Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Prodloužili jsme otevírací dobu našich prodejen, ale pokud nemáte cestu kolem, objednávky nad 2 000 Kč stále doručujeme zdarma!

Splátky bez navýšení Konec DVB-T2

Garmin Venu (PREVIEW): chytré, stylové, jedinečné

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Chytré hodinky z dílny Garmin jsou známé svým typickým zaměřením na sport. O to více pozornosti si vysloužil nový model Garmin Venu, který na prvním místě překvapivě zmiňuje svůj jedinečný design. Jak ale ukáží následující řádky, vzhledem to nekončí.

garmin; venu; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;

Garmin Venu (PREVIEW) – OBSAH

  1. Garmin Venu jako módní doplněk
  2. Displej jako třešnička na dortu
  3. Hodinky Garmin bez sportu? Ani náhodou
  4. Garmin Venu jako hlídač fyziologických funkcí
  5. Chytré funkce, hudba i Garmin Pay
  6. Garmin Venu – parametry, specifikace a cena

Garmin Venu jako módní doplněk

V jednoduchosti je síla. A právě návrháři využili nových chytrých hodinek Garmin Venu, které už na první pohled zaujmou minimalistickým zpracováním i šmrncovní elegancí. Tělo hodinek je vyrobeno z nerezové oceli a zákazník si může vybrat hned ze čtyř zvláště povedených variant: Slate Black, Silver Blue, RoseGold Sand a Gold Black.

Rozměry 43,2 × 43,2 mm vynikají svou univerzálností a budou sedět většině zápěstí. Oproti tomu tloušťkou 12,4 mm se Garmin Venu neřadí mezi úplně nejmenší, avšak stále jde o vcelku sympatickou hodnotu, na niž si uživatel snadno zvykne. O pohodlné připoutání se pak stará silikonový pásek se šířkou 20 mm, který lze navíc snadno vyměnit. Chcete-li si však ponechat původní řemínek, měl by obvod vašeho zápěstí odpovídat rozmezí 125 až 190 mm.

garmin; venu; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Garmin Venu jsou mimořádně stylové hodinky, které lze nosit v každé situaci.

Displej jako třešnička na dortu

Mimořádný vzhled chytrých hodinek Garmin Venu skvěle doplňuje 1,2palcový AMOLED displej. Ten ze své podstaty nabízí výbornou čitelnost, pěkné barvy a věrnou černou, zatímco vysoké rozlišení 390 × 390 px řadí tento displej mezi ty nejlepší na poli nositelné elektroniky. Takto výjimečná obrazovka si samozřejmě zaslouží i patřičnou ochranu. O tu se stará osvědčené ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass 3. generace, které je při běžném používání prakticky nezničitelné. Pokud bychom mermomocí chtěli něco vytknout, pak bychom přivítali tenčí lem kolem displeje, avšak ten je v současnosti běžný snad u všech chytrých hodinek. Naopak vhod přijde možnost zvolit si vlastní design ciferníku, ať už z dostupné nabídky, nebo z Connect IQ™ Store.

AMOLED displej sice patří mezi nejdražší typy zobrazovacích panelů, vedle již zmíněných výhod však také šetří baterii. I díky tomu jsme se dočkali nadprůměrné výdrže baterie, která zvládne až 5 dní běžného užívání. V GPS módu se Garmin Venu vypnou už po 6 hodinách, ale to je u takto energeticky náročné technologie vcelku normální. Konkrétní kapacitu baterie výrobce bohužel neprozradil, avšak vzhledem k odhalené době výdrže to není až tak podstatné.

Jednou z hlavních novinek Apple Watch Series 5 je Always-on displej, tedy možnost neustálého zobrazení základních informací, zejména času. U konkurenčních modelů je však tato funkce mnohem častější, a to i u levnějších modelů. Není tedy velkým překvapením, že touto funkcí disponují také chytré hodinky Garmin Venu.

garmin; venu; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Pohled na Garmin Venu z různých úhlů.

Hodinky Garmin bez sportu? Ani náhodou

Sportovní zaměření společnosti Garmin se promítlo také do elegantně laděného modelu Venu, a zákazníci se tak mohou těšit na příval široké nabídky funkcí věnovaných pohybu. Nejde přitom pouze o základní režimy, jako je počítání kroků, spálených kalorií, ušlé vzdálenosti nebo upozornění na příliš dlouhou neaktivitu. Garmin Venu totiž nabízí i značně pokročilé záležitosti, jako je třeba automatické nastavení denního cíle kroků přímo na tělo. Ačkoliv zkušeného trenéra nic nenahradí, pomocí přehledných animací vás hodinky dokáží krok za krokem navigovat při józe, pilates, kardiu či silovém cvičení. Pro běžce je pak připraven osobní kouč, který je připraví třeba i na maraton.

A jaké sportovní režimy Garmin Venu vlastně nabízí? Ze sportů prováděných uvnitř je to silový trénink, kardio, eliptický trenažér, výstupy na lavičku/schody, veslovací trenažér, rotoped, jóga, pilates a dechová cvičení. Chcete za sportem vyrazit ven? Pak si můžete vybrat z monitorování chůze, běhu, lyžování, XC lyžování, snowboardingu, paddleboardingu, veslování a cyklistiky. Zvláště propracované funkce obdrží fanoušci golfu a díky vodotěsnosti 5 ATM lze měřit i různé styly plavání. Sportovce potěší i další vychytávky, jako je třeba automatické zastavení měření u některých aktivit nebo pokročilá detekce trasy díky technologiím GPS, GLONASS a GALILEO. Suma sumárum mají Garmin Venu široké sportovní využití.

Garmin Venu jako hlídač fyziologických funkcí

Lidské tělo je mimořádný stroj. Běžně o něm bohužel nemáme dostatek informací, které bychom přitom mohli využít pro efektivnější sportování, účinnější odpočinek i celkově lepší plánování. Právě proto vám Garmin Venu prozradí nejeden zajímavý údaj, například VO2 Max jakožto (zjednodušeně řečeno) ukazatel aktuální fyzičky.

Garmin Venu dále zvládá nepřetržité monitorování tepu a navíc upozorní i na podezřelé zvýšení tepu v momentě, kdy zrovna nesportujeme. Mnoho informací se dozvíme také o vlastním spánku, kdy je vedle jednotlivých fází (lehká, hluboká, REM) hlídán také dech a okysličení krve. Nechybí ani celodenní sledování stresu a při sportu zase využijeme funkci Pulse OX, která měří množství kyslíku v krvi ve dne i v noci. Move IQ pro změnu rozpozná různé pohybové aktivity a naši denní aktivitu zobrazí v grafu, kde vidíme ikonky konkrétních pohybů/sportů.

garmin; venu; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Chytré hodinky Garmin Venu nabízí přehled všech důležitých fyziologických funkcí.

Výčet ale nekončí a zmínit musíme i mou oblíbenou funkci Body Battery™ Energy Monitoring určenou pro měření míry zátěže a odpočinku napříč dny. Dále Garmin Venu sleduje respiraci (dýchání), a to nejenom při spánku, ale třeba i při dechovém cvičení nebo józe. Zanedbávat se nevyplatí ani pitný režim, a tak při ručním zadávání vypitých tekutin získáme přehled o celodenní hydrataci. Něžnější pohlaví pak zaujme možnost sledovat menstruační cyklus, který ženu přirozeně ovlivňuje.

Chytré hodinky Garmin Venu ale nepřestávají sloužit ani při ohrožení našich životních funkcí. Například při pádu detekují nehodu a jsou schopné přivolat potřebnou pomoc, což, buďme upřímní, může člověku zachránit život.

garmin; venu; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Chytré hodinky Garmin Venu byly představeny ve čtyřech barevných variantách.

Chytré funkce, hudba i Garmin Pay

U designu, sportu a fyziologických funkcí to ale nekončí. Hodinky Garmin Venu totiž chtějí být chytrými v plném smyslu slova, a uživatele tak nepřekvapí všední funkce jako zobrazení času, datum, alarm, stopky nebo minutka. Dočkáme se ale i zajímavějších funkcí, jako jsou třeba notifikace, kompas, počasí nebo nalezení hodinek či telefonu. Ačkoliv lze hodinky užívat s operačními systémy iOS i Android, pouze na Androidu je možné odmítnout hovor posláním zprávy.

Další pokročilou funkcí je přehrávání hudby přímo z hodinek. Stačí připojit bezdrátová sluchátka, nahrát až 500 písní a mobil můžeme klidně nechat doma. Stejně tak jde z hodinek ovládat hudbu na mobilu. Lákavou technologií je také Garmin Pay, tedy bezkontaktní placení, které funguje i v České republice. Zájemci si ostatně můžou stáhnout různé aplikace, které možnosti Garmin Venu ještě rozšíří.

garmin; venu; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Chytré hodinky Garmin Venu budou vaším parťákem při téměř jakékoliv aktivitě.

Garmin Venu – parametry, specifikace a cena

Chytré hodinky Garmin Venu se na českých pultech objeví už v průběhu října 2019. Počáteční cenovka je stanovena na 8 990 nebo 9 990 Kč dle zvolené verze. To je u chytrých hodinek možná lehce vyšší cena, avšak plně odpovídá nabízenému vzhledu, funkcím a kvalitě. Aktuálně jsou v předprodeji tři barevné verze ze čtyř existujících. Jak to dopadne s poslední variantou, se teprve uvidí.

i Mohlo by vás zajímat

Kombinace nádherného designu a špičkového AMOLED displeje ozdobí vaše zápěstí jako máloco jiného. Díky mnoha chytrým funkcím, vodotěsnosti, přehrávání hudby či Garmin Pay však tyhle hodinky nelze považovat za pouhopouhý šperk. Mnohostranné využití při sportu i mimo něj činí z Garmin Venu univerzální hodinky, které přijdou vhod naprosto každému. I vám.

Garmin Venu Slate Black
Chytré hodinky - pánské s měřením tepu ze zápěstí, Garmin Pay, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, měření rychlosti, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, GPS, výškoměr, teploměr, senzor Galileo, připojení pomocí ANT+, Bluetooth a USB, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, hledání telefonu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS, kapacita úložiště 4000 MB, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: ocel

9 990,- bez DPH 8 256,-
Koupit
Skladem 1 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: PPvenu02
Garmin Venu Silver Blue
Chytré hodinky - pánské s měřením tepu ze zápěstí, Garmin Pay, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, měření rychlosti, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, GPS, výškoměr, teploměr, senzor Galileo, připojení pomocí ANT+, Bluetooth a USB, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, hledání telefonu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS, kapacita úložiště 4000 MB, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: ocel

8 990,- bez DPH 7 430,-
Koupit
Na cestě 1 ks
Očekáváme 16.11.2019
Objednací kód: PPvenu01
Garmin Venu RoseGold Sand
Chytré hodinky - dámské s měřením tepu ze zápěstí, Garmin Pay, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, měření rychlosti, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, GPS, výškoměr, teploměr, senzor Galileo, připojení pomocí ANT+, Bluetooth a USB, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, hledání telefonu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS, kapacita úložiště 4000 MB, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: ocel

9 990,- bez DPH 8 256,-
Koupit
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 26.11.2019
Objednací kód: PPvenu03
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi