AlzaBoxy Q1 AP+ plus nový vizuál

Vánoční výzdoba od A do Z. Tipy na vánoční ozdoby, dekorace a vánoční stromeček

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Chcete letos změnu a rádi byste si to doma vyšperkovali novou a neokoukanou vánoční výzdobou? Usnadníme vám vymýšlení a hledání. Sepsali jsme pro vás tipy, jak vyzdobit svůj dům od vrátek až po ozdoby na vánočním stromečku. Poradíme vám, které vánoční barvy letí, jaké vánoční dekorace vypadají skvěle a co si můžete vyrobit sami. Vplujte s námi do světa vánoční inspirace a najděte si svůj styl, který vám udělá největší radost. Vánoce 2023 budou skvělé, tak vzhůru do příprav!

Vánoční dekorace

Vánoční výzdoba od A do Z – OBSAH

 1. Výzdoba na Vánoce 2023 – trendy barvy a styl
 2. Tipy na vánoční dekorace – inspirace do celého bytu
 3. Vánoční stromeček jako dokonalá ozdoba Štědrého dne
 4. Inspirace na vánoční ozdoby: jak ozdobit vánoční stromeček
 5. Venkovní vánoční dekorace, které nasměrují Ježíška
 6. Kdy si pořídit vánoční dekorace ve výprodeji?
 7. Vánoční dekorace DIY aneb Vánoce ve vlastních rukou

Výzdoba na Vánoce 2023 – trendy barvy a styl

Barva Vánoc není jen jedna, je jich hned několik: ani letos neuděláte chybu, pokud zvolíte bílé, stříbrné a zemité přírodní tóny. Vypadají krásně spolu, ale i každá zvlášť v kombinaci s jinými barvami.

Vánoce 2023 a tři trendy barvy

Bílá si rozumí s pastelovými odstíny, jakými jsou například mátová, pistáciová nebo ledově modrá, ale kouzelně působí také s přírodními materiály v podobě dřeva, lýka, nebo slámy. Sama o sobě vytváří tato barva luxusní dojem, který ještě podpoříte, když ji doplníte o stříbrné či zlaté ozdoby a dekorace. To bude vypadat doslova královsky. A pokud doma míváte umělý stromeček, určitě se nebojte ten zelený letos vyměnit za bílý.

Stříbrná barva je dobrá volba hned z několika důvodů. Je symbolem magických okamžiků a spojuje v sobě klid s nadšením. O Vánocích proto svým působením pomůže stmelit rodinný kruh a prohloubí kouzlo Štědrého dne. Nejlépe se k ní hodí nejen bílá, ale také zelená či oblíbená červená barva.

Zemité přírodní odstíny jsou symbolem přírody a jednoduchosti. I proto je ideální zahalit do nich vánoční stromeček. Zemité odstíny nám doma vykouzlí severskou atmosféru, působí čistě a jednoduše a dodávají domovu trendy hygge nádech. Navíc působí velmi dobře v menších prostorách, protože místnost decentně vyzdobí bez pocitu okázalosti a přeplácanosti. 

Vánoční barvy 2023
Bílá barva je v kurzu už několik let. Vypadá slavnostně a krásně se kombinuje i s pestrými a výraznými tóny, jako je například populární fialová.

Návrat k přírodě a jednoduchosti

Letošní rok provází také sama příroda a vaše šikovné ruce. Vezměte proto šišky, větvičky, ozdoby ze slámy, skla nebo papíru, dřevěné dekorace, ořechy a sušené ovoce anebo se pusťte do pletení a šití vánočních ozdob. Když se do tvorby zapojí celá rodina, strávíte spolu příjemný čas a vaše vánoční výzdoba pro vás bude mít ještě mnohem větší význam.

Vánoční výzdoba 2023 podle vás

Vánoční dekorace ale samozřejmě nemusíte vybírat podle letošních trendů. Záleží na vás, které barvy a styly jsou vám sympatické a které z vašeho pohledu přivedou domů tu pravou vánoční atmosféru. Své nezaměnitelné kouzlo má stále i vánoční výzdoba hrající všemi barvami, tak jako se zdobívalo kdysi – různě barevné čokoládové figurky a koktejl barev tryskající z celého příbytku.

Tipy na vánoční dekorace – inspirace do celého bytu

Pravé Vánoce se skrývají v detailech – ve vůni cukroví a mandarinek, v teple svíček a vánočních světýlek, v domácí pohodě u pohádek i při vylupování adventního kalendáře a ve vánočních ozdobách, které dokreslí nezaměnitelnou vánoční atmosféru. Připravili jsme pro vás inspiraci pro zkrášlení celého interiéru.

Vánoční dekorace na stůl, skříně a vnitřní okenní parapet

 • Vánoční dekorace sklenice – vezměte podlouhlou sklenici nebo vázu a vložte do ní šišky, kulaté baňky a drobné vánoční osvětlení na baterky. Přes den jako krásná ozdoba, přes noc jako příjemné tlumené světýlko.
 • Vánoční osvětlení ve tvaru svícnu – univerzální a krásná dekorace na stůl do obýváku, do kuchyně, na horní hranu skříně nebo na parapet okna, u níž se nemusíte bát, že by něco shořelo.
 • Vánoční dekorace ze sklenice na víno nebo šampaňské – zajímavá varianta pro ozvláštnění jídelního stolu i nízkých skříní. Sklenici obraťte dnem vzhůru a přiklopte s ní větvičku nebo milou ozdobičku. Na kruhovou podstavu pak postavte čajovou svíčku. A voilá, originální, jednoduchá a krásná vánoční dekorace je na světě.
 • Vánoční betlém – v mnoha rodinách stále nesmí chybět klasický betlém s malým Ježíškem. Můžete zvolit jak ten papírový, tak osvětlený, který líbezně prozáří štědrovečerní večeři.
 • Vánoční zvonění – neboli také andělské zvonění je oblíbená vánoční zvonkohra reprezentující české tradice, kterou rozehrává teplo svíček.
 • Moderní dekorace na stůl – vánoční osvětlení, které vypadá jako drátěný sob se saněmi nebo jako svítící adventní kalendář. Takových typů LED dekorací je celá řada a záleží jen na vás, která vás okouzlí nejvíce.
 • Vánoční ubrus nebo běhoun a vánoční prostírání – nepostradatelné vánoční dekorace využijete při vánočním stolování v kuchyni i obýváku. Díky nim získá jídelní stůl jedinečný vzhled.
 • Nádobí s vánočními motivy – prohloubí výjimečnost štědrovečerní večeře a věřte, že vám ze speciálních vánočních talířů bude chutnat ještě o něco více.
 • Adventní věnec – milá připomínka toho, za jak dlouho k nám přijde Ježíšek. Ale už to dávno není jen o věnci. Bohatě vám postačí čtyři větší adventní svíčky, které můžete vedle sebe umístit na podlouhlý tácek nebo na masivní dřevěný špalek, což vytvoří krásnou vánoční dekoraci na dřevě. Vystačíte si i se čtyřmi zavařovacími sklenicemi nebo jakýmikoli jinými čirými sklenicemi či kalíšky. Ozdobte je stužkou, režným provázkem nebo různými tvary vystřiženými z papíru nebo látky. Do každé z nich vložte svíčku a označte každou z nich číslem adventní neděle.
Netradiční adventní věnec na stůl
Kulatý adventní věnec z větviček je klasika, ale nebojte se popustit uzdu fantazii a vytvořit něco originálního třeba z ořechů Bery Jones, které můžete průběžně uzobávat.

Vánoční dekorace na okna, které jsou vidět zvenčí

Okna si o Vánocích zaslouží také trochu pozornosti. Stačí použít nálepky na okna s vánočními motivy nebo staré dobré vystřižené vločky z papíru. Celé okno pak můžete orámovat vánočními světýlky, která krásně osvětlí váš dům nebo byt do zimní tmy.

Vánoční dekorace na židle jako z pohádky

Málokoho by to napadlo, ale dělají se také vánoční přehozy přes opěradlo židle například ve tvaru červenobílé santovské čepice, s hlavou sobíka nebo se sněhuláčky. Nabízí se také střídmější varianta ozdobení židle: uvázání mašle kolem opěradla. Tím ale výzdoba židlí končit nemusí. Dají se pořídit vánoční podsedáky, nohy židle můžete obout do elfích botiček či připravit další originální dekorace židle, které ocení zejména děti.

Vánoční dekorace na zdi, aby nezely prázdnotou

Na zdi se mnohdy zapomíná a přitom vám předkládají tolik prostoru pro zkrášlování a zútulnění interiéru. Nalepte na ně speciální vánoční nálepky na zeď, sami něco nakreslete, pověste na ně adventní kalendář z ponožek, rukaviček, kapsiček nebo čehokoliv, co vás napadne, zdi zaplňte obrázky v rámečcích s vánočními motivy nebo na zeď umístěte moderní dekoraci z LED řetězu – světelný závěs.

Vánoční dekorace na zeď
Na zdech je mnohdy tolik nevyužitého prostoru. Zaplňte je!

Vánoční dekorace na dveře, které uvítají návštěvy

Vánoční věnec, to je oblíbená a tradiční ozdoba dveří. Nicméně nemusíte zůstat jen u něj. Moc hezky vypadá také zavěšené srdíčko z větviček nebo ze dřeva či světýlka na baterky, u kterých není potřeba žádný kabel do zásuvky.

Další tipy na milé vánoční dekorace

 • Třpytivý kužel z bavlněné příze do rohu místnosti.
 • Vánoční povlečení do ložnice, aby i tato místnost získala sváteční náladu.
 • Slaměné nebo háčkované vánoční dekorace.
 • Dřevěné ozdobičky a další vánoční dekorace ze dřeva.
 • Rozkvetlá vánoční hvězda v květináči.
 • Větvičky borovice do vázy pro přírodní provonění bytu.

i

Pokud chcete ještě více inspirace na vánoční dekorace a ozdoby, mrkněte do sekce nejprodávanější vánoční dekorace.

Vánoční stromeček jako dokonalá ozdoba Štědrého dne

Zdobení vánočního stromečku je každoroční tradice, kterou většina z nás dělá s radostí a na tuto příjemnou rutinu se těší. Není divu, je to hřejivý pocit, když pověsíte poslední ozdobu na vánoční stromeček a rozsvítíte vánoční světýlka. To je totiž jasné znamení, že už brzy přijde Ježíšek a s ním dárečky a vánoční pohoda v teple domova.

Kdy koupit vánoční stromek, aby byl krásný a dlouho vydržel

Než se vůbec ono zdobení odehraje, nastává důležitý krok – nákup vánočního stromečku. Pokud každoročně nevytahujete oblíbený umělý stromek ze sklepa či z půdy a chcete doma nechat rozvinout skutečnou vůni jehličí a lesa, pak si vyberte živý stromeček.

Vánoční stromky se řežou koncem listopadu, ideální doba pro nákup živého vánočního stromečku proto bývá obvykle tři týdny před Štědrým dnem. To si totiž vyberete opravdového krasavce a nezbydou na vás jen poslední kusy. S dřívějším nákupem se ale pojí způsob, jak vánoční stromek uskladnit, než dojde k samotnému zdobení. Doporučuje se chladné místo, kam nesvítí slunce (při teplotě nad nulou jej dejte do vody). Pokud máte živý vánoční stromeček v květináči, dejte jej například na terasu nebo balkon.

Jak pečovat o živý vánoční stromek

Nazdobený vánoční stromek pak pravidelně zalévejte – asi nejlepším řešením u řezaného vánočního stromku je stojánek se zabudovanou nádobou na vodu. Před prvním ponořením do vody uřízněte špalíček přibližně 2 cm široký, aby se mu uvolnily kapiláry a lépe čerpal tekutiny, a stromek zalévejte klidně i po jednom až dvou litrech týdně.

i

Jak dlouho vydrží vánoční stromeček svěží? V místnosti s teplotou do 18 °C to zvládne kolem pěti dnů. Dříve než týden před Vánoci jej proto raději ještě nezdobte a nedávejte do vytopené místnosti. Hlavní přece je, aby byl krásný zejména na Štědrý den.

Jak vybrat živý vánoční stromek

Před pořízením vánočního stromku vždy zkontrolujte barvu a pružnost jehličí, zda neopadává, není oschlé a neroní příliš pryskyřice.

V našich podmínkách si můžete vybrat vánoční stromeček ze smrku, borovice nebo jedle. Smrk je typický hustým jehličím, borovice objemnějšími větvemi s krásnou vůní a jedle je rovněž krásná a téměř neopadává. Patří ale mezi nejdražší typy vánočních stromků. Pokud prahnete po souměrnosti, jakou mají americké vánoční stromky, pak pečlivě vybírejte z borovic a jedlí.

Jak vybrat umělý vánoční stromek

V případě, že se do živého vánočního stromečku pouštět nechcete, poradíme vám, jak vybrat umělý vánoční stromek. Nabídka je v dnešní době opravdu široká, takže máte skutečně z čeho vybírat. Nicméně si promyslete jeho výšku a to, kde bude umístěný. Rovněž prozkoumejte i jeho košatost, aby se vám na něj dobře věšely vánoční ozdoby.

i

Chcete chránit přírodu a koupě stromečku vám není po chuti? Dejte si do vázy jen pár větviček některého jehličnanu a ty ozdobte. Díky tomu budete mít doma krásnou vůni lesa a zároveň pěknou vánoční dekoraci.

Vánoční stromeček
Umělý vánoční stromek vydrží mnoho let.

Inspirace na vánoční ozdoby: jak ozdobit vánoční stromeček

 • Slaměné vánoční ozdoby.
 • Luxusní sety vánočních ozdob na stromek v barvě zlaté, stříbrné a červené.
 • Dřevěné vánoční ozdoby.
 • Papírové ozdoby.
 • Vánoční čokoládové figurky na stromeček.
 • Perníčky (při pečení do nich nezapomeňte udělat dírky pro zavěšení).
 • Skleněné vánoční ozdoby na stromeček.
 • Plátky pomeranče nebo citronu.
 • Látkové a ručně šité ozdoby.
 • Mašličky a stužky.
 • Třpytivé vánoční řetězy nebo řetězy z papíru
 • Vánoční řetězy na stromeček z barevných nebo bílých LED.
 • Závěsná vánoční dekorace v podobě háčkovaných a pletených ozdob.

i

Kdy začít zdobit vánoční stromeček? Pokud máte umělý, je to na vás. Můžete se do toho pustit s prvním adventem, v polovině prosince nebo klidně těsně před Vánoci. Pokud chcete mít ozdobený živý vánoční stromek, pak začněte se zdobením nejdříve týden před Štědrým dnem.

Venkovní vánoční dekorace, které nasměrují Ježíška

Jen do vánočně ozdobených domů a bytů, které mají svítící dekorace, nosí Ježíšek dárky, protože podle toho se pozná už z dálky, kdo je na Vánoce připraven. Ale ne, nebojte, jen žertujeme. Pravdou ale zůstává, že krásná venkovní výzdoba navodí vánoční atmosféru o to víc. Pořídit si můžete:

Kdy si pořídit vánoční dekorace ve výprodeji?

Pokud příliš nehledíte na trendy a prostě chcete mít krásné Vánoce za dobrou cenu, využijte akce „po“. Vánoční dekorace ve výprodeji jsou stejně krásné a někdy až o polovinu levnější. Na příští rok tak můžete získat skvosty, aniž byste za ně utratili tisíce korun.

Vánoční dekorace DIY aneb Vánoce ve vlastních rukou

Nakoupené vánoční ozdoby a dekorace jsou krásné, ale představte si domov, kde téměř za každou drobností je kus srdce jednotlivých členů rodiny. Místnosti a celý byt hned působí ještě více domácky, útulně a příjemně. Zkuste také špetku své originality a svého umění přenést k sobě domů. A když budete tvořit všichni dohromady, na pozadí si pustíte koledy nebo oblíbenou pohádku, tvoření bude skutečnou radostí.

Máme pro vás tipy na vánoční dekorace vlastní výroby. Na které z nich si troufnete?

Vánoční dekorace ze šišek

Šišky samy o sobě představují krásnou vánoční dekoraci. Proto neváhejte a vyrazte do lesa a několik si jich nasbírejte. Hledejte spíše šišky borovicové, které mají silnější lupeny a lépe odolají bělení a dalším úpravám.

Vánoční dekorace ze šišek
Stačí nasbírat několik šišek v lese a materiál pro nádherné vánoční ozdoby máte připraven.

Vybělené šišky

 1. Nechte šišky rozevřít a vysypejte z nich nepořádek.
 2. Vložte je do kýble se Savem na bělení prádla tak, aby byly celé ponořené a nevyplavaly (přiklopte je například talířem a na něj položte kámen nebo cihlu pro zatížení).
 3. Šišky nechte 24 hodin louhovat a pak je opláchněte ve vodě.
 4. Znovu je nechte rozevřít a po několika dalších hodinách na suchu se dostaví kýžené zbělení.
 5. Takto zkrášlené šišky můžete vložit do sklenice spolu se světýlky a vánočními baňkami nebo na jejich stopku přilepte stužku a použijte je jako vánoční ozdobu na stromeček.

i

Jak rozevřít šišku? Působením vlhkosti ze země i ze vzduchu jsou šišky v lese obvykle zavřené. To ale vůbec nevadí, vezměte je domů a nechte je teplem postupně rozevřít (může trvat několik týdnů). Pokud chcete proces rozevírání urychlit, položte je na topení a šišky se rozevřou zhruba za tři dny.

Dekorace ze šišek ve tvaru malých vánočních stromečků

Opět nechte šišky rozevřít a očistěte je. Přestříkejte je zeleným akrylovým sprejem, špičky lupenů natřete bílou barvou pro dojem zasněžení a na špičku připevněte hvězdičku. A je to, vánoční živý stromeček ze šišek je na světě.

Další variantou je přilepení jednoho korálku do každého lupenu šišky. Takto vytvoříte opravdu nádherné přírodní baňky či vánoční dekorace na stůl. Posadit je můžete například na malý talířek do mechu.

Dekorace ze šišek ve tvaru soviček a dalších zvířátek

Pořiďte si mini vánoční čepičky, z papíru vystřihněte očička a zobáček a z látky malá křídla. Toto vše aplikujte lepidlem nebo tavnou pistolí na šišky.

V tomto duchu si můžete vyhrát samozřejmě mnohem více a vytvořit například vánoční skřítky, sobíky a zkrátka co vás jen napadne.

Tyto „potvůrky“ pak posaďte na adventní věnec nebo na vánoční stromeček.

Vánoční dekorace z papíru

Papír je vděčný prostředek pro vyrábění vánočních dekorací. Pokud máte kvalitní nůžky a šikovné ruce, nic není nemožné.

Jak vyrobit vločku z papíru

 1. Vezměte si papír o velikosti A4.
 2. Uchopte jej za pravý horní roh u kratší strany papíru a ten přehněte diagonálně k jeho delší levé straně.
 3. Spodní část – obdélník, která zůstane nepřekrytá, odstřihněte. Tím získáte čtvercový papír.
 4. Dále jej přehněte diagonálně na polovinu tak, aby z něj vznikl rovnoramenný trojúhelník.
 5. Ten přehněte ještě jednou a vytvořte ještě menší trojúhelník.
 6. Jeho ramena přehněte ke středu tak, aby se hrany obou přehnutých stran překrývaly.
 7. Odstřihněte trčící části, abyste opět dostali trojúhelník, a můžete se pustit do vystřihování půlkruhů, čtverců a dalších tvarů po dvou delších stranách tohoto trojúhelníku.
 8. Po rozložení papíru se objeví vaše originální papírová vločka.
Vánoční vločka z papíru
Vánoční vločky z papíru se hodí vždycky. Na okna, na závěsy, na zeď, pod plexi sklo na stůl. Je to vděčná a krásná vánoční dekorace.

Vánoční stromky ze staré knihy nebo časopisu

 1. Vyřízněte vnitřní listy z pevného hřbetu a knížku nebo časopis si položte před sebe.
 2. Každý list poskládejte následujícím způsobem: nadvakrát jej přeložte směrem k levému okraji a vyčnívající spodní růžek zastrčte a přehněte tak, aby lícoval s okrajem následující stránky.
 3. Nakonec stromeček uzavřete slepením prvního a posledního složeného listu.
 4. Nahoru můžete připevnit hvězdičku z drátku. A je to. Výsledkem je krásná a netradiční vánoční dekorace na stůl do obýváku nebo do kuchyně.

Výroba andělíčků z papíru

 1. Budete potřebovat papír s hezkým, ideálně vánočním motivem.
 2. Vystřihněte z něj jedno velké kolečko a dvě malá.
 3. Přepulte je a poskládejte klasickou harmoniku.
 4. Následně je k sobě slepte tak, aby vám harmonika z většího kolečka vytvořila sukni a menší kolečka rozevřená křídla.
 5. Mezi ně pak přilepte větší perličku s očkem na řetízek, kterým provlečte provázek na zavěšení ozdoby.
Andělíčci z papíru
Výroba andělíčků je rychlá a můžete jim dát sukýnku přesně takovou, jakou chcete.

Papírové ozdoby na vánoční stromeček

 1. Vezměte jeden zelený papír, jeden červenobílý proužkovaný a jeden stříbrný.
 2. Ze zeleného vystřihněte malý obdélníček a ustřihněte mu dva rohy na jedné z kratších stran.
 3. Z proužkovaného papíru vystřihněte trojúhelník, který má delší ramena než základnu a je tedy vysoký a špičatý.
 4. Přilepte jej doprostřed zeleného papíru a pod něj nakreslete fixem kmen.
 5. Ze stříbrného papíru vystřihněte malinké srdíčko nebo hvězdičku a tu přilepte na stromeček.
 6. Nakonec udělejte díru mezi dva ustřihnuté rožky u zeleného papíru a provlékněte jí stužku nebo barevný provázek.
 7. Tato ozdobička se hodí jak na stromeček, tak jako jmenovka na vánoční dárky.

Jak si vyrobit vánoční baňky z papíru

 1. Nastříhejte z okrasného, spíše tvrdšího papíru stejně široké a dlouhé proužky (čím delší, tím větší baňku získáte). Na každou ozdobu budete potřebovat přibližně 7 proužků papíru.
 2. Do každého konce proužku udělejte dírku pro provléknutí provázku.
 3. Vezměte perličku a navlékněte ji na nit a k ní navlékněte jednu stranu papírových proužků.
 4. Roztáhněte proužky do stran, až vám vytvoří „chapadýlka“ jako od chobotnice a jejich druhým koncem pak postupně provlékněte nit (konce papírových proužků budou poskládány přes sebe).
 5. Na závěr přidejte i na druhý konec perličku s očkem na konci a ukončete uzlíkem.
 6. Očkem provlékněte provázek a pověste na stromeček.

Vánoční dekorace ze dřeva

Univerzální a krásný materiál, ze kterého lze vyrobit spousta kouzelných vánočních ozdob a dekorací na stůl i na stromeček. Máme pro vás návod na dvě z nich.

Vánoční stromeček ze dřeva

 1. Úzké dřevěné hranoly nařežte od nejkratšího po nejdelší, kdy rozdíl mezi nimi dejte v délce 2 cm. Jejich počet závisí na tom, jak vysoký chcete stromeček mít.
 2. Do širšího hranolu, který bude sloužit jako podstavec, vyvrtejte díru se stejným průměrem, jako bude mít dřevěná tyčka na kmen.
 3. Do středu nařezaných hranolů pro větve vyvrtejte otvor (o jeden až dva milimetry větší, aby hranoly při otáčení na kmenu nedřely).
 4. Všechny části dřevěného stromečku obruste brusným papírem a očistěte.
 5. Díly natřete podle libosti barvou na dřevo.
 6. Postupně poskládejte jednotlivé díly k sobě, až vám vznikne stromeček na podstavci.
 7. Na jednotlivé hranoly/větve pověste vánoční ozdoby.
Vánoční stromeček ze dřeva
Postavte si letos vánoční stromeček ze dřeva!

Dřevěné ozdoby ve tvaru stromečků

Vezměte dřevěnou tyčku od nanuku a kolmo k ní přilepte malé a tenké klacíky od nejkratší po nejdelší do tvaru stromečku. Na špičku připevněte stužku nebo šňůrku a přes klacíky přilepte malé ozdobičky (perličky, vystřihnuté hvězdičky z papíru apod.). Takto získáte levné a sympatické ozdobičky, které vyrobíte velmi rychle.

Do výroby vánočních ozdob a dekorací můžete zapojit také chvojí, sušené květy, badyán, skořici, sušené listy či prázdné PET lahve, ze kterých lze vyrobit originální vánoční stojany na svíčky či baňky. Vánoční dekorace z látky a háčkované postavičky vypadají také líbezně.

i Mohlo by vás zajímat:

Možností, jaké vánoční dekorace si koupit nebo vyrobit, je opravdu nepřeberné množství. Toto byla jen malá ukázka. Spoustu tipů, jak si vyrobit vánoční dekorace, najdete napříč celým internetem. Ale co je nejdůležitější, vánoční svátky a přípravy na Štědrý den si užijte v klidu a s příjemným pocitem, vždyť především o tom by Vánoce měly být. 

3,5
RETLUX RXL 249 přírodní hvězda 16x WW TM
Svítící hvězda počet LED: 16, časovač, napájení na baterie, délka přívodu 0,3 m,
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RTLV18013
4,5 16×
RETLUX RXL 234 svícen 7LED WW TM
Elektrický vánoční svícen - svícen 7LED, počet LED 7, barva světla teplá bílá, pro vnitřní použití, krytí IP20
649,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RTL0039
3,0
RETLUX RXL 268 domeček, dřev. 10x WW TM
Vánoční osvětlení - domečky dřevěné bílé 10LED, časovač 6/18h, délka osvětleného kabelu 2m, typ baterií 2xAA, počet LED 10, barva světla teplá bílá, krytí IP20
159,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: RTL0055
RETLUX RXL 328 kužel třpyt. 20LED 60cm
Vánoční osvětlení - kužel z bavlněné příze se třpitkami, 20 LED, barva světla: teplá bílá, rozměry: 600x160x160mm, vhodné pouze pro vnitřní použití (IP20), napájení: 2xAA
599,-
Skladem 5 ks
Objednací kód: RTL0098
4,8 158×
PATTEX Tavná pistole 1 ks + 6 ks tavných tyčinek
Tavná pistole elektrická, 70 W, na tyčinky o průměru 11 mm, 6ks tavných tyčinek v balení, mechanický podavač
619,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DOMA015
4,9 10×
MAPED Diamond 21 cm černo-bílé
Kancelářské nůžky - délka 21 cm, ergonomická rukojeť z gelového materiálu, pevná čepel, materiál čepelí uhlík, pevný šroub
od  290,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAif5126
4,1 14×
RETLUX RXL 297 Závěs 120LED 2,4+5m CW TM
Světelný řetěz -, délka 7,4 m, 120× LED, IP44, časovač, napájení do sítě, délka přívodu 5 m
399,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RTL0036
RETLUX RXL 373 dárek 10LED 15CM
Vánoční osvětlení Drátěná dekorace ve tvaru dárku s třpytkami 10LED, časovač: 6/18h, barva světla: teplá bílá, počet LED: 10, napájení 2xAA, pro vnitřní použití
519,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RETLa72
4,9 535×
Bery Jones Kešu natural W320 1kg
Ořechy - kešu natural, balení 1000 g ve znovuuzavíratelném obalu - 269 Kč/1 kg
Zlevněno -8 %
269,- 291,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTbery002
Sada ozdob PREMIUM RED na stromky do 100 cm
Vánoční ozdoby - matná a lesklá struktura rozzáří váš dům a vytvoří vánoční atmosféru. Bílé , červené a zlaté barvy jsou sázkou na jistotu. Počet kusů v sadě: 81 ks. - 43,20 Kč/ks
3 499,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: Laal0980
4,8 195×
Bery Jones Směs ořechů a ovoce 1kg
Ořechy - mandle a lískové ořechy natural, balení 1000 g ve znovuuzavíratelném obalu - 249 Kč/1 kg
Super cena
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTbery086
5,0
DOMMIO Slaměné ozdoby, 56 ozdob
Vánoční ozdoby - matná struktura rozzáří váš dům a vytvoří vánoční atmosféru. Béžové a bílé barvy jsou sázkou na jistotu.
289,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: DOMMio09
4,9 79×
Bery Jones Brusinky sušené (Klikva velkoplodá) 1kg
Sušené ovoce - proslazené brusinky, 1000 g ve znovuuzavíratelném obalu - 259 Kč/1 kg
Super cena
259,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTbery056
EUROLAMP Přírodní zasněžený věnec 50 cm
Vánoční ozdoby - matná struktura rozzáří váš dům a vytvoří vánoční atmosféru. Stříbrné barvy jsou sázkou na jistotu. Počet kusů v sadě: 1 ks.
od  227,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: ERL17088
4,8 63×
Bery Jones Datle sušené Deglet Nour 1kg
Sušené ovoce - sušené datle, 1000 g ve znovuuzavíratelném obalu - 179 Kč/1 kg
Super cena
179,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTbery049
4,4 23×
Bery Jones Ananas plátky 1kg
Sušené ovoce - proslazený ananas, 1000 g ve znovuuzavíratelném obalu - 259 Kč/1 kg
Super cena
259,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTbery046
Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací