Vánoční rychlost doručení: Prodejny AlzaBoxy Partnerská odběrná místa Doručení na adresu Více
0-2 dny 0-2 dny 1-3 pracovní dny 1-3 pracovní dny
Zobrazit katalog
Alza Marketplace

Recenze Google Pixel 6:
víc než jen úchvatný fotoaparát?

Nové telefony Google Pixel 6 patřily k nejočekávanějším mobilním telefonům minulého roku. Když konečně telefony Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro přišly, nemohli jsme se dočkat, až se na ně podíváme podrobněji. Nižší varianta těchto telefonů, tedy Google Pixel 6, se mi nyní konečně dostává do rukou. Jak si v recenzi vedla?





Recenze

Autor: Matěj Toul

Google Pixel 6 (RECENZE) – OBSAH

  1. V balení Google Pixel 6 nabíjecí adaptér nehledejte
  2. Pro lepší displej, než má Google Pixel 6, nemusíme chodit daleko, ovšem postačí
  3. Interní čipset Google Tensor propůjčuje Pixelu 6 skvělý výkon a řadu funkcí
  4. Fotoaparát smartphonu Google Pixel 6 je špičkový, tradičně
  5. Dostalo se konečně na Pixel s dobrou výdrží baterie?
  6. Jak se Google Pixel 6 používá?
  7. Jak vypadá rozhraní Google Pixel 6?
  8. Další varianty z řady Google Pixel 6
  9. Recenze Google Pixel 6 – verdikt
  10. Co jsme o Google Pixel 6 napsali dříve?

V balení Google Pixel 6 nabíjecí adaptér nehledejte

Ačkoliv Google dlouho odolával trendu prodávání nabíjecích adaptérů zvlášť, v případě Pixelu 6 už na odlehčené balení došlo. Minimalistická krabička kromě samotného telefonu neskýtá nic víc ani míň než USB-C kabel, adaptér z USB-A na USB-C a příručku v kapesním provedení. K nabíjení vám bude stačit jakýkoliv adaptér s USB Power Delivery 3.0, pro maximální efektivitu však volte adaptér 30W. Alternativně, Google Pixel 6 podporuje až 21W bezdrátové nabíjení přes certifikát Qi.

Google Pixel 6, krabička Google Pixel 6, balení
V balení Google Pixel 6 nabíjecí adaptér nehledejte. Obsahuje USB-C kabel, redukci pro USB-A a manuál.

Pro lepší displej, než má Google Pixel 6, nemusíme chodit daleko, ovšem postačí

Ačkoliv se Google Pixel 6 na každou stranu tváří jako plnohodnotná vlajková loď, na displeji se zřetelně trochu šetřilo. O tom, zda se šetření vyplatilo v ostatních aspektech, budeme mluvit za okamžik. Nyní se ale pojďme na displej nejnovějšího Pixelu podívat. Rozměr 6,4" je popravdě velmi příjemný. Telefon není ani moc velký, ani moc malý a dá se pohodlně ovládat jednou rukou – pokud tedy zrovna nechcete vypisovat romány. Optický snímač otisků prstů pod displejem funguje spolehlivě a bez prodlevy.

Co do technologie se zde bavíme o klasickém OLED panelu s rozlišením 2 340 × 1 080 px s uspokojivou jemností 411 ppi. Displej na první pohled vypadá vcelku průměrně. Například Samsung má technologii OLED zvládnutou o něco lépe, nicméně panel Pixelu rozhodně není z hlediska barevného podání a celkového dojmu nijak špatný. Kde dochází na zmíněné šetření, je obnovovací frekvence. Ta je zde „jen“ 90 Hz a uživatel má na výběr pouze mezi 60 a 90 Hz. V této cenové kategorii nemusíme hledat dlouho, abychom našli 120Hz panel, který se navíc adaptuje podle obsahu. Výrobce se však 120Hz LTPO OLED panel, který toto dovede, rozhodl darovat až modelu Google Pixel 6 Pro.

Google Pixel 6, přední pohled Google Pixel 6, zadní pohled
Google Pixel 6 vsadil na odvážný design. Americká firma se po několika letech opět snaží inovovat.

Na druhou stranu, displej velmi dobře vypadá z designového hlediska. Zobrazovací panel pokrývá celou přední stranu telefonu. Opravdu, rámečky jsou téměř neexistující, jelikož hrany displeje okamžitě přechází do velmi solidní a elegantní kovové konstrukce.

i Google Pixel 5 (PREVIEW): nemá vlajkový čipset, nabídne ale lidovější cenu

Když už jsme u toho, kvalitní materiály se Pixelu 6 rozhodně nedají odepřít. Když telefon držíte, víte, že máte v rukou pořádný kus technologie, ne nějaké plastové mávátko. Za to může především tělo telefonu z kvalitní kovové slitiny, Gorilla Glass Victus na přední straně a Gorilla Glass 6 na té zadní. Nutno ovšem podotknout, že zadní sklo telefonu je neskutečně jemné a klouže. Dávejte si proto pozor, když telefon někam odložíte. Pixel 6 párkrát otestoval můj postřeh, když jsem jej položil na cokoliv, co není stoprocentně vodorovné.

Google Pixel 6, Always On displej
Jednou z funkcí displeje Google Pixel 6 je i Always On.

V neposlední řadě musíme v kapitole designu zmínit i fotomodul. Už od představení této řady byl jeho design poměrně dost kontroverzní a opravdu, vypadá celkem podivně. Za těch pár dní, co jsem měl Google Pixel 6 na testování, jsem si na vzhled sice zvykl, ale dokážu si představit, že některým může činit potíže. Horizontální pruh oddělující dvě různé barvy na zádech asi nový trend vzhledu smartphonů nezapočne, minimálně však dává Googlu body za snahu nudný design předchůdců inovovat.

Interní čipset Google Tensor propůjčuje Pixelu 6 skvělý výkon a řadu funkcí

Google Pixel 6 působí neuvěřitelně plynule a o výkon zde není nouze. Za to vděčí zejména proprietárnímu čipsetu Google Tensor, který se sice hrubým výkonem rovná jen Qualcomm Snapdragonu 870, jenž by pro jiné vlajkové lodě byl již zastaralý, Pixel 6 však vyhrává na optimalizaci. Zatímco Snapdragony musí fungovat univerzálně, nezávisle na značce, Google ví, že jejich Tensory nikdo jiný používat nebude. Jde tedy tak trochu o iPhone mezi Androidy. Google Pixel 6 a Google Tensor jsou navzájem perfektně odladěny, což ve výsledku vede k lepšímu požitku z používání. Testovaná varianta má 128 GB úložiště a 8 GB RAM. Pro větší, 256GB paměť, budete muset sáhnout po modelu Pro.

i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: recenze těžké váhy světa telefonů

Ačkoliv Google Tensor nemá nejlepší výkon na trhu, zahrajete si s ním cokoliv, a to na vysoké detaily. U her jako PUBG a Call of Duty Mobile si možná nejnáročnější hráči postěžují na absenci 120Hz obnovovací frekvence, běžným smrtelníkům však 90 Hz bohatě postačí.

Zajímavostí čipsetu Google Tensor je bezpečnostní čip Titan M2. Ten přidává telefonu tlustou zeď zabezpečení a do jisté míry také zrychluje fungování biometrických bezpečnostních prvků. V případě Pixelů 6 je to jen snímač otisků prstů. Odemykání obličejem zde nenajdete, jelikož bez patřičného senzoru hloubky jde většinou jen o bezpečnostní riziko.

Fotoaparát smartphonu Google Pixel 6 je špičkový, tradičně

Telefony Google Pixel jsou už běžně označovány za jedny z nejlepších, co se fotografování týče. Nikoho tak asi nepřekvapí, že Google Pixel 6 je na tom obdobně. Dvě čočky, laserové automatické ostření a pořádná dávka umělé inteligence. Víc Google Pixel 6 pro své kouzlení nepotřebuje.

Hlavní kamera telefonu je bezmála perfektní. Bez problémů si poradí s krajinami i fotkami zblízka, ve dne i za horšího světla. Mnohokrát ani nebudete muset sáhnout po nočním režimu, abyste pořídili efektní noční fotografie. Co do parametrů se bavíme o 50Mpx senzoru a objektivu se světelností f/1,85. Při takto velkém rozlišení potěší 1,2μm pixely, které se na žádné fotce neztratí. Hlavní kamera fotí ostře a barvitě. A to jsme se ještě nebavili o celé řadě funkcí. Laserové zaměřování díky AI rozpozná zaměřený předmět a ostření drží, i když s telefonem pohybujete ze strany na stranu. Noční režim se zapne automaticky, když je potřeba (lze jej i vypnout), nechybí portrétní mód ani experimentální režimy Rozmazání pozadí a Dlouhá expozice. Fanoušci fotografování si zde budou mít opravdu dlouho s čím hrát.

i Tyto a další fotky najdete v plné kvalitě na Google Disku.
Google Pixel 6, hlavní foto Google Pixel 6, 2x zoom foto Google Pixel 6, širokoúhlé foto
Google Pixel 6 si poradí i bez teleobjektivu. Zleva: hlavní, 2× digitální zoom, širokoúhlý.

Druhý snímač pak oproti hlavní kameře působí víceméně jako hezký doplněk. Ačkoliv parametry (12 Mpx, f/2,2, 1,25μm) nejsou na širokoúhlou čočku vůbec zlé, rozdíl v kvalitě je obrovský a povšimnete si jej už v aplikaci fotoaparátu, než fotku pořídíte. Nicméně širokoúhlý fotoaparát zde neslouží k pořizování těch nejostřejších snímků, ale hlavně panoramat. Ta se zorným úhlem 114° pořizovat jdou. Dodatkem ještě zmíním, že na širokoúhlé čočce chybí optická stabilizace, kterou však hlavní fotoaparát má.

Google Pixel 6, noční foto Google Pixel 6, noční režim foto Google Pixel 6, detail foto
Hlavní čočka telefonu je velmi všestranná. Zleva: klasické noční foto, noční režim, detailní foto.

Oproti modelu Pro nemá Google Pixel 6 teleobjektiv, ale pouze dvojnásobný digitální zoom. Zde ovšem opět nutno zmínit, ať žije umělá inteligence. Fotky s digitálním zoomem na první pohled vůbec neztrácí na kvalitě a i na ten druhý vypadají stále na poměry digitálního přiblížení velmi solidně. Telefon samozřejmě zvládá i natáčet. S rozlišením 4K si poradí na 30 FPS, pro 60 snímků vám bude muset stačit Full HD. To je u vlajkové lodi trochu škoda.

Dostalo se konečně na Pixel s dobrou výdrží baterie?

Není tomu ani rok, co jsem Google Pixel 4a lynčoval za opravdu žalostnou výdrž baterie. Telefon mi tehdy stěží vydržel den. O to více mě potěšilo, že se Google Pixel 6 s výdrží ponaučil. S kapacitou 4 614 mAh vydrží celý den, a když jej budete používat trochu spořivě, zvládne i dva. Za jak dlouho jej nabijete, je díky absenci nabíjecího adaptéru na vaší volbě. Osobně mám 18W nabíječku, při maximálním výkonu 30 W však výrobce uvádí plné nabití za něco přes hodinku.

i Hledáte-li nabíjecí adaptér pro Google Pixel 6, pro oficiální budete muset zamířit přímo na stránky Googlu. Adaptéry jiných výrobců vám však poslouží stejně dobře. Vyzkoušet můžete i 21W bezdrátové nabíječky Qi.

Jak se Google Pixel 6 používá?

Jak jsem již avizoval, Google Pixel 6 je radost používat. Jeho srdcem je samozřejmě čistý Android 12 s prioritními aktualizacemi. To znamená automatické barevné rozhraní podle tapety Material You, nativní režim ovládání jednou rukou a řadu dalších funkcí. Všechno běží krásně plynule díky Google Tensoru a zapomenout můžeme i na hromadu zbytečných aplikací (bloatware). V telefonu jsou pouze aplikace ekosystému Google, které najdete v každém Androidu.

Jak vypadá rozhraní Google Pixel 6?

Google Pixel 6, aplikace fotoaparátu Google Pixel 6, funkce fotoaparátu
Aplikace fotoaparátu je intuitivní a svižná.
Google Pixel 6, homescreen Google Pixel 6, aplikace Google Pixel 6, app tray
Čistý Android 12 s exkluzivní podporou od Googlu zkrátka čistě také vypadá.
Google Pixel 6, kalendář Google Pixel 6, nastavení
Google Pixel 6 v základu má jen aplikace ekosystému Google.
Google Pixel 6, lockscreen Google Pixel 6, režim jedné ruky
Android 12 znamená adaptivní barvy rozhraní Material You nebo režim jedné ruky.
Google Pixel 6, rozmazání pozadí Google Pixel 6, dlouhá expozice
Umělá inteligence uživateli ulehčuje jinak složitější fotoefekty.

Další varianty z řady Google Pixel 6

Testovaný Google Pixel 6 má pouze jednu variantu vybavení, ovšem tři barevná provedení. K mání je však i vylepšený model Pro s kvalitnějším displejem, 12 GB RAM a trojitým fotoaparátem. I ten má dvě možnosti úložiště.

*Ceny jsou platné k 23. 1. 2022

Recenze Google Pixel 6 – verdikt

Google Pixel 6 - verdikt

Google Pixel 6

Mobily

Google Pixel 6 je výborným vlajkovým fotomobilem. Když mu odpustíte průměrný displej a další menší nedostatky, dostanete na oplátku jeden z nejlepších fotoaparátů současnosti, solidní výkon a velmi příjemný uživatelský požitek. Google navíc slibuje dlouhodobou softwarovou podporu až 5 let od vydání, díky čemuž si můžete být jistí, že telefon za rok jen tak nezapadne. Google Pixel 6 je tak jednou z nejzajímavějších vlajkových lodí poslední doby.

Klady

  • Jeden z nejlepších fotoaparátů současnosti
  • Solidní výkon díky proprietárnímu čipsetu Tensor
  • Perfektně vyladěný systém
  • Všudypřítomná umělá inteligence
  • Konečně rozumná výdrž baterie
  • Podpora 5G sítí
  • Odolné sklo vpředu i vzadu, pevný kovový rám
  • Certifikát IP68 o zvýšené odolnosti
  • Neokoukaný, byť kontroverzní design

Zápory

  • Výrobce hodně šetřil na displeji
  • Telefon snadno klouže po povrchu i v ruce
  • V porovnání s hlavní kamerou širokoúhlá čočka zaostává
i Mohlo by vás zajímat

Po nepříliš inovativním Google Pixel 5 se Google snaží vrátit do první ligy výrobců mobilních telefonů. Telefony řady Google Pixel 6 přichází s nezvyklým designem, špičkovou výbavou i novým procesorem přímo z dílny Google. Tyhle telefony mají rozhodně velký potenciál zaujmout a v jistých ohledech ukazují ostatním výrobcům, jak by mohla vypadat budoucnost přístrojů s Androidem.

Google Pixel 6 (PREVIEW)

• Autor: Jiří V. Matýsek

Google Pixel 6 (PREVIEW) – OBSAH

  1. Google Pixel 6 a 6 Pro jsou inovativní elegáni
  2. Pixely 6 pohání chipset Google Tensor
  3. Fotoaparát telefonů Google Pixel 6 stojí na kompletně novém snímači
  4. Pixely 6 se nabíjejí i bezdrátově
  5. Prostředí Google Pixel 6 si přizpůsobíte podle svého
  6. Google Pixel 6: cena a dostupnost

Google Pixel 6 a 6 Pro jsou inovativní elegáni

Šestá generace oblíbeného telefonu společnosti Google láká na špičkové parametry, ale i novátorský design. Americká společnost jako by chtěla ukázat, jakým směrem by se již zažitý vzhled chytrých telefonů mohl nadále ubírat. Konstrukčním jádrem obou telefonů je hliníkový rámeček a celková odolnost je u obou představených modelů, tedy Google Pixel 6 a 6 Pro, certifikována na stupeň IP68. Poradí si tak klidně i s ponořením pod hladinu. 

Nejvýraznějším designovým prvkem se bezesporu stal horizontálně umístěný fotomodul, který záda telefonů dělí na dvě nestejně velké části a je poměrně vystouplý. Bude zajímavé v praxi zjistit, jak moc stabilně budou telefony ležet na stole. Každopádně ale Google sáhnul po kombinaci dvou pastelových barev, díky čemuž telefony působí střídmě, ale zároveň originálně a hravě.

Google Pixel 6, design
Vzhledu telefonů Google Pixel 6 dominuje vodorovný fotomodul a kombinace dvou pastelových barev.

Model Pixel 6 nabídne 6,4palcový AMOLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí a podporou HDR+. Varianta Pro bude o chloupek větší – s úhlopříčkou 6,71 palce. Výrobce ji osadil LTPO panelem s maximální obnovovací frekvencí 120 Hz. Proč maximální? Jednoduše proto, že obnovovací frekvence se bude dynamicky měnit, a to až na minimum 10 Hz. Pod displejem obou modelů se skrývá optická čtečka otisků prstů.

Pixely 6 pohání chipset Google Tensor

Dalším očekávaným prvkem nových telefonů Pixel 6 je procesor. Google totiž vyvinul svůj vlastní chipset s označením Google Tensor. Osmijádro je postavené na 5nm architektuře a podle internetové jedničky se dočkáme 80% nárůstu výkonu oproti Pixelu 5. To je skok skutečně obrovský. Může za to kombinace dvou výkonných, dvou super výkonných a čtveřice úsporných jader. Čip mimo jiné výrazně pracuje s pokročilou umělou inteligencí, což by se mělo projevit např. na kvalitě fotografií.

Výkon telefonu doplní 8 GB RAM u základního modelu a 12 GB u modelu Pro. Když jsme u čipu, zmínku si zaslouží i nový Titan M2, který se stará o bezpečnost dat. Samozřejmostí je pak podpora 5G.

Paměť – u základního modelu 128 a 256 GB, u modelu Pro ještě navíc varianta s 512 GB – nebude možné navýšit. Google slot na paměťovou kartu tentokrát nepoužil.

Google Pixel 6, očekávání
Google Pixel 6 patří k nejočekávanějším telefonům letošního roku – už kvůli procesoru z dílny Google.

Fotoaparáty telefonů Google Pixel 6 stojí na kompletně novém snímači

Designově unikátní, naplocho umístěný fotomodul je postavený na zbrusu novém snímači. V případě modelu Google Pixel 6 jsme se dočkali „pouze“ dvou fotoaparátů – 50Mpx hlavního a 12Mpx doplňujícího širokoúhlého. Telefon podporuje natáčení videí až do 4K rozlišení při 60 fps, maximální snímkovací frekvence 240 fps dosáhne při klasickém Full HD rozlišení. Vyšší model Pixel 6 Pro přidává k výše uvedeným ještě 48Mpx teleobjektiv se čtyřnásobným optickým zoomem. Selfie kamera má v obou případech 12 Mpx a podporuje například Auto-HDR a natáčení videí ve Full HD.

Výše už jsme nakousli podíl umělé inteligence. Společně s fotoaparátem tak Google představil i softwarovou výbavu, která zvládá velmi zajímavé, téměř kouzelné věci:

  • Magic Eraser umožní odstranit objekt z výsledné fotografie.
  • Unblur dokáže zaostřit rozmazané části fotografie.
  • Motion Mode je určen k focení pohybujících se objektů.

Pixely 6 se nabíjí i bezdrátově

Baterie Pixelu 6 nabídne kapacitu 4 614 mAh, u Pixelu 6 Pro pak 5 003 mAh, což by pro běžné použití mělo být naprosto dostatečné. Odhadovaná výdrž je tak na den a něco provozu, nicméně otazníky se vznáší nad tím, kolik energie si ukousne nový výkonný procesor. To ale ukáže až praxe. Oba telefony slibují 30W rychlonabíjení (50 % kapacity baterie za půl hodiny) a dále podporu bezdrátového nabíjení. Nabíjecí stojánek Pixel Stand 2 zvládne telefony nabíjet výkonem 23 W, pokud použijete nabíjecí podložky jiných výrobců, spokojit se budete muset s 12 W.

Oba telefony podporují 5G sítě i nejvyšší standard WiFi 6. K dispozici je i DualSIM a příjemně překvapí stereo reproduktory u obou verzí. Google s připojením klasických drátových sluchátek nepočítá, 3,5mm konektor u novinek nenajdeme.

Prostředí Google Pixel 6 si přizpůsobíte podle svého

Operačním systémem telefonů je Android 12 s firemní nástavbou Pixel UI. Ta je v aktuální verzi postavena na vysoké přizpůsobitelnosti, kterou Google nazývá Material You. Lze si tak např. plně přizpůsobit barevnost prostředí telefonu. Novým Pixelům 6 Google nabízí také nadstandardních 5 let aktualizací zabezpečení a jako bonus přidává exkluzivní možnost offline překladu mezi jazyky, a to v reálném čase.

Google Pixel 6, prostředí
Prostředí Google Pixel 6 si snadno přizpůsobíte k obrazu svému.

Parametry Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro ve srovnání

Níže si můžete přehledně porovnat základní parametry obou nových telefonů.

Parametry/Model Google Pixel 6 Google Pixel 6 Pro Google Pixel 5
Displej 6,4" (20 : 9) 6,71" (19,5 : 9) 6,0" (19,5 : 9)
2 400 × 1 080 px, 411 ppi 2 300 × 1 080 px, 512 ppi 2 340 × 1 080 px, 432 ppi
AMOLED LTPO AMOLED OLED
Zadní fotoaparáty hlavní: 50 Mpx, f/1,9, 4K video s 60 fps, Full HD až s 240 fps
hlavní: 50 Mpx, f/1,9, 4K video s 60 fps, Full HD s 240 fps
hlavní: 12,2 Mpx, f/1,7, Dual Pixel, 4K video s 30/60 fps, Full HD až 240 fps
ultraširoký: 12 Mpx, f/2,2, 114°
teleobjektiv: 48 Mpx, f/3,5,4násobný optický zoom
ultraširoký: 16 Mpx, f/2,2, 107°

ultraširoký: 12 Mpx, f/2,2,114°

Přední fotoaparát 8 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
11,1 Mpx, f/2,2, 4Kvideo s 30 fps
8 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
Čipset Google Tensor, 8jádrový Google Tensor, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 765 5G, 8jádrový
GPU Mali-G78
Mali-G78
Adreno 620
RAM 8 GB 12 GB 8 GB
Interní úložiště 128/256 GB 128/256/512 GB 128 GB
Operační systém Android 12 Android 12 Android 11
Podpora sítí 5G


Akumulátor 4 614 mAh 5 003 mAh 4 080 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 30 W / 21 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 30 W / 23 W
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 18 W / 12 W
USB-C
3,5mm jack


Stupeň krytí odolný vůči stříkající vodě odolný vůči stříkající vodě odolný vůči stříkající vodě
Audio stereo stereo stereo
Rozměry 158,6 × 74,8 × 8,9 mm 153,9 × 75,9 × 8,9 mm 144,7 × 70,4 × 8 mm
Hmotnost 207 g 210 g 151 g
Cena od 17 990 Kč od 25 990 Kč
*Ceny jsou platné k 20. 10. 2021

Řada Google Pixel 6: cena a dostupnost

Nové Google Pixely 6 vstupují na trh 28. října. Google sice své telefony do České republiky nedováží, i tak si je ale u nás budete moci pořídit. Vybírat můžete z následujících paměťových kombinací:  

    Google Pixel 6 (SPEKULACE)

    Google Pixel 6 (SPEKULACE) – OBSAH

    1. Aktualizace 18. 8. 2021 - Google potvrdil design a chystá se zatopit konkurenci
    2. Aktualizace 20. 7. 2021 - Detailní specifikace Google Pixel 6 jsou na světě
    3. Aktualizace 22. 6. 2021 - Známe první informace o výkonu nového čipu
    4. Čekají Google Pixel 6 výrazné designové změny?
    5. Google Pixel 6 dostane chipset z dílny Google
    6. Google Pixel 6: cena a dostupnost v ČR

    Aktualizace 28. 9. 2021 – Google se představuje v prvním video spotu

    Ačkoliv je už podoba nastávajícího Pixelu 6 již nějakou dobu známa, až nyní se Google odhodlal a kromě fotek představil i krátké video. Pixel 6 je centrem půlminutového spotu, který ale i tak dokázal prozradit hned několik zajímavých detailů. Z videa je například jasné, že mobil, který dostane dvě výkonnější jádra Cortex X1 a dvě méně výkonná Cortex A76, chce přijít s něčím extra. Pixel 6 by totiž měl být být telefon, jenž se bude v mnoha ohledech sám přizpůsobovat uživateli, např. co se týče vzhledu. Jak to bude vypadat v praxi, ale teprve uvidíme. Datum vydání stále známé není, novinka by se však měla ukázat na podzim.

    Aktualizace 18. 8. 2021 - Google potvrdil design a chystá se zatopit konkurenci

    Na definitivní potvrzení všech informací o novém Google Pixel 6 si budeme muset pravděpodobně počkat na tradiční podzimní keynote, nicméně už nyní, s předstihem, Google ledacos potvrdil. Například oficiálně odhalil design a potvrdil se tak např. robustní, naležato umístěný fotomodul i to, že Google nechce oslňovat množstvím fotoaparátů. K dispozici tak bude klasický a širokoúhlý objektiv, model Pro navíc přidá také teleobjektiv se čtyřnásobným optickým přiblížením.

    Známe rovněž podobu obrazovek: Google Pixel 6 přijde s mírně zakřiveným panelem s úhlopříčkou 6,7“ a QuadHD+ rozlišením. Menší model bude operovat s úhlopříčkou pouze 6,4" a rozlišením Full HD+.

    Potvrzený je i vlastní chipset Tensor, který byl posledních pět let vyvíjen přímo v dílnách Googlu, a neměl by tak obsahovat žádné řešení třetích stran. Tedy všechno, procesor, GPU, bezdrátová konektivita, procesor pro zpracování obrazu – mimochodem schopnější než ten, který vloni ve svém iPhone 12 nabídl Apple – i neurální jednotku. Ostatně, AI je důležitou součástí celé řady procesů v telefonech Pixel 6. Nejvíce znát bude pochopitelně při zpracování fotek a videa (ve 4K a plně s podporou HDR), své místo najde ale i u složitějších výpočtů nebo rozpoznávání hlasu uživatele.

    Zřejmá je i snaha Googlu udělat z nového Pixelu 6 vážnou konkurenci Applu a Samsungu. Očekávat tak lze masivní marketingovou kamapň. Ostatně investoři už byli varováni před zvýšením nákladů na oblast propagace.

    Aktualizace 20. 7. 2021 - Detailní specifikace Google Pixel 6 jsou na světě

    A opět leaker Jon Prosser. Ten již před časem zveřejnil první rendery nových telefonů Google Pixel 6 a nyní je to opět on, kdo do světa poslal kompletní specifikace obou modelů, Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Co tedy očekávat?

    Větší z obou modelů, tedy Pixel 6 Pro, obdrží 6,71" Plastic OLED displej. Chipset  zatím není znám, předpokládá se ale, že bude pocházet přímo z dílny Google. O výkon se společně s procesorem postará 12GB RAM a k dispozici dostane tři velikosti datového úložiště: 128, 256 a 512 GB. Do čela sestavy fotoaparátů se postaví 50Mpx hlavní snímač a doplní jej 48Mpx teleobjektiv a 12Mpx širokoúhlý fotoaparát. Všechny tři se usídlí v netradičně tvarovaném, vodorovném fotomodulu. Pro selfie kameru v malém průstřelu v displeji zůstalo 8 Mpx a baterie nabídne velmi solidních 5 000 Mpx.

    Varianta Pixel 6 bude je na první pohled menší – AMOLED displej má úhlopříčku 6,4". Zadní fotoaparáty specifikace uvádí pouze dva, hlavní snímač a širokoúhlý, a to s naprosto shodnými parametry jako u většího modelu. Přední kamerka je rovněž stejná, stejně tak se předpokládá totožný procesor. Ten, ať už bude jakýkoliv, se opře o 8 GB RAM a kapacitu úložiště 128 a 256 GB. Baterie bude mít kapacitu 4 614 mAh a u obou modelů je rovněž potvrzen operační systém Android 12, podpora 5G i sítí WiFi 5E. Novinkou je také délka softwarové podpory, tu Google natahuje na pěkných 5 let, čímž se přibližuje Applu.

    Google Pixel 6
    Zadní straně telefonu dominuje výrazný fotomodul, nejzajímavější prvek designu nového telefonu.

    Aktualizace 22. 6. 2021 - Známe první informace o výkonu nového čipu

    Že má být nový telefon Google Pixel 6 osazen vlastním, zbrusu novým, čipem od Googlu, se spekuluje už docela dlouho. Čím více informací známe, tím je jasnější, že už se z roviny spekulací posouváme do reality. Podle posledních informačních úniků, které má na svědomí redaktor Android Police Max Weinbach, se bude nový chip Whitechapel výkonově nacházet mezi stávajícím Snapdragonem 865 a 888. Chip by měl obsahovat vlastní neurální jednotku a procesor pro zpracování obrazu. Výsledný chipset tak nebude atakovat dostupnou špičku na trhu, posun od posledního Google Pixel 5 je to ale značný.

    Objevily se též první informace o plánované podobě fotoaparátů. Snímače by měly být tři a vévodit by jim hlavní objektiv s rozlišením 50 Mpx. Ten doplní periskopická kamera s 5násobným zoomem a rozlišením 8 Mpx. Co dalšího fotoaparát nabídne, se teprve ukáže.

    Čekají Google Pixel 6 výrazné designové změny?

    Google Pixel 6 možná na rozdíl od svých předchůdců dostane poměrně neotřelý design. To by byl posun, protože například Pixel 5 vzhledově nemá moc co nabídnout. Prostě smartphone. Takový, jakých je na trhu dvanáct do tuctu. Podle nedávno zveřejněných renderů to ale vypadá, že u Pixelu 6 by na to Google mohl jít jinak.

    Rendery pocházejí od Jona Prossera a pikantní je, že se dostal k fotografiím skutečných nových Pixelů a rendery nechal vyrobit proto, aby uchránil svůj zdroj. To by znamenalo, že před sebou máme vzhled skutečných nových telefonů od Google. Prosserovy předpovědi se ale ne vždy potvrdí, takže je nutné brát podobu s rezervou.

    Kromě vzhledu rendery ukazují ještě jednu věc: dle nich půjde Google na trh se dvěma modely, telefonem Google Pixel 6 a větším Google Pixel 6 Pro. Liší se i počtem fotoaparátů. Menší varianta bude mít pouze dva, Pixel 6 Pro pak tři. Fotomodul se ostatně stal nejvýraznějším prvkem celého designu. Má totiž podobu výrazného vystouplého pásu v horní třetině telefonu. Záda telefonu jsou tak rozdělena na dvě nestejně velké části, přičemž ta spodní, větší, bude mít světlou barvu, úzký horní proužek bude naopak výraznější. Jak moc bude pruh fotomodulu vystupovat nad povrch, se nedá úplně odhadnout, stejně tak nevíme, jak moc to ovlivní ergonomii držení telefonu.

    i Google Pixel 4a (RECENZE): skvělý fotoaparát v kompaktních rozměrech

    Přední strana působí tradičněji. Je prakticky bez rámečků a v horní části se našlo místo na průstřel pro selfie kameru. Novinkou je přesun čtečky otisků prstů pod displejem. Až dosud měla své místo na zádech telefonu.

    Google Pixel 6
    Nový Google Pixel 6 nabídne, jako první model z dílny Google, čtečku pod displejem.

    Google Pixel 6 dostane chipset z dílny Google

    Za pozornost stojí i další spekulace. Ta se týká informace, že svůj nový telefon vybaví chipsetem vlastní výroby podobně jako Apple nebo Samsung. Existenci nového čipu potvrdil web 9to5Google. Podle nich se totiž v dokumentaci Google objevilo spojení Whitechapel s kódovým označením Slider, přičemž Slider by mělo být firemní označení pro vlastní čipovou platformu. Google samotný označuje svůj první čip jako GS101. Může GS znamenat Google Sillicon? To se teprve uvidí. Otázkou rovněž zůstává, jak na tom budou nové procesory výkonově, resp. kam se bude Google chtít zařadit. Ze zkušenosti s předchozími modely to vypadá, že na vlajkové lodě konkurence se útočit nechystá.

    Google Pixel 6: cena a dostupnost v ČR

    Dostane se nový Google Pixel 6 i na český trh? A kolik vlastně bude stát? Na tyto otázky je zatím poněkud předčasné odpovídat konkrétněji. Je ale pravděpodobné, že se u nás nový model, u něhož se možná dočkáme i některých výraznějších designových inovací, objeví. Launch se očekává v září společně s operačním systémem Android 12.

           
    Vytisknout
    P-DC1-WEB09
    Zavoláme Vám a odborně poradíme
    +420 225 340 111
    Dotaz na objednávku
    Dotaz na zboží
    Prosím zadejte svůj telefon:
    Zavolejte mi
    Zkuste naše cookies My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
    Více informací Méně informací
    Alzak icon