P&G MS v hokeji_CZ

Groestlcoin (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – Anonymní, ASIC-resistance payment coin.

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Groestlcoin (GRS) je kryptoměna, která je v komunitě poměrně neznámá, a přesto si drží několik významných prvenství v rámci kryptosvěta. Groestlcoin je kryptoměna, jejímž cílem je sloužit jako bezpečné platidlo i s funkcí skryté transakce, tedy s anonymitou. V následujících řádcích si popíšeme historii Groestlcoinu, vlastnosti, vývojový tým, cíle a v konečném důsledku také poskytneme jednoduchý návod, jak se ke kryptoměně Groestlcoin dostat.

Co je to Groestlcoin a proč stojí za vaši pozornost? Mrkněte na toto krátké, avšak informacemi nabité video.

Groestlcoin (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – OBSAH

  1. Co je Groestlcoin a jak vznikl?
  2. Groestlcoin a důraz na ASIC-resistance politiku
  3. Anonymita kryptoměny Groestlcoin
  4. Infrastruktura Groestlcoinu
  5. GroestlTip – speciální aplikace Groestlcoinu
  6. Kontroverze spojená s Groestlcoinem
  7. Kde můžete Groestlcoin (GRS) koupit?
  8. Kde můžete s Groestlcoinem (GRS) platit?

Co je Groestlcoin a jak vznikl?

Groestlcoin vznikl 22. března 2014 a v té době stál méně než jeden dolarový cent. Vznikl hlavně se zaměřením na technologický růst a vylepšování vlastností kryptoměn. Groestlcoin je alternativní měna orientovaná zejména jako payment coin (zaměřená na kryptografii v rámci platebního systému) a zaměřená na anonymitu, prakticky s téměř nulovými poplatky za transakce (stotisíciny GRS).

Groestlcoin
Primárním cílem Groestlcoinu je prorazit jako takzvaný payment coin v rámci platebního systému.

Konečné množství Groestlcoinů je nastaveno na 105 miliónů GRS. V současnosti je v oběhu skoro 70 miliónů GRS. Generování bloku je nastaveno na každou minutu a velikost bloku je stejně jako u Bitcoinu 1 MB. Na začátku byla odměna za vytěžení bloku 512 GRS, v současnosti je to 5 GRS, přičemž hodnota již bude fixní až do posledního vytěženého tokenu. Náročnost se upravuje každou minutu, tedy každý blok, ne jako u Bitcoinu každé 2 týdny.

Groestlcoin a důraz na ASIC-resistance politiku

Groestlcoin se označuje také jako people's coin, důvodem je jeho ASIC-resistance politika. Groestlcoin používá vlastní Grøstl-512 algoritmus těžby. Tím je kryptoměna stvořena pro těžaře, jelikož umožňuje těžbu s jednoduchým vybavením za relativně nízké náklady a je možné těžit i v poolech. V případě politiky ASIC resistence to znamená, že i kdyby se v budoucnu našla možnost, jak těžit kryptoměnu efektivněji na specializovaných zařízeních, vývojáři upraví protokol Groestlcoinu tak, aby byl opět ASIC-resistance.

V přiloženém videu se dozvíte, jak během několika minut nastavit Groestlcoin EASY miner k těžbě GRS. Stáhnout jej pak můžete přímo z následujících odkazů: GitHub a Groestlcoin.org.

Anonymita kryptoměny Groestlcoin

V současnosti je možné posílat GRS anonymně, a to prostřednictvím tzv. Samourai wallet, která zlepšuje anonymitu a bezpečnost i prostřednictvím TOR či VPN. Peněženka kromě anonymního rozhraní poskytuje i možnost manipulace či zničení prostřednictvím SMS, a to i v případě ukradeného telefonu a změny SIM karty. V současnosti je peněženka dostupná pro Blackberry OS a Android. Kromě toho, že můžete deaktivovat peněženku přes SMS, Groestlcoin umožňuje posílání transakcí prostřednictvím SMS.

Infrastruktura Groestlcoinu

Groestlcoin má za více než 3 roky vybudovanou velmi silnou infrastrukturu, jakou nemají ani některé ostatní kryptoměny. Vývojáři vytvořili peněženky pro většinu platforem, a to Groestlcoin Android, iOS, BlackBerry, Windows, MacOS, Linux, ChromeOS a web. Pro používání jedné peněženky na více platformách vývojáři doporučují GroestlPay wallet. Vytvořením mobilních peněženek již roku 2014 dali vývojáři najevo úmysl vytvořit kryptoměnu, s níž bude možné platit každý den. Stejně jsou dostupné i Multisig peněženky, avšak pouze na počítačích, a to pro Windows, Linux a Mac. Web samotné kryptoměny poskytuje i nástroj k vytvoření té nejbezpečnější.

Groestlcoin, SegWit, Lightening Network
Groestlcoin jako vůbec první kryptoměna na světě implementovala a použila nástroje SegWit a Lightening Network.

Významným prvkem celkové infrastruktury je i rychlost přijímání nových řešení v rámci kryptoměn. Málokdo ví, že Groestlcoin byl první kryptoměnou, která implementovala SegWit v lednu 2017. Ten zrychlil transakce a umožnil, aby se do jednoho bloku vešlo více transakcí. Stejně tak byl první vlaštovkou k tzv. sidechain řešením.

i Mohlo by vás zajímat
1. Ethereum (ETH). Jak si vede druhá největší světová kryptoměna?
2. ETHlargement. Pilulka, která zvýší hashrate o 40 %.
3. SAFE Network. Projekt slibující decentralizovaný internet.
4. NEO (NEO). Platforma zaměřená na chytré kontrakty.
5. Stealthcoin (XST). Černý kůň mezi kryptoměnami?
6. ZenCash (ZEN). Platforma zaměřená na soukromí.
7. Kryptoměny (NOVINKY A ZPRÁVY) Ty nejvýznamnější kryptonovinky!
8. Kryptoměny (KURZY). TOP 15 nejznámějších kryptoměn!

Groestlcoin byl také první kryptoměnou, která udělala transakci v Lightening Network – ten umožňuje vytváření platebních kanálů a v současnosti probíhá implementace i na Bitcoinu – a to v dubnu 2017 na mainnetu.

Další implementací jsou Atomic swapy, které v budoucnu umožní výměnu kryptoměn napříč kryptoměnami / blockchainy bez potřeby třetí strany, tedy burzy, ať už centralizované nebo decentralizované. V principu to bude fungovat dle burzovních pravidel, avšak bez burzy a samozřejmě všech náležitostí a hrozeb, které se na burzách v současnosti vyskytují. Problémem je, že Atomic swapy potřebují implementaci Lightening networku napříč kryptoměnami, a přesto jsou do značné míry stále v plenkách. Z tohoto pohledu se jedná spíše o vzdálenější budoucnost, avšak implementace takové technologie není pro Groestlcoin na škodu.

Groestlcoin, roadmap
Veškeré podrobnosti o dalším vývoji a inovacích Groestlcoinu si můžete prohlédnout na Groestlcoin Development Progress

Groestlcoin má i drobná vylepšení, která mají svou váhu při jeho používání. Algoritmus Groestlcoinu má tzv. accidental cross chain transaction. To znamená, že když omylem pošlete transakci jiné kryptoměny na adresu Groestlcoinu, pak algoritmus Groestlcoinu automaticky zamítne transakci a vy o poslanou kryptoměnu nepřijdete.

GroestlTip – speciální aplikace Groestlcoinu

GroestlTip je speciální aplikací Groestlcoinu, která byla vyvinuta podporovateli a vývojáři Groestlcoinu. Jedná se o aplikaci sdíleného obsahu, a to konkrétně videí. Můžete si to představit jako YouTube. Rozdíl je v tom, že zde nefungují žádné třetí strany. V případě, že vlogeři přidají video, vy jim můžete posílat mikroplatby v GRS, přičemž poplatky se pohybují ve stotisícinách GRS. Pro streamery pak nabízí možnost akceptovat i platby přes PayPal. Navzdory příznivě nastavené aplikaci je v současnosti v systému jen přes 30 streamerů.

Groestlcoin

GroestlTip disponuje potenciálem k tomu, aby se v budoucnu stal jednou z předních decentralizovaných platforem pro sdílení audiovizuálního obsahu.  

Kontroverze spojená s Groestlcoinem

Groestlcoin ohlašuje novinky téměř denně. Může být trochu sporné, zda jsou všechny ohlašované novinky a aktualizace také pravdivé a zda to má vůbec smysl. Je jich obrovské množství a běžný člověk většině pravděpodobně nebude rozumět. Také mají tradici každé tři měsíce oznámit velký tzv. development update.

Další věcí často vyčítanou vývojářskému týmu Groestelcoinu je, že vystupuje anonymně. Nedopátráte se jmen ani fotek samotných lidí, kteří za kryptoměnou stojí. Na straně druhé jsou dost transparentní a velmi aktivní na sociálních sítích.

Kde můžete Groestlcoin (GRS) koupit?

Groestlcoin, samozřejmě kromě těžby, která je finančně a časově náročná, můžete získat i klasickým nákupem na burzách. A to především na klasických burzách. Mezi největší patří Upbit, což je korejská burza, která má skoro 70% podíl na nákupním páru GRS / KRW a více než 5% na GRS / BTC. To znamená, že s Groestlcoinem obchodují zejména Korejci. Druhou v pořadí je Binance se 17% podílem na páru GRS / BTC a s více než 2% podílem na páru GRS / ETH. Třetí v pořadí je Bittrex s více než 6 % na stejném obchodním páru. Ostatní burzy, které najdete na stránkách CoinMarketCap, mají podíl méně než 1 % v celkovém 24hodinovém objemu obchodů.

Nakoupené Groestlcoiny můžete uložit buď na burze, nebo v softwarové peněžence, v mobilu či na PC, protože implementace do HW peněženek v podobě Trezoru a Ledger Nano S ještě není dostupná, očekává se však v blízké budoucnosti.

Kde můžete s Groestlcoinem (GRS) platit?

V současnosti Groestlcoin stále není tak rozšířený jako Bitcoin či Litecoin. Přesto se najdou vlaštovky, kde můžete utratit Groesltcoiny bez větších problémů přímo, neboť pro Groestlcoin nepřímá řešení ještě neexistují (prostřednictvím debetních karet). Vlaštovky se najdou po celém světě, akceptují ho jako platbu za letištní parking v USA v rámci jedné společnosti. Stejně tak ho akceptují v mnohých restauracích, v taxislužbě v Londýně nebo v nahrávacím studiu. Také je možné si za něj koupit tzv. cold storage karty, kdy se jedná o alternativu paper wallet. Možnost utratit Groestlcoin přímo poskytuje i hlavní město Česka, Praha. Můžete jím zaplatit za zábavu v rámci escape games.

Groestlcoin, Praha
Groestlcoin (GRS) je akceptován dokonce i v našem hlavním městě.

V současnosti se cena Groestlcoinu pohybuje okolo 1,5 dolaru, přičemž projekt začínal v roce 2014 s cenou pod jedním dolarovým centem. Pokud se podíváte na všechny připravované technologie, budoucnost Groestlcoinu vypadá růžově. Přesto je třeba upozornit, že Groestlcoin bude do velké míry navázaný na vývoj Bitcoinu, Litecoinu a Vertcoinu. Všechny tři měny mají zatím za svůj primární cíl prorazit jako payment token.

Martin Lindák

Martin Lindák

O kryptoměnách píše pravidelně více než dva roky pro ekonomické deníky a weby. V současné době pracuje jako analytik IAD investments.

4,7 19×
Seasonic Focus PX 750 Platinum
Počítačový zdroj 750W, ATX, 80 PLUS Platinum, účinnost 92%, 4 ks PCIe (8-pin / 6+2-pin), 8 × SATA, odpojitelné kabely, aktivní PFC, tepelná regulace otáček, síťový vypínač a zero RPM mode, 120 mm ventilátor, plně modulární, hloubka 140 mm
2 999,-
Skladem poslední kus
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: UE313s5
4,8 60×
EVGA 750 GQ Power Supply
Počítačový zdroj 750W, ATX, 80 PLUS Gold, účinnost 92%, 6 ks PCIe (8-pin / 6+2-pin), 9 × SATA, odpojitelné kabely, aktivní PFC, tepelná regulace otáček a síťový vypínač, 135 mm ventilátor, Semi modulární, hloubka 165 mm
2 569,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EV300bb
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací