Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Slevové tornádo Windows 7

Honor MagicWatch 2 (PREVIEW) – univerzální hodinky se 14denní výdrží

Slevové tornádo právě zlevnilo tisíce produktů ve všech kategoriích. Pospěšte si!
Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Čínská společnost Huawei prodává chytré hodinky jak pod vlastním názvem, tak pod značkou Honor. A právě pod druhou zmíněnou nálepkou najdeme také model Honor Magic Watch, který se nyní dočkal nástupce s číslovkou 2.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Prakticky jediná oficiální fotka hodinek Honor MagicWatch 2 dostupná po oficiálním představení.

Honor MagicWatch 2 – OBSAH

  1. Místo činu? Konference v Pekingu
  2. MagicWatch2 ve velikosti 42 mm a 46 mm
  3. Chytré funkce, které vás nezklamou
  4. Honor MagicWatch 2 pro sport uvnitř i venku
  5. Srdeční tep, stres a spánek. MagicWatch 2 vás ohlídají
  6. Honor MagicWatch 2 – specifikace, dostupnost a cena

Místo činu? Konference v Pekingu

Ačkoliv jsme o chystaných chytrých hodinkách Honor MagicWatch 2 věděli s předstihem, před oficiálním představením byl znám pouze design. Veškeré detaily tak odhalila teprve konference v Pekingu, kde MagicWatch 2 zazářily po boku telefonů Honor V30 (Pro), MagicBooku 14 a 15 či sluchátek FlyPods 3. I letos jsme se představení hodinek dočkali před blížícími se Vánoci, a tak je zřejmé, že se Honor rád blýskne zejména v době nakupování dárků.

MagicWatch 2 ve velikosti 42 mm a 46 mm

Na rozdíl od prvního modelu nabízí chytré hodinky Honor MagicWatch 2 výběr hned ze dvou odlišných velikostí. Ty se však od sebe liší pouze rozměry, výdrží baterie a samozřejmě také počtem pixelů, což má za následek zachování stejné kvality displeje u obou variant. Pouzdro je vyrobeno ze zvlášť odolné a přitom lehké 316L nerezové oceli, která se mimo jiné využívá také v leteckém průmyslu. Dle neoficiálních informací navíc mají MagicWatch 2 tloušťku pouhých 9 mm, a patří tak mezi nejtenčí chytré hodinky vůbec.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Honor MagicWatch 2 ve variantě 46 mm.

Větší 46mm verze nabízí 1,39palcový displej s rozlišením 454 × 454 pixelů, zatímco menší 42mm model disponuje 1,2palcovým displejem s 390 × 390 pixely. Obě možnosti tak nabízí famózní jemnost 326 PPI, díky čemuž se kostrbaté hrany stanou pouhou minulostí. Ať už si tedy zvolíte kterýkoliv z předpřipravených vzhledů ciferníku, výsledek bude působit jednoduše skvěle.

MagicWatch 2 navíc obdržely displej typu AMOLED, tedy v podstatě nejlepší a nejdražší zobrazovací technologii. Ta zaručuje úžasné barvy, věrnou černou, dokonalé pozorovací úhly, ale třeba i úsporu energie. AMOLED zároveň nabízí více než solidní čitelnost na slunci, kterou navíc zlepšuje i relativně vysoká maximální svítivost dosahující krásných 800 nitů.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Honor MagicWatch 2 ve variantě 42 mm.

Chytré funkce, které vás nezklamou

Chytré hodinky Honor MagicWatch 2 spoléhají na moderní čip Kirin A1 od Huawei, který má být zárukou plynulého chodu všech dostupných aplikací. Open source systém Huawei LiteOS nám pak nabídne vcelku všední funkce, jako je budík, časovač, nalezení telefonu, předpověď počasí či upozornění na SMS, e-maily, kalendář a sociální sítě.

Honor MagicWatch 2 však potěší i o něco vzácnějšími funkcemi, jako je třeba možnost zprostředkovat telefonní hovor po připojení k telefonu pomocí Bluetooth 5.1, a to až na neuvěřitelnou vzdálenost 150 metrů. Klidně tak můžeme nechat telefon doma a vyrazit třeba na zahradu, aniž bychom přišli o důležité hovory nebo zprávy. Nové oficiální informace však odhalily, že chytré hodinky Honor MagicWatch 2 ukrývají zabudovaný mikrofon a reproduktor pouze ve variantě 47 mm. Menší 42 mm varianta tedy telefonování nenabízí.

Tím se dostáváme k hudbě, kterou sice lze poslouchat i skrze zmíněný repráček, avšak první volbou uživatelů samozřejmě bude poslech skrze bezdrátová sluchátka. Do samotných hodinek totiž díky volnému prostoru 2 GB (z celkových 4 GB) můžeme nahrát až 500 písní. Ať už si tedy chceme pustit hudbu při sportu, nebo kdekoliv jinde, absence telefonu už nebude překážkou.

Moderních trendů se ostatně dočkala také konektivita. Vedle WiFi se tak MagicWatch 2 chlubí i nejnovější verzí Bluetooth 5.1, která se objevila teprve letos. Dále se můžeme opřít o dvoufrekvenční GPS, která zaručuje rychlou a přesnou lokalizaci polohy, což oceníme zejména při záznamu svých pohybových aktivit.

Vůbec největším lákadlem hodinek Honor MagicWatch 2 však zřejmě je parádní výdrž baterie. U 46mm verze se díky 455mAh baterii můžeme spolehnout až na 14denní výdrž, zatímco 42mm verze se 215 mAh vydrží „pouhý“ týden. Přestože jde o zásadní rozdíl, sedm dní je ve světě chytrých hodinek stále velmi slušná hodnota, která hravě překoná mnohou konkurenci.

honor magicwatch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Honor MagicWatch 2 nabízí také funkci VO2 Max.

Honor MagicWatch 2 pro sport uvnitř i venku

Chytré hodinky dnes již běžně zvládají monitorování pohybových aktivit, a ani Honor MagicWatch 2 tak samozřejmě nejsou výjimkou. Vedle klasického základu v podobě záznamu ušlých kroků, vzdálenosti či spálených kalorií, máme k dispozici také 15 sportovních režimů. Osm z nich je zaměřeno na venkovní aktivity a sedm zbývajících pak na pohyb uvnitř.

Zaznamenat tak můžeme například běh, cyklistiku, turistiku, triatlon, veslovací trenažér nebo plavání, u kterého hodinky změří dokonce i srdeční tep. Honor MagicWatch 2 tedy nepřekvapí vodotěsností 5 ATM, která odolá všemu kromě hlubšího potápění. Pro začínající i zkušené běžce je pro změnu připraveno hned 13 profesionálních kurzů včetně hlasového průvodce, který je však dostupný pouze v angličtině. Vedle snímání srdečního tepu zákazníci jistě ocení i funkci VO2 Max ukazující hodnotu maxima kyslíku, který sportovec zvládne využít (souvisí s celkovou kondicí).

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Chytré hodinky Honor MagicWatch 2 ve variantě 42 mm.

Srdeční tep, stres a spánek. MagicWatch 2 vás ohlídají

Honor MagicWatch 2 je produktem dceřiné společnosti Huawei, a pochopitelně tak využívá zcela stejné aplikace. Analýzu spánku zajišťuje HUAWEI TruSleep™2.0, který dokonce zvládá diagnostikovat šest běžných typů poruch spánku a nabídne i více než 200 doporučení pro lepší spánek.

O monitorování srdečního tepu 24/7 se zase stará HUAWEI TruSeen 3.5™, jenž upozorní na jakékoliv nestandardní výkyvy. Pro telefony s Androidem je pak připravena také funkce HUAWEI TruRelax™ pro nepřetržité zaznamenávání psychické i fyzické zátěže organizmu. Veškerá data o našem zdraví pak můžeme na chytrém telefonu synchronizovat s aplikací Huawei Health, která podporuje jak iOS, tak Android.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Chytré hodinky Honor Magic Watch 2 jsou vybaveny čipem Kirin A1

Honor MagicWatch 2 – specifikace, dostupnost a cena

Média i zákazníci si rychle všimli, že Honor MagicWatch 2 se nečekaně podobají hodinkám Huawei Watch GT 2, které jsou vlastně od stejné společnosti. Totožné jsou velikostí pouzder a displejů, rozlišením i typem panelu. Zcela shodná je také výdrž, čip, Bluetooth 5.1, vodotěsnost 5 ATM, veškeré aplikace a vyjma pásku také celkový design. Jsou tyto hodinky tak dokonalé, že už je nelze vylepšit, nebo výrobce jednoduše nic nového nevymyslel? To necháme na zvážení čtenáře.

První vlna prodeje chytrých hodinek Honor MagicWatch 2 započne již 12. prosince 2019 ve 20 státech po celém světě. A zatímco například Spojené státy, Švédsko nebo Slovensko se hodinek nedočkají, Česká republika v onom datu hodinky získá. Doporučená cena začíná na 179 eurech (asi 4 600 Kč) u 42mm verze a 189 eurech (asi 4 850 Kč) u větší, 46mm velikosti.

Na výběr je přitom z několika zpracování. U 46 mm máme na výběr z Charcoal Black (černé tělo, černý pásek) a Flax Brown (stříbrné tělo, hnědý pásek). 42mm varianta se pro změnu vyrábí v Agate Black (černé tělo i pásek) a Sakura Gold (zlaté tělo i pásek). Zatím nemáme zprávy o tom, zda v ČR budou všechny verze, je to ale vysoce pravděpodobné.

Honor MagicWatch 2 odhalují design

Informace o chystané novince Honor MagicWatch 2 se v poslední době začínají hromadit. Po dřívějším zveřejnění náčrtu hodinek, který potvrdil kulatý displej a velikost 46 mm, jsme se dočkali odhalení data představení a nakonec i prvních reálných fotografií produktu. Z nich je v podstatě už na první pohled zřejmé, že chytré hodinky Honor MagicWatch 2 zachovávají design svého předchůdce a nepouštějí se do žádných radikálních změn.

Jen několik hodin před vydáním tohoto textu navíc server Techradar získal hned tři fotografie, které vzhled a zpracování hodinek podrobně odhalují. Honor MagicWatch 2 jsou na rozdíl od prvního modelu zbarveny do odstínů černé. Sjednocen byl také nápis na přední straně, kde bílou a červenou vystřídala bílošedá. Hodinky díky tomu působí moderně, minimalisticky a především stylově. TechRadar však zároveň uznává, že k dispozici nakonec mohou být i další barevné varianty, o kterých zatím jednoduše nevíme. Také první model je ostatně k dispozici hned ve třech barevných provedeních.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Již dříve zveřejněný náčrt chytrých hodinek Honor MagicWatch 2.

Nové ovládání a výkonný procesor?

Některé spekulace hovoří o novém typu ovládání, v němž by svou roli měla sehrát také boční tlačítka. Z hlediska výkonu by pak chytré hodinky Honor MagicWatch měly být vybaveny moderním procesorem Kirin A1. Ten byl přitom odhalen teprve v září a pochlubit se může například podporou Bluetooth 5.1 nebo Bluetooth LE 5.1. Žádné z uvedených informací však zatím nejsou oficiálně potvrzeny, a v tuto chvíli se tak jedná o čiré spekulace.

Společnost Honor na trh sice uvedla již několik fitness náramků, avšak na poli hodinek zůstávají zmíněné Honor Magic Watch zcela osamoceny. O to více si zřejmě výrobce dá záležet na druhém modelu, na němž záleží jeho pověst v tomto segmentu.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Fotografie Honor MagicWatch 2 zveřejněné serverem Techradar.com.

Přestože o chytrých hodinkách Honor MagicWatch 2 nevíme prakticky nic, jejich vzhled dokáže skutečně zaujmout. Na další podrobnosti si nicméně budeme muset počkat do dalších úniků, případně do 26. listopadu, kdy mají být MagicWatch 2 oficiálně odhaleny. Prozatím si můžete prohlédnout naši aktuální nabídku skrze zelené tlačítko níže.

Zdroje: Techradar, Gizmochina

i Mohlo by vás zajímat

Honor MagicWatch 2 jsou výbornými hodinkami v každém ohledu. Zdařilý design, AMOLED displej s vysokým rozlišením, dlouhá výdrž, vodotěsnost či řada standardních i nadstandardních funkcí. To vše je přitom k dispozici za relativně nízkou cenu, a rozhodně tak jde o jeden z nejatraktivnějších modelů na trhu. Škoda jen, že se hodinky více neliší od velmi podobného modelu Huawei Watch GT 2.

Honor Band 5 Meteorite Black - Fitness náramek
Více než98%spolehlivost
Honor Band 5 Meteorite Black
Fitness náramek - s přímým měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, připojení pomocí Bluetooth, s akcelerometrem, s gyroskopem, s oxymetrem, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Šeková knížka
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 11 prodejnách
Objednací kód: HON004
Honor Band 5 Coral Pink - Fitness náramek
Více než98%spolehlivost
Honor Band 5 Coral Pink
Fitness náramek - s přímým měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, připojení pomocí Bluetooth, s akcelerometrem, s gyroskopem, s oxymetrem, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Šeková knížka
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 19 prodejnách
Objednací kód: HON006
Honor Band 5 Midnight Navy - Fitness náramek
Honor Band 5 Midnight Navy
Fitness náramek - s přímým měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, připojení pomocí Bluetooth, s akcelerometrem, s gyroskopem, s oxymetrem, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s Android a iOS

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Šeková knížka
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 14 prodejnách
Objednací kód: HON005
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
WEB8
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi