Forzu Motorsport 7 si hráči mohou vyzkoušet v demoverzi už 19. září

Zobrazit katalog

Na letošní konferenci Microsoft představil spoustu novinek, z nichž největším tahákem je Forza Motorsport 7. Pro mnoho hráčů je to prakticky ten hlavní důvod, proč v budoucnu zainvestovat do nové konzole Xbox One X, na jejímž představení byla Forza Motorsport 7 výrazně prezentována. Jak se nám prozatím líbí a co od ní vlastně čekáme, vám řekne náš článek.

i(Update 08.09.17) V nedávné aktualizaci pro Forza Motorsport 7 jsme vám ukázali zástupce evropských a zámořských automobilek, které v novém titulu z dílen amerického Turn 10 se stoprocentní jistotou naleznete. Dnes vám nastíníme finální seznam nabízených vozů a datum vydání dema umožňujícího projet některé tratě Forza Motorsport 7 několik dní před oficiálním vypuštěním plné verze.

Demo Forza Motorsport 7 k nám dorazí 19. září

(Update 08.09.17) Datum vydání hlavního tahouna Xbox One a Xbox One X se pomalu, ale jistě blíží. Vývojáři z Turn 10 proto začali aktivněji dávkovat novinky o svém díle. Nedávno nám kupříkladu představili konečnou verzi seznamu vozidel, ke kterým se krátce po vypuštění jejich hry dostaneme. Je možné v něm nalézt jak časem ověřené klasiky, tak i pořádně neotestované kusy, jež svou závodní sérii prozatím ještě nedojezdily. Zde se vám dostane jen menší ochutnávky, protože nabízený seznam je skutečně rozsáhlý.

Subaru BRAT GL
Mazda MX-5
Subaru Legacy RS
McLaren M2B
Subaru SVX
McLaren #4 McLaren Cars M8B
Subaru Impreza 22B STi
McLaren #11 Team McLaren M23
Subaru Impreza WRX STi
McLaren #12 Honda McLaren MP4/4
Subaru Impreza WRX STI
McLaren F1
Subaru Legacy B4 2.0 GT
McLaren F1 GT
Subaru Impreza WRX STi
McLaren #59 McLaren GT 12C GT3
Subaru WRX STI
McLaren 12C
Subaru BRZ
McLaren P1
Subaru WRX STI
McLaren #60 Bhaitech 12C GT3
TAMO Racemo
McLaren 570S Coupé
Toyota #1 T100 Baja Truck
McLaren 650S Coupe
Toyota #99 All American Racers Toyota Eagle Mk III
McLaren P1 GTR
Toyota Hilux Arctic Trucks AT38
Mercedes-Benz W154

Vedle obsáhlého seznamu vozidel tvůrci oznámili také datum vydání demoverze pro Xbox One a PC. Ano, je to tak. Forza Motorsport 7 se na obou platformách dočká dema, a to konkrétně 19. října. Hráčům, kteří se jej rozhodnou otestovat, dá možnost navštívit pískem zavátou dubajskou trať Jebel Hafeet Pass, toskánským sluncem prozářený okruh Mugello a bouřkami sužované německé závodiště Nurburgring, jež před ně postaví nejeden náročný moment. K dispozici jim bude dán Mercedes-Benz Tankpool, Porsche 911 GT2 RS a Nissan Nismo GT-R LM.

Forza Motorsport 7; Porsche 911 GT2 RS

Nejvíce demo Forza Motorsport 7 zřejmě ocení hráči na PC, budou si totiž moci vyzkoušet, jak hra vlastně na jejich stroji pojede. Řada potencionálních kupců možná právě díky tomuto kroku zakoupí dílko Turn 10 ještě před třetím říjnem v ultimátní edici, jež jim umožní sednout za volant už 29. září. Vlastníci klasické verze hry si budou muset na PC i Xbox One počkat na oficiální datum vydání.

Co jsme napsali o Forza Motorsport 7 dříve?

(16.08.17) Tvůrci Forza Motorsport 7 prezentují auta z Evropy i ze zámoří

Naše poslední novinka vám prezentovala zástupce starých nezapomenutelných značek a spolehlivé japonské vozy, které se budou prohánět po tratích Forza Motorsport 7. V dnešní aktualizaci zřejmě vzbudíme pozornost milovníků amerických mašin a rychlých aut z evropských dílen, protože jim představíme nejvýraznější žihadla z těchto dvou vozových parků.

Vývojáři z Turn 10 pomalu ale jistě expandují vozový park svého nadcházejícího díla. Před pár dny byl totiž opět rozšířen o nové modely. Tentokrát se jedná o výrazné zástupce evropských značek, které znalci sportovních vozů velmi dobře znají. V prezentované paletě je možno nalézt favority ze stájí BMW, Fiat, Jaguar, Lancia, Volkswagen, Peugeot, Renault, Volvo či Opel. Detailněji se tvůrci v rámci svého týdenního speciálu podívali na 2013 Caterham Superlight R500, jež lze taktéž najít v seznamu, který vám zde mírně nastíníme.

Forza Motorsport 7; 2013 Caterham Superlight R500

Alfa Romeo 8C Competizione
Caterham Superlight R500
Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde
Fiat X1/9
Alfa Romeo 4C
Abarth Fiat 131
Audi Sport quattro
Fiat 124 Sport Spider
Audi RS 2 Avant
Holden HQ Monaro GTS 350
Audi RS 4 Avant
Holden Sandman HQ panel van
Audi RS 6
Holden Torana A9X
Audi TTS Coupé
HDT VK Commodore Group A
Audi R8 V10 plus
Holden VL Commodore Group A SV
Bentley Continental GT Speed
HSV GTSR
Bentley EXP 10 Speed 6 Concept
Holden HSV W427
Bentley Bentayga
HSV GTS
Bentley Continental Supersports
HSV GEN-F GTS
Bowler EXR S
Jaguar XJ-S
BMW 2002 Turbo
Hyundai Veloster Turbo

Na nové aktualizaci jde krásně vidět, že se Turn 10 snaží fanouškům kvalitních vozů nabídnout prvotřídní kousky. V obsáhlém spektru značek tím pádem rozhodně nemohou chybět žihadla ze zámořských automobilek, které ve Forza Motorsport 7 reprezentují jak stará, tak i nová auta. Jejich nedávno vypuštěný soupis jasně ukazuje, že Američané nabízejí jen to nejlepší. Našli jsme v něm totiž SRT Viper GTS, Subaru Impreza 22B STi, Jeep Trailcat a Ford Shelby GT350R, který tvůrci detailněji pitvají ve svém článku zaměřeném na tyto rychlé krásky. My vám z něj přinášíme menší výčet:

Forza Motorsport 7; 2016 Ford Shelby GT350R1

Chevrolet Super Sport
Jeep Grand Cherokee SRT8
Chevrolet Corvette Z06
Jeep Wrangler Rubicon
Chevrolet Camaro Super Sport
Jeep Grand Cherokee SRT
Chevrolet Camaro ZL1
Jeep Trailcat
Chrysler VH Valiant Charger R/T E49
Local Motors Rally Fighter
Chrysler 300 SRT8
Mercury Cougar Eliminator
Dodge Challenger R/T
Meyers Manx
Dodge Coronet Super Bee
Penhall The Cholla
Dodge Shelby Omni GLHS
Polaris RZR XP 1000 EPS
Dodge Viper GTS ACR
Pontiac Firebird Trans Am
Dodge SRT-4 ACR
Plymouth Cuda 426 HEMI
Eagle Talon TSi Turbo
Plymouth GTX 426 HEMI
Ford F-100
Plymouth Prowler
Ford Falcon XY GTHO Phase III
Pontiac Firebird Trans Am SD-455
Ford Mustang Mach 1
Pontiac Firebird Trans Am GTA

(03.08.17) Ve Forza Motorsport 7 najdeme vysloužilé veterány i zástupce země vycházejícího slunce

V naší předchozí aktualizaci jsme vám ukázali základní spektrum zástupců evropských sportovních značek, jež budou ve Forza Motorsport 7 k mání. V námi prezentovaném seznamu bylo možné nalézt Ferrari Spa 330 P4, Lamborghini Sesto Elemento a Porsche 918 Spyder. Dnes dozajista potěšíme fandy legendárních veteránů a japonské kvality, kteří své oblíbence v minulé novince nenašli.

Představená paleta byla plná nových vozů brázdících dálnice a silnice současnosti. Forza Motorsport 7 vám však nabídne i legendy, s nimiž se na vozovce moc často nestřetnete. Celkem se můžete těšit na šedesát zástupců různých historických automobilových značek. K dispozici vám bude dán například Ford Mustang GT Coupe, Chevrolet Corvette, Dodge Charger R/T a Honda RA300. Jejich detailnější výčet máte zde. Pokud však nechcete ztrácet čas, pod tímto textem naleznete jeho částečný výpis.

Forza Motorsport 7; 1953 Chevrolet Corvette

Alfa Romeo Giulia TZ2
Ford Fairlane Thunderbolt
Alfa Romeo 33 Stradale
Ford Mustang GT Coupe
Auto Union Type D
Ford Falcon XR GT
BMW 507
Ford Mustang Boss 302
BMW Isetta 300 Export
Holden 50-2106 FX Ute
Chevrolet Camaro Super Sport Coupe
Honda RA300
Chevrolet Nova Super Sport 396
Jaguar Mk II 3.8
Datsun 2000 Roadster
Jaguar E-type S1
Dodge Dart HEMI Super Stock
Jaguar D-Type
Dodge Charger Daytona HEMI
MINI Cooper S

Tvůrci Turn 10 vám v nové Forza Motorsport 7 nedají jen klíčky k časem prověřeným vozidlům. Kromě nich dostanete do rukou také sedmdesát sedm automobilů značky Mazda, Mitsubishi, Honda, Nissan, Subaru a Toyota, které se vyznačují vysokou kvalitou a spolehlivostí. Dočkat byste se měli také širší palety možností u starého dobrého lakování, jež vám umožní upravit si vámi navolená žihadla hlavně po vizuální stránce. Podrobnější výčet japonského vozového parku najdete buď na tomto odkazu, nebo v kratší verzi pod tímto odstavcem.

Forza Motorsport 7; Honda Civic Type R Forza Motorsport 7; 2017 Acura NSX

Honda Civic Type-R
Nissan Juke Nismo RS
Honda S2000 CR
Nissan IDx NISMO
Honda Civic Si
Nissan Titan Warrior Concept
Honda Civic Type R
Nissan GT-R
Infiniti G35 Coupe
Subaru BRAT GL
Infiniti IPL G Coupe
Subaru Legacy RS
Infiniti Q50 Eau Rouge
Subaru SVX
Infiniti Q60 Concept
Subaru Impreza 22B STi
Mazda Cosmo 110S Series II
Subaru Impreza WRX STi
Mazda RX-3
Subaru Impreza WRX STI

(27.07.17) Vývojáři z Turn 10 nastiňují vozový park Forza Motorsport

Fandové rychlých vozů a hlasitého štěkotu motorů mohou začít plesat. Plejádu sportovních automobilů ve Forza Motorsport 7 totiž zaručeně obohatí zástupci kultovních značek, které nemohou v kvalitní závodní hře za žádných okolností chybět. Dočkat bychom se měli skutečně bohaté nabídky žihadel, jejíž obsah je mírně naťuknut v rámci naší nové aktualizace.

V nedávno vydaném preview jsme vám dodali většinu dostupných informací o nové Forza Motorsport 7. Jak jsme v něm již naznačili, na výběr budete mít více než sedm set vozů. V nabízené paletě bude možno nalézt zástupce britské značky Aston Martin, francouzského Bugatti, italského Lamborghini i legendárního Porsche.

Forza Motorsport 6; Ferrari Spa 330 P4 Forza Motorsport 7; Lamborghini Sesto Elemento Forza Motorsport 7; Porsche 918 Spyder

Tvůrci před pár dny vypustili podrobnější informace o chystaném vozovém parku. Dnes se díky jejich přičinění můžeme na oficiálních stránkách Forza Motorsport 7 detailně podívat na Ferrari Spa 330 P4, Lamborghini Sesto Elemento a Porsche 918 Spyder. Mimoto máme k dispozici také seznam sto šedesáti vybraných vozidel, který bude v následujících týdnech rozšiřován o nové kusy. Níže jsme pro vás připravili menší ochutnávku.

Porsche 356A Speedster
Porsche 911 GT2 RS
Porsche 718 RS 60
Radical SR8 RX
Porsche 914/6
Radical RXC Turbo
Porsche 911 Carrera RS
Saleen S7
Ferrari FF
Spania GTA Spano
BAC Mono
TVR Sagaris
Bugatti EB110 Super Sport
Ultima Evolution Coupe 1020
Bugatti Veyron Super Sport
W Motors Lykan HyperSport
Donkervoort D8 GTO
Zenvo TS1
Ferrari 166MM Barchetta
Aston Martin Vanquish
Ferrari 375
Aston Martin V12 Vantage S
Ferrari 500 Mondial
Aston Martin Vantage GT12
Ferrari 250 California
Aston Martin Vulcan
Ferrari 250 Testa Rossa
Aston Martin DB11

Forzu Motorsport 7 si konečně zahrajete i na PC

Pro začátek je třeba zmínit, že novou Forzu Motorsport si tentokrát užijí kromě konzolistů také hráči na PC, kteří doposud neměli možnost serióznějšího zástupce závodní značky okusit. Hra by na většině současných strojů měla jet vcelku obstojně, minimálně dle uváděných požadavků lze říct, že nový pokračovatel série rozhodně nebude patřit mezi nejnáročnější projekty. K hraní na ucházející detaily budete potřebovat Intel i5 4460 3.2GHz, 8GB RAM a grafickou kartu NVIDIA GTX 670 či kus s podobnou výkonovou hodnotu.

S extrémně silným strojem budete schopni si Forza Motorsport 7 zahrát i v rozlišení 4K a 60 snímků za sekundu, jež bude zvládat nový Xbox One X. S vysokou pravděpodobností se také dočkáme funkce cross-platformumožňující vlastníkům stolních počítačů závodit proti konzolově orientovaným hráčům, kterým více než stůl a židle sedí pohodlná pohovka.

Forza Motorsport 7; Lamborghini Wheel

Co nového nabídne Forza Motorsport 7?

Dost již bylo technických parametrů a čísel, nyní se podíváme na zoubek hře samotné. Nový projekt od vývojářského studia Turn 10 by měl zastínit své předchůdce snad ve všech ohledech. Dostaneme v něm čerstvé tratě, neojetá vozidla, dynamicky se měnící počasí a střídání dne a noci. Forza Motorsport 7 rozhodně nepřináší na papíře málo novinek, podrobněji lze však nahlédnout jen na některé z nich.

Nejprve naťukneme mapy, na kterých si ve Forza Motorsport 7 zajezdíme. Na prozatím dostupných záběrech jsme měli možnost vidět pouští obklopenou trať, která by měla být umístěna blízko Dubaje. Při jejím průjezdu jsme se mohli kochat detailním návrhem krajiny, která nám v určitých momentech brala dech. Následně se závod přesunul na svižný středoevropský okruh nabízející taktéž velmi specifickou atmosféru. Pokud bude mít zbývající spektrum lokací minimálně tak kvalitní návrh jako prozatím nabízená dvojice, budeme nadmíru spokojeni. 

Forza Motorsport 7; sunset Forza Motorsport 7; Race in rain

Když už jsme u příjemného vizuálu map, nesmíme zapomenout na kombinaci dynamicky se měnícího počasí a střídání denního cyklu. Délka závodu ve Forza Motorsport 7 vždy určitým způsobem nadefinuje jeho průběh. Čím déle pojdete, tím je větší šance, že se změní jeden z klíčových faktorů. Startovat můžete například uprostřed klidné noci, ideální pro náležité projetí gum, postupem času se ale může přivalit krupobití, které vám dokáže slušně zatopit. No a startovní pásku nakonec projedete s prvními slunečnými paprsky, jež vám pořádně zvednou náladu.

Ve Forza 7 jezdí více než 700 vozů

Poslední inovací, o které máme podrobnější informace, je velikost vozového parku. Ve Forza Motorsport 7 nalezneme více než 700 vozů od různých automobilek. V pestré škále vozidel najdeme sporťáky, supersporty, auta střední třídy, staré americké veterány a legendární Alfu Romeo P3, která již dávno dojezdila. Nejvýraznějším kouskem bude zřejmě nové Porsche 911 GT2 RS, které bylo přítomno i u prezentace na E3 2017.

Forza Motorsport 7; Alfa Romeo P3

i Mohlo by vás zajímat
Gran Turismo Sport (PODROBNÁ RECENZE)?
Need for Speed Payback dorazí 10. listopadu
Je The Legend of Zelda nejlepší hra všech dob?
Co vše víme o Total War Warhammer 2?

Microsoft nám na letošní prezentaci představil jen malý počet výrazných exkluzivit. Forza Motorsport 7 je prakticky jednou z nejzásadnějších her, jež tento rok zamíří na Xbox One a nový Xbox One X. Na nás tento nový pokračovatel série udělal velmi dobrý dojem. Díky čerstvé várce tratí, slušnému jízdnímu modelu, neojetým vozům a perfektní kombinaci dynamicky se měnícího počasí a střídání denního cyklu se na něj budeme hodně těšit. Snad se ho jeho tvůrcům podaří do vydání maximálně odladit pro všechny platformy, na které má 3. října dorazit.

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací