Dvouletá záruka pro firmy AP+ plus nový vizuál

Gaming na blockchainu aneb komu patří herní světy?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Herní průmysl prochází zlatou érou. Očekává se, že trh s hrami dosáhne v roce 2021 obratu ve výši 180,1 miliardy dolarů. Když vidíme, jaký zájem je o hry celosvětově, ani nás nemůže překvapit touha postavit stadion pro profesionální hráče her. V tomto článku si představíme herní průmysl z pohledu kryptoměn. Jak funguje hra na blockchainu? A měly by být takto hry v budoucnu koncipovány? Ukážeme si hry, které tak už na blockchainu fungují a nastíníme, jakým směrem můžeme očekávat tendenci vývoje v herním odvětví.

Gaming na blockchainu – OBSAH ČLÁNKU

 1. Jaký mají hry na blockchainu smysl?
 2. Cryptokitties a NFT model
 3. Decentralizovaný virtuální svět Decentraland
 4. Blockchainový projekt Enjin a jeho herní Multiverse
 5. Zástupci blockchainových her z prostředí Multiverse
 6. NÁVOD: Jak si vytvořit vlastní NFT (Non-Fungible-Token)?
 7. Loom Network: Blockchainový projekt s pozoruhodnou infrastrukturou
 8. Zástupci blockchainových her běžících na Loom Network
 9. Shrnutí na závěr: S blockchainem se zkrátka máme se na co těšit

Jaký mají hry na blockchainu smysl?

Zní vám pojem „hry na blockchainu“ fancy, nebo dokonce jako buzzword? Pak se nenechte zmýlit, nějaké výhody to přeci jen má. Jaké? Díky blockchainu a smart kontraktům je každý digitální předmět jedinečný. Hráči mohou skutečně vlastnit digitální předměty ve hře a nakládat s nimi podle svého uvážení. Prostředí hry totiž komunikuje s vaší kryptopeněženkou a vy jste tak schopni si kupovat věci, pozemky a předměty, ale i sázet, investovat nebo prodávat. Navíc díky druhé vrstvě na blockchainu mohou transakce probíhat offchain, a to umožňuje škálovat hry pro potřeby milionů hráčů.

i

Co je to blockchain?

Blockchain je distribuovaná účetní databáze, ve které jsou navždy uloženy veškeré záznamy (transakce), které jsme do ní vložili. Zjednodušeně řečeno je to nekonečná kniha účetních záznamů. O jeho významu a využití jsme psali ve článku Co je to vlastně ten blockchain?.

Co je to smart kontrakt?

Je to určitá funkce nebo podmínka v programovacím kódu, uložená na blockchainu. Poté, co je smart kontrakt nahrán do sítě, nemůže už být nikým vymazán nebo editován. Smart kontrakty mohou být jednoduché funkce, například pravidelné zasílání určitých částek z adresy A na adresu B, nebo složité příkazy, které se samy aktivují, když je splněna nějaká podmínka.

Vstup do prostředí blockchainových her

Pokud chcete hrát hry v decentralizovaném prostředí, musíte k tomu použít peněženku v prohlížeči, abyste se dostali do tzv. třetí vrstvy internetu, někdy nazývané web 3.0. Z osobních zkušeností doporučuji Metamask. Metamask se chová stejně jako každá hot kryptopeněženka, takže vám umožňuje interagovat s webovým prostředím vaší adresou. Metamask je tedy rozšíření pro prohlížeč, které slouží jako vaše peněženka a vstup do decentralizovaných aplikací – dapps.

gaming; blockchain; počítačové hry; metamask
Prostředí webového rozšíření Metamask, které si můžete zdarma nainstalovat na prohlížeče Chrome, Brave, Firefox či Mozilla.

Existuje spousta dappek, které už fungují a můžete je využívat. Patří mezi ně například CDP Maker DAO , Aragon, Steemit nebo Cryptokitties. My se dnes zaměříme na dappky herní, ale ruku na srdce, zatím neexistují kvalitní hry, za kterými by stály miliony aktivních uživatelů měsíčně.

Cryptokitties a NFT model

Pokud jste slyšeli o hře Cryptokitties, nejspíš se už v kryptoměnové sféře pohybujete delší dobu. Pokud ne, tak se jedná o hru, kde si každý může koupit kartu (NFT) kočičky, starat se o ni, nechat se narodit novou kočičku, a nebo jen sbírat další karty. Byla to vůbec první hra ve světě kryptoměn, která byla obecně přijata a skutečně používána, jež přišla s konceptem Non-Fungible Tokenů – NFT.

NFT je druh tokenu, který je unikátní a nedá se vyměnit 1 : 1. Každý token tak má své specifické funkce a adresu. Jen pro představu – nejdražší Cryptokitty se prodala za 600 ETH, v době nákupu tedy za $172 tisíc! Celkově lidé za NFT karty Cryptokitties utratili 57 912 ETH, chcete-li, $27 milionů.

gaming; blockchain; počítačové hry; cryptokitties
Příklady Cryptokitties, které můžete ve hře vlastnit. Každá kočička je NFT token, který je unikátní a nenahraditelný.

Ať už si o kryptokočičkách myslíme, co chceme, jedno jim upřít nemůžeme. Ekonomiku, kterou vytvořily a stále vytváří. Je obdivuhodné, jak se NFT tokeny a kryptoaktiva obecně staly vyhledávanou výsadou ve světě kryptoměn. Lidi to zkrátka baví. Kryptokočičky ukázaly směr a dokázaly mnohým projektům, že tento koncept skutečně funguje a je o něj zájem. Dnes již existuje mnoho her, které NFT model využívají. Shrnutí všech NFT v oběhu naleznete na stránce enj1155.com.

Gambling je zatím v kurzu, ale na jak dlouho?

Dnes je již velké množství her tvořeno rovněž na platformě Ethereum. Kromě ETH sítě se pak využívá platforma Eos nebo Tron. Nejvíce z dnešních her je ovšem gamblingového charakteru.

gaming; blockchain; počítačové hry
Takto vypadá prostředí hry Endless Game, která je postavena na platformě EOS. Měsíčně má přibližně 800 tisíc uživatelů, což rozhodně není málo.

Takové hry nepřináší nic nového kromě marketingu díky slovu blockchain. Blockchain může v tomto případě sloužit jako uchovatel záznamů o sázkách, výhrách i prohrách, jež jsou distribuovány v celé síti. Každý si tak může ověřit, že systém funguje a pracuje tak, jak by měl. Což je fajn. Na druhou stranu to nejsou hry, které by se hrály po celém světě. I přesto jsou v dnešní době gamblingové hry ty nejhranější ze světa kryptoměn. Je tu tedy obrovský potenciál pro hry, které přináší něco nového a myslí i na jedince, kteří kryptoměnám nerozumí, nebo o nich ještě neslyšeli. Gamblingové hry jsou jen pouhý začátek.

Decentralizovaný virtuální svět Decentraland

Decentraland je projekt rovněž z roku 2017, postavený na platformě Ethereum. Chce vybudovat virtuální svět, kde se budou lidé moci potkávat a dělat společné aktivity nebo vlastnit pozemek. Tahákem je plánovaná podpora VR. Na pozemku (NFT) bude možné vydělávat vybudováním zajímavého kontentu, na který nalákáte ostatní uživatele a za který vám zaplatí. Ve světě by neměla chybět konferenční hala, univerzita, herní zóna, čínská čtvrť a v neposlední řadě Vegas. Celý svět už je rozprodaný a tak se pozemky přeprodávají na tržišti.

gaming; blockchain; počítačové hry
Ukázka mapy světa Decentralandu s parcelou na prodej. Cenu můžete nabídnout, nebo přistoupit na tu od prodejce.

Shrňme si několik výhod Decentraland ve VR

Jak jsme zmínili, Decentraland bude podporovat virtuální realitu, která světu dodá zcela nový rozměr.

 1. Dostupnost pro všechny – Máte rodinu po celém světě? Všichni se můžete vidět a dělat spolu aktivity ve VR.
 2. Přístupnost velkých akcí – Sledujete každoročně konference Applu? V budoucnu se budou konference konat ve VR. Skoro neomezené množství lidí může být v jeden moment na jednom místě.
 3. Hvězdy na dosah – Máte rádi Twenty One Pilots? V budoucnu bude velké množství koncertů online. Vy tak můžete být skutečně blízko svých oblíbených hvězd. Některé budou i pro afterparty. Přeci jen, ve VR nebudou paparazzi a jen tak nějaký trapas se tam nestane.
 4. Jedinečný zážitek – Výhled na západ slunce? Žádost o ruku na vrcholu Everestu? Ve VR zkrátka nejsou limity. Jsme omezeni jen vlastní představivostí.
 5. Jen VY vlastníte VÁŠ majetek – Díky blockchainu skutečně vlastníte pozemek a předměty, které si ve světě pořídíte a jen vy rozhodujete, co s nimi budete dělat.

Většiny z těchto výhod lze dosáhnout i centralizovaným řešením. Jediná naprosto nezbytná výhoda je skutečné digitální vlastnictví. Jen pro zajímavost, nejdražší byt byl prodán za $175 tisíc. Na druhou stranu, svět ještě nebyl spuštěn a v brzké době ani není jisté, zda bude, a zda rovnou ve VR. Každopádně tu máme další projekt z herního prostředí, který ukazuje touhu lidí investovat do digitálních nemovitostí a projektů obecně. Celková kapitalizace $55 milionů je vskutku impozantní.

gaming; blockchain; počítačové hry
Na svém pozemku v Decentraland si můžete postavit cokoliv.
i Mohlo by vás zajímat
1. Maker DAO. Decentralizovaná banka na blockchainu.
2. Ethereum. Vše, co o něm chcete vědět.
3. Těžba kryptoměn. Jak začít těžit kryptoměny?
4. Paralelní Polis. Vejdi ven do paralelní společnosti!
5. Libra. Kryptoměnový projekt společnosti Facebook.
6. Hardware peněženky. Jak bezpečně uchovávat bitcoin a další kryptoměny?
7. Kryptoměny (KURZY). Ty nejznámější a nejdůležitější kryptoměny.

Filozofií Decentralandu je decentralizace v pravém slova smyslu (decentralizovat celý systém, servery, atd.), čehož se možná nikdy nedočkáme. Je to cíl, který pro Decentraland nadchne nové lidi, na druhou stranu je to věc, kvůli které pak většina fanoušků z Decentralandu odchází. Není to totiž cíl na pár měsíců, ale v řádu let. A tak nezbývá než čekat, zda se Decentralandu podaří produkt spustit, nebo jej pohltí jiný projekt stejného zaměření, například český Somnium Space.

Blockchainový projekt Enjin a jeho herní Multiverse

Enjin je projekt postavený na blockchainu Etherea, který využívá svůj token ENJ a nabízí své SDK postavené v Unity, které dokáže tokenizovat digitální předměty (NFT) napříč hrami. Jejich token má jednoduché využití – kryje dané předměty ve hrách a je používán pro jejich směnu. Hráči pak mohou obchodovat s digitálními prostředky mezi hrami a rozvíjet své herní portfolio se skutečnou hodnotou.

Momentálně má Enjin SDK plugin na Minecraft, který je jednou z nejhranějších her vůbec. Mimo to má své produkty, jako Enjin peněženku, kterou si musíte stáhnout, pokud chcete využívat jeho benefity. Například uchovávat NFT.

gaming; blockchain; počítačové hry; ENJIN
Takto vypadá UX prostředí Enjin peněženky. Peněženka podporuje BTC, LTC, ETH a všechny druhy ERC tokenů (tokenů na blockchainu Etherea).

Dle mého názoru se jedná o možná nejlepší z hot peněženek v kryptoměnovém prostředí. Její součástí je směnárna podporující Bancor, Kyber Network, Changelly a CoinSwitch. Jste tak schopni si během pár minut směnit BTC či ETH na jakýkoliv token a naopak, a to z bohatého výběru kurzů jednotlivých směnáren.

Mezi další její výhody patří Dapp Browser (zprostředkuje připojení k jakékoliv aplikaci na blockchainu) a Blockchain explorer (umožní vám podívat se do blockchainu a ověřit si transakci / zkontrolovat adresu). Peněženka je i velice sofistikovaně zabezpečená – má 3 různé úrovně zabezpečení. Poslední benefit, který peněženka nabízí, je sběratelského charakteru – Collectibles. Tím, že bude připojena k vaší identitě v herním prostředí, se vám na ni budou automaticky ukládat předměty z her, které získáte/koupíte/směníte.

gaming; blockchain; počítačové hry; ENJIN
Předměty, které získáte nebo koupíte ve hře, se vám budou posílat na peněženku. Každý předmět je krytý určitým počtem ENJ tokenů.

Jak už víte, všechny digitální předměty ve hře jsou kryty ENJ tokeny. Počet předmětů a jejich krytí ENJ tokeny jsou vždy stanoveny, stejně jako jejich samotné využití. Předmět může být omezený na 20 kusů, 2 000 kusů, nebo třeba nekonečné množství. Pokud budete hrát hry, které podporují SDK od Enjin, při hraní určitě získáte digitální předměty. Ty se během pár sekund objeví ve vaší peněžence. Následně je kompletně na vás, co s nimi uděláte.

Co dělat se získanými digitálními předměty?

 • Sbírat předměty a držet je v peněžence (pokud je budete držet, budete je moci využívat ve hrách),
 • směnit předmět na trhu (výměna předmětů mezi hráči za BTC/ETH/ENJ),
 • roztavit předmět a získat z něj kryté ENJ tokeny,
 • roztavené ENJ tokeny směnit za BTC/ETH.

Všechny tyto 4 možnosti jste schopni provést z prostředí Enjin peněženky. Dá se říci, že ve třetím případě provedete takovou „vraždu“. Pokud vlastníte digitální předmět / NFT a chcete z něj dostat kryté ENJ tokeny, musíte ho roztavit – melt. Po tomto procesu už předmět nebude nikdy existovat. Tedy pokud byl cenný a jeho celkový počet byl 20 kusů v celé hře, nyní už jich je jen 19.

gaming; blockchain; počítačové hry; ENJIN
Takto vypadá prostředí Enjin peněženky pro roztavení NFT. Můžete vidět, že předmět je krytý 50 ENJ, které dostanete jen pokud předmět opravdu zničíte.

Proces roztavení předmětu je v podstatě transakce, která v sobě obsahuje smart kontrakt, jenž oznámí, že předmět má být zničen. K odeslání takové transakce budete potřebovat malou část Etherea, neboť ENJ token je postavený právě na Ethereum síti. Pokud jste předmět roztavili, obdržíte ENJ tokeny, které jej kryly. S těmito tokeny poté můžete nakupovat nové předměty, držet je v peněžence, nebo je v rámci Enjin peněženky směnit za BTC či ETH. Tímto způsobem jste schopni mít příjem v BTC/ETH při hraní her.

Multiverse: Ekosystém her na blockchainu

Multiverse, česky mnohovesmír, je název pro celý ekosystém her na blockchainu, který se snaží doručit projekt Enjin. Tím, že jsou hry v decentralizovaném prostředí, je můžeme jednoduše propojit a následně využívat.

Takový Multiverse má hned několik výhod a účelů:

 • Nakupování a posílání předmětů z jedné hry do další a jejich využívání,
 • sdílení informací, dat a zkušeností mezi hrami,
 • plnění úkolů v prostředí více her,
 • jeden účet pro všechny hry.

Společnost Enjin podobný svět vytváří. Takto vypadá oficiální upoutávka:

Ukázka herního Multiverse tak, jak ho zamýšlí Enjin. V prostředí her budete schopni posílat si předměty a využívat mnoha výhod.

Nejlepší blockchainové hry z prostředí Multiverse

Celý herní ekosystém od Enjinu už má k dispozici několik her, které jsou v různých fázích spuštění produktu. Jakmile se spustí většina her, budete schopni napříč nimi využívat některé předměty, držet je ve své peněžence, a následně je třeba prodat a směnit za bitcoiny. Už nyní si ale můžete koupit balíčky s předměty, karty či různé nástroje, které budete moci používat, jakmile se hra spustí. Všechny hry přijímají pouze BTC a ETH.

War of Crypto

War of Crypto je webová multiplayer hra, kde bude možné sbírat, upravovat a posilovat své vlastní, jedinečné hrdiny. Hra by měla vyjít do konce roku 2019.

gaming; blockchain; počítačové hry; Multiverse
Prostředí hry War of Crypto.

Age of Rust

Post-apokalyptická singleplayer hra, která se odehrává ve vesmíru, kde luštíte hádanky a střílíte nepřátele. Zakladatelé do hry vložili prostředky v hodnotě 20 BTC! Svět zatím není možné navštívit, spuštění se očekává v roce 2019.

gaming; blockchain; počítačové hry; Multiverse
Prostředí hry Age of Rust.

9 Lives Arena

RPG bojová hra, kde si vyberete své dovednosti z různých časů a oblastí jako Viking, Barbar, Samurai nebo Gladiator. Hra by měla být do konce roku k dispozici na Xbox i PlayStation. K této hře se ještě vrátíme o něco níže.

gaming; blockchain; počítačové hry; Multiverse
Prostředí hry 9 Lives Arena.

Crypto Fights

Crypto Fights je bojová hra 1 versus 1. Každý hráč se snaží vylepšit svého hrdinu tak, aby co nejvíce zápasů vyhrával. Zatím je znám jen hrubý koncept, přesné datum spuštění se neví.

gaming; blockchain; počítačové hry; Multiverse
Prostředí hry Crypto Fights.

Forest Knight

Dobrodružná hra pro jednoho hráče, kde mohou hráči bojovat o herní kryptoměnu a vybavení pro budování svého týmu. Hra by měla být dostupná na Android i iOS do konce roku 2019.

gaming; blockchain; počítačové hry; Multiverse
Prostředí hry Forest Knight.

Bitcoin Hodler

Hra, která je opět na mobilní zařízení. Jak název napovídá, hra je o tom vydržet co nejdéle “hodlovat” a doskákat co nejdále to půjde. Během hry budete schopni získávat různá ocenění a vylepšení. Hra by měla vyjít ještě v roce 2019, a to nejdříve na Android, a poté na iOS.

gaming; blockchain; počítačové hry; Multiverse
Prostředí hry Bitcoin Hodler.

NÁVOD: Jak si vytvořit vlastní NFT (Non-Fungible-Token)?

Pokud vás tento článek naladil na herní NFT vlnu, mám pro vás jedno překvapení. Už teď si můžete vytvořit vlastní NFT! Je to jednoduché a rychlé, ale bude vás to stát pár desítek dolarů.

gaming; blockchain; počítačové hry; NFT; návod
Prostředí pro vytváření vlastního NFT. Stačí si jen stáhnout Enjin peněženku a postupovat podle návodu níže.

Postup tvorby vlastního NFT:

 1. Stáhněte si peněženku Enjin.
 2. Navštivte tuto stránku.
 3. Token Type / Typ Tokenu – zvolte Non-Fungible.
 4. Quantity/Kvantita je na vás, máte možnost 1, 10, 100 kusů.
 5. ENJ Backing (Per Token) – kolika tokeny ENJ chcete krýt své NFT.
 6. Token Name – jméno, jak chcete pojmenovat svůj token.
 7. Token description – popis tokenu, k čemu bude sloužit (zda se bude dát využít pro něco speciálního – slevu, výhodu, zaručuje účast na eventu atd.).
 8. Nahrajete logo svého tokenu.
 9. Your Ethereum Address – vaše adresa Etherea na mobilní peněžence Enjin.

Loom Network: Blockchainový projekt s pozoruhodnou infrastrukturou

Loom Network je projekt, který se zaměřuje na gaming a nabízí vysokou škálovatelnost, i když běží na blockchainu Etherea. Loom Network je pozoruhodný svou infrastrukturou. Jeho SDK generuje tzv. DappChain, druhou vrstvu na blockchainu, která využívá Ethereum jako vrstvu základní.

Můžete si to představit tak, že každá hra na Loom Networku má svůj vlastní, vedlejší blockchain – sidechain, na kterém běží, a to síti umožňuje vysokou škálovatelnost. Loom využívá ještě jednu vrstvu, a tou je Plasma. Plasma je vrstva nad blockchainem, která dokáže propojit ruzné sidechainy a realizovat transakce offchain, takže koncový uživatel ušetří za gas na Ethereum síti.

i

Loom Network, stejně jako Enjin, využívá defaultně svůj token LOOM, který backuje digitální itemy ve hrách a slouží jako hlavní token pro celou herní ekonomiku.

Pokud bych například hrál karetní hru ve stylu Magic the Gathering na ETH síti, musel bych při každém tahu podepisovat transakci skrze Metamask, utratil bych hodně ETH, a UX by nebylo zrovna podle mých představ. Plasma umožní transfer herních asssetů mezi sidechainy a to bez potřeby důvěřovat konsensu vedlejších chainů.

Zástupci blockchainových her běžících na Loom Network

Axie Infinity

Axie Infinity je hra, která svým konceptem připomíná Cryptokitties. Týká se zvířátek Axie, každý Axie má své specifické vlastnosti a raritu. Hra je již k dispozici na webovém rozhraní.

gaming; blockchain; počítačové hry; Loom Network
Prostředí hry Axie Infinity.

Crypto Wars

V této strategické hře si můžete postavit vesnici, budovat město, a následně útočit na další hráče a tak získávat předměty a tokeny. Hra je již rovněž k dispozici na webovém rozhraní.

gaming; blockchain; počítačové hry; Loom Network
Prostředí hry Crypto Wars.

Battle Racers

Závodní arkáda, kde si můžete customizovat vzhled a výkon auta a následně získávat ocenění a tokeny. Hra by měla být k dispozici do konce roku 2019.

gaming; blockchain; počítačové hry; Loom Network
Prostředí hry Battle Racers.

Shrnutí na závěr: S blockchainem se zkrátka máme se na co těšit

Hry na Xbox a PlayStation jako předpoklad k masové adopci

Projekty, které se snaží doručit hru na blockchainu dobře ví, že musí mířit na koncové uživatele Xboxu a PlayStationu. SDK Unity je nejrozšířenější programovací rámec pro hry, který podporují obě zmíněné platformy. Například projekt Enjin se snaží své hry takto programovat, nicméně musím uznat, že se jim zatím nepodařilo doručit hotový produkt v podobě funkční hry.

Jedna z her, které staví svůj svět na Enjinu, je, jak už víte, 9 Lives Arena. Tato RPG letos představila trailer ke své hře na největší konferenci pro herní vývojáře na světě – GDC 2019. Posuďte sami, jak na vás působí herní prostředí.

Existují zmínky, že se vydání dočkáme do konce roku 2019 a to dokonce na platformách jako Xbox nebo PlayStation.

Herní odvětví se mění, v budoucnu bude většina her používat kryptoaktiva

Herní průmysl se neustále rozvíjí a tento krok kupředu v podobě tokenizace předmětů a digitálního vlastnictví ve hrách by mohl být přelomový pro miliony aktivních uživatelů. Jako všechno, si i dobrý produkt žádá čas. A tak nám nezbývá, než s napětím sledovat, jaký produkt či hra bude první, a zda naplní očekávání v podobě rychlé interakce s peněženkou, příjemného UX prostředí a palety nových možností pro samotné hráče.

i

Zatím jsou všechny hry, které chtějí pracovat s kryptoaktivy, docela jednoduché a ani zdaleka se nepodobají hitům jako Fortnite, Minecraft nebo Halo 5 – Guardians. Obecně vzato je k masové adopci kryptoaktiv ve hrách nejblíže společnost Enjin se svým pluginem na Minecraft. Plugin už dokonce umožňuje vyměňovat předměty.

Herní průmysl nám ukazuje multiverse systém, který skvěle reprezentuje využitelnost smart kontraktů na blockchainu v praxi. Hry se budou hrát pořád a blockchain především řeší digitální vlastnictví v prostředí gamingu. V budoucnu uvidíme transformaci klasického gamingového prostředí na novou úroveň využívání kryptoaktiv. Aktuálně se tématu gamingu věnují zejména tyto projekty: Enjin, Wax, Loom Network, Decentraland a XMAX.

Pavel Přecechtěl

Pavel Přecechtěl

Jsem spoluzakladatelem projektu VReducation.cz, kde tvoříme vzdělávání pro firmy ve VR. Dále se zaměřujeme na školení na míru a realizujeme virtuální prohlídky pro realitní kanceláře. Také se starám o postprodukci videí ve VRMotion.cz, kde natáčíme, stříháme a postprodukčně upravujeme videa a spoty ve 360° v rozlišení 8K.


3,4 23×
Elektronický poukaz na nákup Bitcoinu a dalších kryptoměn v hodnotě 1000 Kč
Voucher na nákup kryptoměn podporovaných HD Crypto s.r.o.
1 000,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: XXhdc101c
3,4 23×
Elektronický poukaz na nákup Bitcoinu a dalších kryptoměn v hodnotě 5000 Kč
Voucher na nákup kryptoměn podporovaných HD Crypto s.r.o.
5 000,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: XXhdc102c
4,8 448×
TREZOR One Black
Hardware peněženka - podpora 600 kryptoměn (Bitcoin, Litecoin, Ethereum…), Password manager, U2F a další funkce pro správu digitální identity, OLED displej 128x64, snadné použítí na Windows, OS X, Linux, USB
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TREZBIT1
4,8 90×
TREZOR Model T
Hardware peněženka šifrovací, podporuje více než 500 měn, USB-C, microSD, Password Manager
4 390,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TREZBIT1d
4,8 448×
TREZOR One White
Hardware peněženka - podpora 600 kryptoměn (Bitcoin, Litecoin, Ethereum…), Password manager, U2F a další funkce pro správu digitální identity, OLED displej 128x64, snadné použítí na Windows, OS X, Linux, USB
1 499,-
Na objednávku – termín upřesníme > 5 ks
Očekáváme 26.02.2024
Objednací kód: TREZBIT
Vytisknout
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací