Dvouletá záruka pro firmy AP+ slevy

Zahradní jezírka a přírodní bazény si snadno postavíte i sami

Zobrazit katalog

Zahradní jezírka a rybníčky jsou oblíbenou součástí zahrady. Nejen, že skvěle vypadají, ale jsou i užitečné. Zvlhčují vzduch a brání vysychání trávníku. Stavba zahradního jezírka nemusí být nic složitého, když víte, na co si dát pozor, kam jezírko na zahradě umístit a jak se o něj starat. Plánujete malé jezírko jen tak na okrasu, rybníček pro ryby, nebo přírodní bazén? Poradíme vám, co všechno takové jezírko k životu potřebuje.

Zahradní jezírka se dělí podle jejich využití

I když zahradních jezírek existuje celá řada, rozdělujeme je podle využití jen na dvě základní kategorie. Jezírka okrasná a jezírka koupací, tzv. přírodní bazény.

 • Okrasná jezírka jsou nejoblíbenějším zahradním doplňkem. Obvykle zapadají do konceptu celé zahrady, jsou hojně osázená rostlinami a mohou se v nich prohánět různé druhy rybek. Okrasná jezírka jsou cenově dostupnější a technologicky méně náročná.
 • Koupací jezírka se stávají obrovským hitem. Jsou tvořena okrasným břehem a koupací zónou různých tvarů. Oproti bazénu mají nesporné výhody. Jednou z nich je biologicky aktivní a chemicky neošetřená voda. Zapadají tak do konceptu celé zahrady lépe než modré bazény. Koupací jezírka jsou náročnější na provedení, ale vypadají fantasticky.  

Malá zahradní jezírka

Zahradní jezírko nestavějte pod stromy

Správné umístění zahradního jezírka je zásadní pro jeho správnou funkčnost. Vyhněte se prostoru pod stromy. Padající listí zbytečně jezírko znečišťuje a narušuje jeho biologickou rovnováhu. Kořeny stromu by také mohly poškodit stěny a dno foliového jezírka.

Sledujte, jak se nad vaší zahradou pohybuje slunce. Přímý sluneční svit po celý den jezírku nesvědčí. Vyhledejte prostor, kam svítí slunce 5-6 hodin denně. Zbytek dne by mělo být ve stínu. Stín můžete vytvořit i osázením břehů mokřadními rostlinami, jako je puškvorec, ostřice i skřípina. Pokud plánujete osadit jezírko rostlinami a chovat v něm rybky, myslete i na zimu. Přezimovat mohou rybky a rostliny jen v jezírku, které bude hlubší než 80 cm.

Zahradní jezírko s posezením

Stavba zahradního jezírka není složitá

Největší rozdíly mezi jednotlivými jezírky jsou v profilu a modelaci dna nádrže. Zahradní jezírko má obvykle mělké a středně hluboké části od hlubokých oddělené pomocí schodů a teras. Při jeho stavbě počítejte s množstvím a druhy jednotlivých vodních rostlin, abyste jim mohli přizpůsobit i profil nádrže.

Okrasná jezírka nebývají hluboká. Běžně se pohybují okolo 1,5 metru, což bohatě stačí k  přezimování jak ryb, tak i vodních rostlin. Zároveň v parných letních dnech udrží stabilní teplotu vody. Koupací jezírka mají profil dna úplně odlišný od okrasných. Hluboká koupací část rychle přechází do mělké zóny.

Okrasné vodní rostliny

Na stavbu jezírka použijte fólii nebo plast

Zahradní jezírko můžete vytvořit poměrně jednoduše pomocí plastových výlisků, nebo si pohrát s jeho tvarem a vyložit ho fólií. Každá varianta má své pro a proti a záleží jen na vás, k jaké se přikloníte.

Výhody a nevýhody plastových jezírek

 • Velmi snadno a rychle jej umístíte do zahrady.
 • Je mimořádně odolné. Odolá psím drápům, kořenům stromu i rákosovým kořenům.
 • Skořepina plastového jezírka je vyrobena z pružného plastu. Bez potíží ustojí i větší mrazy.
 • Snadno se čistí. Mechanické čištění jezírka je jednoduché díky pevným stěnám jezírka. Můžete použít koště, wapku i hadici s vodou, aniž byste se museli obávat protrhnutí stěny nebo dna jezírka.
 • Má omezený objem vody. Běžné plastové jezírko má objem do 1 000 litrů vody. Proto se dobře udržuje, ale není příliš biologicky stabilní.
 • Daný tvar plastové nádrže vám nemusí vyhovovat a vy se s ním buď budete muset smířit, nebo použít jezírkovou folii.
 • Plastová nádrž není vhodná pro rybí osádku. Její malý objem nemůže poskytnout rybám dostatečný komfort a v takovém případě se jedná spíše o trápení zvířátek, než o jejich chov.

Plastový výlisek pro zahradní jezírko

Výhody a nevýhody fóliového jezírka

 • Umožňuje vytvořit individuální tvar nádrže, velikost a celý systém podle vlastních představ.
 • Dá se dokonale zamaskovat, a tím vytvořit přírodní vodní prvek bez nevzhledných plastových okrajů.
 • Speciální fólie je stabilní proti UV záření a je mrazuvzdorná.
 • Mnohem složitější stavba zahradního jezírka.
 • Fólie do jezírka se neprodává v jednom kuse. Je potřeba jednotlivé pásy svařit tak, aby nevznikly záhyby, v kterých by se do budoucna usazoval kal, a nevypadaly by skrz čistou vodu vůbec hezky.
 • Neodborně svařené nebo lepené spoje časem praskají a životnost jezírek se značně snižuje.

Zahradní jezírko z jezírkové fólie

Vodopády a potůčky dodají jezírku kouzlo

Potok a vodopád jsou nejen efektním obohacením zahradního jezírka, ale pomáhají i s okysličováním vody v nádrži. Zároveň mohou působit i jako biologický filtr a přispět tak ke skvělé kvalitě vody v jezírku. Princip potůčku je jednoduchý. Na nejvyšším bodě, například skalky, která přiléhá k jezírku, se nachází pramen. Ten je zásobován vodou z jezírka pomocí potočního čerpadla a hadice v podzemí. Voda pak proudí po uměle vybudovaném korytu z kamenů nebo potočních dílců a samospádem teče zpět do jezírka. 

Umístění vodopádu je potřeba pečlivě promyslet. Ne do každého jezírka je totiž vhodný. Některé rybky a rostliny nemají rády proudící vodu a nemusí se jim v menším jezírku s vodopádem dařit.

Vodopád u zahradního jezírka

Vodotrysky a fontány okysličí vodu

Aby si citlivý biosystém jezírka udržel rovnováhu, voda se musí trochu hýbat. A nemáte-li u jezírka skalku, můžete místo vodopádu využít i vodotrysky nebo fontány. Stejně jako zurčící potůček i fontána vám pomůže vodu okysličit. K pohonu fontány stačí fontánové čerpadlo menšího výkonu a lze využít i solární zdroj energie. Výška vodotrysku by neměla přesáhnout poloměr jezírka pod ním, jinak bude voda padat i mimo nádrž a bude se z jezírka ztrácet. Proud vody můžete ovlivnit výběrem fontánových trysek, které umí jak jeden velký proud, tak i několik malých.

Do zahradních jezírek pořiďte vzduchování

Zatímco malá jezírka si vystačí s fontánkou nebo s vodopádem, větším byste měli s okysličením vody pomoci. Pomohou vám vzduchovací systémy do jezírka. Vzduchovací systém se skládá ze vzduchovacího kompresoru, rozvodů a vzduchovacích kamenů. Při výběru vzduchovacího systému je nutné se řídit několika hlavními zásadami:

 • Do jezírka nelze použít vzduchovací systém do akvária. Musí být určený přímo do jezírka. Má větší výkon, delší napájecí kabel a je uzpůsobený pro venkovní použití.
 • Vzduchovací kameny musí být z kvalitních materiálů, aby z nich bublinky vycházely rovnoměrně. Je důležité, aby bublinky byly co nejmenší. Jedině tak dochází k dobrému vázání kyslíku ve vodě. 
 • Vybírejte pouze z kompresorů, ke kterým je možné dokoupit náhradní membrány, nebo tyto náhradní membrány jsou součást balení. Membrány mají určitou životnost a po několika letech může dojít k jejich poškození. Dají se snadno vyměnit, ale jen v případě, že je ještě vyrábějí.

Fontána v zahradním jezírku

Rostliny a ryby dělají parádu v okrasných jezírkách

Všichni tak nějak předpokládají, že když si pořídíte zahradní jezírko, je jeho nedílnou součástí i rybí osádka. Každý majitel jezírka by měl počítat s tím, že rybky nejsou jen krásným doplňkem nádrže, ale zároveň systém jezírka zatíží. Jejich přítomnost vede ke zhoršení kvality vody, její průhlednosti a vyššímu riziku výskytu řas. Platí tu přímá úměra. Čím víc ryb, tím větší zátěží pro jezírko. Proč tomu tak je?

 • Krmení ryb – hladová ryba dlouho nevydrží, a tak každý, kdo si pořídí rybky, pořídí si s nimi i krmení. A ryba nejen jí, ale i vylučuje, a proto všechny látky, které jsou v krmivu obsažené, skončí po projití trávicím traktem ve vodě. Je na to připravená filtrace vašeho jezírka?
 • Dražší filtrace jezírka – zatímco výkon filtru uvedený na krabici zhruba odpovídá velikosti nádrže bez ryb, u jezírek s rybami je potřeba číslo na krabici vydělit dvěma. U jezírek s KOI kapry, tedy dekorativními kapry do zahradních jezírek, dokonce čtyřmi až pěti. Doporučuje se vždy zvolit výkonnější filtraci než z výpočtu vyjde, aby v jezírku opravdu dobře sloužila. Filtrace do jezírka s rybami se prodraží, a to nejen při nákupu, ale i při samotném provozu.
 • Ohrožení vodních rostlin – rybky mohou zásadně zredukovat výskyt vodních rostlin v jezírku. Proto do takových nádrží sázejte vodní rostliny do nádob, nebo jejich kořeny obklopte většími kameny. 
 • Likvidace planktonu – většina ryb, které se do jezírka prodávají, jsou všežravci. A proto je jejich oblíbenou složkou krmiva i plankton – především zooplankton, který se ve vodě pohybuje. Zooplankton je významnou součástí celého ekosystému jezírka a stará se i o čistotu vody. Pokud ho ryby z vody zkonzumují, je nutné jeho funkci kompenzovat uměle, aby nedošlo ke zhoršení kvality vody.

Koi kapři v zahradním jezírku

Vodní rostliny splňují v zahradních jezírkách dvě základní funkce. Okrasnou a čisticí. Ani jedna z nich není hlavní. Obě by měly jít vždy ruku v ruce a žádná by neměla být upřednostňována na úkor druhé. Vodní rostliny sice pomáhají s čištěním jezírka, ale nemůžeme se na ně spolehnout 100%. Vždy je potřeba doplnit zahradní jezírko filtrem, aby voda byla stále v perfektní kondici. Vyvarujte se používání chemie, a to i na redukci řas. Vodní rostliny se svou stavbou těla od řas příliš neliší a následky likvidace řas by i pro ně mohly být fatální.

Jezírko se bez filtru neobejde

Systém jezírkové filtrace je nedílnou součástí zahradních jezírek. Zabezpečuje čistou vodu a dopomáhá k celkové rovnováze biosystému v jezírku. Na trhu je k dispozici celá řada modelů a typů filtrací do jezírek, a tak není jednoduché se v nich orientovat. Jaký druh filtrace je vhodný do vašeho jezírka?

 • Podvodní filtrace

Podvodní filtr pomáhá především obohatit vodu o potřebný kyslík. Umožňuje uschování filtrace pod vodou, a tak není narušený estetický dojem jezírka. Není však vhodná pro velké vodní plochy. Dobře poslouží v malém jezírku bez ryb a používá se nejčastěji pro fontánové efekty.

 • Tlakové filtrace

Tlakové filtrace jsou ideální řešení pro malá zahradní jezírka, ve kterých je malá nebo žádná osádka ryb. Pro zahradní jezírka pracuje na základě kombinace mechanické a biologické filtrace. Filtruje nečistoty přes filtrační vrstvy a produkuje tak čistou a kvalitní vodu. Tlaková filtrace může být napojena na hadici, kterou je filtrovaná voda odvedena do jezírkového vodopádu. Je možné ji umístit i pod vodní hladinu jezírka, například ji zakopat vedle nádrže.

 • Průtokové filtrace

Jsou vhodné pro střední a velká jezírka, koupací jezírka i zahradní jezírka s chovem ryb. Odstraňují nečistoty na základě mechanické a biologické filtrace. Průtokový filtr je potřeba umístit nad vodní hladinu, takže například na břeh, nebo nad potůček. Voda totiž z průtokového filtru vytéká samospádem, ne pod tlakem.

 • UV předčišťovací filtrace

UV předčišťovací filtrace slouží k úpravě vody za pomoci ultrafialového záření. UV filtry ničí nežádoucí choroboplodné zárodky, řasy a čistí vodu. UV lampy zároveň odstraňují z vody zelený kal. Jednobuněčné řasy se díky nim shlukují do větších chuchvalců, které mechanický filtr dokáže zachytit. UV předčišťovací filtry mají obrovskou výhodu, a to systém samočištění, který zabezpečí snadné čištění UV trubic bez nutnosti rozebírání UV filtru.

 • Modulové filtrace

Modulové filtrace tvoří stavebnicový filtrační systém. Podle potřeby a zatížení vody, například chovem ryb, je možné jednotlivé moduly seskládat a tím zajistit křišťálově čistou vodu. Filtrace umožňuje různou sestavu mechanických filtrů, které se v modulech mohou libovolně měnit. Modulové filtrace jsou vhodné pro střední a velká okrasná i koupací jezírka.

K jednotlivým filtrům můžete dokoupit i různá příslušenství, například maskovací poklopy na filtry v imitaci kamene nebo náhradní filtrační síta a náplně.

Filtr a čerpadlo je součást zahradního jezírka

Čerpadlo nažene vodu do filtru

Stejně důležité jako jezírkové filtry jsou i čerpadla do jezírka, která umožňují dostat vodu z jezírka do filtru. Jsou určena k nepřetržitému provozu, a tak je na prvním místě jejich spolehlivost. Nejoblíbenější jsou tlaková jezírková čerpadla, která mají vysoký čerpací výkon a výtlak a zaručí bezproblémový transport vody k výše položené filtraci.

Solární energie pomůže s čerpáním vody i s osvětlením

Jde to i bez proudu. Na trhu najdete řadu čerpadel na solární pohon. Ale nemějte strach, solární čerpadla se díky solárním akumulátorům obejdou i bez slunce. Akumulátory umožní uchovat energii i na dobu, kdy je slunce za mraky nebo spí. Pomocí solární energie můžete vaše zahradní jezírko jednoduše osvětlit. A to i v noci, kdy vám pomohou právě akumulátory. Na osvětlení zahradního jezírka můžete použít i ze sítě napájené led lampičky.

Osvětlení zahradního jezírka

Přípravky na úpravu vody odstraní larvy i řasy

I při dodržení všech zásad při stavbě zahradního jezírka (správné umístění, použití správné filtrace, čerpadla a UV lampy) se občas nevyhnete použití přípravků na úpravu vody. Do jezírka nelijte jen tak něco bez rozmyslu. Můžete si tím zničit vybudovaný biosystém a začít zase od začátku, což by byla obrovská škoda.

Jací pomocníci na úpravu vody se často používají?

 • testovací proužky (testery) pro měření základních hodnot vody
 • kapesní pH metr pro nádrže na pěstování ryb
 • přípravky na odstranění nežádoucích řas z jezírka
 • přípravky proti zelené vodě (v případě použití UV lampy byste se se zelenou vodou neměli vůbec setkat)
 • přípravky na hubení larev komárů, kterým se u stojatých vod nevyhnete
 • startovací bakterie pro nastartování biologické filtrace vody
 • přípravky pro zlepšení kvality vody

Zahradní jezírko na podzim

I jezírko potřebuje pravidelnou péči

Zejména na podzim od vás bude jezírko potřebovat pomoc s údržbou. Uklidit a vyčistit jezírkové filtry, odstranit jezírkovým vysavačem kaly, řasy, usazeniny a bahno ze dna a přetáhnout přes jezírko krycí síť. Ochranná síť je důležitým pomocníkem především na podzim, kdy stromy shazují listí. Síť ochrání jezírko nejen před spadanými listy, ale i před nežádoucími hosty, kteří se chtějí nasvačit vašimi rybkami, jako třeba lekno a jiné.

Se sběrem plovoucích listů si hravě poradíte s podběrákem, ale pomůže vám i hladinový sběrač, tzv. skimmer. Ten může být napojený jak na své vlastní čerpadlo, tak na čerpadlo připojené k filtru.

Před příchodem zimy umístěte na jezírko ochranu proti zamrznutí vody v podobě polystyrénového plováku, speciálního čerpadla na rozmrazení hladiny jezírka, plovoucího topení nebo průtokového topení. Odstraňte všechny nadzemní části bahenních rostlin. Kleštěmi a nůžkami ostříhejte dlouhé stonky a listy leknínů. Během zimy by uhnily, napadaly na dno jezírka a tlením vytvořily jedovaté plyny, které by značně znepříjemnily rybám jejich zimování.  

Vysavač do zahradního jezírka

7 praktických rad pro stavbu jezírka na závěr

 1. Zahradní jezírko můžete začít stavět v průběhu celého roku (kromě mrazů).
 2. Dobře si rozmyslete umístění, velikost i tvar jezírka.
 3. Zvažte účel jezírka. Koupací jezírko má jiné požadavky, než jezírko okrasné.
 4. Promyslete i stavbu potůčku s vodopádem. Jezírku dodá potřebný kyslík.
 5. Jezírko můžete napustit nejen vodou z vrtu, ale i sběrem vody z okapů.
 6. Na stavbu jezírka použijte fólii nebo plastový výlisek. Betonové jezírko může v mrazu popraskat.
 7. Pokud máte děti, zvažte i rizika vodní plochy na zahradě. 
Zahradní rybníčky, potůčky a koupací jezírka
Elektronická kniha - autor Peter Himmelhuber, 128 stran
254,-
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11077
5,0
Koupací jezírka
Elektronická kniha - autor Jiří Sedlák, 128 stran
254,-
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK4059
Zahradní jezírka a vodní rostliny
Elektronická kniha - autor Vladimír Hříbal, 112 stran
101,-
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK1590
Pontec Water Spout Turtle
Zahradní dekorace vodní chrlič ve tvaru želvy o velikosti 23x17x12,5 cm, dodáván bez čerpadla, pro připojení hadice o velikosti 13 mm, vhodné pro použití s čerpadly Pondovario.
590,-
Skladem 4 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL58
Pontec PondoStar LED Set 6
Dekorativní osvětlení pro jezírka, sada 6 bodových světel, možnost instalace pod i nad vodní hladinou, Výkon 6 x 0.5W, součástí balení je i senzor pro denní světlo.
1 990,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL45
Pontec PondoStar LED Set 1
Dekorativní osvětlení pro jezírka, 1 x LED reflektor, příkon 1.5W, dodáváno včetně trafa, délka kabelu 7m, příkon 230V/50Hz – 12V 1x1,5W, možnost použít pod i nad vodní hladinou.
1 090,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL43
4,5
Pontec PondoPolar
Příslušenství k bazénu Poskytuje ochranu před úplným zamrznutím jezírka, průměr 32 cm, vyrobeno z polystyrenu, výměna plynu přes odvzdušňovací otvory.
290,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL41
4,0
Pontec PondoSolar Lily Island
Fontánové čerpadlo - výkon 1,3 W, průtok 150 l/h, dopravní výška 0,3 m
1 502,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL79
Pontec PondoClear Island 3000
Filtrace výkon 1200 l/h, napětí AC 220-240V/50 HZ/21 W, rozměry 250x250x270 mm, délka vedení 10 m, filtrace pro 3000 l jezírko bez ryb, 3 fontánové trysky, LED osvětlení
2 990,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL74
Pontec Preformed pond PE 1150 x 1550 x 450 mm
Jezírko silný HDPE plast, rozměr 115x155x45cm, objem jezírka 600 l, určeno pro zapuštění do země, hmotnost 14 kg
5 083,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL73
Pontec Preformed pond PE 1150 x 750 x 450 mm
Jezírko silný HDPE plast, rozměr 115x75x45cm, objem jezírka 280 l, určeno pro zapuštění do země, hmotnost 7kg
3 404,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL72
Pontec Preformed pond PE 750 x 750 x 450 mm
Jezírko silný HDPE plast, rozměr 75x75x45cm, objem jezírka 180 l, určeno pro zapuštění do země, hmotnost 4.5 kg
2 414,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL71
Pontec Preformed pond PE 380 x 780 x 450 mm
Jezírko silný HDPE plast, rozměr 38x78x45cm, objem jezírka 80 l, určeno pro zapuštění do země, hmotnost 2kg
1 880,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL70
Pontec PE pond 1000l
Jezírko plastové, rozměr 240x140x62cm, objem jezírka je 1000 l, rychlá a snadná instalace, jezírko je plně mrazuvzdorné.
5 591,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL69
Pontec PE pond 750l
Jezírko plastové, rozměr 210x140x60cm, objem jezírka 750 l, rychlá a jednoduchá instalace. Jezírko je plně mrazuvzdorné.
5 337,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL68
Pontec PE pond 500l
Jezírko plastové, rozměr 178x126x56cm, objem jezírka 500 l, rychlá a jednoduchá instalace, jezírko je plně mrazuvzdorné.
2 922,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL67
Pontec PE pond 250l
Jezírko plastové, rozměr 135x92x54cm, objem jezírka 250 l, rychlá a jednoduchá instalace, jezírko je plně mrazuvzdorné.
1 890,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL66
Pontec PE pond 150l
Jezírko plastové, rozměr 120x80x45cm, objem jezírka 150 l, rychlá a jednoduchá instalace, jezírko je plně mrazuvzdorné.
1 270,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL65
Pontec Pond Figure Heron
Zahradní dekorace dekorace ve tvaru divoké volavky, rozměry dekorace 50x17x76 cm, dodáváno bez čerpadla.
944,-
Skladem 4 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL60
4,6
Pontec PondoMatic
Jezírkový vysavač jezírkový, příkon 1400W, sací hloubka max. 2m, sací hadice 4m, vypouštění hadice 2m, 3 různé sací násady, kompaktně vytvořené s 30 litrovou nádrží, vysavač bahna s 1400W motorem, kompaktně vytvořen s 30 litrovou nádrží.
4 066,-
Skladem 4 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL34
Pontec PondoPress 15000
Filtrace tlaková, výkon 2500 l/h, biomechanické filtrační materiály a integrované čistící zařízení UVC s výkonem 11W, sada tlakového filtru s garancí čisté vody pro 15000 l jezírka bez ryb, vyčištěnou vodou lze napájet potůček.
6 590,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL33
Pontec PondoPress 10000
Filtrace tlaková, výkon 2500 l/h, biomechanické filtrační materiály a integrované předčistící zařízení UVC s výkonem 9W, sada tlakového filtru s garancí čisté vody pro 10000 l jezírka bez zarybnění, vyčištěnou vodou lze napájet potůček.
5 290,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL32
5,0
Pontec MultiClear Set 15000
Filtrace kompaktní filtr s vestavěnou UV lampou pro středně velká okrasná jezírka, výkon UV lampy 11 W, různé druhy filtračních médií pro dosažení optimálních filtračních schopností, výkon čerpadla 3500 litrů za hodinu, vhodné pro jezírka do 15000 litrů bez ryb.
6 290,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL30
5,0
Pontec MultiClear Set 8000
Filtrace gravitační jezírková, výkon 2500 l/h, čerpadlo: 4mm filtračními otvory, vícekomorová filtrační nádoba se 4 filtračními materiály (houby, japonská filtrační rohož, elementy s biopovrchem) a se 2 oddělovacími stěnami pro optimální průtok vody, čerpadlo s 11W UVC zařízením proti vznášejícím se řasám, filtrační sada pro 8000 l jezírka se zárukou čisté vody
4 290,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL29
4,0
Pontec PondoClear Set 4000
Filtrace gravitační jezírková, výkon 1000 l/h, 4mm silná filtrační mřížka, vícestupňový systém (filtrační houby, bioelementy), 7W UVC lampa pro potlačení růstu řas, filtrační set s garancí čisté vody pro jezírko do 4500 l bez zarybnění.
3 190,-
Skladem 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL27
Pontec PondoRell 3000
Fontánové čerpadlo - výkon 600 l/hod, výtlačná výška 1,3 m, UVC filtr bakterií a nežádoucích živočichů, délka kabelu 10 m, napájení 230 V, rozměry 250 × 185 × 160 mm, pro jezírka, vodní efekty
3 303,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JEZVL26
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací