Google Pixel 2 (RECENZE)

Zobrazit katalog
Aktualizováno

Rok se s rokem sešel a na našem redakčním stole přistála další generace telefonu od společnosti Google. Nový Google Pixel 2 přináší netradiční vzhled, skvělý výkon a především kompletní podporu nového Androidu 8 Oreo. Jak si vedl vzhledově kontroverzní smartphone v našem testu?

Recenze Google Pixel 2 – obsah

 1. Srovnání a parametry Google Pixel a Google Pixel 2
 2. Vzhled a konstrukce, jak se povedla druhá generace Google Pixel?
 3. Displej Google Pixel 2 je skvělý, kazí to jen extrémní rámečky
 4. Výkon TOP třídy telefonů obstará Snapdragon 835 a 4 GB RAM
 5. Duální fotoaparát se u Google Pixel 2 stále nekoná. Proč nám to ale nevadí?
 6. Testovací snímky a videa z telefonu Google Pixel 2
 7. Jak je to u telefonu Google Pixel 2 s výdrží baterie?
 8. Operační systém Android 8 Oreo a Pixel Launcher
 9. Závěrečné zhodnocení Google Pixel 2 a porovnání s konkurenty

Srovnání a parametry Google Pixel a Google Pixel 2

Podívejte se s námi na evoluci telefonů Google Pixel a na podrobné srovnání parametrů obou generací. Novinka se chlubí lepším procesorem i větším displejem. Starší model by vás naopak mohl zaujmout příznivější cenou. 

Parametry/model Google Pixel (XL) Google Pixel 2 (XL)
Procesor Qualcomm Snapdragon 821, 4 jádra (až 2,15 GHz) Qualcomm Snapdragon 835, 8 jader (až 2,35 GHz)
Operační paměť 4 GB 4 GB
Úložiště 32/128 GB 64/128 GB
Displej a rozlišení 5" AMOLED FHD (1 920 × 1 080)
5,5" AMOLED QHD (2 560 × 1 440) – XL 
5" AMOLED FHD (1 980 × 1 080)
6" AMOLED QHD(2 560 × 1 440) – XL
Zadní fotoaparát 12,3 (f/2) 12,2 Mpx (f/1,8)
Přední fotoaparát 8 Mpx 8 Mpx
Čtečka otisků prstů
Rozměry a hmotnost 143,8 × 69,5 × 8,5 mm 143 g
154,7 × 75,7 × 8,5 mm 168 g (XL)
145,7 × 69,7 × 7,8 mm 143 g
147,9 × 76,7 × 7,9 mm 175 g (XL)
Stupěň krytí IP53 IP67
Baterie 2 770 mAh
3 450 mAh (XL)
2 700 mAh
3 520 mAh (XL)
Cena 15 990 – 20 990 Kč 20 990 – 27 990 Kč

Vzhled a konstrukce, jak se povedla druhá generace Google Pixel?

Google není výrobcem hardwaru a tak i tentokráte požádal zajeté výrobce o výpomoc. Menší Google Pixel, který testujeme v černé barvě je práce společnosti HTC, naproti tomu varianta XL je prací LG. My se dnes zaměříme právě na menší 5palcový model, který vyfasoval obří rámečky nahoře a dole. Mnoho z vás může namítat, že se výrobce, potažmo Google snažil vytvořit místo pro dva reproduktory. My to ovšem jako důvod nevidíme a konstrukce by snesla i tenčí čelo a bradu.

Pod displejem se ani tentokráte nedočkáte snímače otisků prstů, který našel stejně jako u loňské generace místo na zádech telefonu. Čtečka funguje spolehlivě a rychle, avšak pod displejem by se vyjímala lépe, nehledě na pohodlnost a praktičnost při používání.

Recenze Google Pixel 2

Přední strana telefonu tedy nic moc a nezachraňuje to ani odolné sklo Gorilla Glass na přední straně, které považujeme za samozřejmost. O to více nás překvapilo, že sklo na zadní straně, ve kterém se usídlil fotoaparát a přisvětlovací dioda, není Gorilla Glass, ale pouze obyčejné tvrzené sklo, na kterém se mimo otisků prstů rádi dělají i vlasové škrábance, a to jsme s telefonem zacházeli extrémně opatrně. 

Zadní strana je hliníková, a že to nevidíte? Výrobce ho totiž pokryl vrstvou plastu, která sice v rukou neklouže, ale působí mimořádně levným dojmem. Na první pohled působí Google Pixel 2 jako telefon za pár tisícovek, a nikoli jako top smartphone.

A co praktické používání? O snímači otisků jsme se zmiňovali, ale rozčarovaní jsme byli také z tlačítek pro zapnutí a regulaci hlasitosti, která se nachází na pravé straně. Prst vám spočine přesně na regulaci hlasitosti, která je v tomto případě umístěna níže. Proč? Na to jsme nepřišli.

Google Pixel 2, přední strana, displej Google Pixel 2, tlačítka Google Pixel 2, slot pro SIM kartu
Google Pixel 2, sekundární mikrofon Google Pixel 2, přední strana Google Pixel 2, přední strana, FHD displej

V případě, že byste rádi do telefonu umístili NanoSIM kartu, pak zapátrejte na levém boku, kde je šuplíček. Slot na SD kartu tam ovšem nehledejte, protože HTC, respektive Google se spoléhá jen na vnitřní paměť. To samé platí i v případě 3,5mm jacku, který tu není a v balení naleznete pouze redukci z USB-C na konektor sluchátek. Samotná sluchátka ale v balení nejsou, stejně jako nabíječka pro naše zásuvky.

Kolem a kolem, jestliže minulý rok se na Google Pixel snesla kritika za nepovedený design, v tomto roce to nebude o nic lepší. Vzhled je samozřejmě věc osobních preferencí, avšak telefon v top třídě by měl působit adekvátně své ceně. Z našeho pohledu si tedy design Google Pixel 2 zamilují pouze skalní fanoušci nebo ti, kterým na vzhledu telefonu tolik nezáleží.

i Podívejte se také na recenzi Huawei Mate 10 Pro, jež je nejvybavenějším modelem řady Mate od Huawei a také konkurentem Google Pixel 2 XL.

Displej Google Pixel 2 je skvělý, kazí to jen extrémní rámečky

A zase ty rámečky. Přitom samotný 5palcový AMOLED panel zaslouží pochvalu. Full HD rozlišení je naprosto dostatečné pokud pomineme virtuální realitu, která si žádá o fous jemnější displej. Pozorovací úhly, jasné barvy i podání černé, to vše je bez nejmenších problémů. Intenzitu barev si lze navíc nastavit. Regulace jasu funguje plynule a na slunci bez problému přečtete všechny informace na displeji. Velmi dobrá je také vibrační odezva po silnějším stisku, podobně jako je tomu u Apple iPhonů. Panel silnější dotyk bleskurychle rozezná a po dotyku máte pocit skutečného „kliknutí“ na tlačítko.

Google Pixel 2, FHD displej

Zkrátka jediný problém jsou zase ty rámečky, které ve výsledku kazí dojem z jinak skvělého zobrazovače, na kterém nenajdete sebemenší problém.

Jiné by to ovšem mělo být u větší verze Google Pixel 2 XL s obřím 6" panelem s minimálními rámečky, který na některých kusech tohoto telefonu údajně problikává, popřípadě se na něm objevují barevné pruhy a značné zbarvení do modra. Ty samé problémy se přitom měli objevit i na dalším kousku z dílny LG, tentokráte na modelu LG V30. My jsme ovšem s panelem u menšího modelu problém neměli a samotný displej hodnotíme kladně.

Výkon TOP třídy telefonů obstará Snapdragon 835 a 4 GB RAM

HTC si s designem Google Pixel 2 zrovna nepohrálo, ale pravým opakem je výkon, který nepodcenilo ani v nejmenším. Telefon patří opět k TOP výkonným smartphonům a původní čtyřjádrový Snapdragon 821 v předchozím modelu nahradil osmijádrový Qualcomm Snapdragon 835 s taktem až 2,35 GHz. Operační paměť zůstává stále nadstandardní 4 GB a v kombinaci s naprosto skvěle odladěným čistým operačním systémem si Google Pixel 2 poradí s každou překážkou, což potvrzuje i benchmark AnTuTu, ve kterém Pixel 2 nasbíral přes 166 tisíc bodů.

Google Pixel 2 Google Pixel 2, levý bok Google Pixel 2, přední akmera

Co se týká vnitřního úložiště, vybírat můžete ze dvou verzí – 64 nebo 128 GB. Protože Google Pixel 2 neobsahuje slot na microSD karty, doporučujeme vybírat s rozmyslem. Běžnému uživateli ale bohatě postačí i 64GB verze telefonu, protože pro vaše data zbyde přibližně 53 GB.

Test Google Pixel 2 v AnTuTu benchmarku

 • Celkové skóre: 166 171
 • 3D: 70 654
 • UX: 47 339
 • CPU: 38 652
 • RAM: 9 526

Duální fotoaparát se u Google Pixel 2 stále nekoná. Proč nám to ale nevadí?

Stejně jako u minulé generace nenajdete ani nyní na novém Google Pixel 2 duální fotoaparát. Google Pixel byl ale i tak jedním z nejlépe fotících telefonů, ne-li ten nejlepší fotomobil. Nejinak tomu je také nyní. Duální fotoaparát mu v žádném případě nechybí a 12,2Mpx snímači se světelností objektivu f/1,8 nechybí nic podstatného. 

Google Pixel 2, zadní strana, fotoaparát

Chválíme nádherné snímky plné ostrých detailů a reálných barev. Ani za umělého osvětlení nebo v noci nebudete zklamaní přes to, že si nemůžete s prostředím fotoaparátu a samotným nastavením nijak moc pohrát. Google Pixel 2 vždy správně vyhodnotí scénu a snímání podle toho nastaví, takže vám zbývá už jen fotit a radovat se z kvalitních fotografií.

Jistě vás potěší možnost fotit panoramatické snímky nebo zpomalené video. Tradiční nahrávání videí pak probíhá v maximálním rozlišení 4K, ale pouze při 30 fps, což je jediné menší zklamání u fotoaparátu. V poslední řadě nechybí ani 8Mpx přední kamera, se kterou budou krásná selfíčka hračkou.

Testovací snímky a videa z telefonu Google Pixel 2

Google Pixel 2, testovací snímek Google Pixel 2, testovací snímek Google Pixel 2, testovací snímek
Google Pixel 2, testovací snímek Google Pixel 2, testovací snímek Google Pixel 2, testovací snímek, detail, LED dioda
Google Pixel 2, testovací snímek, detail, LED dioda, interiér Google Pixel 2, testovací snímek, noční snímek Google Pixel 2, testovací snímek, noční snímek

Jak je to u telefonu Google Pixel 2 s výdrží baterie?

Google Pixel 2 má v sobě integrovanou 2 700mAh baterii, XL verze pak 3 520mAh. Jak je to právě s větším bratříčkem říci nemůžeme, ale Pixel 2 se držel okolo jednoho dne běžného používání. Večer už mu ale začalo téct do bot a okolo osmé hodiny se začal dožadovat nabití. Pokud mu během dne dáte opravdu zabrat a sem tam si zahrajete nějakou hru, pak počítejte s telefonem do páté odpoledne. Naopak v případě, že se budete držet zkrátka, omezíte přenos dat a poslech hudby, pak se dostanete na den a čtvrt. 

Google Pixel 2, nabíjení, USB-C

Jako většina vlajkových modelů má i Google Pixel 2 rychlé nabíjení přes USB-C port. Z 0 na 100 % se dostanete již za hodinu a 40 minut, a pokud vám stačí třeba jen 80 %, pak stačí i necelá hodina. Bohužel nám tu chybělo bezdrátové nabíjení.

Operační systém Android 8 Oreo a Pixel Launcher

Tradičně jsme si u telefonů od Googlu zvykli na čisté prostředí Android. Google Pixel a jeho nástupce Google Pixel 2 na to šli ale trochu jinak a prostředí Androidu je doplněno o Pixel Launcher. V tomto případě se jedná o nejnovější Android 8 Oreo, který na telefonu běhá fenomenálně. Jedinou výtku máme opět k možnosti nastavení widgetu s vyhledáváním na Googlu a hodinami. Oba tyto widgety musí zůstat na svých místech. Panel vyhledávání je tentokrát dole a hodiny uprostřed, s tím prostě nehnete. 

Google Pixel 2, screenshot, domovská obrazovka  Google Pixel 2, screenshot, horní lišta  Google Pixel 2, screenshot, Google  Google Pixel 2, screenshot, menu  Google Pixel 2, screenshot, nastavení  Google Pixel 2, screenshot, informace o zařízení
Google Pixel 2 obsahuje nejnovější Android 8 Oreo spolu s Pixel Launcherem, který vylepšuje základní Android. Jeho nevýhodou je však menší možnost rozvržení domovské obrazovky.

Částečně jsme zklamaní, protože jedna z největších výhod samotného Androidu tkví ve vysoké přizpůsobitelnosti a Pixel Launcher mu to tímhle tak trochu kazí. Není to ale zásadní problém, launcher lze vyměnit, nebo si rychle zvyknete.

Závěrečné zhodnocení Google Pixel 2 a porovnání s konkurenty

Google Pixel 2 má být referenčním telefonem Googlu, stejně jako předchůdce. Má tedy představit vynikající sladění hardwaru a softwaru a pro ostatní výrobce je jakýmsi návodem, kam se mají telefony ubírat, aby využily potenciál Androidu. Google Pixel 2 to jistě splňuje, zvlášť co se týká například fotografických schopností, v nichž je vzorem. Naopak velkým nedostatkem je design a celkový vzhled, na kterém je zapotřebí ještě zapracovat. Přeci jen za částku od 20 990 Kč (Google Pixel 2 64 GB) až po téměř 28 tisíc (Google Pixel 2 XL 128 GB) chcete reprezentativní telefon, který nabízí z hlediska designu také něco navíc.

Google Pixel 2, zadní strana

Konkurence je na poli vlajkových modelů obří. Stále tu máme Samsung Galaxy S8 nebo Galaxy Note8, které zabodují právě designem a Note8 také stylusem. A co teprve, až na trh vtrhne Samsung Galaxy S10! Nezapomeňte ani na nový Huawei Mate 10 Pro nebo Sony Xperia XZ1. Starosti udělá novým Pixelům také Apple iPhone 8 nebo rovnou iPhone X, který stojí o 2 tisíce více, než Google Pixel 2 XL ve 128GB provedení. 

Jak vidno, Google to s novou vlajkovou lodí nebude mít vůbec jednoduché, ale má dvě obrovská lákadla, tedy čistý operační systém s plnou podporou na roky dopředu. Pokud jsou pro vás aktualizace a zabezpečení stěžejní, budete s Google Pixel 2 na výsost spokojeni, stejně jako náročnější fotografové, pro které je kvalitní fotoaparát v telefonu základem.

Google Pixel 2 recenze

Google Pixel 2

Mobilní telefony

Google Pixel 2 je referenčním telefonem Googlu, jež nabídne především skvělý výkon a operační systém Android, díky němuž máte zajištěnou dlouhodobou podporu softwaru. Těšit vás bude také perfektní fotoaparát a rychlé nabíjení. Menším zklamáním je vzhled, který nepůsobí prémiově především kvůli plastové úpravě zadního krytu a obřím rámečkům nad a pod displejem. Poměrně překvapivá je také cena, která se začíná na téměř 21 tisících korunách.

Klady

 • Kvalitní AMOLED displej
 • Jemné rozlišení
 • Vysoký výkon
 • Perfektní fotoaparát
 • Spolehlivý snímač otisků prstů
 • Rychlé nebaíjení
 • Odladěný operační systém

Zápory

 • Levně vypadající vzhled
 • Obří rámečky displeje
 • Nemá bezdrátové nabíjení
 • Chybí slot na paměťové karty
 • Horší výdrž

Záznam z představení Google Pixel 2

Podívejte se na záznam z živého představení telefonu Google Pixel 2 s profesionálním českým tlumočením.

Made by Google

Sledujte s námi živě stream společnosti Google s profesionálním překladem ;-) !

Zveřejnil(a) Alza.cz dne 4. říjen 2017

Textový záznam z představení Google Pixel 2

 • 19:44 – Nový typ fotoaparátu Google Clips dokáže fotit za vás. Umělá inteligence opět pomůže, rozpozná důležité okamžiky vašeho života. Hands-free foťák můžete kdekoli položit a podařené HD fotky i krátká videa pak uložit a rozesílat.
 • 19:40 – Pro uživatele Google Pixel 2 budou videa IMAX zdarma. Za 99 dolarů je ke koupi Google Daydream View. Bezdrátová sluchátka Google Pixel Buds se ovládají dotykem sluchátka v pravém uchu, opět pomůže Asistent. Přesvědčivá je i prezentovaná funkce Google Translate reagující na pouhý dotyk sluchátka jedním prstem. Na jedno dobití vydrží fungovat až 5 hodin. Od listopadu k dostání za 159 dolarů.
 • 19:28 – Cena Google Pixel 2 bude od 649 USD, Google Pixel XL bude dostupný od 849 USD. Jaká však bude reálná cena v ČR zatím nevíme, nepochybně ovšem kvůli clu a daním vyšší.
 • 19:25 – DxOMark ohodnotil fotoaparát prvního Pixelu 89 body, Google Pixel 2 získal 98 bodů! Google Pixel 2 je tak nejlepší fotomobil vůbec. Potěšující novinkou je odolnost proti vodě i prachu IP67. Jako první využívá Google Lens. 
 • 19:20 – Novinkou je Always-On Display. Při zamčené obrazovce zobrazuje notifikace. Disponuje funkcí upravené reality, využívá i pohyblivé samolepky Emoji zabudované do telefonu (AR Stickers).  
 • 19:15 – Telefon bude dostupný ve dvou verzích. Google Pixel 2 v 5palcové a Google Pixel 2 XL v 6palcové verzi. Hliníkové tělo, čtečka otisků prstů, FullHD displej u menšího telefonu. Stereo reproduktory. Design – hliník + sklo Gorilla Glass 5, tři barevné varianty (modrá, černá, bílá), Pixel 2 XL je pak v černé a černobílé variaci.
 • 18:58 – Na to jsme čekali. Řada přišla na telefony Google Pixel 2.
 • 18:55 – Google Pixelbook je laptop s umělou inteligencí 10 mm tenký, váží 1 kg. Využijete jej jako tablet, má 12,3" dotykový displej a pero, podsvícenou klávesnici. Baterie vydrží až 10 hodin a po 15min. nabití vydrží pracovat další 2 hodiny. Procesor Core i5/i7, až 16 GB RAM a 512 GB úložiště. Podporuje Google Play, Spotify, Netflix, Snapchat a jiné aplikace. Cena Google Pixelbook bude činit v USA 999 dolarů, pero pak bude k mání za 99 dolarů.
 • 18:48 – Google Home Max je určen pro chytré přehrávání hudby, od prosince v USA za 399 dolarů ve dvou barevných variantách. Spolupracuje s YouTube, Google Play a Spotify. Přizpůsobí zvuk okolnímu prostředí.
 • 18:40 – Asistent Google Home má novou funkci Broadcast, kterou mohou hlasem ovládat i děti. Slouží pro hru, učení i kreativní tvoření.
 • 18:37 – Představení Google Nest produktů, propojení s Google Asistentem. Nest Hello Door vám dokáže sdělit, kdo zvoní u vašich dveří, i když budete mimo domov. Další funkce poskytne Nest po propojení s Google Home.
 • 18:31 – Inovace hardwaru je předvedena v Google Home Mini, drobná a nenápadnější verze chytrého asistenta Google Home, v USA je již k dostání za 49 dolarů, a to ve 3 barevných variantách (Chalk, Charcoal a Coral).
 • 18:23 – Google Home smart reproduktor byl spuštěn v 5 nových zemích a příští týden bude i v Japonsku, což je vzhledem ke složitosti jazyka úctyhodné. Funkce Voice Match je novinka, která analyzuje váš hlas a dokáže ho rozpoznat, asistent pak reaguje na danou osobu.
 • 18:20 – Google Pixel první generace byl hodnocen jako smartphone s nejlepším fotoaparátem, bude těžké překonat jeho kvality. Inovace u Google Pixel 2 budou na průřezu hardwaru a softwaru, samozřejmě v interakci s umělou inteligencí, ale s důrazem na komfort uživatele.
 • 18:13 – Přichází Rick Osterloh, který bude hovořit o inovacích v oblasti hardwaru. 55 miliónů zařízení svědčí o popularitě Chromecastu, zmiňuje i úspěšnost Google Wi-Fi a Google Assistant. 
 • 18:09 – Google hodlá cílit zejména na umělou inteligenci pro co nejvíce zařízení a propojit ji se softwarem i hardwarem. Snaží se podpořit komunikaci, technologii automatického učení, např. pro detekci předmětů na obrázcích.
 • 18:03 – Sundar Pichai vítá diváky a v úvodu hovoří o neštěstí – střelbě v Las Vegas. Připomíná, že v současnosti má připojení význam i pro méně ekonomicky rozvinuté země "třetího světa" a vyzdvihuje produkty Google Maps a Google Translate.

Google Pixel 2 a Pixel 2 XL (PREVIEW)

Ohlédnutí za první generací telefonů Google Pixel a Pixel XL

Je až k nevíře, že už je to jeden celý rok od představení první generace telefonů Google Pixel. Jejich úspěch v recenzích po celém světě však kazila přeci jen vyšší pořizovací cena, nedostatek zásadnějších taháků oproti konkurenci a složitější dostupnost. Google totiž své telefony oficiálně prodává jen ve vybraných státech, což se pravděpodobně nezmění ani pro druhou generaci. Co se ale změní, je celkový dojem z telefonu. Google Pixel 2 už vedle konkurence jen tak nezapadne. Nevěříte? Pak čtěte dále.

Představujeme Google Pixel 2 a Pixel 2 XL

Oba telefony Google Pixel 2017 vznikly pod taktovkou Googlu, ale o výrobu se postaraly společnosti HTC (Google Pixel 2) a LG (Google Pixel 2 XL). Do budoucna můžeme počítat už jen s účastí společnosti HTC, s níž Google nedávno prohloubil spolupráci. Ostatně na konci září odkoupil od HTC za miliardu dolarů dva tisíce inženýrů.

Google Pixel 2; Google Pixel 2 XL

Na tmavé čelní variantě nejsou rozdíly v displeji až tak patrné, ale na pravé straně se skutečně jedná o Google Pixel 2 XL s minimálními rámečky. Telefon vznikl ve spolupráci s LG.

Parametry Google Pixel 2 (2017) a srovnání s Google Pixel (2016)

Tabulka srovnávající nový Google Pixel 2 (2017) a Google Pixel 2 XL (2017) s loňským Google Pixel (2016) a Google Pixel XL (2016) není s to postihnout všechny změny. Ano, nová generace disponuje voděodolností IP67, vyšším výkonem, slotem pro eSIM a nejnovějším operačním systémem Android 8.1, přesto raději čtěte dále. Ve skutečnosti je toho totiž mnohem více!

Model Google Pixel 2 (2017) Google Pixel 2 XL (2017) Google Pixel (2016) Google Pixel XL (2016)
Velikost displeje 5" 6" 5" 5,5"
Rozlišení displeje (px) 1920 × 1080 2880 × 1440 1920 × 1080 2560 × 1440
Operační paměť (RAM) 4 GB 4 GB 4 GB 4 GB
Procesor Snapdragon 835 Snapdragon 835 Snapdragon 821 Snapdragon 821
Hlavní fotoaparát 12,2 Mpx 12,2 Mpx 12,3 Mpx 12,3 Mpx
Přední kamera 8 Mpx 8 Mpx 8 Mpx 8 Mpx
Kapacita baterie 2 700 mAh 3 520 mAh 2 770 mAh 3 450 mAh
USB USB-C USB-C USB-C USB-C
3,5mm jack
Počet SIM 1 + eSIM 1 + eSIM 1 1
Operační systém Android 8.1 Android 8.1 Android 7.1 Android 7.1
Čtečka otisků prstů
Voděodolnost IP67
Rozměry (mm) 145,7 x 69,7 x 7,8 157,9 × 76,7 × 7,9 143,8 x 69,5 x 8,5 154,7 x 75,7 x 8,5
Váha (g) 143 175 143 168
Cena od 20 990 Kč od 24 990 Kč od 19 990 Kč od 17 990 Kč

Google Pixel 2 designem nepřekvapí

Google Pixel 2 působí celkově vyzrálejším dojmem, byť se hlásí k odkazu svého loňského bratříčka. Rámečky kolem 5" displeje jsou stále výrazné, na černo-bílé variantě však nijak neruší. Kvitujeme použití mimořádně kvalitního AMOLED displeje. Díky tomu budete rádi používat funkci Always-On, kterou Google masivně rozšířil. V zamknutém režimu neustále telefon poslouchá své okolí a zobrazí vám například hudbu hrající na pozadí ve vaší oblíbené kavárně.

Google Pixel 2 opět sází na kovové tělo v kombinaci se skleněnou plochou v zadní horní části. Přesně tam je osazena největší chlouba obou nových Pixelů. Ano, je to čočka fotoaparátu, který je tak dobrý, že mu musíme věnovat zvláštní kapitolu v další části textu.

Google Pixel 2; Google Pixel 2 XL; zadní strana

Google Pixel 2 bude k dispozici i v zajímavé modré variantě.

Na zadní straně se dále nachází čtečka otisků prstů, její umístění je ale více ke středu telefonu. Tato pozice je z uživatelského hlediska mnohem lepší než u konkurenčního Samsungu Galaxy S8, který má čtečku hned vedle čočky fotoaparátu.

Hardware se Google rozhodl sjednotit u obou přístrojů. Google Pixel 2 tak stejně jako Pixel 2 XL využívá služeb výkonného procesoru Snapdragon 835 a 4 GB RAM. U obou variant pak bude na výběr mezi 64GB a 128GB interní pamětí. Velkou změnou je chybějící 3,5mm jack, což je pro mnoho uživatelů citlivá záležitost. Musíme potvrdit, že sluchátek s USB-C konektorem na trhu zrovna moc není. Jistě však bude k dispozici přechodka, a třeba vás tato záležitost donutí uvažovat nad Bluetooth sluchátky. Také musíme s mírnou nelibostí potvrdit chybějící bezdrátové nabíjení.

Google Pixel 2 XL s tenkými rámečky

Základní rozdíl je vidět na první pohled. Google Pixel 2 XL totiž disponuje 6" displejem typu P-OLED s poměrem stran 18:9. Displej je více roztažený na výšku, ale i do stran. Nejedná se o zcela bezrámečkový design, ale přesto je posun znatelný. Navíc chybí kontroverzní vykousnutý zub na horní straně, který známe z iPhonu X.

Hardwerové parametry jsou identické s menším modelem, ale baterii narostla kapacita na celých 3 520 mAh oproti 2 700 mAh v prípade Pixelu 2. Myslíme si, že telefon by mohl zvládnout až dva dny náročnějšího provozu, pro konečný verdikt ale bude třeba vyčkat na reálné testy. Právě tam oceníte i vylepšenou odolnost s certifikací IP67.

A co nás u Google Pixel 2 XL vyloženě zklamalo? Rozhodně absence bezdrátového nabíjení. Snad se dočkáme v další generaci.

Google Pixel 2 XL, přední a zadní část Google Pixel 2 XL, boční pohled

Telefony Google Pixel 2 a Pixel 2 XL mají nejlepší fotoaparát vůbec

Je to jen pár dní, co se na pomyslném vrcholu usadil iPhone 8 Plus. Po dnešku je ale vše opět jinak. Oba telefony Pixel 2 se dle respektovaného serveru DxOMark posunuly s 98 body na první místo. Loňský model přitom dostal "jen" 89 bodů.

Čočka hlavního fotoaparátu Google Pixel 2 nabízí 12,2 Mpx s výrazně větším čipem (1,4μm). Světelnost objektivu pak dosahuje na číslo f/1.8 a samozřejmě nemůže chybět ani optická stabilizace. Posun v kvalitě snímků je meziročně obrovský, zejména při zhoršených světlených podmínkách. Nové Pixely využívají hned několika softwarových vychytávek, na které se Google dlouhé roky vyloženě soustředí. Užijete si režim HDR+ nebo efektní živé snímky.

Předváděné ukázkové snímky mají fantastickou kvalitu. Telefony řady Google Pixel 2 umí také pokročilý portrétní mód, i když nejsou vybavené duální kamerou. Nad fotografií totiž pracuje umělá inteligence, jejíž přesnost je oslnivá. Ostatně měla se kde učit, protože Google používá podobný systém při zpracování virtuálních mapových podkladů Street View.

Google Pixel 2; nejlepší fotoaparát

12,2Mpx čočka zadní kamery Google Pixel 2 umí velké věci. Aktuálně se jedná o vůbec nejlepší fotomobil na trhu (dle hodnocení nezávislého serveru DxOMark).

Pozadu v kvalitě nezůstalo ani natáčení videa. Telefony Google Pixel 2 umí jako vůbec první na světě používat současně optickou i elektronickou stabilizaci. Záznam videa i v náročnějších podmínkách tak postrádá obvyklý třes. Kamera umí 4K video při 30 FPS, ale i efektní zpomalené záběry v HD rozlišení při 240 FPS.

Majitelé telefonů Google Pixel 2 mají od Google jako dárek možnost ukládat úplně všechny fotografie v maximální kvalitě zcela zdarma do Google Photos. Stejně tak 4K videa. U konkurenčních telefonů si musíte zpravidla platit měsíční paušál.

Pomocí zadní kamery telefonu Google Pixel 2 je k dispozici také populární rozšířená realita. Google připravil do začátku několik zábavných hříček, například s hrdiny seriálu Stranger Things.

Android 8.1 Oreo

Google se rozhodl lehce přepracovat uživatelské rozhraní Pixel Launcher. Překvapením je přesunutí vyhledávacího pole přímo pod hlavní ikonky. Musíme však uznat, že je to místo, kam dosáhnete každým prstem, a vyhledávání tak bude maximálně snadné. Horní prostor displeje na domovské obrazovce pak vyplňuje aktuální počasí a sympatický náhled do kalendáře na nejbližší událost. Většího zapojení se dočká i Google Assistant, který se snadno vyvolá mačkáním bočních hran telefonu. Google Assistant však stále není dostupný v češtině.

Srovnání Google Pixel 2 XL a Samsung Galaxy S8+

Určitě se nabízí srovnat nejlepší telefon od Google s nejžádanějším Samsungem, konkrétně modelem S8+. "Wow efekt" je na straně Samsungu, protože jeho displej je přeci jen více roztažený do okrajů a disponuje také jemnějším rozlišením. Líbí se nám i více barevných variant. Neoddiskutovatelnou chybou na straně Galaxy S8+ je však umístění čtečky otisků prstů. Také se nám nelíbí pomalé nasazování nejnovější verze Androidu. Tady samozřejmě na celé čáře vítězí Pixel 2 XL, který má garantovaný okamžitý přísun aktualizací na další tři roky. Druhá generace telefonu Pixel XL vítězí také po stránce kvality fotografií nebo 4K videa. Navíc vám Google přidá neomezenou cloudovou kapacitu.

i Pokořit Google Pixel 2 XL má ambice také vlajková loď očekávaná v roce 2018, a to Samsung Galaxy S9. Nabídne procesor Exynos 9810, což z něj ve spojení se 6/8 GB dělá nadprůměrné výkonný chytrý telefon.

Cena a datum vydání Google Pixel 2 a Pixel 2 XL

Oba telefony jsou již v zahraničí dostupné. Pixel 2 je k dispozici v černé, modré a bílé variantě za 649 nebo 749 dolarů. Pixel 2 XL se vyrábí buď v černém nebo černo-bílém provedení. Jeho cena v USA činí 849 nebo 949 dolarů dle paměťové varianty.

Na Pixel 2 a Pixel 2 XL se těšíme jako malé děti. Zatím je oznámena dostupnost jen v devíti zemích. Nejblíže je Německo, ale věříme, že již brzy vám telefony nabídneme přímo u nás. Bližší informace o dostupnosti a ceně přineseme hned, jak to bude možné.

Co jsme napsali Google Pixel 2 Pixel 2 XL dříve?

Dnes už můžeme s jistotou říci, že podzim roku 2017 nám přinese vedle očekávaného iPhonu 8 i další těžkou váhu. Řeč je o nástupci chytrého telefonu Google Pixel. Svou vylepšenou vlajkovou loď vyšle společnost Google do boje pod označením Google Pixel 2. Dokáže se Google poučit z nedostatků předchozí verze a předvede nám na podzim téměř perfektní chytrý telefon? Otázek je mnoho a spekulace se šíří rychlostí světla. Vylepšený fotoaparát, větší displej nebo inteligentní rámeček. Na to vše se můžeme u chystaného telefonu Pixel 2 údajně těšit.

Google Pixel 2; podoba

Právě tato fotografie podle všeho odhaluje vzhled telefonu s kódovým označením Google Taimen. Mělo by se jednat o větší verzi Google Pixel 2 XL. Na první pohled je patrné, že okraje kolem displeje se zúžily a kovová úprava na zadní části dosahuje o kousek výše.

Dočkáme se i větší verze Pixel 2 XL

Kolika verzí telefonu Pixel 2 se dočkáme? Podobně jako u první generace se bude jednat o dva telefony (původně se spekulovalo dokonce o třech). Základní verze Google Pixel 2 se nejspíše představí s úhlopříčkou displeje o velikosti 5,2", tedy o něco větší než u aktuálně prodávaného telefonu Google Pixel, který měl 5".

Google Pixel; Google Pixel XL; srovnání velikostí

Svého času se vyskytly spekulace o tom, že Google kromě dvou telefonů Google Pixel 2017 chystá i jednu cenově dostupnější verzi, samozřejmě s nižším výkonem. Chvíli před oficiálním představením se ale zdá, že půjde skutečně jen o dvojici smartphonů.

Zajímavější to ale bude s větší chystanou verzí, která dlouho schovávala pod kódovým jménem Google Taimen. V tomto případě se snad ani nesluší označit tento telefon jako Google Pixel 2 XL, ale spíše jako Google Pixel 2 XXL. To z toho důvodu, že úhlopříčka displeje dosahuje enormní velikosti 6", což je v porovnání s předchůdcem Google Pixel XL ještě o 0,5 palce více.

Google Pixel 2 a displej, vyšší rozlišení, zaoblené rohy a překvapující poměr stran

Předvídatelná změna se chystá u rozlišení. Na základě uniklých parametrů to vypadá, že Google vybaví menší verzi telefonu OLED displejem s rozlišením Full HD. Nový Pixel tak stejně jako předchůdce nebude nejvhodnější pro virtuální realitu, kde Full HD rozlišení přeci jen zcela nestačí. Verze Pixel 2 XL dostane lepší QHD rozlišení, ovšem při výrazně větším displeji.

Pokud nás něco mile překvapilo, pak spekulace ohledně přechodu na širokoúhlý poměr stran. V případě Pixelu 2 se šušká o poměru 18:9. Google tak dle všeho hodlá následovat příkladu LG G6 a Samsung Galaxy S8. Obrazovka tedy bude delší a užší, což znamená třeba u čtení textů méně scrollování. V souvislosti s telefony Samsung lze vysledovat i inspiraci u funkce "Always-on Display". Hovoří se totiž o tom, že i na neaktivním displeji Google Pixel 2 budou viditelné údaje o času a příchozích oznámeních.

Google; LG; logo

Jak už je z uniklé fotografie Google Taimen vidět, displej Google Pixel 2 bude mít hodně společného s tím u chytrého telefonu LG G6. LG se mělo původně postarat o výrobu telefonů, minimálně menší verze však bude v režii HTC.

Spekuluje se o tom, že displej pro obě verze telefonu Google Pixel 2 dodá společnost LG Display Company. Z tohoto důvodu je vysoce pravděpodobné, že se na displeji Pixel 2 objeví zaoblené okraje, které už známe z modelu LG G6. Telefony nicméně nemají být jen z dílny LG. Menší verzi Google Pixel 2 dodá značka HTC a stejný původ nakonec může mít navzdory spekulacím i větší telefon.

Bude vylepšený fotoaparát Google Pixel 2 stačit na HTC U11?

Současný Google Pixel se krátce po prvních testech zařadil mezi nejlepší fotomobily vůbec. Dlouhou dobu si dokonce držel příčku úplně nejvyšší, kterou mu posléze sebral smartphone HTC U11. Google samozřejmě nechce zůstat pozadu, a proto můžeme u fotoaparátu pro telefon Google Pixel 2 očekávat další vylepšení. Bude vybavený duálním bleskem a elektronickou stabilizací obrazu.

i Mohlo by vás zajímat
Samsung Galaxy S8 a S8+ (PODROBNÁ RECENZE)
HTC U11: Král fotomobilů (PODROBNÁ RECENZE)
LG G6 (RECENZE)

Nepředpokládá se, že by proběhly výraznější změny v rozlišení fotoaparátu. Nejspíše se tak bude jednat o podobnou kombinaci jako u původního Google Pixel. To znamená hlavní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a přední kamera s rozlišením 8 Mpx. Google se chce u fotoaparátu zaměřit především na zlepšení kvality fotografií pořízených za nedostatečného osvětlení. Mírné zklamání nám pak ale přináší zpráva, že na rozdíl od vlajkových lodí jiných značek, Google Pixel 2 bohužel téměř jistě neobdrží duální fotoaparát. Zdali se budou fotoaparáty mezi verzemi lišit, zatím není známo.

Pixel 2 a konektivita, zachová si telefon vedle USB-C i 3,5mm jack?

Podle všeho Pixel 2 v obou verzích o sluchátkový jack přijde. Google se tak patrně vydá ve šlépějích konkurence, která letitý port ze svých telefonů postupně odstraňuje. USB-C, který samozřejmě zůstává, tak bude sloužit zároveň k připojení sluchátek. USB-C sluchátka však nemají být součástí balení ve všech regionech. Kvůli chybějícímu jacku by telefony mohly dostat i sluchátka bezdrátová. Stesk po 3,5mm jacku by mohly alespoň částečně vyléčit stereo reproduktory, kterými se mají pyšnit obě verze smartphonu. Další funkcí USB-C konektoru bude pochopitelně nabíjení, které by mělo být stejně jako u předchozího modelu velice rychlé.

Jak bude nový smartphone Google Pixel 2 vypadat?

Konstrukce menšího modelu Google Pixel 2 je prozatím velkou neznámou, zato vzhled Pixel 2 XL vyšel údajně na povrch díky uniklé fotografii. Pokud se jedná opravdu o finální verzi, je na první pohled vidět, že se telefon Pixel 2 XL dočká výrazně menších rámečků. Upřímně doufáme, že tomu tak skutečně bude, neboť ty byly u předchůdce opravdu nepřehlédnutelné.

A co zadní část telefonu? Zde velké změny v porovnání se současným Pixel XL dle všeho nebudou, opět se tedy můžeme těšit na efektní kombinaci skla a kovu. Menší rozdíl představuje přemístění snímače otisků prstů, který již nebude ve skleněné části, ale na části s kovovou povrchovou úpravou. 

Google Pixel 2; koncept

Velký rozruch vzbudila zpráva, že se na telefonech Google Pixel 2017 objeví tlakocitlivý rámeček, podobný tomu u HTC U11. Ten se ve spojení s Google Assistant může stát silným nástrojem, který usnadní ovládání telefonu a odliší Google Pixel 2 od konkurence. 

Velkou novinkou jsou zprávy o inteligentním rámečku, který má lemovat celý obvod telefonu Google Pixel 2 XL. Podobně jako je tomu u HTC U11 (Edge Sense), části rámečku mají být tlakocitlivé a pomocí intenzity stlačení bude možno intuitivně ovládat vybrané funkce telefonu – hlavně bychom se měli dočkat usnadnění práce s Google Assistant.

Dalším vylepšením, kterého se dočkají nejspíše obě verze, je voděodolné provedení telefonu IP67. Tento nedostatek je často kritizován již u současných modelů Google Pixel, tudíž i z tohoto důvodu je takové vylepšení pro novou generaci prakticky nutností. Doufejme, že stejný osud potká i funkci pro bezdrátové nabíjení. O té se zatím v souvislosti s telefonem Pixel 2 příliš nehovoří, ale zajisté nejen my bychom ocenili, kdyby se u nové verze bezdrátové nabíjení objevilo.

i Přijde Pixel 3 z dílny LG? Ještě před vydáním smartphonů Google Pixel 2 se začínají objevovat první střípky informací o jejich nástupci. Pixel 3, který by měl být představen v roce 2018, by mohla mít podle dohadů na starosti značka LG. Okolo pravdivosti fám ovšem panují rozpaky a sám výrobce je označuje za pouhé spekulace.

Google Pixel 2 nabídne znamenitý výkon a Android 8

Podle původních očekávání jsme se u Google Pixel 2 těšili na výkonnější čipovou sadu. Proslýchalo se, že dostane procesor Snapdragon 836, který by znamenal asi 10% vylepšení oproti předchozí verzi procesoru Snapdragon 835. Nyní se ukazuje, že Google přece jen novější čip nezvolí a sáhne po Snapdragonu 835. Ten bude shodný pro obě verze. Dále bude navýšena kapacita interního úložiště z 32 GB na 64 GB, za příplatek bude k dispozici verze se 128 GB. Spolu se 4 GB operační paměti bude Google Pixel 2 patřit mezi vůbec nejvýkonnější telefony na trhu. Vše poběží na čistém Androidu 8.0 Oreo.

Baterie menšího z modelů zůstane podobná jako u staršího telefonu Google Pixel. Její kapacita by se měla pohybovat okolo 2 700 mAh. Větší Pixel 2 XL bude mít baterii s kapacitou 3 520 mAh. Zajímavě řešené sloty na karty budou mít obě novinky - nebudou je mít vyřešené vůbec. Úložný prostor by neměl jít rozšířit, a v telefonu údajně nenajdeme ani místo pro kartu SIM. Google Pixel 2 má v obou verzích využívat elektronickou verzi SIM karty. S tou zdejší mobilní operátoři zatím neumí pracovat. Přípravy jsou u nich ovšem v plném proudu a nejdále by měl být s podporou (byť už několikrát oddálenou) T-mobile.

i Co je to eSIM? Elektronická SIM karta má na rozdíl od klasických SIM karet podobu čipu zabudovaného uvnitř telefonu. Zjednodušuje tak výměnu smartphonu nebo změnu smlouvy s operátorem – data a informace o uživateli stačí jednoduše na dálku změnit.

Parametry Google Pixel 2 a srovnání s Google Pixel a Samsung Galaxy S8

Srovnání parametrů smartphonu Google Pixel 2 s předchozím modelem Google Pixel a konkurenčním telefonem Samsung Galaxy S8 ukazuje řadu podobných čísel. K modernějšímu hardwaru nové generace Pixelů přibyla voděodolnost, samozřejmostí už bude nový operační systém Android 8.0 Oreo. Telefony budou i o několik desetin palce větší, a to v obou verzích. Rozlišení fotoaparátu se nemění, stejně jako velikost baterie nebo velikost paměti. Samsung Galaxy S8 má pak oproti telefonům Google Pixel i Pixel 2 slot na paměťovou kartu. Oba telefony najdete v našem výběru, ve kterém shrnujeme nejlepší telefony roku 2017.

Model Google Pixel (2016) Google Pixel 2 (2017) Samsung Galaxy S8
Velikost displeje 5,0" 5,2" 5,8"
Rozlišení displeje (px) 1920 × 1080 1920 × 1080 2960 × 1440
Operační paměť (RAM) 4 GB 4 GB  4 GB
Hlavní fotoaparát 12,3 Mpx 12 Mpx 12 Mpx
Přední kamera 8 Mpx 8 Mpx 8 Mpx
Kapacita baterie 2 770 mAh 2 700 mAh 3 200 mAh
USB USB-C USB-C USB-C
Počet SIM 1 1 2
MicroSD až 256 GB
Operační systém Android 7.1 Android 8.0 Android 7.0
Wi-Fi 2,4 a 5 GHz 2,4 a 5 GHz 2,4 a 5 GHz
Čtečka otisků prstů
Voděodolnost
Rozměry (mm) 143,8 x 69,5 x 8,5 není známo 148,9 x 68,1 x 8
Váha (g) 143 není známo 155
Cena 21 990 Kč 22 990 Kč 21 990 Kč

Mobilní telefon Pixel 2 – dostupnost a cena

Google odhalil loňské smartphony Pixel, stejně jako předloňské tablety Google Pixel C, na své podzimní konferenci. I v případě smartphonu Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL (XXL) jsme si museli počkat do podzimu. Oficiálního představení bychom se měli dočkat už 4. října 2017. Cena nových telefonů se nejspíše bude pohybovat kolem podobné hranice, jako tomu je u aktuálních Google Pixel. Předpokládáme tak, že Pixel 2 bude k mání za sebevědomých 22 000–28 000 Kč.

i Mohlo by vás zajímat
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací