LEGO boost duben LEGO boost duben

Fujifilm: Novinky a aktuální výhodné nabídky

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Zatímco konkurenti s bezzrcadlovkami teprve začínají, Fujifilm je vyrábí již řadu let. Loňský rok byl navíc pro Fujifilm nadmíru úspěšný. Hlavní díl zásluhy tkví v uvedení modelu Fujifilm X-T3, který byl zejména mezi profesionálními fotografy skvěle přijat. Jaké fotoaparáty a objektivy Fujifilm je nyní možno koupit s výraznou slevou? A jaké novinky Fujifilm v poslední době představil?

Fujifilm novinky

Fujifilm: Novinky a aktuální výhodné nabídky – OBSAH

 1. Fujifilm X-T100 + XC 15–45mm: Ideální set pro náročnější začátečníky
 2. Fujifilm X-A10: Bezzrcadlovka za cenu běžného kompaktu
 3. Fujifilm X-E3 + XF 23mm: Profi fotoaparát v cestovním provedení
 4. Fujifilm X-T3: Šampion nové generace bezzrcadlovek
 5. Fujifilm X-T30: Za málo peněz téměř bez kompromisů
 6. Fujifilm Instax: Focení hlavně pro zážitek
 7. Novinka mezi objektivy: Fujinon XF 16mm F2.8 R WR
 8. Fujifilm a režimy simulace filmu

Fujifilm X-T100 + XC 15–45mm: Ideální set pro náročnější začátečníky

Novinka roku 2018 Fujifilm X-T100 dokazuje, že kvalitní začátečnická bezzrcadlovka nemusí stát mnoho. Díky kompaktnímu tělu, snadnému ovládání a přehlednému menu není třeba znát žádná pokročilá nastavení. Zpočátku si vystačíte s automatickým režimem, jak ale začne vaše fotografická dovednost růst, Fujifilm X-T100 s vámi bude držet krok v poloautomatickém, prioritních i plně manuálním režimu.

i

Exkluzivní dárky na Alza.cz k Fujifilm X-T100
K setům fotoaparátu Fujifilm X-T100 obdržíte praktické příslušenství ZDARMA. Získat lze ministativ JOBY GorillaPod, fotobrašnu Lowepro Scout 120 nebo Reproduktor BOSE SoundLink Color II. Na jaký dárek se můžete těšit, zjistíte vždy u konkrétního produktu.

Fujifilm X-T100
 • 24,3 Mpx APS-C senzor
 • Objektiv XC 15–45mm f/3,5–5,6 OIS PZ v ceně
 • Výklopné 3" LCD vhodné i pro selfie a vlog
 • Elektronický hledáček vyšších modelů

Více o Fujifilm X-T100 + XC 15–45mm

V podobném duchu můžete pracovat i s objektivy. Ze všestranného setového objektivu XC 15–45mm f/3,5-5,6 OIS PZ budete nadšeni, pokud ale najdete svůj styl a začnete inklinovat k jiným ohniskovým vzdálenostem (zoom), můžete objektiv snadno vyměnit za kterýkoliv z bohaté rodiny FUJINON X Mount. Ať už půjde o focení divočiny třeba s teleobjektivem XF 100–400mm, nebo umělecké komponování s XF 23mm f/2.0 R WR, X-T100 je na všechno připraven.

Navíc tato bezzrcadlovka potěší i fanoušky formátu selfie díky snadno výklopnému displeji. Ze stejného důvodu po něm rádi sáhnou i „vlogeři“, kteří ocení také funkci natáčení videa ve Full HD/24p a 4K/15p.

Varianty Fujifilm X-T100

Představení fotoaparátu Fujifilm XT100.

Fujifilm X-A10: Bezzrcadlovka za cenu běžného kompaktu

Pokud hledáte skutečně levný fotoaparát, který se používá stejně snadno jako běžný kompakt, kvalitou fotografií se ale blíží spíše bezzrcadlovkám střední třídy, je pro vás Fujifilm X-A10 tím pravým. Atraktivní je zejména díky svým malým rozměrům, nízké hmotnosti a ovládání, které zvládne každý. Může být proto vhodnou volbou jak pro začínající fotografy, tak například jako dárek pro rodiče či prarodiče fotografováním příliš nepolíbené.

Fujifilm X-A10
 • Velký APS-C senzor (16,3 Mpx)
 • Univerzální objektiv v ceně
 • Snadné ovládání a malé rozměry
 • Výklopný 3" LCD displej pro autoportréty

Více o Fujifilm X-A10

Absence hledáčku minimalizuje design a ani ovládacích prvků není zbytečně mnoho, fotoaparát počítá s tím, že se uživatel spolehne spíše na automatické a poloautomatické režimy, ale samozřejmě je k dispozici také manuál a prioritní režimy. Dobré vlastnosti obrazového výstupu jsou zajištěny velkým APS-C senzorem i opticky kvalitním objektivem Fujinon 16–50 mm f/3,5–5,6.

Podívejte se na video představující Fujifilm X-A10.

Fujifilm X-E3 + XF 23mm: Profi fotoaparát v cestovním provedení

Profesionální fotografové zpravidla nechtějí kilogramy fototechniky, pod nimiž si strhnou záda. Nám samotným se líbí myšlenka malého zařízení, které je schopno pořizovat snímky v prvotřídní kvalitě, zároveň se ale vejde do kapsy. A právě tím je Fujifilm X-E3.

i

Exkluzivní dárky na Alza.cz k Fujifilm X-E3
K vybraným setům fotoaparátu Fujifilm X-E3 obdržíte praktické příslušenství ZDARMA. Získat lze ministativ JOBY GorillaPod, fotobrašnu Lowepro Scout 120 a popruh Peak Design Cuff Charcoal.

Fujifilm X-E3
 • APS-C senzor s rozlišením 24,3 Mpx
 • Prvotřídní objektiv Fujifilm XF 23 mm f/2,0 v ceně
 • Dotykový LCD displej
 • 4K video při 30 snímcích za sekundu
 • Profesionální výbava a výkon v kapesních rozměrech

Více o Fujifilm X-E3 + XF 23mm

Zejména s objektivem XF 23 mm (full frame ekvivalent 35 mm) se jedná o skvělé cestovní kombo, které se uplatní především v dokumentární, reportážní či pouliční fotografii, ale i při focení krajiny, architektury, portrétů a vlastně čehokoliv jiného. Ne nadarmo se o 35 mm mluví jako o té nejuniverzálnější ohniskové vzdálenosti. O to více záleží při získávání efektní kompozice na fotografově umu.

Fujifilm X-E3 je univerzální zrcadlovka s APS-C senzorem totožným s tím, který najdeme v bývalé vlajkové lodi Fujifilm X-T2. Obrazová kvalita tedy reprezentuje téměř vše, čeho jsou dnešní fotoaparáty schopny dosáhnout. Na rozdíl od velmi podobného fotoaparátu Fujifilm X-T20 je elektronický hledáček X-E3 umístěn v levém horním rohu, což napomáhá orientaci v prostoru při komponování záběru, jedno oko totiž není ani trochu blokováno tělem fotoaparátu.

Třešničkou na dortu X-E3 je inovovaný ovládací systém, který sestává z joysticku a dotykového displeje a který si recenzenti fototechniky převážně pochvalují.

Varianty Fujifilm X-E3

Mimo toto produktové video má Fujifilm na svém kanálu také řadu dalších videí o X-E3.

Fujifilm X-T3: Šampion nové generace bezzrcadlovek

Co se fototechniky týče, byl minulý rok velmi plodný – urodilo se mnoho bezzrcadlovek a mezi nejlepší z nich patří právě Fujifilm X-T3. Fotografové i recenzenti byli omámeni nástupcem oblíbeného modelu X-T2 i inovacemi, které byl schopen přinést. Po stránce designu jsou oba fotoaparáty téměř identické, prémiově zpracované, odolné proti nárazu i vodotěsné. Hlavní vylepšení totiž přišla uvnitř.

i

Exkluzivní dárky na Alza.cz k Fujifilm X-T3
Při koupi fotoaparátu Fujifilm X-T3 můžete obdržet praktické příslušenství ZDARMA. Získat lze ministativ JOBY GorillaPod, fotobrašnu Lowepro Scout 120 a čistící sadu Rollei.

Fujifilm X-T3
 • Vlajková loď značky Fujifilm
 • Špičkový APS-C senzor s rozlišením 26,1 Mpx
 • Sekvenční snímání 11/20 fps (mechanická/elektronická závěrka)
 • 4K video při 60 sn./s (10bit)
 • Elektronický hledáček (zvětšení 0,75krát, rozlišení 3 690 000 bodů)
 • Odolné vodotěsné tělo ze slitiny hořčíku
 • 425 bodů automatického ostření

Více o Fujifilm X-T3

Prvním vylepšením oproti staršímu modelu je nový X-Trans IV senzor, který přináší 26,1 Mpx namísto předchozích 24,3 Mpx a zásluhou nové technologie BSI i vyšší světlocitlivost. Fujifilm X-T3 navíc poskytne díky novému obrazovému procesoru lepší výsledky za zhoršených světelných podmínek i vyšší dynamický rozsah.

Vylepšení se dočkal také elektronický hledáček a displej. Hledáček má nyní o více než 50 % vyšší rozlišení (3 690 000 bodů) a displej X-T3 je nově dotykový. Hybridní automatické ostření Fujifilm X-T3 je podle výrobce díky použité technologii 1,5× rychlejší než u předchůdce a v důsledku většího množství AF bodů (425 vs. 325) také přesnější a celkově ještě praktičtější. Co však praví profesionálové ocení ještě více, je slot pro dvě paměťové karty.

Fujifilm je nyní zásluhou X-T3 oficiálně mezi nejlepšími bezzrcadlovkami pro natáčení videa. Zvládne 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu s 10bitovými barvami. Přítomny jsou i všechny postranní filmařské funkce jako vstupní jack pro mikrofon, výstupní pro sluchátka, HDMI i praktické USB-C.

Varianty Fujifilm X-T3

Podívejte se na oficiální video o Fujifilm X-T3.

Fujifilm X-T30: Výhodně a téměř bez kompromisů

Podobně jako X-E3, i Fujifilm X-T30 reprezentuje formát malých fotoaparátů s výkonem a funkcemi high-endových zrcadlovek, s tím rozdílem, že se jedná o naprostou novinku (prodej začíná v březnu 2019), jež si klade za cíl být menším a levnějším derivátem vyššího Fujifilm X-T3. Jedná se o nástupce modelu X-T20, který měl podobný vztah ke staršímu fotoaparátu X-T2.

i

Exkluzivní dárky na Alza.cz k Fujifilm X-T30
K fotoaparátu Fujifilm X-T30 obdržíte ZDARMA popruh Peak Design Cuff Charcoal.

Fujifilm X-T30
 • Novinka roku 2019
 • Mírně odlehčená verze špičkového modelu X-T3
 • 26,1Mpx APS-C senzor z Fujifilm X-T3
 • 4K video při 30 sn./s (10bit)

Více o Fujifilm X-T30

Fujifilm X-T30 bude fotoaparát v mnohém identický s X-T3, protože je to ale model zasazený v nabídce o něco níže, muselo dojít na určité kompromisy. Jejich množství je však mnohem menší než cenové zvýhodnění oproti vyššímu modelu, X-T30 má proto, podobně jako předchůdce, potenciál stát se jednou z nejvybavenějších, a tudíž nejvýhodnějších bezzrcadlovek v dané cenové kategorii.

Z X-T3 si bere Fujifilm X-T30 téměř vše, tedy i zbrusu nový 26,1Mpx senzor se všemi jeho skvělými vlastnostmi. Přítomno je i 4K video, nyní ale pouze v 30 sn./s, 10bitové barvy a obrazová kvalita nicméně zůstávají. Změna nastala také ve slotech pro paměťové karty – X-T30 má jen jeden. Fotoaparátu chybí také vstup pro sluchátka, ale jack pro mikrofon, HDMI a USB-C zůstávají. Díky menším rozměrům a nižší hmotnosti je Fujifilm X-T30 ještě lepším kapesním fotoaparátem než X-T3, zejména při použití menších objektivů, jako je Fujinon XF 35mm f/2.0, XF 27mm f/2.8 nebo XF 23mm f/2.0.

Fujifilm X-T30 je již dlouhou dobu jedním z nejočekávanějších fotoaparátů současnosti.

Fujifilm Instax: Focení hlavně pro zážitek

Řada Fujifilm Instax obsahuje výhradně instantní fotoaparáty. Co je to instantní fotoaparát? Když u instantního fotoaparátu stisknete spoušť, neuloží se vám fotografie na vloženou paměťovou kartu, nýbrž z fotoaparátu rovnou „vyjede“. Toho fotoaparáty této řady dosahují dvěma způsoby, a to dle konkrétního modelu – analogově a digitálně.

Fujifilm Instax
 • Okamžitý „tisk“ fotografií
 • Nízká cena
 • Řady Mini, Wide a Square
 • Několik formátů fotografií podle zvolené řady

Více o fotoaparátech Fujifilm Instax

Analogové modely fungují tak, že místo elektronického senzoru dopadá světlo přímo na film vložený v kazetě. Ten následně z fotoaparátu vyjede, téměř bílý, a během několika málo sekund se v důsledku chemických reakcí spodních vrstev filmu vámi pořízený snímek vykreslí. Mávání s filmem proces zpravidla nijak neurychlí.

Můžeme nalézt i instantní fotoaparáty, které jsou digitální, nebo přesněji hybridní. Ty jsou vybaveny digitálním senzorem a miniaturní tiskárnou. Konečný výsledek je velmi podobný jako v případě analogových instantních fotoaparátů, rozdílem je ale přítomnost malého LCD displeje, na němž si můžete fotografii nejdříve prohlédnout a případně se rozhodnout pro aplikaci barevných filtrů. Takto pracuje například Fujifilm Instax Square SQ20.

Rozměry fotografií jsou u jednotlivých řad následující:

 • Fujifilm Instax Mini: 46 mm × 62 mm
 • Fujifilm Instax Wide: 99 mm × 62 mm
 • Fujifilm Instax Square: 62 mm × 62 mm
O Fujifilm Instax vám více řekne produktové video instax SQUARE SQ6.

Novinka mezi objektivy: Fujinon XF 16mm F2.8 R WR

Fujifilm je se svým X systémem dobře známý produkcí malých, lehkých, ale opticky velmi kvalitních objektivů. A když mluvíme o kvalitě, myslíme skutečně to nejlepší, co je na trhu k dostání. Nyní tu máme nový objektiv Fujinon XF 16mm F2.8 R WR, který rozšiřuje již dobře zavedenou řadu kompaktních a zároveň rozumně světelných objektivů (23 mm, 35 mm a 50 mm).

Fujinon XF 16mm F2.8 R WR
 • 24 mm (83,2°) a světelnost f/2,8 (max. f/22)
 • Nízká hmotnost a malé rozměry
 • 10 optických členů a 9 lamel clony
 • Neslyšné automatické ostření
 • Odolný proti vodě, prachu a mrazu
 • Odolné vodotěsné tělo ze slitiny hořčíku

Více o Fujinon XF 16mm F2.8 R WR


Tento objektiv zmíněnou řadu dobře doplňuje, protože 16 mm je na APS-C senzoru 24 mm, což je jedna z tradičních ohniskových vzdáleností, podobně jako 35, 50 a 80 mm. Podle dosavadních hodnocení je novinka bezchybně ostrá a bez vad, jak to mají objektivy Fujinon ve zvyku. Navíc je velmi lehká, což z ní dělá dobrého adepta pro spárování s novým Fujifilm X-T30 a vytvoření univerzální kombinace pro pouliční fotografování.

Fujinon XF 16mm F2.8 R WR bude k dispozici od května 2019 za cenu kolem 10 000 Kč.

Fujifilm a režimy simulace filmu

Jak už bylo řečeno, fotoaparáty Fujifilm se vyznačují svou snadnou ovladatelností, a to nejen co se mechanických ovladačů týče. Moderní bezzrcadlovky od Fujifilmu jsou velmi oblíbené i pro své módy simulace filmu, které výrazně usnadňují zpracování fotografií. Ve své podstatě se jedná o pečlivě přednastavené barevné filtry, které můžete na pořízený snímek aplikovat ihned ve fotoaparátu. Ten se následně uloží ve formátu JPEG.

Pokud nemáte problém s angličtinou, o módech simulací filmu vám více poví následující video.

Jedná se o zajímavou alternativu k focení ve formátu RAW a následné zdlouhavé úpravě barev, kontrastu, expozice apod. v počítači. Nemusíte se kvůli ní ale „rawů“ vzdávat. Stejně jako můžete snímky ukládat do RAW i JPEG zároveň, můžete kombinovat i RAW a JPEG upravený simulací filmu.

i Simulaci filmu můžete využít i při natáčení videa.

Tyto simulační módy nejsou běžnými filtry, jaké najdete například na Instagramu, nýbrž se jedná o propracované a dobře vyvinuté barevné profily s dlouhou tradicí. Výslednou JPEG fotku exportují z RAW formátu, mají tedy přístup ke všem obrazovým informacím, s nimiž můžete pracovat v prostředí, jako je například Adobe Lightroom. Módy simulace filmu jsou tedy ideální, pokud chcete obrazový výstup rychle a kvalitně upravený, bez zdlouhavých postprocesingových úprav.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Nepřehlédněte fototechniku Fujifilm. Od oceňovaných vrcholných modelů přes výhodné sety ve střední třídě až po zábavné instantní fotoaparáty za pár tisíc, Fujifilm uspokojí všechny, a to jak kvalitou, tak kombinací kompaktnosti a výkonu, jíž se jeho produkty vyznačují.

Fujifilm X-T3 černý + XF 18-55 mm f/2,8-4,0 R LM OIS - Digitální fotoaparát Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Fujifilm X-T3 černý + XF 18-55 mm f/2,8-4,0 R LM OIS
Digitální fotoaparát - bezzrcadlovka, odolný, se sáňkami pro blesk, vhodný pro video, voděodolný, s výměnnými objektivy, optická stabilizace obrazu, bajonet Fujifilm X, APS-C snímač, rozlišení snímače 26 Mpx, maximální rozlišení videa 4K, 10 bitové video, Log, HLG a zebra, elektronický (EVF) hledáček, uhlopříčka displeje 3", rozlišení displeje 1,04 Mpx, dotykový, otočný/výklopný displej, SD, SDHC a SDXC paměťová karta, maximální velikost SD karty 16 GB, rozhraní USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), bezdrátové rozhraní Wi-Fi a bezdrátové rozhraní Bluetooth, micro HDMI, externí mikrofon a jack 3,5 mm součástí, rozměry 5,88 × 13,25 × 3,54 cm (V׊×H), hmotnost 539 g, objektiv součástí balení
49 990,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: OF7032c
4,4
Fujifilm Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR černý
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 35 mm), závit pro filtry 43 mm, automatické ostření, clonový kroužek, odolnost proti prachu a vlhkosti, váha 180 g
13 990,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: OF3104b
4,8
Fujifilm Fujinon XF 35mm f/2.0 R WR Black
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 53 mm), závit pro filtry 43 mm, automatické ostření, clonový kroužek, odolnost proti prachu a vlhkosti, váha 170 g
12 490,-
Skladem 3 ks u dodavatele
Objednací kód: OF3107a
5,0
Fujifilm Fujinon XF 35mm f/1.4 R
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 53 mm), závit pro filtry 52 mm, automatické ostření, clonový kroužek, váha 187 g
14 790,-
Na objednávku – termín upřesníme 1 ks
Očekáváme 19.04.2024
Objednací kód: OF3106a
5,0
Fujifilm Fujinon XF 35mm f/2.0 R WR Silver
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 53 mm), závit pro filtry 43 mm, automatické ostření, clonový kroužek, váha 170 g
Cenová bomba
10 660,- Ušetříte 1 830,-
Na objednávku – termín upřesníme 1 ks
Očekáváme 19.04.2024
Objednací kód: OF3107b
4,6 16×
Fujifilm Instax Mini 90 Instant Camera NC EX D černý
Instantní fotoaparát - vestavěný blesk, napájení zajišťuje akumulátor, optický hledáček, rozměry tisknutelné fotografie 62 × 46 mm (V׊), minimální čas závěrky 1/400 s, hmotnost 296 g, uživatelská příručka a manuál v balení, černá barva
3 799,-
Na objednávku – termín upřesníme > 5 ks
Očekáváme 28.04.2024
Objednací kód: OF1105a
Fujifilm Fujinon XF 16-55mm f/2.8 WR - Objektiv Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Fujifilm Fujinon XF 16-55mm f/2.8 WR
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 24 - 84 mm), závit pro filtry 77 mm, automatické ostření, clonový kroužek, odolnost proti prachu a vlhkosti, váha 665 g
30 990,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: OF3113a
5,0
Fujifilm Fujinon XF 55-200mm F/3.5-4.8
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 83 - 300 mm), závit pro filtry 62 mm, automatické ostření, clonový kroužek, stabilizace, váha 580 g
18 290,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: OF3115a
5,0
Fujifilm Fujinon XF 50mm f/2.0 R WR Black
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 75 mm), závit pro filtry 46 mm, automatické ostření, clonový kroužek, váha 200 g
Zlevněno -2 %
11 790,- 11 990,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: OF3110c
Fujifilm Fujinon XF 90mm f/2.0 R LM WR - Objektiv Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Fujifilm Fujinon XF 90mm f/2.0 R LM WR
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C (ekv. 135 mm), závit pro filtry 62 mm, automatické ostření, clonový kroužek, váha 540 g
23 390,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: OF3110a
5,0
Fujifilm Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4.0
Objektiv bajonet Fujifilm X, určen pro APS-C, závit pro filtry 58 mm, automatické ostření, clonový kroužek, stabilizace, váha 310 g
17 690,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: OF3112a
4,8 22×
Fujifilm instax Wide 300 camera EX D
Instantní fotoaparát - vestavěný blesk, napájení zajišťují 4× AA baterie, optický hledáček, rozměry tisknutelné fotografie 62 × 99 mm (V׊), minimální čas závěrky 1/200 s, hmotnost 612 g, uživatelská příručka a manuál v balení, stříbrná barva
2 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: OF1107a
Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací