmy českého a slovenského esportu se střetly v závěrečných kláních turnajových sérií Tiger Masters a MČSR. Jak to vypadalo na místě?

Obsah článku For Games 2018

  1. For Games 2018 a esport: CS:GO, FIFA 19, Hearthstone a Rocket League
  2. Overclocking na For Games 2018: Padaly rekordy
  3. For Games 2018: Hry na prvním místě
  4. Představilo se DLC ke Kingdom Come. A dorazil i Dan Vávra
  5. Red Dead Redemption 2 na For Games!
  6. Herní showroom Alza.cz na For Games
  7. Na For Games 2018 se ukázaly i nové herní telefony
  8. Poznejte technologii Intel Optane!

For Games 2018 a esport: CS:GO, FIFA 19, Hearthstone a Rocket League

Na veletrh For Games nemíří pouze „běžní“ hráči toužící vyzkoušet si na vlastní ovladače a myši ty nejnovější herní pecky – tradičně se zde koná i spousta turnajů, kde svůj um předvádí výkvět tuzemského esportu. Diváci tak mohli letos shlédnout finále sezón Tiger Masters (CS:GO, Hearthstone) a MČSR (FIFA 19 a Rocket League).

Nám udělal největší radost Patrik „Huhnak“ Hornák reprezentující barvy Alza Gaming, když 26. 10. zdolal v královské disciplíně 1v1 v napínavém finále valviho z týmu eEriness stal se tak vítězem MČSR ve FIFA 19. Týmovou soutěž 2v2 už o den dříve opanovalo duo Rozsi a Doli z AS Trenčín esports.

For Games 2018, MČSR, FIFA 19, Huhnak
Patrik „Huhnak“ Hornák z týmu Alza Gaming opanoval turnaj 1v1 ve hře FIFA 19.

Kulatý nesmysl v hlavní roli figuroval i během MČSR finále Rocket League. Nejlépe své motorizované „fotbalisty“ ovládali kluci z Team Sampi (Lauty, Deviix a nalmon). V pátek 26. došlo i na vyvrcholení turnajové série Tiger Masters v jedničce na poli herního virtuálního karbanictví, Hearthstonu. Lví podíl z celkové dotace 30 000 Kč si domů odnesl zástupce týmu Dark Tigers, Vlčák77.

Největší pozornost herního obecenstva byla však pochopitelně upřena na neděli, kdy se uskutečnilo očekávané CS:GO finále v rámci sezóny Tiger Masters. Třebaže rozhodně nebyla nouze o překvapivé okamžiky, vítězi se nakonec podle očekávání stali borci z Gunrunners, kteří své soky z týmu VENI VIDI VICI porazili poměrem 2:0 a získali tak (vedle cti a slávy, pochopitelně) hlavní cenu v podobě 50 000 Kč. Gratulujeme.

For Games 2018, Tiger Masters, CS:GO
Vítězný tým Gunrunners (zleva): Erik "The Elive" Sith, David "Frozen" Čerňanský, Patrik "Dev7l" Stuchlík, Karel "fredi" Královec, Michal"KETUBOR"Csontoš. a Richard "queztone" Strnátko. 

Overclocking na For Games 2018: Padaly rekordy

Alza OC ve složení Elkim, Alex@ro, Buildzoid, PKBO a Python.p taktovali nejnovější procesory Intel i9-9900K pomocí tekutého dusíku a dalších extrémních metod chlazení. Před zahájením For Games slibovali, že budou útočit na světové rekordy. A tak se také stalo.

Jaké rekordy padly? Alex stanovil světový rekord s procesorem Intel i9 9900K taktovaným na 7333 MHZ v benchmarku PiFast za 8,520 sekund. Dohromady si Alza OC připsal 4 rekordy, a to v benchmarcích XTU, wPrime, GPUPI for CPU a PiFast. Alza OC má tak nyní hned 3 zástupce v žebříčku deseti nejlepších overclockerů světa. Gratulujeme!

Tým Alza OC. Zleva: python.p, Easa, alex@ro, buildzoid, elkim, pkbo

A jak to vypadalo u stánku Alza OC na místě? Mrkněte na fotografie.

For Games 2018 na Alza OC For Games 2018 na Alza OC For Games 2018 na Alza OC For Games 2018 na Alza OC For Games 2018 na Alza OC For Games 2018 na Alza OC
Alza OC na For Games 2018. Autor: Jakub Bartoš.

For Games 2018: Hry na prvním místě

For Games se nesl ve znamení nejnovějších herních pecek. V rámci sezóny Tiger Masters a MČSR hostil turnaje profíků ve hrách CS:GO, Hearthstone, Rocket League nebo FIFA 19. Ke stánkům dorazili osobnosti naší herní scény a celá tuna her byla pro fanoušky k vyzkoušení – od zavedených pecek po tituly, ke kterým si sednete vůbec poprvé.

For Games 2018 a cosplay For Games 2018 na Alza OC For Games 2018 na Alza OC
? Koho jste veletrhu For Games 2018 mohli vidět? Z osobností herní scény se ukázali třeba naše špička Hearthstonu Petr „czechcloud“ Žalud, v Alza Gaming Showroomu se pak objevili streameři Lelek a Roman „blade“ Pilný nebo moderátorka pořadu RE-PLAY Alžběta Trojanová. 

Alžběta Trojanová; Lelek; Roman "blade" Pilný

V herních zónách na vás čekaly hry jako Assassin's Creed Odyssey, další zástupce jedné nesmrtelné řady Call of Duty: Black Ops 4, turnaj v PUBG nebo nejnovější Spider-Man, který u hráčů boduje příběhem, hratelností i zpracováním prostředí. A samozřejmě byla k dispozici i celá řada dalších hitů.

Co vše si bylo možné na For Games zahrát?

   

Představilo se DLC ke Kingdom Come. A dorazil i Dan Vávra

Český fenomén Kingdom Come: Deliverance netřeba představovat. Na vlně úspěchu dál jede pomocí DLC balíčků a nejnovějším z nich je příběhový datadisk The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon. V naší recenzi sklidil uznání za vtip a kvalitu příběhu, obojí si šlo na veletrhu vyzkoušet. A pokud jste zrovna nebrázdili středověkou krajinu, mohli jste se setkat s autorem Danem Vávrou.

   

Red Dead Redemption 2 na For Games!

Největší pecka roku Red Dead Redemption 2 vyšla 26. října na Xbox One a PS4. A na For Games 2018 si dlouho očekávanou akci z divokého západu šlo poprvé zahrát a definitivně se utvrdit v tom, že ji doma potřebujete. Že bylo na co se těšit, se můžete přesvědčit v našem novinkovém speciálu Red Dead Redemption 2.

Red Dead Redemption 2; screenshot, revolver Red Dead Redemption 2; screenshot: dead eye

Prostředí divokého západu láká. Konečně se dočkáme druhého dílu hry, která přitáhla ke konzolím nejednoho ortodoxního PC hráče.

Herní showroom Alza.cz na For Games

Svou herní zónu přinesl na výstaviště i Alza.cz. Kromě turnajů a prvních seznámení s novými tituly na vás čekají soutěže, virtuální realita nebo chytré hračky. Zastřílet bylo možné na NERF střelnici, vyzkoušet hromadu výkonných PC nebo konzolí a šlo navštívit Alza prodejnu.

Alza na For Games 2018
V herním showroomu Alza.cz na For Games 2018 se můžete podívat na Alza herní PC, v praxi si pak bude možné vyzkoušet HTC VIVE Pro a nejvýkonnější konzole na trhu. Navíc se vám představí Smart hračky.

 „Velkým lákadlem bude našlapaná Alza Gaming herna kde si zájemci na vlastní kůži vyzkouší, co dokáží aktuálně nejvýkonnější PC a konzole na trhu. Fanoušci na místě mohou okusit zážitky
z posledních novinek, např. Assassin’s Creed: Odyssey, Call of Duty: Black Ops 4, auta Forza Horizon nebo fotbalový simulátor FIFA 19 a chybět opět nebude ani virtuální realita s HTC Vive Pro,“
uvedl za Alza.cz Pavel Roubínek, expert na gaming.

Alza Showroom; For Games 2018 Alza Showroom; For Games 2018 Alza Showroom; For Games 2018 Alza Showroom; For Games 2018 Alza Showroom; For Games 2018 Alza Showroom; For Games 2018
Herní showroom Alza.cz v předvečer zahájení For Games 2018.

Na For Games 2018 se ukázaly i nové herní telefony

 

Současná doba přeje herním telefonům s vysokým výkonem, špičkovými displeji a pořádnou výdrží. Hned několik výrobců na For Games 2018 ukázalo, co pro hráče má. Nechyběl působivý Razer Phone s exkluzivní cenovkou a také jeho zástupce, Razer Phone 2. Ten by se do prodeje měl dostat v listopadu 2018.

V ruce si šlo potěžkat nedávno představený Honor 8X, jenž aspiruje na titul „nejlepší telefon do 7 000 Kč“. A dostavil se i Samsung Note9, který si chce získat hráčská srdce exkluzivní podporou mobilní verze Fortnite.

Razer Phone; herní mobily

Na For Games 2018 se ukázali herní telefony Honor 8X, Razer Phone či Samsung Note9. A nejen ty.

Poznejte technologii Intel Optane!

Inovativní paměť Intel Optane přidala vítr do plachet HDD diskům utlačovaným lákavou rychlostí SSD jednotek. V naší podrobné recenzi Intel Optane sklidila chválu a bezmála dokonalých 95 % hodnocení. Na For Games vám ji Intel představil s plnou parádou. S unikátní pamětí se bylo možno seznámit prostřednictvím workshopů nebo ukázek overclockingu a připraveny byly i soutěže.

i For Games 2018: To nejdůležitější v bodech
i Mohlo by vás zajímat:
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Veletrh For Games 2018, to byly čtyři dny napěchované herními tituly, výkonnými stroji a nadšenými fanoušky. Na výstavišti v Letňanech se 25.–28. října sešly přední značky i osobnosti ze světa PC a konzolových her. Zároveň s For Games byl na letňanském výstavišti PVA EXPO také veletrh hraček For Toys a For Babies.

Marvels Spider-Man - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční Úplně nové Spider-Manovo dobrodružství od Marvelu a Insomniac Games. Těšit se můžeš na staré dobré akrobatické dovednosti, improvizaci a houpání se na pavučinách, ale i na nové prvky, které v žádné hře se Spider-Manem zatím k vidění nebyly. Od parkourového pohybu a využívání prostředí až po nové soubojové kousky a velkolepá místa: tohle je Spider-Man, jakého jsi ještě nikdy nehrál.

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX2003
Kingdom Come: Deliverance - From the Ashes (steam DLC)
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: RPG, pro uplatnění je vyžadována základní hra, ve kterém máte možnost vybudovat vlastní osadu. Jako nově jmenovaný správce Přibyslavice musíte činit řadu rozhodnutí, jako například, které budovy postavit, či které lidi do své vesnice přivést. Budete take muset rozsoudit spory svých obyvatel. Být správcem není snadné, ale po náročném dni se můžete projet na svém novém koni, zahrát si kostky v hospodě, popřípadě otestovat své soubojové schopnosti v aréně.

189,- bez DPH 156,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: DGA0111b
Call of Duty: Black Ops 4 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a FPS/Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

599,- bez DPH 495,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX503
Call of Duty: Black Ops 4 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a FPS/Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

599,- bez DPH 495,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO475
HTC Vive Pro Full kit
Brýle pro virtuální realitu k počítači, max. rozlišení 2880 × 1600 px, 90 Hz, zorné pole 110°, připojení přes Bluetooth, USB-C a DisplayPort, ovladač a základová stanice součástí balení, gyroskop, g-senzor, proximity senzor

-21% 36 990,-
29 190,- bez DPH 24 124,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: CES9a003jb
HTC Vive Pro
Brýle pro virtuální realitu k počítači, max. rozlišení 2880 × 1600 px, 90 Hz, připojení přes Bluetooth a USB-C, sluchátka

-10% 22 290,-
19 990,- bez DPH 16 521,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: CES9a003ja
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi