Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
vega Guardians of Galaxy - Hidden empty P

Přežívání ve Vigor pořádně podrásá nervy (Dojmy z Gamescomu)

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Projekty od českého studia Bohemia Interactive mají ve světě skvělý zvuk, především u fanoušků militaristických akcí. V současnosti se největší pozornost vztahuje na DLC k Arma 3 s názvem Contact a survival zombie akci DayZ, ale na výstavě Gamescom se v plné parádě ukázal také exkluzivní titul pro Xbox Vigor, který jsme si mohli vyzkoušet.

Dojmy z Gamescomu 2019

Vigor; wallpaper: cover
Alza Magazín

Vigor (hra)

Looter shooter Vigor vyvíjí a vydává společnost Bohemia Interactive. Hra vychází 19. 8. 2019 na Xbox One, 8. 7. 2020 Switch, 25. 11. na PS4 a koncem roku na PS5. Hra nemá českou lokalizaci a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Vigor – Dojmy z hraní (Switch)

Vigor – Dojmy z Gamescomu 2019

  1. Hloupý spoluhráč na pohodě nepřidá
  2. Vigor dokáže zabavit na delší čas

Hloupý spoluhráč na pohodě nepřidá

• Dojmy z GC 2019: 3. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Gamescom je obrovská výstava plná cizinců, s nimiž si často nepopovídáte jinak než anglicky a ve chvílích nouze německy. A proto jsem vítal jako oázu míru a klidu několik stánků, kde jsem mohl promluvit svou mateřštinou. Mezi ně samozřejmě patřil český stánek, kde se sešli vývojáři soulsovského titulu Lost Hero nebo historického počinu Svoboda 1945 a kde také sídlili zástupci Bohemia Interactive hájící barvy projektu Vigor, který je free to play exkluzivně pro konzoli Xbox One. Hratelná ukázka se ovšem nacházela ve veřejné části, takže můj survival zážitek začal již před stánkem, kde jsem mávnul kouzelnou novinářskou akreditací a předběhl běsnící fanoušky v řadě (čímž se jim omlouvám).

Vigor – Official Release Trailer

Úvodní ukázka Vigor vás zasvětí do základních reálií, které lemují přežívání v Norsku po atomové válce v Evropě.

Poté jsem se posadil před obrazovku společně s chlapíkem z řad příznivců, který se představil jako Matthias, abychom otestovali tandemový postup hrou Vigor. Mé smysly zbystřily hned vzápětí, protože mu vývojáři na místě zdůrazňovali, že jsem jeho kamarád a že do mě nemá střílet (evidentně již na stánku zanechal velmi pozitivní dojem), takže jsem si na něj musel dávat hodně pozor. Po čtvrthodince v tutoriálu jsme se tedy vydali vstříc norské krajině, kde jsme se měli střetnout s dalšími hráči, kteří toužili po lootu a zbraních, které by si odnesli na svou základnu.

Pro naši misi jsem zvolil kopcovitou krajinu porostlou kvetoucí loukou, která kontrastovala svou krásou vůči pobořeným domům a momentům, které nás čekaly. Už první kontakt byl plný napínavých chvilek, při nichž jsem využil svého zmateně pobíhajícího parťáka jako návnadu a postupně zničil oba naše pronásledovatele ze zálohy. Poté jsme se rozhodli rabovat zásoby, jež jsme našli, což mému souputníkovi bohatě stačilo a pelášil zpátky. Cestou jsme ještě zlikvidovali další dvojici chaoticky pobíhajících hráčů a tím má anabáze skončila. Na druhou stranu jsem přežil, což se nedá říct o čtyřech nešťastnících, jež nám zkřížili cestu.

Vigor; wallpaper: ulice Vigor; wallpaper: chata Vigor; wallpaper: tandem

Vypjaté chvilky na bojišti reguluje Vigor budovatelskými momenty na vaší základně.

Vigor dokáže zabavit na delší čas

I přes svůj relativně krátký pobyt ve hře musím přiznat, že mě projekt Bohemia Interactive zaujal a rozhodně mu dám šanci také doma, takže můžete vyhlížet komplexnější dojmy z této shoot & loot akce, v níž se proti sobě staví 8-12 hráčů. Graficky vypadá Vigor velmi pěkně a často mi bylo líto, že jsem si nemohl udělat screenshot na památku. Místo něj jsem dostal odznáček pro přeživší, který si Matthias odnášel jako svatou hostii s úsměvem přes celý obličej. Titul má evidentně potenciál zabavit jak veterány, tak i méně zkušené hráče, takže proč jej nezkusit?

• Zdroje: Vlastní

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Vigor vychází 19. srpna 2019 exkluzivně na Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi