Reklamace či vrácení? Robotický vysavač Siguro

Garmin Tactix Delta (RECENZE) – chytré hodinky pro ty největší drsňáky

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

I když je značka Garmin známá především svými sportovními hodinkami, výrobce se nebojí zkoušet to i v jiných oblastech. Dobrým příkladem jsou právě Garmin Tactix Delta. I když funkcemi vycházejí ze špičkových Fenix 6X, přidávají navíc i několik zajímavých doplňků, které ocení především vojáci. Jak hodnotíme tyto unikátní chytré hodinky v naší recenzi?

Garmin Tactix Delta (RECENZE) – OBSAH

 1. Velmi povedený design hodinek Garmin Tactix Delta
 2. Displej hodinek Garmin Tactix Delta zvládne i noční vidění
 3. Garmin Tactix Delta nabízejí opravdu špičkovou odolnost
 4. Výdrž baterie hodinek Garmin Tactix Delta
 5. Garmin Tactix Delta – neomezená nabídka funkcí
 6. Taktické funkce Garmin Tactix Delta – bezpečnost na prvním místě
 7. Garmin Tactix Delta pomohou najít ten správný směr
 8. Srovnání: Garmin Tactix Delta a Garmin Fénix 6X
 9. Závěr recenze – jak hodnotíme chytré hodinky Garmin Tactix Delta?

Velmi povedený design hodinek Garmin Tactix Delta

Nové Tactixy určitě nelze odbýt jako napodobeninu Fenix 6X. Design je sice hodně podobný, ale najdou se tu důležité rozdíly. Třeba tlačítka mají stejné rozložení, ale Tactix Delta má jejich povrch vroubkovaný, takže se rozhodně lépe ovládají. Jasným rozeznávacím znamením mezi oběma modely jsou vygravírovaná čísla 02–24 na lunetě Tactix Delta. K designu hodinek se to hodí skvěle a už jen kvůli tomuhle prvku na mě zapůsobily více než Fenix 6X.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
Co se týče designu, chytré hodinky Garmin Tactix Delta hodnotíme velice kladně. Mějte však na paměti, že jsou opravdu určeny pro silná zápěstí.

Rozdílným prvkem u obou hodinek je také hloubka zapuštění displeje vzhledem k okolní lunetě. U Garmin Tactix Delta je oboje zarovnáno skoro nastejno, díky čemuž hodinky působí ještě jako o kousek větší než Fenixy. A rozhodně jsou těžší. Sice jen o pár gramů ale blíží se k hodnotě 200 gramů, počítejte proto s tím, že tohle nejsou chytré hodinky na nějaká hubeňoučká zápěstí.

Displej hodinek Garmin Tactix Delta zvládne i noční vidění

Na pohled jiný je i displej. Menší zapuštění působí lepším dojmem, zároveň by displej měl být i lehce vypouklý, ale pokud bych si o tom nepřečetl, při používání bych to nepoznal.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
Základ hodinek Garmin Tactix Delta tvoří displej s rozlišením 280 × 280 bodů a výrazným podsvícením do bílé barvy.

Oba displeje jsou stejně velké, konkrétně 1,4“ a kvůli co nejdelší výdrži baterie používají transflektivní technologii. Skutečně výrazný rozdíl ale nastane, jakmile je oba rozsvítíte. Garmin měl takový displej vždy trochu do žluta a nikdo to nepůsobilo příliš dobře. Bylo to funkční, ale rozhodně ne pěkné. Garmin Tactix Delta má ale podsvícení displeje výrazně do bílé barvy. Barvy na displeji tak působí mnohem přirozenějším dojmem a na displej se dívá lépe. A to se přitom nijak nemuselo měnit rozlišení, které je 280 × 280 bodů.

A protože se jedná o vojenské hodinky, režim lze přepnout na noční vidění, které je lépe přizpůsobeno brýlím pro noční vidění. I bez nich sice poznáte, že se zobrazení najednou změnilo, ale až ve specializovaných brýlích to skutečně oceníte.

Garmin Tactix Delta nabízejí opravdu špičkovou odolnost

Garmin Tactix Delta už na první pohled působí mimořádně odolným dojmem a pohled do specifikací vás v tom jen utvrdí. Vodotěsnost 10 ATM, vojenský standard MIL-STD-810, safírové sklíčko, nerezová ocel vylepšená vrstvou odolného uhlíku. Ochrany se dočkala dokonce i zadní strana hodinek, která dostala PVD úpravu. Co to je? Jednoduše řečeno, jedná se o velmi tenký odolný povlak chránící chytré hodinky proti vysokým teplotám, korozi či poškrábání.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
Chytré sportovní hodinky Garmin Tactix Delta doslova vyzařují svou tvrdost a odolnost.

K hodinkám jsem se nechoval nijak jemně. Zkoušel jsem přetrhnout pásek, dával je do mrazáku i na prudké sluníčko. Při stěhování jsem s nimi (tentokrát nezáměrně) dost silně praštil o rám dveří… Nevadilo jim nic. Nikdy nedošlo ke zpomalení rychlosti, dokonce ani nebylo poznat, že bych se k nim choval jakkoli nepatřičně. Nejvíce jsem se bál o málo zapuštěný displej, veškeré obavy ale byly zbytečné, tyhle hodinky evidentně jen tak něco nerozhodí. Jako slabé místo může působit i nijak nechráněný konektor pro nabíjení, nezaznamenal jsem ale nikoho, kdo by si na něj stěžoval kvůli špatnému mechanickému provedení.

Výdrž baterie hodinek Garmin Tactix Delta

S mechanickou výdrží souvisí i výdrž energetická. Výrobci mají většinou tendenci výdrž svých produktů nadhodnocovat. To ale u Garminu nehrozí. Udávané tři týdny rozhodně nejsou nijak nereálná hodnota. Samozřejmě ale vždy záleží na konkrétním režimu použití. Já hodinky testoval zhruba 14 dnů. Chodil jsem s nimi obden běhat či na kolo (všechny aktivity zhruba kolem hodiny) a vybít jsem je nedokázal.

i

Mimochodem, pokud zapnete maximální úsporný režim, bude se výdrž baterie počítat ne na týdny, ale na měsíce.

U baterie je skvělou vychytávkou nejenom to, že si můžete upravovat režimy využití, ale také, že se výdrž nezobrazuje jenom v procentech, ale i jako časová hodnota. Takže vidíte, že hodinky vydrží v aktuálním režimu použití např. 10 dnů.

Garmin Tactix Delta – neomezená nabídka funkcí

Jak už jsem psal, Garmin Tactix Delta můžete využívat pouze jako sportovní hodinky a buďte si jistí, že budete na ruce nosit v podstatě to nejlepší, co se momentálně dá pořídit. Popsat všechny funkce by bylo ještě na několik dalších článků, takže následující výčet berte spíše jako ochutnávku.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
Obchod s aplikacemi Garmin IQ Store nabízí spousty doplňků, se kterými si hodinky přizpůsobíte přesně podle svého gusta.

Hodinky nabízejí velký výběr nejrůznějších sportů, u kterých si můžete lehce nakonfigurovat, co se při nich má zobrazovat za hodnoty. Sportovní režimy jako jsou běh či kolo nabízí skoro všichni, v hodinách ale najdete třeba i běžecké lyžování, veslování, lezení po skalách a mnoho, mnoho dalšího. Garmin Tactix Delta vám také pomohou tréninky zhodnotit a naznačí, jestli se vám kondice zlepšuje, nebo stagnujete. Současně odhadnou i dobu regenerace.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
Bluetooth komunikace hodinek Garmin Tactix Delta s chytrým telefonem fungovala během našeho testovaní naprosto perfektně.

V hodinkách nechybí mapy. Ty mi díky ovládání přes tlačítka nepřišly moc praktické, ale využití určitě mají. Mou oblíbenou funkcí je třeba nahrát si do hodinek trasu, na kterou se chystám, a pak sledovat pomocí funkce Climb Pro v jaké fázi stoupání do kopce se nacházím. Funguje to skvěle, pokud si chcete dobře rozvrhnout síly. Nebo si můžete nahrát plánovaný cyklovýlet a pak se nechat za pomocí hodinek navigovat. Mapy se tedy hodí, i když na ně vlastně koukat ani nebudete.

Kromě sportu můžete přes Garmin Tactix Delta poslouchat hudbu. Buď si do 30 GB paměti skladby nahrajete, nebo je propojíte se svým účtem u hudební aplikace Spotify. Posloucháte samozřejmě bezdrátově. Velmi návykovou funkcí je možnost placení. Zjistěte si, jestli vaše banka podporuje Garmin Pay a pokud ano, určitě platby zkuste. Už se z obchodu nebudete muset vracet domů pro zapomenutou peněženku, stačí mít hodinky na ruce.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
Spárování hodinek Garmin Tactix Delta s mobilní aplikaci Garmin Connect.

Garmin Tactix Delta samozřejmě spolupracují pomocí Bluetooth s mobilním telefonem, takže veškeré sportovní výkony se nahrávají do velmi dobře zpracované mobilní aplikace Garmin Connect. Samozřejmostí jsou notifikace na zprávy či hovory, nebo možnost rychlých odpovědí, aniž byste museli sáhnout pro mobil. Bluetooth se využívá ke spojení i s velkým množstvím příslušenství. Nedůvěřujete třeba (mimochodem velmi přesnému) snímači tepu? Můžete si připojit hrudní pás. Chcete vědět, jakou sílu přenášíte na kole do šlapátek? Existují taková, která se dají s hodinkami propojit. Bluetooth komunikace funguje naprosto spolehlivě. Nestalo se mi, že by se hodinky odpojovaly či byly nějaké komplikace při prvním propojení.

i

Společnost Garmin má také vlastní obchod s aplikacemi Garmin IQ Store, takže pokud budete v hodinkách postrádat nějakou funkci, je dost možné, že ji najdete zde. Na výběr je každopádně obrovské množství zajímavých ciferníků, takže hodinky mohou každý den vypadat trošku jinak.

Taktické funkce Garmin Tactix Delta – v nouzi přivolají pomoc

Když jsem si poprvé přečetl, že Garmin Tactix Delta nabízí taktické funkce, moc jsem si nedokázal představit, co mám čekat. Není to ale vlastně zas tak složité, rozdělit se dají do dvou oblastí. Tou první jsou bezpečnostní funkce. Vzpomínáte, jak jsem zmiňoval funkci nočního režimu? Pokud na něj přepnete, automaticky to znamená, že se na spodní straně hodinek vypne senzor na měření tepu. Při noční misi může těžko někdo potřebovat, aby byl snadno odhalen pomocí blikajícího zeleného světýlka na hodinkách.

Jak fungují taktické funkce na chytrých hodinkách Garmin Tactix Delta?

Podobným směrem jde funkce Režim utajení, ale je podstatně důkladnější. Vypne totiž veškerou bezdrátovou komunikaci. K čemu je to dobré? Možná si vzpomenete na pár let starou aféru americké armády v Afghanistánu, kdy si vojáci na tajné základně šly zaběhat a data se následně odeslala do aplikace Strava…a bylo po utajení. Současně je třeba dodat, že i režimu utajení na hodinkách stále můžete sledovat svoji přesnou polohu. A to nejenom díky mapovým podkladům, ale samozřejmě i za pomocí GPS souřadnic a současně i formátu MGRS, který využívá Severoatlantická aliance.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
Sportovní taktické hodinky Garmin Tactix Delta si poradí opravdu v jakémkoliv prostředí.

Hodinky myslí i na to, když se dostanete do nějaké skutečně nebezpečné situace. Jednak můžete stiskem dvou tlačítek kompletně smazat jejich obsah a delším podržením levého horního tlačítka si navíc přivoláte pomoc. Jedná se o vylepšení funkce, kterou najdete i ve Fenixu 6X. Ten při detekci pádu automaticky odesílá zprávu nastaveným nouzovým kontaktům. Garmin Tactix Delta to ale ještě vylepšuje. Nemusíte někde padat, ani vás nikdo nepřepadne, může se vám jen udělat špatně na ulici. Když není jiná pomoc na blízku, stačí držet levé horní tlačítko a po zavibrování hodinek se vašim nouzovým kontaktům odešle zpráva.

i Mohlo by vás zajímat

Druhou skupinu taktických funkcí jsem si překřtil na navigační. Základem je docela přesný tříosý kompas a v příznivých podmínkách i rozumně fungující výškoměr. O dvojím formátu zobrazení polohy už jsem psal, v tom má Tactix Delta oproti Fenixu 6X výhodu. Oba typy hodinek ale nabízejí navigační funkce, které v terénu ocení nejenom vojáci. Hodinky vás navedou na uloženou polohu nebo na konkrétně zadané souřadnice, využít ale můžete i navigaci na zvolený směr. Tyto věci může využít jak voják na zahraniční misi, tak třeba skaut na bojovce v lese, nebo příznivec geocachingu.

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky; Garmin
S hodinkami Garmin Tactix Delta se v přírodě neztratíte!

Zmínit musím ještě funkci Jumpmaster, která by měla být nápomocná při seskoku padákem. Na rozdíl od navigace jsem opravdu neměl šanci to vyzkoušet, a také Garmin přiznává, že hodinky by měly být jen pomocným zařízením. Zkráceně jde o to, že po nastavení požadovaných údajů, jako je třeba výška seskoku vás hodinky navedou na plánovaný bod dopadu.

Srovnání: Garmin Tactix Delta a Garmin Fénix 6X

Jak můžete vidět v následující tabulce, chytré hodinky Garmin Tactix Delta se od levnějšího modelu Garmin Fénix 6X „papírově“ prakticky neliší. Pravděpodobně největší rozdíl shledávám v designu a celkovém provedení hodinek (hloubka displeje, pocitová mohutnost), což je ale do velké míry subjektivní. Dalším podstatným rozdílem je pak skutečnost, že Garmin Tactix Delta posouvají využití taktický funkcí ještě na vyšší úroveň – ať už se jedná o vylepšení společných nebo přidání úplně nových specializovaných funkcí.

Model Garmin Tactix Delta Garmin Fénix 6X Sapphire
Typ displeje MIP LCD MIP LCD
Velikost displeje 1.4" / 35.6 mm (280 × 280) 1.4" / 35.6 mm (280 × 280)
Krycí sklíčko safírové safírové
Materiál pouzdra polykarbonát ocel
Materiál řemínku nerezová ocel silikon
Rozměry 51 × 51 × 14,9 mm 51 × 51 × 14,9 mm
Hmotnost 97 g 93 g
Garmin Pay
Taktické funkce
Běžná výdrž baterie 21 dní 21 dní
Vnitřní paměť 32 GB 32 GB
Kompatibilita iOS, Android iOS, Android
Cena

Závěr recenze – jak hodnotíme chytré hodinky Garmin Tactix Delta?

Garmin Tactix Delta; recenze; chytré hodinky

Garmin Tactix Delta

Chytré hodinky

Že jsou Garmin Tactix Delta skvělé hodinky bylo jasné skoro od začátku. Co mi na nich chybí? Musel jsem přemýšlet docela dlouho, ale vzhledem k jejich zaměření „do terénu“ se docela divím, že se nedočkali solárního dobíjení. I bez něj je ale výdrž baterie velice dobrá a Garmin si tuto funkci evidentně chce nechat jen pro nejvyšší modely ve své nabídce.

Otázkou také je, jestli vybrat Tactixy nebo se rozhodnout pro o něco levnější Fenix 6X. Taktické funkce by mě asi k nákupu nepřesvědčily, přeci jenom je využiji spíše výjimečně. Osobně ale považuji design Tactixu za povedenější a také se mi o hodně víc líbí displej. Rozhodl bych se proto pro Garmin Tactix Delta.

Klady

 • Velmi povedený design
 • Špičková odolnost
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Široká nabídka běžných i taktických funkcí

Zápory

 • Absence solárního dobíjení
 • Vyšší pořizovací cena
Rungo.cz

Rungo.cz

Rungo.cz je web o pohybu, radosti, inspiraci a motivaci s dlouholetou tradicí. V současnosti se jedná především o rozsáhlou komunitu těšící se velké podpoře na sociálních sítích, která opustila křídla velkého mediálního korporátu a vydala se vlastní svobodnou cestou. Rodinný přístup při pořádání závodů a mnoho dalšího oceňují běžci, cyklisté nebo také příznivci zdravého životního stylu, stravování a pohybu obecně.


Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací