NHL 22 - Hidden empty L Far Cry 6 - Hidden empty P

Game Developers Conference se přesouvá na léto (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec

Pořadatelé každoročního setkání herních tvůrců Game Developers Conference se po zrušení své akce kvůli nebezpečí šíření koronaviru rychle otřepali a okamžitě začali řešit náhradní termín. Jejich volba padla na letní prázdniny, přesněji na 4. – 6. srpna, kdy by měl proběhnout třídenní program plný přednášek, předávání zkušeností ostatním vývojářům a představení technologických novinek pro nadcházející rok. San Francisco by tedy mělo otevřít brány pokračování oblíbené akce, která ke svému tradičnímu názvu ještě připojí přídomek „Summer“, aby se jednotlivé výstavy navzájem nepletly.

Otázkou ovšem zůstává, jestli nejsou pořadatelé ze společnosti Informa Tech až příliš optimističtí. Vzhledem k relativně vlažnému počínání americké vlády se dá předpokládat, že nemoc Covid-19 se v USA teprve projeví a letní měsíce jsou z pohledu pořádání akcí ještě dosti rizikové. Vždyť E3 se v podstatě celá přestěhovala do virtuálního světa a Damoklův meč se povážlivě houpe také nad německým Gamescomem. Možná bude rok 2020 revolučním v tom směru, že se veškeré velké konference a oznámení světu představí pouze formou streamů a do klasického kolečka výstav naskočíme až napřesrok. Přesto si uchovejme zdravou míru optimismu a doufejme, že se uskuteční jak GDC Summer, tak i Gamescom.

GDC 2020; screenshot: logo

• Zdroje: gdconf.com/gdc-summer-2020

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi