AD homeoffice AD homeoffice

Google Pixel 4 a 4 XL (VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT): zdokonalený fotoaparát i ovládání gesty

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL jsou pravděpodobně posledním velkým představením mobilních telefonů v roce 2019. Oproti předchůdcům mají pozměněný design a samozřejmě lepší fotoaparát i výkonnější hardware. Radost ale některým uživatelům nepřinese jejich slabší výdrž, která celkový dojem trochu kazí. Jaká je cena Pixelů 4 a jak se vůbec povedly? Přidáme zahraniční recenze a také informace o ostatních produktech, které jsme na říjnové představovací akci v New Yorku viděli.

Google Pixel 4 a 4 XL (VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT) – OBSAH

 1. Pixel 4 a 4 XL přináší 90Hz displej bez výřezu
 2. Fotoaparáty Pixelů 4 dostaly mimo jiné vylepšený noční režim
 3. Ovládání Google Pixel 4 pomocí gest
 4. Výkon Pixelu 4 a 4 XL odpovídá top třídě
 5. Jaká bude výdrž Pixelu 4 a 4 XL?
 6. Android 10 a tři roky aktualizací
 7. Jak si vede Google Pixel 4 a Pixel 4 XL v zahraničních recenzích?
 8. Google Pixel 4 a Pixel 4 XL: cena a dostupnost
 9. Google Buds jsou nová True Wireless sluchátka se zajímavým designem

Pixel 4 a 4 XL přináší 90Hz displej bez výřezu

Letos se různými kanály dostalo na veřejnost neuvěřitelně mnoho informací o Google Pixel 4 a 4 XL, takže jsme o nich věděli takřka vše. I to, že přijdou s obnovovací frekvencí 90 Hz, kterou jsme letos viděli například u OnePlus 7 Pro a která se nám moc líbila. Google funkci pojmenoval Smooth Display ve snaze zdůraznit, že např. scrollování je na nových Pixelech plynulejší než u mobilních telefonů s displejem o 60Hz obnovovací frekvenci. Mírnou nevýhodou je o něco vyšší spotřeba, takže funkci bude případně možné vypnout v nastavení.

i Samsung Galaxy S20 (SPEKULACE)

Samotná velikost i rozlišení displejů se oproti loňským modelům nemění, i letos si budeme moci koupit levnější 5,7palcovou a dražší 6,3palcovou variantu. Google nasadil panely typu P-OLED a vyhnul se použití výřezu, kamerka a senzory se schovaly do horního rámečku. Vzhled přední strany tak v důsledku toho může působit trochu nevyváženě, protože telefon jako by stál vzhůru nohama. Někteří uživatelé si budou muset zvyknout, Google si ale na přehnaně luxusní design nikdy nehrál a nakonec vzhled není to, kvůli čemu si uživatelé Pixely pořizují.

Google Pixel 4
Google Pixel 4 není zcela bez rámečků. To ale dle nás není velký problém. Zadní strana vypadá minimalisticky.

Bez povšimnutí nezůstává ani zadní strana s velkou čtvercovou kapličkou pro fotoaparát. Ta se zdá být pohlednější než ta u iPhonů 11 a 11 Pro (Max), které v nich mají jednotlivé prvky uspořádané nesymetricky. Zbytek zadní strany působí čistě a minimalisticky. Čtečku otisků prstů v letošních Pixelech nenajdeme, uživatel se musí spolehnout na rozpoznání v obličeji. Google Pixel 4 a 4 XL se budou prodávat v černé, bílé a oranžové barvě.

Aktualizace 8. 4. 2020: Google Pixel 4 a 4 XL se od začátku prodeje chlubil svým odemykáním pomocí rozpoznávání obličeje. Za implementaci této technologie byl však podroben kritice: Telefon totiž šlo odemknout i se zavřenýma očima a mnozí poukazovali na to, že ke zneužití telefonu stačí, když přístroj namíříme například na obličej spící osoby. Samozřejmě bez jejího vědomí.

Google slíbil softwarovou opravu. Ta byla na zařízení uživatelům odeslána 6. dubna a za primární se nyní bere možnost, kdy musí být při odemykání otevřené oči. Nicméně Google původní variantu zavřených očí ponechal a lze se k ní vrátit v nastavení.  

Fotoaparáty Google Pixel 4 dostaly mimo jiné vylepšený noční režim

Pixely ve focení tradičně bodují a telefony Pixel 2 i 3 patřily mezi nejlepší fotomobily. Google Pixel 4 a 4 XL poprvé obdržely duální fotoaparáty a očekávání byla veliká. Primární snímač má rozlišení 12 Mpx, optiku o světelnosti f/1,7 a využívá technologie Dual Pixel. Druhým do party pak je 16Mpx teleobjektiv se schopností optického 2násobného a hybridního 8násobného přiblížení. K dispozici je ještě třetí senzor pro práci s hloubkou ostrosti. To platí pro Google Pixel 4 i Pixel 4 XL.

Není překvapením, že vylepšení dosáhl dnes populární noční režim Night Sight, který opět vylepšuje focení za tmy a zvládne i focení noční oblohy včetně Mléčné dráhy. Již před představením uniklo na veřejnost několik obrázků, které bude internetová jednička používat při propagaci telefonů, takže jsme si mohli o fotoaparátech Google Pixel 4 udělat obrázek s předstihem. 

Google Pixel 4
Ukázka nočního režimu. Stane se Google Pixel 4 nebo Pixel 4 XL nejlepším fotomobilem?

Google Pixel 4 přináší technologii dvojité expozice, která k práci se světly a stíny v reálném čase nabízí jednoduchý posuvník (Dual Exposure Controls). To bude dobře využitelné například při focení za zhoršeného světla. K dispozici je i funkce HDR+ pro inteligentní vylepšování snímků, což je díky Live HDR+ možné i v reálném čase. Ještě dodejme, že oba fotoaparáty zvládají optickou i elektronickou stabilizaci.

Google Pixel 4
Google Pixel 4 nabídne funkci dvojité expozice s možnostmi úprav v reálném čase.

Ovládání Google Pixel 4 pomocí gest

Selfie fotky obstará 8Mpx kamerka. Nechybí výše zmíněné odemykání obličejem, které je dle výrobce nejrychlejší ze všech telefonů, a tedy i z iPhonů. Jakmile vás Pixel 4 pozná, odemkne se, aniž byste museli přejíždět prstem po displeji. Součástí je i technologie Motion Sense, která pomocí radaru Soli detekuje objekty před telefonem a která slouží i k bezdotykovému ovládání.

Mávnutím ruky můžete ovládat hudební přehrávač a ztišit příchozí hovor nebo zvonění budíku. Google zároveň ujišťoval, že žádné objekty neukládá a nesdílí s ostatními Google službami. Špatnou zprávou však je, že funkce bude pravděpodobně podléhat jakési certifikaci a v Česku a na Slovensku se jí bohužel nedočkáme.

Výkon Google Pixel 4 a 4 XL odpovídá top třídě

Výkonnostně Google Pixel 4 nepřekvapily, pod kapotou ukrývají předpokládanou výbavu, která odpovídá nejvyšší třídě. Pohání je Snapdragon 855 v kombinaci se 6 GB paměti RAM. Loňský Pixel 3 a 3 XL obsahoval jen 4 GB, takže se jedná o nárůst. Úložiště ale nijak nepřekypuje extrémní kapacitou, na výběr jsou pouze varianty se 64 a 128 GB flashe. Paměťové karty do nich přitom, stejně jako u třetí generace Pixelů, nedostaneme.

Google Pixel 4
Stříbrná telefonu Google Pixel 4 rovněž sluší.

Jaká bude výdrž Pixel 4 a 4 XL?

Jak na tom budou nové Google Pixel 4 po stránce výdrže? Nabídnou kapacitu 2 800 mAh, resp. 3 700 mAh. To je v případě Pixelu 4 mírný pokles, u Pixelu 4 XL nárůst (velikosti baterií loňských Pixelů najdete v tabulce níže). Novinky však pohání úspornější procesor a Google se také jistě zaměřil na optimalizaci řízení spotřeby. V důsledku by tedy výdrž novinek mohla být o něco vyšší než u loňských Pixelů. 

i Google Pixel 3a a 3a XL (PREVIEW): levnější Pixely se stejně dobrým fotoaparátem

K dispozici je i 10W bezdrátové nabíjení, ale jen přes nabíjecí stojánek Google Pixel Stand. Na ostatních bezdrátových nabíječkách klesá nabíjení na 5 W. Z další hardwarové výbavy stojí za zmínku stereo reproduktory, do balení přiložený metrový USB-C <-> USB-C kabel a 18W adaptér a čipy Pixel Neural Core nahrazující předchozí Visual Core a Titan M.

Android 10 a tři roky aktualizací

Google Pixel 4 a 4 XL samozřejmě běží na čistém Androidu 10 s příslibem bezpečnostních aktualizací a nových verzí operačního systému po dlouhou dobu. iPhony v tomto bezkonkurenčně vedou, Apple nové verze iOS posílá i 5 let starým telefonům s jablkem v logu. Na to telefony s Androidem ani zdaleka nedosahují, nové Google Pixel 4 a 4 XL ale mají slíbenou podporu na 3 roky dopředu.

Google Pixel 4
Je libo oranžový Google Pixel 4?

Pixely 4 také přináší Google Asistenta nové generace. Má nové rozhraní a opět lépe vnímá přirozenou řeč uživatele. Velkou rychlostí obsluhuje za sebou jdoucí dotazy, přičemž vše se odehrává přímo v telefonu. To znamená, že Pixel 4 můžete mít pro využívání Asistenta přepnutý i v leteckém režimu.

Jak si vede Google Pixel 4 a Pixel 4 XL v zahraničních recenzích?

Pixely 4 si již spousta zahraničních recenzentů si vzala k podrobnému rozboru a všichni se shodují, že jako celek se jedná o skvělé smartphony, které ovšem mají své mušky. Co přesně říkají?

Google Pixel 4 je skvělý vlajkový fotomobil, nicméně není dokonalý

Recenzi pro portál theverge.com sepsal Dieter Bohn a narozdíl od následujících recenzí na to jde trochu jinak. Jeho recenze je zpracována mnohem více subjektivně a autora Google Pixel 4 nepochybně zaujal. Užívá si především čistotu designu, ale i softwarovou stránku smratphonu. Na úplný závěr recenze píše: „Najdete telefony Android s lepšími specifikacemi, ale o to Pixelu nikdy nešlo. Jde naopak o souhru nových funkcí, co činí Pixel 4 tak čistým a přírodním. Jde tady o něco, co se nedozvíte z tabulky nebo z leaku: Pixel 4 je větší radost používat než jakýkoliv jiný mobil s Androidem.“ – problémy, které se nesou s některými funkcemi, tady recenzenta tedy vůbec nijak netrápí.

V redakci portálu techradar.com se podívali jak na Pixel 4, tak na Pixel 4 XL. Na základní Google Pixel 4 si posvítil recenzent James Peckham. Podobně jako ostatní u nového Pixelu vyzdvihuje především kameru, a dokonce říká, že dost možná jde o jeden z nejlepších fotoaparátů na trhu. Líbí se mu i design a displej, ovšem smartphone kritizuje kvůli ne příliš funkčnímu systému Motion Sense a nízké výdrži baterie. Uvádí: „Pokud na trhu hledáte jeden z nejlepších fotomobilů, Pixel 4 by měl být blízko vrcholu vašeho seznamu. Pokud ale hledáte všestranný mobil nabitý vymoženostmi, možná budete trochu zklamaní...“

Google Pixel 4 XL není špatný, ale nejspíš se utopí v konkurenci

Na serveru techradar.com se podívali i na Google Pixel 4 XL. O tuto recenzi se postaral David Lumb. Verzi XL hodnotí dost podobně jako jeho kolega v případě základního modelu. Kamera je dle něj opravdu skvělá a minimalistický design dodává mobilu na kráse. Vytýká ovšem kostrbaté odemykání obličejem, málo úložiště a nízkou výdrž baterie. Svoji recenzi shrnul slovy: „Google Pixel 4 XL je jednoduše krásný telefon, který ale zároveň není o moc lákavější než ostatní Androidy. Tomu nepomáhá ani fakt, že přední funkce jsou nedůležité a místy nefunkční. Vylepšení rozhraní a kamery ale ukazuje, že se Google posunul dál a ujišťuje se, aby byl Pixel 4 brán v potaz, i když nebude mezi konkurencí přímo vynikat.“

Trochu vstřícnější je k Pixelu 4 XL Kris Carlon z androidauthority.com. Stejně jako David kritizuje nové funkce a podprůměrnou výdrž baterie. Přídává pak nespolehlivost radaru Soli, který rozpoznává gesta. Celkově se ale zaměřuje o něco více na klady. Líbí se mu především 90Hz OLED displej a skvělý výkon ve spojení se svižným operačním systémem. Ani Kris pak neopomenul zmínit skvělou kameru a čistý design. Vyjádřil se hned k oběma telefonům: „Google Pixel 4 a Pixel 4 XL jsou v mnoha směrech skvělé telefony, ale kroků vedle je zde mnohem více, než by v této cenové kategorii mělo být. Koulí na noze jsou pro telefony výdrž baterie a nízká spolehlivost některých nových funkcí, a tak je těžké smartphony doporučit i přes kameru jako z jiného světa, skvělý výkon a softwarový požitek.“

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL: cena a dostupnost

Mobilní telefony Google Pixel 4 a 4 XL jsou vlajkové lodě se vším všudy a tomu odpovídá i jejich cena. Dobrou zprávou je, že cena Pixelů 4 startuje přibližně na stejné úrovni jako ty loňské (na některých trzích níže, jinde výše). Ceny Pixelu 4 a Pixelu 4 XL se na českém trhu zprvu odhadují na následující hodnoty:

Nakonec ale možná budou o něco nižší. Co se týče dostupnosti, Pixely 4 se v USA dostanou na trh 24. října 2019.

  Parametry/Model Google Pixel 4 Google Pixel 4 XL Google Pixel 3 Google Pixel 3 XL
  Úhlopříčka displeje 5,7" 6,3" 5,5" 6,3"
  Rozlišení a typ displeje 2 160 × 1 080 px, P-OLED 3 040 × 1 440 px, P-OLED 2 160 × 1 080 px, P-OLED 3 040 × 1 440 px, P-OLED
  Poměr stran 18 : 9 19 : 9 18 : 9 19 : 9
  Jemnost displeje 443 ppi 523 ppi 424 ppi 534 ppi
  Výřez v displeji
  Kolik plochy čelní strany zabírá displej? 77,2 % 82,8 %
  Procesor Snapdragon 855 Snapdragon 855 Snapdragon 845 Snapdragon 845
  Operační paměť RAM 6 GB 6 GB 4 GB 4 GB
  Interní úložiště 64/128 GB 64/128 GB 64/128 GB 64/128 GB
  Operační systém Android 10 Android 10 Android 9 Pie Android 9 Pie
  Zadní fotoaparát 12,2 Mpx – f/1,7, OIS
  16 Mpx - teleobjektiv, OIS, 2× optický zoom, HDR
  12,2 Mpx – f/1,7, OIS
  16 Mpx - teleobjektiv, OIS, 2× optický zoom, HDR
  12,2 Mpx – f/1,8, OIS, HDR, video ve 4K při 30 fps 12,2 Mpx – f/1,8, OIS, HDR, video ve 4K při 30 fps
  Přední fotoaparát 8 Mpx – f/2,0 8 Mpx – f/2,2 8 Mpx – f/1,8
  8 Mpx – f/2,2
  8 Mpx – f/1,8
  8 Mpx – f/2,2
  Baterie 2 800 mAh, rychlonabíjení, bezdrátové nabíjení 3 700 mAh, rychlonabíjení, bezdrátové nabíjení 2 915 mAh, 18W rychlonabíjení, bezdrátové nabíjení 3 430 mAh, 18W rychlonabíjení, bezdrátové nabíjení
  Konektivita USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
  Rozměry 147,1 × 68,8 × 8,2 mm 160,4 × 75,1 × 8,2 mm 145,6 × 68,2 × 7,9 mm 158 × 76,7 × 7,9 mm
  Hmotnost 162 g 193 g 148 g 184 g
  Stupeň krytí IP68 IP68 IP68 IP68
  Cena od 18 999 Kč od 24 785 Kč
  *Ceny platné k 10. 12. 2019

  Google Buds jsou nová True Wireless sluchátka se zajímavým designem

  Dnes jsme neviděli jen Pixely 4, ale i nové miniaturní špunty s názvem Pixel Buds. Zcela bezdrátová (True Wireless) sluchátka jsou dnes trendem a Google nemohl zůstat pozadu. Pixel Buds zaujmou už na první pohled svým designem, který je pro Google typický a velmi povedený. 

  Buds na jedno nabití vydrží až 5 hodin, přičemž s nabíjecím pouzdrem výdrž činí 24 hodin. K tomu umí automaticky upravovat hlasitost na základě okolního hluku a vyčnívají i dosahem Bluetooth až 100 metrů. Stát budou 179 amerických dolarů (asi 5 400 Kč včetně DPH a cla), na trh se ale podívají až v roce 2020. K dispozici budou ve stejných barvách jako Pixely 4, tedy v černé, bílé a oranžové.

  Dále jsme se dočkali také nového notebooku s Chrome OS Pixelbook Go, který je tenký 13 mm, vydrží až 12 hodin na jedno nabití a vyjde na 649 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 20 tisíc korun včetně všech poplatků. Google také ukázal nový domácí reproduktor Nest Mini, který se bude prodávat za cenu 49 amerických dolarů. 

  i Mohlo by vás zajímat

  i

  Google Pixel 5 představuje velký kvalitativní posun oproti čtvrté generaci Google Pixel. Koneckonců, přesvědčte se sami. Více informací naleznete v detailu popisu.

  Telefony Google Pixel 4 a 4 XL spoléhají především na fotoaparáty, které budou nepochybně promlouvat do všech fotografických žebříčků. Oceňujeme ale i schopnost jít si svou vlastní cestou, například v designu. Pixely od nikoho neopisují a s jiným telefonem si je nespletete. Někomu se jejich vzhled nemusí zamlouvat, nám se však googlovský designový jazyk líbí. 

  Vytisknout
  P-DC1-WEB17
  Zavoláme Vám a odborně poradíme
  +420 225 340 111
  Dotaz na objednávku
  Dotaz na zboží
  Prosím zadejte svůj telefon:
  Zavolejte mi
  Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
  Více informací Méně informací