Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
vega Far Cry 6 - Hidden empty P

Gamescom proběhne v srpnu za každou cenu (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec

Rok 2020 začal jako rok odkladů, ale s neustávající krizí okolo koronaviru se postupně rušila jedna akce za druhou a hroutily se i tak jisté pilíře jako americká výstava E3. Proto jsme byli v napětí, jak se k neočekávaným problémům postaví němečtí organizátoři oblíbené akce Gamescom, která se každoročně pořádá v srpnu v Kolíně nad Rýnem. Díky prohlášení z 31. března máme alespoň ždibec jistoty, že se tohoto herního svátku dočkáme.

Gamescom; screenshot: logo

Když bude koronavirus řádit dál, pojede se online

Strašák zrušení akce Gamescom kvůli hrozbě koronaviru budil ze spaní nejednoho pořadatele, a proto se zřejmě rozhodli rozseknout nepříjemnou situaci plnou nejistot. V prohlášení z 31. března dávají na vědomí, že počítají s eventualitou fyzické nepřítomnosti vystavovatelů, novinářů a nekonečného zástupu fanoušků přímo na místě, takže při nepřízni osudu se zkrátka rozhodnou přejít s většinou obsahu na internet a oblažovat své příznivce alespoň formou streamů. Tvůrci programu také počítají s velkou Opening Night Live show, kterou loni uváděl pan „Game Awards“ Geoff Keighley (snad tomu letos nebude jinak).

Vzhledem k miliónům diváků loňského streamu mají organizátoři v plánu rozšířit digitální obsah a možná představit také nové moduly, jež by zájemcům mohly přiblížit atmosféru výstavy i u nich doma. Hlavním poselstvím, které by dnes ovšem nemělo zapadnout, je fakt, že Gamescom proběhne od 25. do 29. srpna, ať už v jakémkoliv formátu.

O finální podobě Gamescomu by se mělo rozhodnout v půli května, kdy organizátoři projednají s lékařskými odborníky a největšími vystavovateli možná zdravotní rizika. V každém případě mohou zůstat v klidu ti, kteří si již koupili lístky, protože v případě zrušení fyzické podoby akce jim budou všechny peníze vráceny. Budeme pro vás situaci nadále pečlivě sledovat a obratem informovat o jakýchkoliv změnách, které se ke Gamescomu budou vázat.

• Zdroje: gamescom.global

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi