Multisportovní hodinky Garmin vívoactive 3

Zobrazit katalog

Sporttester Garmin vívoactive 3 spojuje praktičnost i multifunkčnost se stylovým provedením. Už třetí generace je významným posunem vpřed. Ovládání je intuitivní, což vám udělá radost při přepínání mezi 15 sportovními profily. Vzhledem k dané velikosti a příjemnému vzhledu jsou vhodné i pro každodenní použití. Jedná se opravdu o dokonalý sporttester, nebo najdeme u Garmin vívoactive 3 i nějaké výraznější negativum?

Garmin je specialista na multifunkční sporttestery

Společnost Garmin se rozhodla vívoactive 3 výrazně inovovat. Hlavní vizuální změnou je tvar displeje. Ten je nově kulatý, takže od předchozí generace, která vsázela na obdélníkový panel, lze vívoactive 3 rozeznat okamžitě. Na druhou stranu, kvůli změně se třetí generace podobou přiblížila ke Garmin Fénix 5. Rozdílnost dvojice modelů spočívá v ciferníku, který je sice také kulatý, ale graficky jej výrobce pojal jinak – liší se vyjádřením minut, ručičkami i logem výrobce. Ocenit musíme jemně vzorkovaný silikonový řemínek. Díky němu vypadá vívoactive 3 zatím nejelegantněji ze všech sporttesterů Garmin.

GARMIN vívoactive

Hodinky vívoactive 3 mají skvěle čitelný displej

V případě sportovních hodinek je nezbytná skvělá čitelnost displeje i za slunného dne. Sporttester vívoactive 3 je opatřený nastavitelným podsvícením, ve většině případů ale jas nebude třeba upravovat. Hodinky jsou totiž vybaveny transreflexním displejem Garmin Chroma, a proto jsou i v pravé poledne velmi dobře čitelné. Samozřejmostí je zvýšená ochrana proti poškrábání, o což se postará odolné safírové sklíčko. Pouzdro, do kterého je displej zasazen, je z kvalitní nerezové oceli, a navíc je všechno v jedné rovině. Nestane se tak, že se vám hodinky zaseknou například při oblékání.

iNevíte, který sporttester je vhodný zrovna pro vaše aktivity? Máme pro vás nachystaného průvodce Jak vybrat sporttester, který vám určitě pomůže vybrat ideální model.

Sporttester Garmin s dotykovým displejem

Dotykové ovládání je u vyšších tříd sporttesterů naprostým standardem. Zajímavostí vívoactive 3 je však dotykové ovládání i na boční straně displeje. V menu se u modelů Vívoactive 3 můžete snadno posouvat nahoru a dolů přejížděním prstu po boční straně. Jednotlivé obrazovky lze měnit posouváním stejně, jako jste zvyklí na svém mobilním telefonu. Samozřejmě má však tento způsob ovládání i své stinné stránky, protože se zpocenou rukou bude dotykové ovládání lehce problematické. Jsme tedy rádi, že je k dispozici i klasické boční tlačítko.

Vívoactive 3 se dají dokonale přizpůsobit

Na rozdíl od předchozích řad je na hodinkách k dispozici již zmíněné tlačítko umístěné na pravé straně ciferníku. Garmin čerpá z dlouholetých zkušeností, a pokud vám toto umístění nevyhovuje, displej lze jednoduše otočit. Poté budete mít tlačítko na levé straně a menu hodinek vívoactive 3 se této situaci samozřejmě přizpůsobí. Díky platformě ConnectIQ lze nastavit celkový design displeje tak, aby nejvíce vyhovoval vašim preferencím.

Více než 15 sportovních režimů

Hodinky vívoactive 3 poskytují svým uživatelům výběr z více než 15 sportovních profilů. Je vhodný zejména pro:

 • Chůzi
 • Běh
 • Jízdu na kole
 • Bruslení
 • Plavání
 • Lyžování (sjezdové i běžecké)
 • Golf
 • Veslování
 • Jógu
 • Fitness
 • a další

Řadu aktivit lze provozovat venku i uvnitř, čemuž je tento model hodinek uzpůsobený. Pokud totiž běháte na běžeckém pásu nebo cyklotrenažéru, nemělo by smysl používat GPS navigaci, a zbytečně tak vybíjet baterii sporttesteru. Dbejte tedy na to, abyste zvolili ten správný režim pro svou aktivitu.

Vívoactive 3 měří srdeční tep

Stejně jako předchozí modely, vívoactive měří srdeční tep pomocí optického Garmin Elevate senzoru umístěného na zadní straně displeje. Tento senzor je nejspolehlivější u činností, kdy je váš tep přibližně pravidelný (běh, jóga, apod.). U sportů, kde dochází k prudkému zvýšení a snížení tepu, například v závislosti na změně terénu (cyklistika, běžecké lyžování) nebo u cvičení sérií (fitness), mohou být údaje mírně nepřesné. Je třeba tedy výslednou statistiku brát spíše orientačně. Pokud toužíte mít co nejpřesnější údaje, poohlédněte se raději po sporttesterech s hrudním pásem nebo alespoň optickým snímačem na paži, kde je tepová frekvence pro přístroj snadněji rozpoznatelná.

Vívoactive 3 nemusíte nosit jen při sportu. Hodí se i pro celodenní nošení, a protože jsou plně voděodolné, nemusíte je sundávat ani při sprchování. Zaznamenají váš srdeční tep v průběhu celého dne, čímž můžete snadněji rozpoznat stresové situace, a snáze tak eliminovat jejich počet. Průběh srdečního tepu lze zobrazit i v rámci posledního týdne. Sporttester vám také sdělí úroveň fyzické kondice na základě VO2max testu nebo vám podle tohoto parametru stanoví předpokládaný věk.

iBěhání není jen módní záležitostí, ale naopak vám dokonale rozproudí krev v těle a významně zlepší kondici. Nákup sporttesteru je ideální spojit rovnou s novým běžeckým začátkem. Poradíme vám, jak správně běhat i jaké jsou vhodné běžecké doplňky.

První hodinky od Garminu s možností bezkontaktních plateb

Nový model od společnosti Garmin nabízí i zatím neobvyklou funkci – placení skrze technologii Garmin PAY. Jsou to první hodinky, kterými můžete bezkontaktně platit v obchodech, ubytovacích a stravovacích zařízeních, ale také při volnočasových aktivitách. Integrovaný systém podporuje karty VISA i MasterCard. Budeme doufat, že se seznam vybraných českých bank co nejdříve rozšíří.

Garmin vívoactive 3, notifikace

Tréninkový deník Garmin Connect vždy po ruce

Sporttestery Garmin vívoactive 3 disponují možná nejlepším vyhodnocovacím softwarem na trhu. Tréninkový deník Garmin Connect je zdarma dostupný na App Store, Google Play a dokonce i na Microsoft Store. K dispozici je také webová verze. Deník vám uchová a podrobně vyhodnotí všechny vaše sportovní výkony.

Garmin vívoactive 3 a spojení s mobilem

Jestliže propojíte multifunkční sporttester vívoactive 3 s telefonem, budete moci zobrazit příchozí volání, SMS i další upozornění ze svého mobilního zařízení. Nabídne se vám jednoduché ovládání určitých aplikací, z nichž nejpraktičtější je hudební přehrávač a také předpověď počasí. Hodinky jsou kompatibilní i s některými výrobky společnosti Garmin. Příkladem mohou být akční kamery řady Virb.

Garmin vívoactive 3, rozhraní

A protože co dnes nelze sdílet, nikdo neocení, tato řada je propojitelná s funkcí LiveTrack ve vašem telefonu. Díky ní můžete své aktuální sportovní výsledky zpřístupnit vybranému okruhu lidí v „živém vysílání“. Hodinky vám díky neustálému nošení budou navíc chytře hlídat vaše zdraví.

Platforma Garmin vívoactive vs Garmin Fénix 5

Společnost Garmin samozřejmě vyrábí celou řadu sporttesterů a v podstatě vaše peněženka rozhodne o tom, které si nasadíte na ruku. Nové vívoactive 3 jsou skoro o polovinu levnější než prakticky profesionální Fénix 5. Ten je vyveden z kvalitnějších materiálů, nabízí vyšší odolnost a zejména extra dlouhou výdrž

Porovnávaná oblastvívoactive 3vívoactive Optic (L)vívoactiveFénix 5
Dotykový displej
Velikost displeje1,2"1,39"1,38"1,2"
Rozlišení displeje (v px)240 × 240205 ×  148205 × 148240 ×  240
Rozměry (v mm)43,4 × 43,4 × 11,730,2 × 57 × 11,443,8 × 38,5 × 847 × 47 × 15,5
Hmotnost (v g)4347,63887
Bezdrátové technologieBT, ANT+, NFCBT, ANT+BT, ANT+BT, ANT+
Voděodolnost5 ATM5 ATM5 ATM10 ATM
Výdrž baterie na jedno nabití s vyp./zap. GPS8 dní / 13 hodin8 dní / 13 hod3 týdny / 10 hod2 týdny / 24 hod
Počet sportovních režimů15157více než 15
Cena8 990 Kč6 290 Kč15 990 Kč

Ceny jsou platné k 30. 10. 2017.

Garmin vívoactive 3 vs Suunto Spartan Trainer Wrist HR vs TomTom Adventurer Cardio + Music

A máme před sebou srovnání s přímou konkurencí. Pro někoho je rozhodující nejlepší tréninkový deník na trhu a zvolí rovnou značku Garmin, ale co ostatní značky? Suunto Spartan Trainer Wrist HR není vůbec špatný sporttester. Po pravé straně se pyšní hned třemi ovládacími tlačítky. Chybí mu však moderní ovládání pomocí dotykového displeje. Podobně jsou na tom i hodinky TomTom Adventurer Cardio + Music, které se odlišují hranatým displejem. Už z názvu je patrné, že vám při sportování zajistí i hudební doprovod. 3GB úložiště lze totiž naplnit oblíbenými songy a pak už stačí jen spárovat s Bluetooth sluchátky.

Porovnávaná oblastvívoactive 3Suunto Spartan Trainer Wrist HRTomTom Adventurer Cardio + Music
Dotykový displej
Velikost displeje1,2"??
Rozlišení displeje (v px)240 ×  240218 ×  218?
Rozměry (v mm)43,4 × 43,4 × 11,746 × 46 × 15,722 × 25 × 11,5
Hmotnost (v g)435655
Bezdrátové technologieBT, ANT+, NFCBT, WiFiBT
Voděodolnost5 ATM5 ATM5 ATM
Výdrž baterie na jedno nabití s vyp./zap. GPS8 dní / 13 hodin14 dní / 10 hod20 hod / 10 hod
Počet sportovních režimů1577
Cena8 990 Kč8 990 Kč7 690 Kč

Ceny jsou platné k 30. 10. 2017.

Garmin Vívoactive 3; sporttesterSuunto Spartan Trainer Wrist HR; sporttesterTomTom Adventurer Cardio + Music; sporttester

Garmin vívoactive 3, dostupnost a cena

Jedná se o žhavou novinku z produkce společnosti Garmin, ale máme dobrou zprávu. Garmin vívoactive 3 dorazí už během listopadu ve třech barevných variantách. Optic Silver Black a Optic Silver White se stříbrnou lunetou, případně prémiový model Optic Grey s povrchovou úpravou z PVD, která je odolnější proti poškrábání. Samozřejmostí je odnímatelný řemínek a možnost dokoupení dalších barevných provedení. Brzy budou dostupné i náhradní kožené nebo silikonové pásky.

Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací