Měřící přístroje pro stavbu i domácnost

Zobrazit katalog

Existuje mnoho šikovných přístrojů, které při stavbě, rekonstrukci či pouhé údržbě výrazně usnadní práci s měřením různých veličin. Ať už se jedná o měření vzdáleností, stanovování vodorovné úrovně nebo měření a detekci elektrického vedení. Podívejte se na naší nabídku měřících přístrojů a zjistěte, co všechno umí.

Dálkoměry

Dálkoměry slouží pro bezkontaktní měření vzdálenosti měřitele od netransparentních objektů. Uplatnění nacházejí ve stavebnictví, topografii, lovu a myslivosti, při sportu nebo u zaostřování při fotografování či míření zbraní. Podle způsobu určení vzdálenosti je rozdělujeme na aktivní a pasivní. Ty aktivní používají k výpočtu nejčastěji očím neškodný laserový paprsek, ale existují také radarové nebo sonarové dálkoměry. Starší, pasivní metoda měření používá trigonometrický výpočet, a to buď na základě známých nebo odhadnutých rozměrů měřeného objektu.

Dálkoměr měření vzdálenosti laserem Bosh

Laserové dálkoměry se vyznačují vysokou přesností, rychlostí i jednoduchostí. Na vzdálenost mnoha desítek metrů zjistíte s milimetrovou přesností největší vzdálenosti od bodu k bodu nebo jednoduše spočítáte plochu či objem místnosti. Obsluha laserových měřičů je velmi snadná a samotný přístroj má nízkou hmotnost i kompaktní rozměry. Většina přístrojů zvládne kromě měření vzdálenosti využít různé pokročilé funkce, jako např. Pythagorovu větu, výpočty ploch či objemů, některé nejnovější modely umožňují dokonce i měření sklonů a následný přepočet změřené vzdálenosti na vzdálenost vodorovnou.

Křížové a čárové lasery

Křížové a čárové lasery vytvoří bezchybně vyrovnanou horizontální nebo vertikální čáru a umožní přesné vyrovnávání objektů v celém prostoru. Uplatnění najdou zejména v rámci dokončovacích prací v interiérech (budování příček, montáže podhledů a osvětlení) nebo při rozmisťování nábytku. Jejich hlavní funkcí je přesné a rychlé stanovení vodorovné nebo kolmé linie, díky čemuž dokážou nahradit tradiční značkovací šňůry, brnkačky apod. Dosah viditelného paprsku se pohybuje v rozmezí 10–20 m, avšak tuto hodnotu lze několikanásobně prodloužit pomocí speciálního laserového přijímače. 

Křížový laser vodorovná a svislá kolmá čára

Křížové lasery vysílají vertikální a horizontální čáru současně a jsou samonivelační, stačí je tady upevnit nebo položit v přibližně vodorovné poloze a o zbytek se již postarají samy. Křížové lasery se mezi sebou liší počtem vysílaných paprsků a přesností, která se pohybuje od ±1 mm/m až po ±5 mm/m. 

Detektory

Detektor elektrického vedení a kovu přijde vhod v případě, že se chystáte vrtat do zdi, ale nejste si jisti přesným umístěním elektrického vedení nebo kovových trubek. Stačí na zamýšlené místo přiložit detektor a ten indikuje, kde lze bezpečně vrtat a kde naopak ne. 

Detektor trubek kabelů ve zdi ve zdech Bosch

Zkoušečky

Elektrické zkoušečky tvoří nedílnou součást výbavy každého elektrikáře, posloužit však mohou i domácímu kutilovi při různých opravách. Tyto praktické přístroje často kapesních rozměrů signalizují přítomnost elektrického napětí, ať už stejnosměrného nebo střídavého. 

Zkoušečka napětí střídavého stejnosměrného Fluke

Měření probíhá kontaktní nebo bezkontaktní detekcí a přítomnost napětí je signalizována opticky nebo akustickým signálem. Zkoušečka může určovat také fázový vodič, sled fáze nebo polaritu. Dvoupólové zkoušečky napětí jsou spolehlivější a také bezpečnější, protože při měření proud nepřichází do kontaktu s lidským tělem. 

Měřiče spotřeby

Měřiče spotřeby neboli wattmetry měří spotřebu elektrické energie. S jejich pomocí si můžete jednoduše a s velkou přesností zkontrolovat spotřebu svých spotřebičů, odhalit tak ty s velkým odběrem a popřemýšlet o jejich výměně. Zjistíte také, které spotřebiče odebírají proud i v pohotovostním režimu (StandBy).

Měřič spotřeby elektřiny energie wattmetr Voltcraft

Měřiče spotřeby disponují mnoha užitečnými funkcemi, jež vám pomohou lépe se orientovat ve spotřebě elektrického proudu vaší domácnosti. Po zadání cenového tarifu vám některé modely vypočítají náklady v různých časových úsecích. Nejvyspělejší přístroje se chlubí funkcemi jako bezdrátový přenos dat a možnost uložení hodnot na SD kartu pro pozdější zpracování v počítači.

Multimetry

I multimetry jsou nepostradatelným pomocníkem elektrikářů a patří mezi nejpoužívanější měřící zařízení vůbec. Tyto přístroje umí změřit všechny běžně používané elektrické veličiny, od napětí, proudu a odporu až po teplotu, frekvenci nebo kapacitu. Kromě toho také zkontrolují funkčnost součástek, například diod a tranzistorů.

Multimetr měření elektrických obvodů napětí proud odpor kapacita frekvence

Trh jednoznačně ovládly multimetry digitální, avšak starší analogový multimetr si drží nezastupitelnou roli zejména při plynulém sledování nárůstu nebo poklesu veličin. Takovéto úlohy zvládne digitální multimetr pouze orientačně. Digitální multimetr může mít manuální nebo automatickou volbu rozsahů. Pokročilé multimetry uloží naměřené hodnoty do paměti.

Vodováhy

Kdo by je neznal? Tyto šikovné nástroje fungující na jednoduchém principu jsou při stavbách a rekonstrukcích téměř nenahraditelné. Vhod přijdou i při běžných úkonech, například věšení poličky nebo obrázku. Žádáte-li dokonalé výsledky, vybírejte z dražších modelů a pátrejte po označení přesnosti (udává se v mm/1 m). Pokud chcete mít navíc i jistotu, že vodováha odolá i méně šetrnému zacházení, vyplatí se připlatit si za odolný a robustní kus s gumovým dorazem. 

Vodováha Stabila vodorovná úroveň hladina

Vodováhy jsou k dispozici v různých délkách a tvarech. Často bývají vybaveny měřítkem a lze je využít rovnou jako pravítko. Model s oběma frézovanými hranami můžete přikládat k podlaze i ke stropu. Kapalina v libele má nejčastěji zelenou barvu, u některých kusů však bývá průhledná, což komplikuje odečítání při horších světelných podmínkách. Užitečné je osvětlení vodováhy, díky němuž dobře uvidíte jak na měřítko, tak na oblast kolem libel.

Svinovací metry a pásma

Ani výběr svinovacího metru byste neměli podcenit. Narazit můžete na metry za několik desítek korun, ale také za 500 korun a výše. Cena se odvíjí od délky, přesnosti, odolnosti konstrukce proti rozbití a ergonomie těla. Základ každého metru tvoří kovový pásek v šířce od 12 do 32 mm. Čím je pásek širší, tím lépe odolává zvlnění či zlomení i při vytažení do délky několika metrů. Pro dlouhou životnost pásku je důležitá kvalita laku (počet vrstev), ty nejlepší bývají potažené vrstvou mylaru.
Svinovací metr Stanley měření pásma
Za povšimnutí stojí také háček připevněný k pásce nýty. Zde platí jednoduché pravidlo, čím více nýtů a čím pevnější jsou, tím větší je odolnost proti utržení. Dle přesnosti se svinovací metry dělí do několika tříd, většina z nich spadá do druhé třídy, což v praxi znamená maximální povolenou odchylku 0,5 mm na délce 1 m. 
4,5 120×
YATO YT-73080
Multimetr - digitální, měření AC napětí, DC napětí, DC proudu, odporu, tranzistorů a spojitosti vedení (bzučák), standard CE, zvuková signalizace, napájení 1 ks × 9V 6F22 nejsou součástí balení, rozměry 126 × 70 × 24 mm (v × š × h), hmotnost 140 g
272,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR1202
Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací