Svět virtuální reality byl obohacen novými modely brýlí pro VR od firmy HTC. Jde o dvojici modelů HTC Vive Pro 2 a Vive Focus 3. Zatímco prvně jmenované jsou přístupnější hráčům, ty druhé jsou zaměřeny na profesionální využití. A právě o nich si řekneme více v tomto článku.
Brýle HTC Vive Focus 3 jsou nástupci původního modelu z roku 2018. Jde o VR samostatné bezdrátové brýle. Bez obav s nimi tedy můžete přecházet po místnosti. Konstrukce vyrobená z kvalitních materiálů zaručí odolnost a pevné uchycení na hlavě. Pokud chcete brýle sdílet s ostatními, hravě vyřešíte i případné hygienické požadavky. Přední i zadní stélky jsou uchycené magneticky, stačí odepnout a nacvaknout nové.
Jednou z největších novinek HTC Vive Focus 3 je vysoké rozlišení 5K, které ještě více napomůže vtáhnout uživatele do scény. Konkrétně jde o 4 896 × 2 448 pixelů se zorným polem 120°. Pro dokonale plynulý pohyb nechybí odezva displejů 90 Hz. Takto kvalitního obrazu bylo dosaženo výkonným hardwarem. Výpočetní jednotkou se stal čip Qualcomm Snapdragon XR2.
V oblasti zvuku není nic ponecháno náhodě a kromě dvojice mikrofonů se můžete spolehnout na 3D prostorový zvuk. Na pracovním meetingu však hrozí, že od kolegy uslyšíte citlivé informace, které by se neměly dostat k nikomu jinému. Proto HTC připravilo soukromý režim. Ten aktivně snižuje slyšitelné zvuky vycházející mimo headset. Kromě toho HTC Vive Focus 3 nabídne také kvalitní výstup na 3,5mm jack konektor.
Brýle jsou připravené i na kvalitní internetové připojení. Podporují totiž WiFi 6. Pohyby vaší hlavy samozřejmě zaznamenává gyroskop, senzor vzdálenosti či čtveřice sledovacích kamer. Obsahem balení virtuálních brýlí HTC Vive Focus 3 je i dvojice ovladačů s výdrží až 15 hodin. Dobíjení probíhá přes konektor USB. Mají pohodlný úchop, na dosah praktická tlačítka, joystick a dotykové senzory.
Virtuální meetingy s kolegy zvládnete díky službě VIVE Sync. Zde si nejprve uzpůsobíte místnost dle představ, připravíte podklady, svého avatara a pak už jen pozvete třeba i kolegy z druhé strany zeměkoule. Služba je pro sdílení souborů napojena na úložiště OneDrive a dovolí setkat se až se 30 lidmi naráz. Pokud vám v půlce meetingu dochází baterie a nemáte čas na dobíjení, stačí snadno vyměnitelnou baterii vyjmout a vložit novou. Do hlavy vás tlačit nebude, je prohnutá.
Na kolik si HTC těchto brýlí cení? Občasné hráče příliš nepotěší. Cena nových brýlí byla nastavena na 1 300 amerických dolarů, v českých korunách okolo 30 000 Kč. To je však cena adekvátní v profesionální sféře. Hráči mají možnost sáhnout spíše po levnějším modelu Vive Pro 2, který nepostrádá nic podstatného.
HTC se v případě brýlí pro VR Vive Focus 3 vytasilo s perfektními parametry, které zajistí velmi kvalitní přenos online výuky či pracovních meetingů. Potěší kvalitní zvuk a nástroje dostupné pro vytvoření schůzky.