vega Far Cry 6 - Hidden empty P

Game Developers Conference dále ochuzeno o Kojimu a EA (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec

Koronavirus v současné době vládne světu, jak jistě víte, pokud již nejste zavřeni ve svém pečlivě vybudovaném vaultu s přeplněným skladem jídla. Bohužel se začíná čím dál více projevovat také v našem oblíbeném světě počítačových her. V současnosti se totiž jeden po druhém odhlašují přednášející z Game Developers Conference konané v druhé polovině března. Kdo k nim přibyl během posledních dnů?

GDC 2020; screenshot: logo

Na GDC 2020 nevystoupí Hideo Kojima ani Vince Zampella

Fanoušci počítačových her mají během roku několikrát žeň, protože po celém světě se pořádají konference a výstavy, kde se objevují zajímavé kousky na jejich počítače a konzole. Mezi nejznámější podniky patří E3, Gamescom nebo Tokyo Game Show, ale o svůj kousek přízně se v budoucích dnech a měsících bude hlásit PAX East nebo Game Developers Conference. Obě jmenované výstavy ovšem schytávají jednu ránu za druhou, protože se jim ve velkém odhlašují vystavovatelé a přednášející, kteří se obávají pandemicky se tvářícího koronaviru. 

GDC 2020; screenshot: Hideo Kojima GDC 2020; screenshot: Zampella
Na Game Developer Conference 2020 se neobjeví Hideo Kojima ani Vince Zampella.

Sice se nejedná o mutagen jako vystřižený ze série Resident Evil, ale i tak budí dostatečný respekt, takže jej nikdo nepodceňuje. V rámci opatrnosti tak v posledních dvou dnech odvolali svou účast na Game Developers Conference 2020 dvě velká jména, od nichž si mnozí slibovali zajímavé postřehy ze světa tvorby počítačových her. Vince Zampella ze studia Respawn Entertainment (jako jeden z výpravy zastupující vydavatele EA, tedy společnosti, která se z GDC 2020 oficiálně stáhla před pár hodinami) se měl rozpovídat o obtížích spojených s vydáním Star Wars Jedi: Fallen Order a poučit tak posluchače o nepříjemnostech při kočírování lidí u tvorby tak náročného projektu, zatímco Hideo Kojima měl osvětlit svou vizi v Death Stranding, návaznost na tvorbu takto „divných“ her a předat dál své zkušenosti (nevystoupí ani jeho kolega Eric Johnson z Kojima Productions). Už dříve svou neúčast oznámil také Facebook.

Vzhledem k současné situaci ve světě ovlivněném koronavirem se můžeme pomalu připravovat na další zásahy do tradičního herního kalendáře, takže by mě nepřekvapilo, kdyby byly poznamenány blížící se akce E3, popř. Gamescom. Uvidíme, jestli se preventivní opatření proti šíření nemoci negativně neprojeví také při vydávání nové generace konzolí, protože postupně zavírané továrny v Asii představují velkou čáru přes rozpočet jak pro SONY, tak pro Microsoft.

• Zdroje: Twitter, Polygon, PCGamer

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi