Nové fotoaparáty Fujifilm řady X a excelentní GFX 50S

Zobrazit katalog
Nové fotoaparáty Fujifilm řady X a excelentní GFX 50S

Fujifilm Finepix X100F je pohotový kompakt pro náročné

Fujifilm oznámil příchod již čtvrté generace pokročilého kompaktu X100, tentokrát s koncovým písmenem F, který v nabídce nahradí model X100T. Těšit se můžeme zejména na rozšířený hybridní hledáček, nejmodernější snímač, rychlý obrazový procesor a oblíbený elegantní design kompaktního přístroje.

Fujifilm Finepix X100F black

Srdcem fotoaparátu Fujifilm X100F je snímač X-Trans CMOS III s rozlišením 24,3 Mpx, jenž nabízí nejvyšší výkon v celé historii řady X. S ním spolupracuje vysokorychlostní obrazový procesor X-Processor Pro, zasluhující se o nízký šum při vysokých citlivostech a vynikající reprodukci barev jak na statických snímcích, tak i ve videu. Počet ostřících bodů byl oproti předchozím modelům podstatně zvýšen ze 49 na současných 91. Odezva je úžasná – náběh za 0,5 s, interval fotografování 0,2 s, zpoždění závěrky 0,01 s. Automatické zaostření trvá neuvěřitelných 0,08 s a funguje přesně i při slabém osvětlení -3 EV. Přístroj byl doplněn o zcela tichou elektronickou spoušť, která je schopna dosáhnout doby expozice pouhých 1/32 000 s. 

Podrobná nastavení a přizpůsobení fotoaparátu

Počet snímků za sekundu byl u elektronického hledáčku zvýšen na 60 fps. V pravém dolním rohu optického hledáčku je zobrazováno malé okénko elektronického dálkoměru, který zvyšuje přesnost při kontrole ostření. V okénku EVF se může zobrazovat 100 % zorného pole nebo obraz s 2,5× nebo 6× zvětšením a také v něm můžete kontrolovat expozici a vyvážení bílé. Praktickým retro prvkem modelu X100F je volič ISO zabudovaný do voliče doby expozice. Novým elementem je také joystick umožňující okamžitě přesouvat oblast zaostření v osmi směrech a poloha „C“ na voliči pro korekci expozice, ve které lze nastavit rozsah ±5. 

Fujifilm X100F ovládací objímky

X100F Fujifilm X series řadaX100F předsádka širokoúhlá telekonvertorX100F tělo Fujifilm X

Většina tlačítek a voličů je soustředěna na pravou stranu, což dovoluje rychlou změnu nastavení a zároveň pevné držení fotoaparátu. Výklopný 3" TFT LCD displej usnadňuje fotografování pod různými úhly. Maximem ISO citlivosti je hodnota ISO12800, kterou model X100T nabízel jako rozšířenou možnost, u X100F je však ve standardním nastavení. I při zvláště vysoké citlivosti fotoaparát úspěšně potlačuje digitální šum a produkuje krásné snímky s tmavými odstíny a hladkými přechody i při slabém osvětlení. Otočný volič na přední straně v kombinaci voličem ISO nastaveným na „A“ dovolí rychle nastavovat ISO na některou z běžných hodnot od 200 do 12 800 v krocích po 1/3 EV. 

Objektiv Fujinon 23mm F2

Vnější povrch fotoaparátu je potažen syntetickou koženkou, aby byl trvanlivější, odolal i neopatrnému zacházení a byl příjemný na dotek. Speciálně vyvinutý objektiv FUJINON 23mm F2 má vestavěný třípolohový ND filtr a svojí povrchovou úpravou zabraňuje přesvícení a zdvojení obrazu. Jeho optika přináší vysoce ostrý obraz ve středu i na okrajích snímku. Přístroj je vybaven také digitálním telekonvertorem, jenž kromě 35mm formátu vestavěného objektivu umožňuje zvolit zorný úhel odpovídající formátu 50 nebo 70 mm. Můžete tedy fotografovat univerzálně se třemi různými ohniskovými vzdálenostmi. Tubus objektivu má kromě objímky clony ještě jednu ovládací objímku, které lze přiřadit často používaná nastavení, např. citlivost ISO nebo simulaci filmu.

Objektiv dovoluje použití předsádek s optikou, která dostane z integrovaného objektivu přístroje X100F maximum. Širokoúhlá předsádka WCL-X100 II znásobí pevnou ohniskovou vzdálenost cca 0,8×, čímž přemění objektiv na formát 28 mm. Je ideálním řešením při fotografování ve stísněných prostorách nebo fotografování krajiny. Speciální Tele-předsádka TCL-X100 II zužuje zorný úhel tím, že násobí pevnou ohniskovou vzdálenost hodnotou cca 1,4×, čímž přemění objektiv na formát 50 mm (ekvivalent 35mm formátu). Objektiv lze pak použít v například pro fotografování portrétů nebo fotografování nablízko ze vzdálenosti již od 14 cm.

Full HD video s efekty klasické filmové kamery

Fujifilm X100F zvládne točit Full HD video se snímkováním až 59,94p a přenosovou rychlostí 36 Mbps. Během natáčení videa lze též použít ruční expozici, měnit clonu, dobu expozice a citlivost ISO. S přístrojem lze snadno dosáhnout efektu snímků pořízených na klasický film. Simulaci filmu nabízí režim ACROS, v němž lze tvořit monochromatické snímky i videa s hladkou gradací a dokonale tmavými plochami. Režim Classic Chrome naopak dodá vašemu videu nádech dokumentárního snímku s tlumenými odstíny a výrazným tónováním. Dojem filmové kamery dotvoří funkce Efekt zrnění.

Fujifilm X100F pouzdro kožené volitelné hnědéfoťák X100F FujifilmFujifilm X100F stříbrná silverX100F Fujifilm kožené pouzdro

Po stažení aplikace FUJIFILM Camera Remote lze fotoaparát na dálku ovládat skrze smartphone či tablet a stahovat z něj bezdrátově fotografie a videa jedním dotykem. Přes aplikaci je možné ovládat základní funkce jako dotykový AF nebo volbu doby expozice, ale také upravovat další nastavení fotografování nebo dokonce na dálku natáčet video. Fotoaparát můžete dovybavit praktickým a také velmi nápaditým koženým pouzdrem.

Fujifilm X-T20 zaujme praktickou dotykovou obrazovkou a výměnnými objektivy

Druhým kompaktem z rodiny X, na který se můžeme těšit v únoru, je X-T20, nástupce vysoce ceněného modelu X-T10. Vybaven je rovněž inovovaným 24,3Mpx APS-C snímačem X-TransTM CMOS III a obrazovým procesorem X-Processor Pro. Přepracované algoritmy AF podstatně zrychlují aktivaci autofokusu a zlepšují schopnost sledovat pohybující se objekty. Model X-T20 nabízí také hledáček typu SLR a ovládání otočnými voliči.

Fujifilm X-T20 stříbrná

Videa v rozlišení 4K a s manuálním nastavením

Fujifilm X-T20 umožňuje záznam videa v rozlišení 4K s datovým tokem 100 Mbps. Natočené video si můžete přehrát na externím monitoru prostřednictvím portu HDMI. Pro audio vstup lze použít externí mikrofon. Maximální snímková frekvence v 4K rozlišení je 29,97 fps, video v rozlišení Full HD lze natáčet s frekvencí snímků až 59,94 fps. Během natáčení videa lze použít ruční expozici, též změnit clonu, dobu expozice a citlivost ISO.

Fujifilm X-T20 objektivy Fujinon FX

Fujifilm X-T20 stříbrná sáňky pro bleskX-T20 Fujifilm objektivy kompaktX-T20 fujifilm displej hledáček

Model X-T20 je vybaven výklopným dotykovým 3,0" LCD TFT displejem s rozlišením 1,04 Mpx, který umožňuje fotografovat s přístrojem nad hlavou nebo nízko nad zemí. Skrze dotykový panel lze v režimu fotografování dotykem prstu snadno zaostřovat na určité místo, přesouvat body zaostření a následně pořídit snímek. V režimu přehrávání je funkcí ještě více, ovládání je podobné smartphonu – přejetím prstem lze listovat mezi snímky, poklepáním na displej nebo roztahováním a stahováním dvou prstů lze snímek zvětšit či zmenšit atd.

Klasický design a špičkové výsledky

Design kompaktního a lehkého těla přístroje nese všechny hlavní znaky fotoaparátů řady X – vrchní i spodní kryty jsou vyrobeny z vysoce pevné hořčíkové slitiny, přesně frézované hliníkové voliče na horní straně. Volič pro korekci expozice přidává polohu C pro korekci expozice v rozsahu ±5 dílků, páčka automatického režimu přepíná do plně automatického režimu. Přístroj oproti předchůdci nabízí nový režim simulace filmu ACROS, větší oblast detekce fáze AF, inovovaný ostřící algoritmus s rychlostí AF až 0,06 s a interval fotografování 0,25 s. Frekvence sekvenčního snímání se vyšplhala na 5 fps. Uživatelské nastavení kontinuálního ostření AF-C nabídne výběr z pěti předvoleb podle toho, jakým způsobem se váš objekt pohybuje. 

Navýšení opět zaznamenaly ostřící body, rovněž ze 49 na 91. Inovace vědoucí k přesnějšímu ostření na málo kontrastních objektech zaznamanal algorytmus AF. V ostřícím režimu Zóna můžete zvolit oblast 3×3, 5×5 nebo 7×7 v rámci 91bodového pole AF. Nechybí detekce očí pro automatické ostření na oči osob. Opět nechybí rychlá a zcela tichá elektronická spoušť. Funkce vícenásobné expozice umožňuje zkombinovat dva různé objekty do jediného snímku, např. přidat do snímku další osobu.

Vysoké ISO a minimum šumu

Narozdíl od staršího modelu X-T10 nabízí X-T20 citlivost ISO 12800 již v základním nastavení. Efekt klasické kamery vytváří funkce Simulace filmu a režim ACROS, která se zaslouží o perfektní monochromatické snímky s krásnými texturami ve vyšší kvalitě než v běžném monochromatickém režimu. Přítomna je i funkce Efekt zrnění pro reprodukci výrazné zrnitosti jako na snímcích pořízených filmovou kamerou. Funkci lze nastavit na možnost Strong (Silný) nebo Weak (Slabý) a kombinovat se všemi režimy simulace filmu. 

fotoaparát Fujifilm X-T20 dotykový LCD displej

černý foťák Fujifilm X-T20 objektivy Výměnné objektivy Fujifilm X-T20 fotoaparátFujifilm X-T20 otočené voliče tlačítla

Organický elektronický hledáček EL nabízí ostrý živý obraz s vysokým rozlišením 2,36 Mpx. V těle přístroje je integrován vysouvací blesk se systémem Super Intelligent Flash, automaticky upravujícím světelný výkon podle typu scény. Pro instantní umělecké efekty nabízí model X-T20 i funkce rozšířeného filtru. 

Vyměnitelné objektivy pro zachycení různých podmínek

Fujifilm X-T20 je vybaven držákem FUJIFILM X pro nasazení kteréhokoliv z 24 objektivů XF. Fotoaparát využívá unikátní technologii zpracování obrazu Lens Modulation Optimizer (LMO), která na základě optických parametrů a charakteristik daného objektivu koriguje optické vady a zajišťuje maximální ostrost v celé ploše snímku. Spolehnout se můžete na integrovanou Wi-Fi pro fotografování ze smartphonu nebo tabletu a snadné stahování pořízených záběrů přes aplikaci FUJIFILM Camera Remote.

fotoaparát Fujifilm X-T20

Fujinon XF 50 mm F2 R WR

Společně s fotoaparátem X-T20 Fujifilm představil také nový port objektiv Fujinon XF 50 mm F2 R WR, který rozšíří nabídku výměnných objektivů řady X. Kompaktní objektiv zaujme zejména vysokorychlostním AF, vylepšenou ostrostí a odolností vůči povětrnostním vlivům. Ohnisková vzdálenost v přepočtu na 35 mm film činí 76mm a maximální clona je F2.0. Objektiv tak snadno vykouzlí líbivý efekt bokeh. Objímka clony a ostřicí objímka má přesnou aretaci a hladké tlumení pro snadné ovládání.

Objektiv Fujinon XF 50 mm F2 R WR

Konstrukce sestává z 9 optických prvků v 7 skupinách včetně jedné asférické ED čočky, která eliminuje sférické a chromatické aberace, a vnitřního systému automatického ostření. To ovládá krokový motorek, jenž rychle a zcela tiše pohybuje optickými prvky. Hmotnost objektivu činí pouhých 200 g. Na vnějším povrchu jsou ve velké míře použity kovové díly tvořící robustní a na dotek příjemný design. Objektiv je na deseti místech po obvodu tubusu utěsněn a odolá tak povětrnostním vlivům, prachu a funguje při teplotách do -10°C. Maximální clonové člíslo je f/16, zorný úhel 31,7° a minimální ostřící vzdálenost 39 cm. Fujinon XF 50 mm F2 R WR budete moci zakoupit ve stříbrné i černé variantě. 

Fujifilm GFX 50S

Ateliérové fotoaparáty byly po dlouhou dobu doménou společnosti Fujifilm, nástup digitálních přístrojů však pro ni znamenal strmý ústup z dřívějších pozic. Nyní, po úspěšném přijetí řady X, se k radosti všech profesionálů Fujifilm vrací na pole středního formátu, a to v podobě digitálního fotoaparátu Fujifilm GFX 50S. Ten dává svými parametry a cenou jednoznačně najevo, že výrobce jim hodlá aspirovat o titul krále středního formátu. Snímač s CMOS s rozměry 43,8 x 32,9 mm a rozlišením 51,4Mpx stačí i pro produkci velkoplošných billboardů. Nejen v úrovni digitálního šumu výrazně předčí Full-frame snímače, které co do velikosti přesahuje přibližně 1,7krát.

S ohledem k velikosti snímače a snaze zachovat kompaktní rozměry sáhl Fujifilm k bezzrcadlové konstrukci. Tato volba má zásluhou eliminace rázu při sklopení zrcátka pozitivní vliv na obrazovou kvalitu. Elektronický hledáček má pak vysoké rozlišení 3,49 Mpx. Kvitujeme, že jej lze snadno odejmout a při fotografování se spoléhat pouze na živý náhled v 2,36Mpx LCD displeji.

Fujifilm GFX 50S; středoformátový fotoaparát

Díky chytré konstrukci a využití hořčíkových slitin se můžeme těšit na lehké, odolné a kompaktní tělo. Váha by měla dosahovat 60 % běžného středoformátového přístroje. 

Fujifilm GFX 50S; středoformátový fotoaparát; hledáčekFujifilm GFX 50S; středoformátový fotoaparát; horní pohledFujifilm GFX 50S; středoformátový fotoaparát; celkový pohled

Fujifilm GFX 50S; středoformátový fotoaparát; objektivyFujifilm GFX 50S; středoformátový fotoaparát; snímačFujifilm GFX 50S; středoformátový fotoaparát; zadní LCD displej

Fujifilm GFX 50S využívá nově vyvinutý bajonet G Mount. Ten se vyznačuje velkým průměrem a důrazem na odolnost a dlouhou životnost. Ruku v ruce s tím Fujifilm oznámil i nové objektivy Fujinon FG s ultra-vysokým rozlišením, které jsou požadavkům nového 51,4Mpx snímače ušity na míru. Výrobce dokonce deklaruje, že nová řada jeho skel si poradí až se 100Mpx snímači.

Fujifilm GFX 50S by měl dorazit na trh v únoru, a to dle neoficiálních odhadů za cenu přesahující 150 tisíc Kč. 

Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací