Všechny dárky jako na dlani Windows 11

Gigabyte AORUS Radeon RX 5700 XT 8G (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Od doby vydání prvních Radeonů RX 5700 XT uplynul již nějaký ten pátek, avšak v nabídkách výrobců grafických karet můžeme stále ještě objevit nějaké jejich nové a vylepšené modely. Nedávno se novým modelem pochlubila také společnost GIGABYTE, která představila svého nového Radeona z „vymazlené“ herní edice AORUS. Tato grafická karta nese označení Gigabyte AORUS Radeon RX 5700 XT 8G, a protože ji v naší nabídce naleznete také, my jsme ji pro vás na Alza.cz také hned otestovali.

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G recenze a testy

Gigabyte AORUS Radeon RX 5700 XT 8G (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G

Grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu Navi 10 (XT) společnosti AMD v plné konfiguraci, na který jsou pomocí 256bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 8 GB. Svým výkonem pak Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G spadá do segmentu grafických karet vysokého výkonu (high-end), kde zaujímá střední příčky výkonnostního žebříčku.

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G popis

Frekvence grafické karty

Grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G disponuje dvěma BIOSy označenými jako OC (režim výkonu) a Silent (režim nízké hlučnosti), mezi nimiž se dá přepínat pomocí přepínače BIOS Switch umístěného na hřbetu grafické karty. V závislosti na tom, který BIOS využijete, jsou pak řízeny také frekvence grafické karty.

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G GPUZ; Performance BIOS

Ve výchozím nastavení byla grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G nastavena do režimu OC (BIOS1). V tomto režimu je základní frekvence grafického čipu 1 770 MHz, herní frekvence 1 905 MHz, boost frekvence 2 010 MHz a TDP grafického čipu 220 W. Frekvence grafických pamětí pak byla 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám je tedy karta na jádře přetaktovaná o 165/105 MHz (base/boost) a TDP navýšeno o 40 W. Grafické paměti jsou taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G GPUZ; Silent BIOS

V režimu Silent (BIOS2) je základní frekvence grafického čipu 1 690 MHz, herní frekvence 1 835 MHz, boost frekvence 1 945 MHz a TDP grafického čipu 200 W. Frekvence grafických pamětí zůstala na 1 750 MHz, tedy 14 000 MHz efektivně. Oproti referenčním hodnotám je tak karta na jádře přetaktovaná o 85/40 MHz (base/boost) a TDP navýšeno o 20 W. Grafické paměti jsou opět taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Systém chlazení GPU

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G

Grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G měří na délku 290 mm a na základní desce vašeho počítače zabere celkem 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará dvojice pasivů složených z hliníkových žeber, které jsou pro lepší odvod tepla propojeny pěti kompozitními tepelnými trubicemi s přímým kontaktem na grafický čip. Moduly grafických pamětí jsou chlazeny pomocí chladicího plátu, který je připevněn k základně předního pasivu, odpadní teplo z modulů napájecí kaskády je odváděno přes menší chladicí plát do žebrování pasivu druhého. Všechny důležité komponenty grafické karty jsou tak chlazeny.


Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení tvoří tři protiběžné 82mm ventilátory s aerodynamicky tvarovanými lopatkami, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy ve dvojitých kuličkových ložiskách. Grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G podporuje funkci 3D Acive Fan, která při nízkých teplotách grafické karty všechny ventilátory zcela vypne, a zamezí tak zbytečné hlučnosti (semi-pasivní chlazení). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; 3DMark Stress Test

Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G na skóre 99,3 % v režimu OC (99,4% v režimu Silent), a v těchto testech stability snímkové frekvence tak prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; horní strana

O napájení grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G se stará 7+2fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí dvou 8-pin konektorů. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 265 W (max. 375 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 600 W.

Výstupy na monitor

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; obrazové výstupy

Grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G disponuje věru nadstandardním počtem obrazových výstupů. Najdete zde 3 konektory HDMI (1× 2.0b + 2× 1.4b) a další 3 konektory DP (1.4a). Přítomnost více konektorů HDMI jistě uvítají všichni vlastníci drátových headsetů virtuální reality.

Aorus Graphics Engine

Součástí balení grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G je také firemní nástroj společnosti Gigabyte s názvem Aorus Graphics Engine. Pokud instalační DVD v balení nenajdete, můžete si tento nástroj stáhnout sami přímo ze stránek výrobce.

Nástroj Aorus Graphics Engine slouží ke snadnému přetaktování, s jehož pomocí můžete ze své grafické karty dostat maximum možného výkonu. V nástroji Aorus Graphics Engine absentují panely jednoduchého nastavení (One-click OC), a máte tak k dispozici pouze panel s pokročilým nastavením.


Aorus Graphics Engine

Pomocí tohoto panelu máte však bohužel prozatím přístup jen k těm nejzákladnějším položkám nastavení grafické karty, jako jsou frekvence grafických pamětí, limit spotřeby či nastavení ventilátorů. Budete-li si chtít u této grafické karty nastavit třeba jinou frekvenci grafického čipu, budete muset využít přímo ovladače RSAE (Radeon Software Adrenalin Edition), případně jiné nástroje, jako je například MSI Afterburner.


Aorus Graphics Engine; nastavení otáček ventilátorůAorus Graphics Engine; monitoring

Nástroj Aorus Graphics Engine nabízí také panel pro nastavení uživatelské křivky otáček ventilátorů v závislosti na teplotě grafického čipu a nechybí zde ani panel pro monitoring, díky němuž můžete mít na očích všechny okamžité i historické údaje důležitých hodnot při provozu grafické karty, jako je například teplota grafické karty, otáčky ventilátorů, napětí, spotřeba atd.


Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G RGB Fusion

Pomocí Aorus Graphics Engine můžete také nastavovat RGB Fusion, tedy chování RGB LED světel na grafické kartě. Těm můžete přiřadit různé barvy (z palety až 16,7 milionu barev) nebo také různé světelné efekty jako blikání, pulsování, přechody atd.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, v nichž jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou krom teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy, a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G OC mode Silent mode Poznámka k měření
Teplota GPU 68 °C 77 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 95 °C 100 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 80 °C 90 °C měřeno na konci testu
Reálná frekvence GPU 1 939 MHz 1 862 MHz měřeno jako průměr v testu
Spotřeba GPU (podle ovladačů) 213,8 W 198,1 W měřeno jako průměr v testu
Spotřeba systému 373,6 W 349,5 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 890 ot/min 1 230 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 41,2 dBA 35,4 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


V režimu OC (BIOS1) se teploty grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G na konci zátěžového testu držely na 68 °C při otáčkách ventilátorů kolem 1 890 ot/min, které při této rychlosti generovaly vyšší hlučnost 41,2 dBA. Frekvence grafického čipu se v průběhu zátěžového testu pohybovala kolem hranice vysokých 1 939 MHz.

V režimu Silent (BIOS2) se pak teplota grafického čipu držela sice o 9 °C výše, tedy na 77 °C, avšak při nízkých otáčkách ventilátorů kolem 1 230 ot/min a také velmi nízké hlučnosti 35,4 dBA. V tomto režimu tak můžeme grafickou kartu Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G označit za velmi tichou. Frekvence grafického čipu nám pak klesla na 1 862 MHz.

Výkonnostní rozdíl mezi režimy OC a Silent v počítačové hře The Division 2 se u grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G pohybuje kolem 3 %. Jak už to tak bývá, tento vyšší výkon jde na úkor vyšších otáček ventilátorů, a tudíž i vyšší hlučnosti grafické karty.

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5700 XT

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G se všemi ostatními Radeony RX 5700 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5700 XT

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavení grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider
Testy Strange Brigade
Testy Far Cry 5
Testy Wolfenstein II: The New Colossus


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Battlefield V
Testy Strange Brigade
Testy Far Cry 5


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.


Výkon grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 10 (XT), který se od jiných grafických karet Radeon RX 5700 XT může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5700 XT různých výrobců a značek, nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 939 MHz (OC mode), a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafické karta disponuje oproti ostatním Radeon RX 5700 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali. 


Přetaktování Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu

Přetaktování grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G jsem prováděl pomocí nástroje MSI Afterburner tak, abych v žádném případě neohrozil kartu, a nepřišel tak o její záruku. Na maximum (+50 %) jsem zvýšil pouze hranici spotřeby (Power Limit), napětí grafického čipu jsem nechal na výchozích hodnotách 1,200 V (víc ani oficiálně nastavit nelze). Postupně jsem zvyšoval hodnoty frekvence grafického čipu a následně pak testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako maximální stabilní frekvence se pro grafický čip nakonec ukázala hodnota 2 150 MHz.

Přetaktování grafických pamětí

U grafických pamětí jsem postupoval obdobně, jen jsem jejich frekvenci snižoval z maximálních 950 MHz postupně o 5 MHz (80 MHz efektivně) a opět testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako stabilní se nakonec ukázala frekvence 930 MHz (14 880 MHz efektivně).


Přetaktování Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 2 150 MHz a pamětí na efektivních 14 880 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G; výsledky přetaktování

i

Pomocí ručního přetaktování se mi z grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G podařilo získat v průměru ještě zhruba necelých 5 % dalšího výkonu, což samozřejmě není mnoho. Mějte ale na paměti, že tato grafická karta přichází již z výroby s vysoko nastavenými takty grafického čipu a na nějaký větší overclocking toho prostoru příliš moc nezbývá. Na spotřebě celé sestavy se pak toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 dost výraznými 64 W navíc. Já osobně by si takovéto přetaktování klidně odpustil.

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Gigabyte AORUS Radeon RX 5700 XT 8G

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G, potažmo všechny Radeony RX 5700 XT nabízí velmi zajímavý herní výkon všem náročnějším hráčům počítačových her. Ten se pohybuje nad úrovní konkurenční GeForce RTX 2070, avšak na výkonnější GeForce RTX 2070 SUPER přeci jen nějaké to procento ztrácí. Oproti konkurenčním RTX kartám ovšem tyto Radeony nenabízí podporu akcelerace real-time ray tracingu, což však prozatím nevidím jako velký problém, protože her s podporou ray tracingu je v současnosti docela málo. Možná později, s přibývajícím počtem ray tracingových titulů, by to však problém být mohl. Pokud tedy budete chtít ray tracingu využívat již dnes, budete muset sáhnout po nabídce konkurence a pořídit si nějakou tu GeForce řady RTX. Nejlépe pak ty úplně nejvýkonnější, jako jsou GeForce RTX 2080 Ti či GeForce RTX 2080, jejichž pořizovací cena je však ve srovnání s Radeony RX 5700 XT mnohem vyšší.

Pokud bych měl hodnotit grafickou kartu Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G jako takovou, pak ta nabízí opravdu masivní systém chlazení, který si bravurně poradí i s vysoko taktovaným grafickým čipem NAVI 10 XT. Není proto žádným divem, že právě tento AORUS nabízí tak vysoké frekvence, o nichž se většině ostatních grafických karet Radeon RX 5700 XT může jenom zdát. Podpora semi-pasivního chlazení (3D Active Fan) je u grafických karet AORUS nepsaným standardem a nechybí zde ani decentní RGB LED osvětlení, které si můžete uzpůsobit vlastnímu vkusu (RGB Fusion). Nakonec nesmíme zapomenout ani na prodlouženou záruční lhůtu na 4 roky, kterou získáte po registraci přímo u společnosti GIGABYTE.

Záporů na grafické kartě příliš mnoho nenajdete. Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G disponuje dvěma BIOSy s rozličnými režimy provozu, takže pokud by vám u této grafické karty například vadila vyšší hlučnost v OC mode, stačí přepínač BIOSu nastavit do druhé polohy (Silent BIOS) a rázem máte v PC ticho. Pravda, režim Silent sice jde na úkor vyšších teplot, které mohou u grafického čipu dosahovat až ke 100 °C, věřte ale, že jsou to teploty stále ještě bezpečné. A pokud se vám věřit nechce, vždy můžete teploty snížit nastavením o něco vyšších otáček ventilátorů přímo v ovladačích.

Tak či onak, díky nadstandardně vysokým frekvencím a výkonnému systému chlazení si grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G odnáší z dnešních testů „Zlatého Alzáka“.


Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G

Gigabyte AORUS Radeon RX 5700 XT 8G

Grafické karty

Grafická karta Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G nabízí všem náročnějším hráčům počítačových her velmi atraktivní herní výkon. Karta disponuje opravdu masivním a velmi dobře propracovaným systémem chlazení, díky němuž si může dovolit také vysoké frekvence grafického čipu, které mu další Radeony RX 5700 XT mohou jen tiše závidět.

Klady

 • atraktivní výkon (high-end)
 • vyšší takty již od výrobce
 • nízká hlučnost (BIOS2)
 • RGB Fusion 2.0 (RGB LED osvětlení)
 • 3D Active Fan (semi-pasivní chlazení)
 • Dual BIOS
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)
 • záruka 4 roky (po registraci)

Zápory

 • vyšší hlučnost (BIOS1)
 • vyšší Hotspot teploty (BIOS2)

Recenze dalších

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi