Alzaboxy Q1 Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

Street Fighter V: Champion Edition (Mini RECENZE) – Všichni bojovníci pod jednou střechou

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Společnost Capcom loni s remasterem Resident Evil 2 předvedla, že se umí o své úspěšné série velmi dobře starat. Mezi ně zcela jistě patří také bojovka Street Fighter V, která nedávno dostala ultimátní Champion edici lákající na svůj obsah další fanoušky. Co nového se urodilo v jedné z nejhranějších mlátiček současnosti a jak se změny projevily v hratelnosti, se dozvíte v naší mini recenzi.


• Žánr: Bojovka • Multiplayer: Ano (online) • Vývojář: Capcom • Vydavatel: Capcom • Platformy a Datum vydání: PC – Steam, PS4 (14. února 2020) Homepage • Čeština: Ne


Obsah mini recenze Street Fighter V: Champion Edition (PS4 Pro)

 1. O vaše srdce zabojuje 40 zápasníků
 2. Proč nezaplatit za obsah Street Fighter V: Champion Edition dvakrát?
 3. Stín chamtivosti kazí jinak pozitivní dojem
 4. Mini Recenze Street Fighter V: Champion Edition: závěrečné hodnocení
 5. HW nároky pro Street Fighter V: Champion Edition PC

O vaše srdce zabojuje 40 zápasníků

• Mini Recenze: 27. 2. 2020 • Autor: Jakub Němec

V případě, že jste zabrouzdali do naší mini recenze věnující se Champion edici Street Fighter V, pravděpodobně tušíte, co můžete od nejslavnější bojovky společnosti Capcom čekat – tedy pouliční souboje jeden na jednoho s charaktery, jejichž pohyby jsou inspirované skutečnými bojovými uměními (tedy až na zcela fantaskní postavy vládnoucí nadpřirozenými silami). Série Street Fighter se tak více přibližuje jiné japonské mlátičce Samurai Shodown, protože je třeba pečlivě studovat taktiku protivníka a hledat mezery v jeho strategii, což je trošku jiný přístup než v Mortal Kombat 11. V něm se spoléháte hodně na své reflexy a agresivní, nereálně krvavými chvaty podpořený přístup zde většinou slaví úspěch.

Street Fighter V: Champion Edition; wallpaper: cover
Ryu a Chun-Li patří k největším ikonám série Street Fighter, jež by neměly v arénách chybět. A proto zamrzí, že další hvězdy pouličních bojů jako Guile či Blanka si musíte v Champion Edition otevřít až v průběhu hraní.

V průběhu čtyř let od vydání základní verze Street Fighter V jste ostatně měli příležitost vyzkoušet si capcomáckou bojovku na vlastní ovladače a tím si také potvrdit, proč patří arény, v nichž se prohání Ken, Ryu, Chun-Li nebo Dhalsim, k těm nejoblíbenějším v rovině profesionálního esportu. Japonská vydavatelská společnost svůj bojovkový klenot nechává zrát jako víno, neustále o něj pečuje, upravuje vyváženost postav pomocí updatů a vymýšlí nové speciální chvaty, aby měli fanoušci co nejvíce možností, jak si přizpůsobit bojový styl jednotlivých charakterů dle svých představ. Když tedy v roce 2018 vyšla první „kompletní“ edice, znalci série věděli, že jde o první z mnoha kompletních vydání, která přijdou.

A měli samozřejmě pravdu, protože v průběhu dvou let se přihlásili o slovo další bojovníci, mezi nimiž nechyběli veteráni jako Blanka, Sagat či E. Honda, ale také nováčci v sérii v čele s démonickým alter egem Rya jménem Kage. Tvůrci také přidali každému bojovníkovi alternativu k jeho stávající schopnosti V-Skill a své příznivce zahrnuli hromadou nových kostýmů. Prostě klasickou nálož, která by měla zdůvodnit, proč z kapsy vytáhnout hrst bankovek a s úsměvem je poslat do Japonska. Na začátku roku 2020 již shromáždili autoři dost nového obsahu, aby obhájili vydání Champion Edition obsahující všech 40 bojovníků, 34 arén a více než 200 kostýmů, takže pravověrný fanoušek série nemá nad čím přemýšlet. Nebo je snad v něčem háček?

Street Fighter V Champion Edition Arcade I GEM (Gameplay, PS4 Pro, No Commentary)

Dynamické souboje ve Street Fighter V: Champion Edition jsou prokládány relativně dlouhými nahrávacími obrazovkami, na nichž vás autoři přesvědčují, abyste si zaplatili odemknutí všech postav a kostýmů.

Proč nezaplatit za obsah Street Fighter V: Champion Edition dvakrát?

Rozhodně nemusíte hledat žádné nepravosti v samotné hratelnosti. Street Fighter V patří k těm nejodladěnějším bojovkám současného trhu a záleží pouze na vašich preferencích, zda se přikloníte ke krvavé zábavě v Mortal Kombat 11, nebo k dnes recenzovanému titulu od společnosti Capcom. Každá postava je dostatečně odlišná od ostatních, takže má potenciál zaujmout vás svým unikátním stylem boje. Společně s originálními dorážecími chvaty V-Trigger, posílením útoků V-Skills a protiúdery V-Reversal se musíte se svou postavou dostatečně sžít, abyste se mohli vrhnout do vod nelítostného multiplayeru, v němž si vás veteráni jinak namažou na chleba (v rámci mírně problematického matchmakingu občas narazíte na opravdu silné protivníky).

Jak jste asi sami poznali, z mého pohledu patří Street Fighter k těm nejlepším bojovkám, které můžete nainstalovat na svůj disk. Pouliční šarvátky nepřetržitě prostupuje adrenalinové napětí, jež vás po dohrání souboje okamžitě žene do další bitky, abyste všem ukázali, kdo je nejlepší zápasník světa. Pokud odhlédneme od naivně podané příběhové kampaně či krátkých epizod připravených pro každý charakter, máme před sebou téměř dokonalý titul, který bych se nebál doporučit jakémukoliv mlátičkově pozitivnímu jedinci. Přesto mi zůstává na patře trpká pachuť související s obchodní politikou společnosti Capcom v rámci Street Fighter 5.

Street Fighter V: Champion Edition; gameplay: Blanka Street Fighter V: Champion Edition; gameplay: údery Street Fighter V: Champion Edition; gameplay: chvaty
Během soubojů se budete kochat povedenou audiovizuální stránkou, kterou ozvláštňují speciální grafické efekty chvatů.

Koupí Champion Edition se vám sice otevře přístup ke všem postavám, ale zahrát si za ně hned nemůžete. Musíte si na ně totiž vydělat vnitřní měnu Fight Money svou účastí v zápasech a plněním výzev. Nechápejte mě špatně, nemám nic proti systému odměňování, který vás motivuje hrát dále, ale tohle už je trošku moc. Odhlédnu od toho, že slavné postavy jako Guile, Akuma, Sagat či E. Honda se objevily až v season passech, abyste měli potřebu si je koupit, ale když zaplatím za finální edici, tak bych chtěl mít všechny charaktery přístupné hned. To je v Champion Edition možné pouze v případě, že podruhé vytáhnete svou kreditní kartu a zaplatíte si odemčení veškerého obsahu ihned, což je vlastně free-to-play mechanika zabalená v prémiové hře a to se mi opravdu příčí.

Stín chamtivosti kazí jinak pozitivní dojem

Nebudeme si nic nalhávat, pokud máte rádi bojovky a z nějakého nepochopitelného důvodu nemáte Street Fighter V ještě doma, tak si Champion Edition pořiďte. Připravte se ovšem na to, že si kupujete základní hru, v níž je veškerý obsah ze season passů a dalších DLC zamčený a musíte si jej koupit za vnitřní měnu, kterou budete tvrdě vydělávat bojem, pokud nechcete investovat další kačky. Ekonomický model není pouhá piha na kráse finální (možná i poslední) edice Street Fighteru V, ale pořádná bradavice trčící do prostoru jako varovné znamení pro každého digitálního bojovníka. Také je to hlavní důvod, proč titul vydaný 14. února na PC a PS4 i přes zjevné kvality nedosáhl ani na 90 %.

Street Fighter V: Champion Edition; screenshot: poplatky
Co si o zpoplatněných postavách myslí E. Honda, je jasné, škoda, že to nedošlo i tvůrcům Street Fighter V: Champion Edition.

Tato mini recenze byla napsaná pro PS4 Pro verzi.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze Street Fighter V: Champion Edition: závěrečné hodnocení

    Hodnocení 83 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
90 %
Audiovizuální zpracování
85 %
Znovuhratelnost
95 %
Street Fighter V: Champion Edition; mini recenze

Klady

 • Kompletní obsah se všemi bojovníky
 • Dostatečně odlišitelné postavy
 • Návyková hratelnost nutící k dalšímu zdokonalování
 • Dostatek módů v single i multiplayeru
 • Dobře navržený tréninkový režim

Zápory

 • Nutnost odemknout/koupit postavy v koupené hře
 • Občas neférový matchmaking
 • Nahrávací obrazovky s reklamami na placený upgrade


Street Fighter V: Champion Edition (PS4 Pro) – Verdikt:

Street Fighter V: Champion Edition představuje slavnou bojovku od společnosti Capcom v její nejsilnější formě. Problém ovšem tkví v tom, že si nadstandardní obsah oproti základní verzi musíte otevřít za vnitřní měnu či reálné peníze, což titulu dost kazí reputaci.

Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.

HW nároky pro Street Fighter V PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 7 64-bit
Procesor Intel Core i3-4160 3.6GHz / AMD FX-6300 Intel Core i5-4690K 3.5GHz / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 480 / Radeon HD 5870 1024MB NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / Radeon R9 380
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 7 GB 7 GB

• Zdroj: game-debate.com (25. 2. 2020)

S jakým herním PC na Street Fighter V?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Ryzen RX580

Minimální požadavky:

Alza GameBox Ryzen RX580

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza BattleBox RTX2080S+ Cougar

Pro náročné:

Alza BattleBox RTX2080S+ Cougar

i Mohlo by vás zajímat

Street Fighter V: Champion Edition vychází 14. února 2020 na PC a PS4.

Street Fighter V: Champion Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Součástí této edice je všech 24 aktuálně dostupných dodatečných postav, což původní soupisku 16 postav rozšiřuje až na 40!
499,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX751
Street Fighter 30th Anniversary Collection (PC) DIGITAL + Ultra Street Fighter IV!
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční,
Zlevněno -67 %
330,- 999,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003012
Ultra Street Fighter IV (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční,
Zlevněno -87 %
86,- 659,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002699
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací