F124 Alza PC

Tvůrci Project Resistance (NOVINKA) ukázali celý zápas

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

O asynchronních multiplayerových zápasech v prostředí laboratoří Raccoon City jsme se z oficiálních zdrojů dozvěděli základní informace, ale stále nám chyběl hlubší náhled do samotné hratelnosti. Tvůrci ze studia Capcom si uvědomili, že přiživování zvědavosti již bylo dost, a proto nabídli fanouškům jeden kompletní zápas, který naznačuje, o co v bojích o přežití půjde. Více si přečtete v naší novince.

i

Hledáte recenzi na Resident Evil: Resistance? Klikněte na odkaz.

NovinkyOznámení

Project Resistance; screenshot: gameplay

• Žánr: Kooperativní survival? • Multiplayer: Ano • Vývojář: Capcom • Vydavatel: Capcom • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (bude oznámeno) Homepage • Čeština: ?


Project Resistance – Novinky

  1. (1. 10. 2019) Mastermind není v Project Resistance všemocný
  2. (23. 9. 2019) Daniel Fabron bude mít kolegy
  3. (16. 9. 2019) Puberťácký horor bez příkras
  4. HW nároky pro Project Resistance PC

Mastermind není v Project Resistance všemocný

• Novinka: 1. 10. 2019 • Autor: Jakub Němec

Řekněme si otevřeně, že stále všichni čekáme na oficiální pokračování Resident Evil, popř. na remake legendárního třetího dílu s Nemesis v hlavní roli. Ale tvůrci v Capcomu si řekli, že je načase nabídnout odlišnou hratelnost a nechat hráče pokoušet své štěstí v týmu čtyř přeživších proti nástrahám laboratorního komplexu Raccoon City. Jak víte z našeho novinkového zpravodajství, jedná se o boj puberťáků s různými dovednostmi proti pánovi místní jeskyně zvanému Mastermind. Ten za pomoci mutantů, zombie, pastí a dalších nástrah zkouší jednoho po druhém pozabíjet. Teenageři tak mají pouze krátký časový úsek, aby jako celá skupina prchli z komplexu pryč.

Project Resistance Gameplay - Full Match

Desetiminutová ukázka Project Resistance potěší příznivce online zápasů v survival duchu, ale fanoušky série Resident Evil asi neukonejší od jejich touhy po novém plnohodnotném dílu.

Z desetiminutového gameplaye jsme se konečně dozvěděli, jak bude vše v reálu probíhat. Jednotliví pubescenti se okamžitě pustí do boje – prohledávají prostředí, likvidují zombáky (které na čas může posednout i jejich protivník za kamerami) a snaží se plnit úkoly, aby se dostali do další místnosti – sehnat bezpečnostní kartu od hlídače, zničit biologické vzorky či hledat sběratelské kousky na poličku trofejí, což se velmi blíží puzzlům z původního Resident Evil. Osobně mě zajímá, jak se úkoly budou měnit, protože jejich náplň mi přijde dost generická ve smyslu najdi/přines, resp. znič. V rámci týmu se tak podle mě velmi rychle vytvoří strategie na co nejrychlejší splnění úkolu.

V tom se bude snažit přeživším bránit mistr loutkář Mastermind šmírující vše pěkně z teploučka své pozorovatelny. V průběhu mise klade jednu překážku za druhou, přepadává ze zálohy jednotlivé zajatce a snaží se je rozdělit, což je samozřejmě činí o dost zranitelnějšími. Smrt každé postavy odčerpá z drahocenného času 40 vteřin do záchrany, zatímco pokoření místnosti několik desítek sekund zase přidá. Z mého pohledu se velmi brzy vymyslí taktika, jež zaměstná Masterminda, zatímco ostatní začnou plnit questy. Při posednutí některé z příšer se totiž pán jeskyně připraví o komfort sledovat vše na kamerách.

Tyrant přišel o svou sílu

Velmi dobře to lze sledovat v závěru celého zápasu, kdy se Mastermind rozhodne vstoupit do mysli Tyranta. Z obávaného zabijáka se stoicky kamennou tváří z Resident Evil 2 se stává relativně všední figurka, kterou místní mládež během pár chvil umlátí kladivem. Co by za to Leon S. Kennedy a Claire Redfield dali, když do mohutného kolosu vyprázdnili nejeden zásobník, zapálili jej pomocí plamenometu či odpálili bazukou a on ani nehnul brvou. Myslím si, že jde o zbytečné zabití mýtu, jehož dunivé kroky doprovázely moje noční můry v mladších letech. Licker také nepůsobí tak strašidelně jako v původní sérii.

Project Resistance; gameplay: útěk

Dostat se ze spárů Masterminda zatím nevypadá jako nic složitého, ale tvůrci Project Resistance nás mohou ještě hodně překvapit. Snad…

Proto mi přijde, že se Project Resistance stane obyčejnou rubačkou kombinující vlastnosti čtyř přeživších, pro něž budou nemrtví a mutanti pouze terči, jež buď oběhnou, nebo rozfašírkují na potkání. Možná je to pouze dojem z gameplaye, u něhož seděli vývojáři a dobře věděli, jak se Mastermindovi dostat na kobylku, ale prozatím na mě působí spin-off rezidentského univerza docela zapomenutelným dojmem. Z počátku se na něj možná nabalí velká komunita jako na Dead by Daylight, ale stejně tak může dojít k jejich hromadnému odlivu během pár týdnů, možná i dnů.

Velmi rád se označím za špatného proroka, pokud se budu plést, ale prozatím Project Resistance moc šancí nedávám. Spasit by jej mohl japonský okruh hráčů, kteří jsou titulům vzniklých na jejich území velmi věrní, popř. fanoušci světa okolo Umbrella Corporation, kteří vřele přijmou každou návštěvu viry protknutého univerza. Dalším lákadlem by mohla být audiovizuální prezentace, jež v rámci možností tahá to nejlepší z RE Enginu, který pohání Resident Evil 2 a 7 nebo Devil May Cry 5. Doufejme, že mě o kvalitách titulu přesvědčí uzavřená beta, jež proběhne 4.–7. října.

• Zdroje: YouTube (RE)Daniel Fabron bude mít kolegy

• Novinka: 23. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Po ohlášení titulu Project Resistance se hráči začali zajímat o bližší informace, jichž se nám moc nedostávalo. Naštěstí se díky urputnosti novinářů z oficiálního PlayStation blogu podařilo vytřískat detaily z producenta stojícího za Resident Evil Masachika Kawaty, který se rozpovídal o podstatě samotné hry. Ta vznikla díky práci na původních zombie titulech, protože tvůrce bavilo různě umisťovat rozpadající se hladové mrtvoly a další příšery, aby následně sledovali, jak na jimi nadesignované situace budou reagovat testeři. Autoři se rozhodli dát stejnou moc také hráčům, z čehož vznikl Project Resistance.

Project Resistance; gameplay: střelba

Jestli bude stát Project Resistance na podobných základech jako Resident Evil, pak je jasné, že s náboji budeme muset hodně šetřit.

O jeho principech si můžete přečíst v našem oznámení, takže se soustřeďme na novinky. Pravděpodobně nejdůležitějším zjištěním je fakt, že Mastermind („pán jeskyně“) Daniel Fabron nebude jediným záporákem hry. Jedná se sice o osobu unášející teenagery, přičemž na nich dělá pokusy, ale má také kolegy s jinými vlastnostmi, kteří dostanou do úzkých hráče snažící se prchnout z děsivé laboratoře. Project Resistance se tak svým laděním blíží stále více k survival akci Dead by Daylight. Uvidíme, jakým způsobem se tvůrci budou snažit odlišit od svých předchůdců. Doufejme, že nebudou spoléhat pouze na ohnilé mrtvoly ve stínech.

Herní principy Project Resistance se budou ještě dolaďovat

Novináři si také mohli zahrát několik partií a ptali se, jak je možné, že některé postavy jim přišly až moc silné, January byla dokonce schopná Masterminda zranit díky svým hackerským dovednostem. Kawata přiznává, že s některými postavami se bude hrát snadněji, ale na druhou stranu při ovládnutí ostatních můžete vytvořit tak silný tým, že všechny nástrahy překonáte jedna dvě a nemusí vám vadit ani téměř nezničitelný Tyrant. Právě převtělování do příšer bude mocnou zbraní Masterminda schopného udělat velkou neplechu i s jedním zombíkem útočícím ze zálohy.

Project Resistance; gameplay: overtime

Hordy nemrtvých a příšer dokážou špatně spolupracující skupinu v Project Resistance rozsápat na kousky. Souboje také budou zdržovat od úniku a tolik potřebné vteřinky pak utečou zběsilým tempem.

Kawata ovšem tvrdí, že mnohem větší škody Mastermind zvládne napáchat od svého počítače, pomocí kterého dokáže zhasínat světla, čímž dostanou jeho poskoci prostor pro útok, nebo díky čemuž je schopný rozdělit spolupracující skupinu, aby nemohla kombinovat své vlastnosti. Obyčejné zavření dveří tak dostává úplně nový rozměr. Ostatně Kawata hráčům vzkazuje, ať dají Project Resistance šanci alespoň v uzavřené betě pro PS4 a Xbox One, do níž se můžete přihlásit zde.

• Zdroje: PlayStation blogPuberťácký horor bez příkras

• Novinka: 16. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Patříte k příznivcům snímku, v němž se banda hezkých, ale nebezpečně naivních a hloupých lidí snaží postavit krvežíznivému zlu? Myslím tím všechny variace na Tajemství loňského léta, Nezvratný osud, Vřískot, Texaský masakr motorovou pilou, Halloween a další tituly, jež bych mohl jmenovat ještě hodně dlouhou dobu. Protože právě tímto směrem se rozhodli vydat tvůrci ze studia Capcom, kteří svůj pečlivě budovaný svět zamořený nemocemi z laboratoří Umbrella Corporations naroubovali na multiplayerový asynchronní survival, v němž se čtveřice odvážných puberťáků postaví pokusům zvráceného Masterminda.

Project Resistance - Gameplay Overview (UK)

TGS Trailer - Vizuální stránka Projet Resistance vypadá skvěle, teď je na studiu Capcom, aby k ní přidali také zdařilou hratelnost.

Ten pochytal své oběti jako pokusné králíčky do svého nebezpečím protkaného bludiště, aby z pohodlí své pozorovatelny sbíral data o přežívání zajatců díky kamerám rozesetým v každém koutě. V propojených místnostech připravuje pasti, umisťuje zde nestvůry z portfolia Umbrelly a občas se dokonce může vtělit do některých z nich a zatopit tak svým obětem z očí do očí. V traileru z Tokyo Game Show se potvrdilo ovládání základních zombií a Tyranta, ale já přesto doufám, že by se nám do rukou mohl dostat i Licker, jenž se mihnul původním teaserem. Mastermind v partii složené z několika fází vyhraje v případě, že se z jeho „zábavního parku“ nedostane ven ani jeden živáček.

Pán jeskyně, civilním jménem Daniel Fabron (více o něm nevíme), bude na začátku každé fáze disponovat několika kartami, které mu umožní umisťovat příšery a pasti, popř. vyzbrojit některou bezpečnostní kameru. Jejich vyčerpáním ovšem nepřijde o všechny možnosti, jak soupeřům zpříjemnit společné chvilky. Může je násilím rozdělit vhodným zavřením bezpečnostních dveří nebo jim při boji zhasnout světla. Podle mého bude celý zážitek z Projectu Resistance padat a stát právě s hráčem sedícím na židličce Masterminda. Podobný problém si jistě vybavíte s vlažně přijatou akční hrou Evolve, kde špatně ovládané monstrum pokazilo hru všem.

Projet Resistance; screenshot, sběratelství Projet Resistance; screenshot, hlad

Během úniku před hladovými krky nemrtvých bude zřejmě čas i na sběratelskou činnost.

Puberťácký horor bez příkras

Čtveřice předpřipravených postav se ovšem bude snažit za každou cenu probojovat k únikovým dveřím a udělá pro to vše, co je v jejich silách. Každý z hrdinů přispěje k záchraně svým specifickým dílem – Samuel vládne výjimečnou silou, Tyrone zastaví hordy z pozice odolného tanka, zdravotnickou podporu jim poskytne Valerie a hackerské dovednosti znepříjemňující Mastermindovu práci využije January. Samy o sobě mi přijdou charaktery relativně slabé, takže bude hodně záležet na sehrané týmové spolupráci, aby se tito nebožáci včas dostali pryč. Ostatně to je pro vyvražďovací horory typické (než se puberťáci „moudře“ rozdělí).

Pokoje plné nástrah ve mně vyvolávají vzpomínky na velmi zdařilý snímek Kostka, jež mě svou atmosférou ve své době úplně pohltil. Jestli by se tvůrcům povedlo přiblížit se tomuto zážitku (co takhle záškodník ve skupině?), tak bych vzal Project Resistance na milost, ale stále jsem spíše skeptický. Hororová tématika všichni proti monstru už delší čas funguje v titulu Dead by Daylight, kde se mládež snaží přežít řádění ikonických padouchů se zálibou v porcování uvřískaných středoškoláků, ale moc pravidelných hráčů nepřitáhl. Studio Capcom se od tohoto konceptu sice odklonilo, ale stále najdeme dost styčných bodů.

Projet Resistance; screenshot, kamera Projet Resistance; screenshot, tyrant

Pohyb příšer i přeživších bude Mastermind pohodlně sledovat přes bezpečnostní kameru, pokud mu jej ovšem puberťáci nevyřadí z provozu.

Project Resistance má v rukávu ale celou plejádu trumfů – vedle lákavého světa Resident Evil s jeho monstry a překážek na hraně únosnosti (kdyby zatlačili tvůrci na pilu, mohli bychom dostat „Saw“ zážitek) se pyšní nádherným RE enginem, který na vyšší úroveň posunul zážitek ze hry v remasteru druhého dílu zombie série nebo v Devil May Cry 5. Je ovšem brzy na vynášení soudů, lepší bude počkat alespoň do uzavřené bety, jež proběhne od 4. do 7. října.

• Zdroje: YouTube (TGS)


Project Resistance – Oznámení

  1. Čtyři hráči proti stvůrám z univerza Resident Evil
  2. HW nároky pro Project Resistance PC

Čtyři hráči proti stvůrám z univerza Resident Evil

• Oznámení: 10. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Banda puberťáků jde setmělým prostorem monitorovaným soustavou kamer, když se najednou zpoza igelitů začnou nořit zetlelá torza zombií, která si chtějí na vyděšených hrdinech pochutnat. První vteřiny teaseru titulu Project Resistance mi evokovaly klasické vyvražďovací horory jako Saw nebo Kostka, kde se jeden manipulátor bavil utrpením ostatních. Sebranka teenagerů měla zřejmě pro strach uděláno a s plíživými nemrtvými si poradili raz dva. A proto se na scénu dostala nestvůra Licker z Resident Evil 2, aby jej následně nahradil Mr. X, démonický obr ze stejné hry.

Project Resistance – Teaser

Project Resistance se tváří jako stylová zábava pro fanoušky kooperativního přežívání. Sice to není Resident Evil 3, ale objeví se zde Licker a Tyrant, takže ústupek i pro příznivce původní série.

O hlubších detailech Project Resistance se dozvíme až na Tokyo Game Show za pár dní, ale pokud rozpitváme krátkou ukázku a srovnáme ji s náznaky z minulých dnů, vyjde nám výsledek, jenž potěší především fanoušky kooperativních akcí. Podle všeho se v týmu až čtyř lidí budete stavět čelem k výzvám známým ze série Resident Evil. Pomocí rozličných zbraní budete porcovat nepřátele a překonávat nastražené pasti, jež vám do cesty bude stavět další hráč, něco jako pán jeskyně. Což o to, koncept nevypadá špatně, ale tvůrci z Capcomu musí vyrukovat s něčím opravdu přelomovým, aby ukonejšili zklamání z neoznámení remaku Resident Evil 3.

Osobně si prozatím nedokážu vysvětlit, proč se tvůrci odhodlali k tak odlišnému spin-offu, ale pravděpodobně chtějí vyplnit mezeru v kooperativních survival žánrech. Nechci tím tvrdit, že by žádné nevycházely, ale ohlasy na OVERKILL’s Walking Dead nebo World War Z nebyly nijak valné. Navíc se spousta fanoušků ptá po pokračování týmové akce Left 4 Dead, která sice nabízí trošku jiný zážitek, ale na reálie Resident Evil by se dala naroubovat. Nyní musíme vyčkávat, abychom se dozvěděli, co od tvůrců ze slovutného studia Capcom čekat. Stále pevně věřím v povedený projekt, ale červíček pochybnosti ve mně významně hlodá. Máte v Project Resistance větší naděje než já, nebo jste také zklamáni?

• Zdroje: YouTube

HW nároky pro Project Resistance PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Datum vydání Project Resistance zatím není známo, titul k nám dorazí na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

4,7 12×
Resident Evil 7: Biohazard Gold Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), kompatibilní s PS VR (1. generace), krabicová verze, žánr: akční a virtuální realita, - zlatá edice obsahuje: základní hru Resident Evil 7, DLC Banned Footage Vol. 1 a 2, DLC End of Zoe. Sedmý Resident Evil se vrací ke svým hororovým počátkům a hodlá do žánru vnést čerstvý závan strašidelného teroru. Hra se bude odehrávat po událostech šestého dílu na venkovské americké farmě v Luisianě, kde budete prozkoumávat tajemství a hrůzy rozlehlého panství.
539,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX457
Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací