Fujifilm X-A5 (RECENZE)

Zobrazit katalog
Fujifilm X-A5 (RECENZE)

Recenze

Aktualizováno

Společnost FUJIFILM představila nový fotoaparát X-A5, který je nástupcem předchozího, necelé dva roky starého modelu X-A3, takže označením v číslování přeskočil čtyřku, což je ale obvyklé, protože právě čtyřka je v Japonsku, Koreji nebo v Číně považována za nešťastné číslo, podobně jako u nás třináctka, a proto se tomuto číslu značná část výrobců vyhýbá. Nový model X-A5 zachovává dosavadní, stále oblíbený retro styl a přichází současně s novým objektivem Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ, se kterým bude pravděpodobně brzy v prodeji jako cenově zvýhodněný set. Pojďme se podívat na jeho recenzi.

Fujifilm X-A5 – jiné vnitřnosti ve stejném designu

Design těla fotoaparátu Fujifilm X-A5 se oproti předchozímu modelu Fujifilm X-A3 příliš nezměnil a zůstal téměř stejný. V podstatě přesně stejné zůstaly i rozměry, tedy až na jediný nepatrný milimetr, o který je novinka větší na výšku. Nepatrně se zvedla i hmotnost fotoaparátu, a to o taktéž téměř zanedbatelných 22 gramů. Mohlo by se tedy zdát, že z tohoto úhlu pohledu zůstalo vše stejné, ale není to tak úplně pravda, i když jak se to vezme. Starší verze se totiž prodávala především v setu s objektivem Fujinon XC 16-50mm f/3,5-5,6 OIS II., kdežto žhavá novinka jde do prodeje se zcela novým základním objektivem Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ.

Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5
Fujifilm X-A5 je přímým nástupcem bezzrcadlovky X-A3. Novinka má vylepšený obrazový snímač i procesor, zvládá 4K video i Bluetooth a výdrž až 450 snímků na jedno nabití baterie.

Zdánlivě to není velký rozdíl, protože světelnost je stejná a jen rozsah ohniska se u novinky trošku posunul směrem k širšímu úhlu záběru (což vnímám jako plus). Zcela zásadní je však rozdíl ve velikosti a hmotnosti, protože nový základní zoom je výrazně menší – průměr je zhruba stejný, ale je o dost kratší, a také o poznání lehčí. Celkově tedy rozdíl ve fotoaparátu samotném nestojí za řeč, ale pokud to bereme v úvahu jako celek včetně základního zoomu, který bude asi ve většině případů nejpoužívanějším objektivem, tak se dá říct, že jako celek je novinka opravdu o dost menší. Na nošení v kapse to sice ještě pořád moc není, ale pokrok ve zmenšování to rozhodně je.

Samotné tělo fotoaparátu Fujifilm X-A5 zůstalo také téměř stejné a s tím spojená ergonomie jeho ovládání, která se hodnotí dosti obtížně, protože hodně záleží na konkrétním uživateli. Pokud máte spíše menší ruku a máte rádi spíše více ovládacích prvků, pak budete jistě nadšeni, protože fotoaparát je příjemně malý a většina nejpodstatnějších funkcí má svoje samostatné tlačítko, případně si lze nastavení uživatelsky přizpůsobit, včetně funkčního tlačítka Fn, kterému lze funkci přiřadit podle svých konkrétních potřeb.

Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5
Fujifilm X-A5 nabízí vestavěný blesk, výklopný displej s možností otočení o 180° a poctivé provedení s retro designem.

Na druhou stranu pokud máte spíše velkou ruku, či přímo tlapu (tak jako já 😊), tak budete mít spíše problém, protože do větší ruky fotoaparát Fujifilm X-A5 prostě moc nepasuje. Držení velkou rukou totiž není příliš jisté, protože se není moc čeho zachytit a dost často se mi také stávalo, že jsem při manipulaci s fotoaparátem stiskl nějaké tlačítko, aniž bych chtěl. Ještě častěji se mi stávalo, že jsem fotoaparát nechtěně zapnul při vkládání do brašny, protože jsem při tomto pohybu nechtěně zavadil o hlavní vypínač. Nemluvě pak o tom, že některé ovládací prvky jsou pro větší ruku už poměrně titěrné, což platí zejména pro roller na zadní stěně. Tohle se opravdu těžko hodnotí, protože je to silně individuální a co jednomu vadí, jiný přivítá.

i Fujifilm X-A5 je předpisovým zástupcem dané kategorie, který velmi dobře vypadá a je příjemně malý a lehký, byť pořád ještě ne kapesní, přitom s výstupem, který se zcela jednoznačně vyrovná i některým zrcadlovkám. Má to ale i svá „ale“, především pro fotografy s větší rukou, kterým bych před koupí rozhodně doporučil si přístroj napřed důkladně osahat, aby se ujistili, že ergonomie malého těla s malými ovládacími prvky bude vyhovující i pro jejich ruce.

Stejně jako předchozí verze ani Fujifilm X-A5 již nemá hledáček, a i tohle je z hlediska hodnocení poměrně obtížné, protože je to opět hodně individuální záležitost a třeba mně osobně to nijak nevadí. Tak jako tak je to další daň za velmi kompaktní tělo fotoaparátu. Naopak jednoznačným pozitivem je rozhodně kvalitní, dotykový a vyklápěcí LCD monitor, který lze vyklopit opravdu hodně, tedy i otočit úplně dopředu o 180° pro pořizování stále oblíbených selfie anebo pro focení v krkolomnějších pozicích, focení těsně u země, na stativu apod. Při praktickém fotografování je to opravdu natolik výhodné řešení, že bych tuto vlastnost už dnes při výběru fotoaparátu zahrnul do TOP 10 nejpodstatnějších vlastností. Celkově pak systémový kompakt s výměnnými objektivy Fujifilm X-A5 působí příjemně kompaktním a poměrně robustním dojmem. Také osvědčený retro design lze z estetického pohledu hodnotit jako zdařilý a efektní. Prostě klasická „Fujinka“, jak jsme na ně za poslední roky už tak nějak zvyklí.

Vynikající obrazová kvalita ve své kategorii

Základem fotoaparátu Fujifilm X-A5 je snímací čip formátu APS-C, technologie CMOS s rozlišením 24 Mpx a dostupným rozsahem citlivostí ISO 200-12 800, v rozšířeném rozsahu pak ISO 100-51 200. Rovnou musím říct, že samotná výstupní kvalita fotografií je přímo vynikající, a to jak s ohledem na barevné podání, tak dynamický rozsah i úroveň šumu při vysokých citlivostech ISO. Tady bych snad jen dodal, že z praktického hlediska v případě použití vyšších citlivostí na noční scény fotoaparát, respektive obrazový procesor, dosahuje velmi dobře vyvážených výsledků jak s ohledem na míru šumu, tak i na ztrátu detailů kresby, kdy se navíc barevný šum téměř nevyskytuje. Otázkou je, nakolik je to zásluha snímacího čipu a nakolik obrazového procesoru, ale výsledky jsou každopádně výborné a plně srovnatelné s výstupy digitálních zrcadlovek i bezzrcadlovek, včetně dražších modelů, se stejným formátem čipu (APS-C). Výsledky můžete sami posoudit na přiložených ukázkách, včetně možnosti stažení fotografií v plném rozlišení na konci článku.

Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5
Výstupní kvalita fotografií je úžasná, posuďte sami.

Pokud mám fotoaparát Fujifilm X-A5 hodnotit jako celek, tak musím opět vzít v úvahu i základní zoom objektiv Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ, se kterým bude v prodeji a ze kterého jsem trošku rozpačitý. Na jednu stranu je opravdu o hodně menší a lehčí než jeho předchůdce, ale daní je například elektronické ovládání zoomu. Zoomovací prstenec je totiž v podstatě jen přepínačem blíž / dál a samotný posun je realizován motoricky. To může být výhoda třeba při natáčení videa, ale na fotografování si na to, tedy já osobně, tak nějak nemůžu zvyknout, notabene bez jakéhokoli náznaku stupnice, a to nejen zoomu, ale i v případě ostření.

Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5
Nevýhodu bych viděl v dodávaném objektivu, optická kvalita nepatří mezi nejlepší a dost nevyzpytatelně reaguje na protisvětlo.

Pokud jde o samotnou optickou kvalitu tohoto objektivu, tak celkově bych řekl, že jde spíše o průměr a nejedna konkurence dokáže za stejné peníze vyrobit lepší. Na druhou stranu ale zase nemůžu říct, že by byl vysloveně špatný. Největším problémem, na který jsem v průběhu testu narazil, byla zcela nevyzpytatelná reakce na protisvětlo, kdy jednou se sluncem v přímém záběru se neobjevil ani jediný reflex a při jiném záběru stačila pouhá pouliční lampa, navíc mimo záběr, na reflex tak velký, že fotografie byla přímo nepoužitelná. Na běžné fotografování je ale objektiv Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ v pohodě dostatečný, pokud ale patříte k náročnějším, tak osobně bych raději sáhnul po nějakém tom pevném ohnisku z nabídky objektivů Fujinon. Pokud navíc vyberete nějaký v provedení „palačinka“, pak jsou ještě mnohem menší a ve spojení s tímto fotoaparátem Fujifilm X-A5 už jsou i doslova kapesní.

Hlavní technické specifikace fotoaparátu Fujfilm X-A5:

ParametryFujfilm X-A5
Snímací čipAPS-C, CMOS, 24 Mpx
Poměr stran3 : 2
Rozsah citlivosti ISOISO 100-51 200
Rychlost sériového snímání6 fps (max 10 snímků)
LCD monitor3“ (7,5 cm), dotykový
HledáčekNe
Video4K / 15p, Full HD / 60p
Bezdrátové rozhraníWiFi, Bluetooth 4.1 LE (Low Energy)
Paměťové kartySD, SDHC, SDXC
Vestavěný bleskGN 5,7 (ISO 200)
Výdrž baterie450 fotografií
Rozměry117 × 68 × 40 mm
Hmotnost361 gramů

Vylepšené ostření, dobré video a zajímavé funkce

Za zmínku stojí také nový hybridní systém automatického zaostřování, který kombinuje autofokus s fázovou detekcí a zaostřování s detekcí kontrastu. Systém je rychlejší a přesnější než u předchozího modelu, a to jak při fotografování, tak i při natáčení videosekvencí. S tím souvisí i rychlost sériového snímání, která je maximálně „jen“ 6 snímků za vteřinu, což sice v dnešní době zdánlivě není mnoho, ale vzhledem k určení a celkové koncepci fotoaparátu to je, podle mého názoru, v pohodě dostatečné. Při praktickém použití fungovalo automatické ostření bez problémů a spolehlivě, zdůrazním snad jen obvyklé upozornění, že stejně jako u jiných fotoaparátů je i v tomto případě věnovat pozornost správnému nastavení podle fotografova záměru a nespoléhat se jen na výchozí nastavení. Prakticky to znamená nezapomenout, třeba při fotografování osob, aktivovat automatické ostření na oči, což je při focení lidí skvělý pomocník. Stejně tak ale při přechodu na jiný motiv jej zase raději vypnout, protože za některých okolností se může stát, že AF bude „hledat oči“ i tam, kde nejsou.

Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5  Fujifilm X-A5
Vyzkoušel jsem také kvalitu fotek při různých citlivostech ISO. Snímky z fotoaparátu Fujifilm X-A5 mají skvělé barevné podání, dynamický rozsah i úroveň šumu při vysokých citlivostech ISO.

Dále je fotoaparát v praxi skvěle využitelný i na video, i když novinka v podobě 4K rozlišení je spíše jen (marketingově) symbolická, protože při 4K videu je snímková frekvence jen 15p. Osobně bych mnohem raději upřednostnil klasické Full HD rozlišení, které už má kadenci 60p, což je skvělá hodnota i pro plynulé natáčení velmi rychle se pohybujících objektů. Natáčet ale můžete například také až čtyřikrát zpomalené HD video.

Z prakticky použitelných a zajímavých funkcí musím zmínit třeba Motion Panorama s výstupními panoramatickými snímky o rozlišení 9 600 x 2 160 px. Pro „hračičky“ jsou pak zajímavé také třeba režimy HDR Art, filtr pro potlačení mlhy, simulace filmových efektů či režim rozšíření dynamického rozsahu, který však reálně není zase tak účinný, jak by se to z popisu mohlo zdát. Zmínit se ale musím také o vestavěném blesku, jehož výkon je velmi nízký – směrné číslo GN 5,7 při ISO 200 je opravdu málo. Prakticky si ale můžete pomoci navýšením citlivosti ISO, což si vzhledem ke kvalitě snímače můžete v pohodě dovolit. V praxi také jistě využijete možnost bezdrátově propojit fotoaparát Fujifilm X-A5 se svojím chytrým telefonem či tabletem pomocí rozhraní WiFi, nebo Bluetooth ve verzi 4.1 LE (Low Energy), laicky řečeno s výrazně sníženou spotřebou energie. Pokrok udělala také baterie, respektive hospodaření fotoaparátu s energií, takže jeho výdrž je o poznání lepší, než tomu bylo u starších modelů (podle údajů výrobce až 450 fotografií na jedno nabití).

Závěrečné hodnocení Fujifilm X-A5

Fotoaparát Fujifilm X-A5 je v dané kategorii zařazen spíše do nižší střední cenové hladiny, i když úplně přesně se to zatím říct nedá, protože přesná cena pro český trh v době psaní tohoto článku (03/2018) nebyla známa. Dá se ale odhadovat zhruba někde kolem 15 000 Kč včetně DPH a včetně základního objektivu Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ. Fotoaparát je malý, lehký, rychlý, pohotový, s velkým množstvím funkcí a režimů a také s velkým bonusem v podobě technicky špičkově kvalitních fotografií. V neposlední řadě pak také s velmi hezkým retro designem ve třech různých barevných verzích – stříbrný základ v kombinaci s hnědou, černou nebo růžovou.

i Dodávaný objektiv nepatří k nejlepším, vylepšit to můžete koupí jiného. Vyberte si ten správný podle našeho průvodce Jak vybrat objektiv.

Na druhou stranu můžou mít uživatelé s větší rukou problém s ergonomií, ale ti s rukou menší budou spíš nadšeni. Někomu také může chybět hledáček a v některých situacích může být problémem nízký výkon vestavěného blesku, stejně jako každému asi nesedne čistě elektronické ovládání nového objektivu bez jakéhokoli označení, stupnic a podobně, případně občasné nevyzpytatelné chování v protisvětle.

Snímky z Fujifilm X-A5 v plném rozlišení

Hlavní výhody i nevýhody Fujifilm X-A5

Hodnocení 82 % Alza.cz
Hlavní parametry: Provedení
75 %
Obrazová kvalita
90 %
Poměr cena / výkon
80 %

Klady

  • Malé rozměry i hmotnost
  • Hezký design
  • Vysoká kvalita fotografií
  • Rychlost
  • Množství funkcí
  • Přiměřená cena

Zápory

  • Horší ergonomie pro větší ruce
  • Nemá hledáček
  • Nízký výkon blesku
  • Pro někoho dodávaný objektiv

Fujifilm X-A5 (PREVIEW)

Společnost FUJIFILM představila nový fotoaparát X-A5, který je nástupcem předchozího, necelé dva roky starého modelu X-A3, takže označením v číslování přeskočil čtyřku, což je ale obvyklé, protože právě čtyřka je v Japonsku, Koreji nebo v Číně považována za nešťastné číslo, podobně jako u nás třináctka, a proto se tomuto číslu značná část výrobců vyhýbá. Nový model X-A5 zachovává dosavadní, stále oblíbený retro styl a přichází současně s novým objektivem Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ, se kterým bude pravděpodobně brzy v prodeji jako cenově zvýhodněný set.

Fujifilm X-A5 zrychlil a umí Full HD při 60 fps

Nový fotoaparát je vybaven 24 Mpx CMOS senzorem s Bayerovou barevnou maskou a podporou automatického zaostřování s fázovou detekcí. Celý hybridní systém automatického zaostřování by tak měl být výrazně rychlejší (výrobce udává, že hned dvakrát), a to zejména v případech fotografování rychle se pohybujících objektů. Nový je také obrazový procesor, u kterého výrobce uvádí, že je 1,5x rychlejší než jeho předchozí verze. Dá se tedy předpokládat, že fotoaparát Fujifilm X-A5 tak bude po všech stránkách celkově o poznání svižnější, jak jeho předchůdce.

Citlivost čipu je dostupná v rozmezí ISO 200 až ISO 12 800 s možností uživatelského rozšíření až na ISO 100 až ISO 51 200 a fotoaparát má také režim automatického nastavení citlivosti ISO s nastavitelnou nejvyšší povolenou citlivostí. Rychlost sériového snímání je v plném rozlišení 6 snímků za vteřinu v sérii až 10 snímků, nebo 3 snímky za vteřinu v sérii až 50 fotografií. K dispozici je mechanická i elektronická závěrka, s mechanickou je rozsah expozičních časů od 30 vteřin až po 1/4000 vteřiny. S elektronickou závěrkou je nejkratší expoziční čas až 1/32 000 vteřiny. Synchronizační čas vestavěného blesku je 1/180 vteřiny. Výkon tohoto blesku je však bohužel poměrně nízký, jeho směrné číslo při ISO 200 je pouhých 5,7 takže v případě většího dosahu bude nutné použít vyšších citlivostí ISO.

Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5
Fujifilm X-A5 je přímým nástupcem bezzrcadlovky X-A3. Novninka má vylepšený obrazový snímač i procesor, zvládá 4K video i Bluetooth a výdrž až 450 snímků na jedno nabití baterie.

Nechybí samozřejmě ani možnost natáčení videa, a to až v Ultra HD rozlišení (3 840 × 2 160 pixelů), bohužel však pouze velmi omezeně – v Ultra HD můžete souvisle natočit maximálně 5 minut záznamu a to rychlostí jen 15 snímků za vteřinu, takže zejména v případě natáčení rychlejších dějů asi nebude pohyb zaznamenán zrovna plynule. Pokud ale vystačíte s Full HD (jako že naprostá většina uživatelů s ním jistě vystačí), pak je k dispozici téměř čtvrthodina nepřetržitého záznamu, a navíc rychlostí 60 snímků za vteřinu, což je dostatečná hodnota i pro velmi rychlé děje či scény.

Hlavní technické specifikace fotoaparátu Fujfilm X-A5:

ParametryFujfilm X-A5
Snímací čipAPS-C, CMOS, 24 Mpx
Poměr stran3 : 2
Rozsah citlivosti ISOISO 100-51 200
Rychlost sériového snímání6 fps (max 10 snímků)
LCD monitor3“ (7,5 cm), dotykový
HledáčekNe
Video4K / 15p, Full HD / 60p
Bezdrátové rozhraníWiFi, Bluetooth 4.1 LE (Low Energy)
Paměťové kartySD, SDHC, SDXC
Vestavěný bleskGN 5,7 (ISO 200)
Výdrž baterie450 fotografií
Rozměry117 × 68 × 40 mm
Hmotnost361 gramů

Nová bezzrcadlovka Fujfilm X-A5 na jedno nabití vydrží 450 snímků

K dispozici je samozřejmě obvyklá paleta expozičních režimů, od plné automatiky až po plně manuální režim a samozřejmě celá řada kreativních režimů a filtrů, včetně simulací napodobujících specifické barvy kinofilmů, nebo nové režimy redukce mlhy či HDR Art. V poloautomatických režimech je k dispozici korekce expozice v rozsahu až +/- 5EV. Fotografie se ukládají na obvyklé paměťové karty SD/SDHC/SDXC jak ve formátu JPG, tak i RAW ve třech stupních rozlišení, plus navíc ještě v režimu panorama o rozměru 9 600 × 2 160 pixelů. Fotoaparát má také vylepšenou spotřebu energie a na jedno nabití baterie by měl pořídit až 450 fotografií, což je v dané třídě opravdu hodně slušná hodnota.

Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5 Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5
Fujifilm X-A5 nabízí vestavěný blesk, výklopný displej s možností otočení o 180° a poctivé provedení s retro designem.

Za zmínku také stojí 3“ LCD monitor na zadní stěně, který lze otočit až o 180° pro lepší pořizování stále oblíbených selfie a podobně. Nechybí samozřejmě ani bezdrátová rozhraní a to jak Wi-Fi, tak Bluetooth ve verzi 4.1 LE, tedy se sníženou spotřebou energie. Pomocí firemní aplikace Fujifilm Camera Remote je tak možné fotoaparát dálkově ovládat, sdílet fotografie a podobně.

Kromě výměnných objektivů je také možné využít sáňky pro externí systémové blesky a další příslušenství a za zmínku stojí také kompatibilita s tiskárnou Fujifilm Instax SP-3. Jako celek je pak fotoaparát Fujifilm X-A5 malý, lehký a pohotový, s rychlostí naběhnutí až za 0,4 vteřiny. V prodeji bude ve třech barevných provedeních, jejichž základem je stříbrná, doplněná o černou, hnědou a růžovou. Do prodeje by měl fotoaparát přijít ještě tento měsíc, prodejní cena pro český trh je však zatím neznámá, ale pro zahraničí je to 599 USD v setu s novým objektivem Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ.

Nový objektiv Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ

Druhou ohlášenou novinkou je pak nový objektiv Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ, který bude v prodeji společně s novým fotoaparátem Fujifilm X-A5. Objektiv je zajímavý především tím, že má zase o fous širší úhel záběru, než je v této kategorii zvykem, tedy 86,9°, což zhruba odpovídá kinofilmovému ekvivalentu 23mm, což je skvělá zpráva především pro fotografy krajiny či architektury. Celkový rozsah zoomu objektivu je pak ekvivalent 23–69°. Další zajímavostí je, že jde o powerzoom, tedy elektronicky ovládaný zoom i zaostřování (krokovým motorkem). Objektiv je také velmi malý a lehký (ve vypnutém stavu je jeho délka pouze 44 mm a hmotnost 135 gramů), výrobce udává, že jde o nejmenší a nejlehčí základní zoom pro jeho systém X.

Bezzrcadlovka Fujifilm X-A5
Objektiv Fujinon XC 15-45mm se světelností f/3,5-5,6 a optickou stabilizací bude mít velmi široký úhel záběru 86,9°.

Optická soustava je složená z 10 čoček, z čehož jsou 3 čočky asférické a 3 z optického ED skla se sníženým rozptylem. Clona objektivu je sedmilamelová s maximálním zacloněním na f/22. Dále je objektiv vybaven optickou stabilizací s udávanou účinností 3EV, což pravda není mnoho. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 5cm od přední čočky objektivu (13 cm od roviny čipu), což ale platí pouze pro nejširší úhel záběru. S prodlužujícím se ohniskem stoupá nejkratší zaostřitelná vzdálenost až na 35cm na delším konci zoomu. Na objektiv je možné našroubovat klasické fotografické filtry se závitem o průměru 52 mm. Objektiv bude v prodeji ve stříbrném a černém provedení a na trhu by se měl objevit v březnu tohoto roku. Cena pro český trh zatím také není známá, ale pro zámoří je to 299 USD.

Technické specifikace objektivu Fujinon XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ

ParametryFujfilm X-A5
Ohnisko15–45mm (ekvivalent 2369)
Optická soustava10 čoček v 9 skupinách
Optická stabilizaceAno
Clona7 lamel, f/3,5-5,6 až f/22
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost5 cm
Průměr filtrového závitu52 mm
Rozměry62 x 44 mm
Hmotnost135 gramů
Michal Kupsa

Michal Kupsa

Michal Kupsa se narodil v roce 1970 v Brně. Fotografovat začal již ve svých 15 letech a novinářské činnosti propadl již o tři roky později. Na svém kontě má spolupráci s řadou prestižních českých i zahraničních médií, včetně České televize, Českého rozhlasu, National Geographic, Národní knihovny Kongresu USA, iDNES, nadace Člověk v tísni a většiny českých magazínů o fotografii a fotografování. Zaměřuje se především na cestopisné články, recenze fototechniky a vedení fotografických kurzů.

Fujifilm Fujinon XF 16mm f/1.4 WR - Objektiv Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Fujifilm Fujinon XF 16mm f/1.4 WR
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 24 mm), závit pro filtry 67 mm, automatické ostření, clonový kroužek, odolnost proti prachu a vlhkosti, váha 375 g
27 990,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: OF3102a
5,0
Fujifilm Fujinon XF 18mm f/2.0
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C, závit pro filtry 52 mm, automatické ostření, clonový kroužek, váha 116 g
16 990,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: OF3103a
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací