HP Sprocket, kapesní tiskárna nejen na cesty (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Kapesní tiskárny jsou v posledních letech stále oblíbenější, a to především u mladší generace uživatelů, která opět objevuje kouzlo tištěného snímku. Uplatnění najde taková tiskárna také na oslavách a při společenských událostech. Na rozdíl od fotoaparátů na principu Polaroidu, ze kterých ihned po vyfocení vyjede hotová fotografie, mají totiž samostatné tiskárny o mnoho univerzálnější použití. Jednu z takových horkých novinek v oblasti přenosných tiskáren jsme pro vás otestovali. Jak tiskárna HP Sprocket obstála v naší recenzi?

HP Sprocket, kapesní tiskárna nejen na cesty (RECENZE) – OBSAH 

 1. Kapesní tiskárna, nebo instantní fotoaparát?
 2. HP Sprocket je elegantní v každém detailu
 3. Ovládání a připojení HP Sprocket
 4. HP Sprocket a toner? Ne, stačí vložit pouze fotopapír
 5. Tisk jedním klepnutím díky aplikaci HP Sprocket
 6. HP Sprocket tiskne rychlostí blesku
 7. Závěr recenze – hodnocení HP Sprocket

Kapesní tiskárna, nebo instantní fotoaparát?

Velkým hitem uplynulého roku byl mimo jiné právě jeden z instantních fotoaparátů značky Polaroid – tyto fotoaparáty používají místo klasického negativního filmu tzv. instantní film, který je okamžitě po vyfotografování vyvolán, takže finální fotografii držíte v ruce během několika málo okamžiků.

Kapesní tiskárna HP Sprocket
HP Sprocket vytiskne fotky třeba z Instagramu.

Polaroid Snap využíval novou technologii tisku, tzv. Zero Ink (ZINK). Ačkoli jsou fotoaparáty řady Polaroid Snap stále v prodeji, samostatná tiskárna může být univerzálnějším řešením. Bez jakýchkoliv problémů k ní totiž prostřednictvím rozhraní Bluetooth připojíte i několik mobilních telefonů nebo tabletů (vždy však bude přijímat data pouze z jednoho zařízení) a můžete tisknout své fotografie dle libosti. 

HP Sprocket; mobilní tiskárna; červená HP Sprocket; mobilní tiskárna; červená HP Sprocket; mobilní tiskárna; červená

Mobilní tiskárna HP Sprocket Photo Printer je v prodeji také ve slušivé červené barvě.

HP Sprocket je elegantní v každém detailu

Tiskárna HP Sprocket je velmi malé a kompaktní zařízení (při rozměrech 116 × 75 × 23 mm váží 170 gramů), které na první pohled zaujme elegantním designem, jenž se nese v duchu značky Apple. Vybrat si můžete z bílého a černého barevného provedení. Tělo HP Sprocket je celoplastové. Jedná se však o solidní plastový odlitek, který je vizuálně rozdělen na dvě části kontrastním pruhem v bronzové, respektive stříbrné barvě (záleží na vámi zvolené barevné variantě).

Tiskárna HP Sprocket

Kapesní tiskárna HP Sprocket sází na snadnou přenositelnost, uplatnění tak najde na oslavách a společenských událostech.

Tovární zpracování tiskárny HP Sprocket je velmi dobré a jen stěží byste hledali případné otřepy, nezačištěné hrany nebo vůli v místech, kde na sebe doléhají dva díly krytu. Lesklá povrchová úprava s sebou nese veškeré plusy i mínusy – líbivý design je vykoupen snadno vznikajícími menšími škrábanci a (primárně v případě černého provedení) ulpívajícími otisky prstů. V balení bohužel není žádný transportní sáček nebo pouzdro. Pro bezpečnost transportu je na těle tiskárny pouze minimum ovládacích prvků. Veškerá komunikace a nastavování tiskárny jsou zajišťovány bezdrátově. 

HP Sprocket HP Sprocket

Kompaktní rozměry HP Sprocket jsou hlavní, nikoliv však jedinou předností tiskárny.

Ovládání a připojení HP Sprocket

Na jedné z kratších stran je micro USB konektor pro nabíjení vestavěného akumulátoru. Vedle něj pak očko pro upevnění zápěstního poutka, malý otvor pro případný reset zařízení a dvojice LED indikující nabíjení a aktuální stav tiskárny. Na delší straně HP Sprocket najdete tlačítko pro zapnutí/vypnutí tiskárny.

HP Sprocket HP Sprocket

Účelný a elegantní, takový je design HP Sprocket.

Fotopapíry se vkládají do zásobníku pod víkem. Ten pojme celkem 30 fotopapírů velikosti 2 × 3 palce – cca 5 × 7,6 cm. Při plném nabití zvládne tiskárna HP Sprocket vyrobit až 50 fotografií. Zapnutí tiskárny probíhá přidržením vypínacího tlačítka na několik vteřin, aby se zabránilo nechtěnému aktivování během přenášení. Víko tiskárny je na svém místě poměrně solidně upevněno a při přenášení nemá šanci se jen tak oddělit. Samotné sejmutí víka se provádí opatrným tahem nahoru při pohledu na logo HP, tedy opačným směrem, než je výřez, odkud vyjíždějí vytištěné fotografie.

HP Sprocket HP Sprocket

Fotopapíry se vkládají do zásobníku pod víkem HP Sprocket.

HP Sprocket a toner? Ne, stačí vložit pouze fotopapír

Fotografie se tisknou na speciální fotopapír určený do tiskáren typu ZINK, jenž sám o sobě obsahuje veškeré barvy potřebné pro výtisk barevné fotografie – není třeba nic dalšího. Stačí pouze otevřít balení fotopapírů a vložit je do tiskového zásobníku. Tiskárna HP Sprocket pomocí technologie ZINK zahřívá fotopapír, na kterém posléze vzniká barevná fotografie. Výhodou této technologie je také vyšší otěruodolnost a voděodolnost výsledných výtisků.

Kapesní tiskárna HP Sprocket
HP Sprocket tiskne fotky na speciální fotopapír. Toneru netřeba.

Každá fotografie má na zadní straně samolepicí vrstvu. Po odlepení krycí folie můžete fotografii nalepit kamkoliv se vám zamane. Skvěle se svou velikostí hodí do vzpomínkových alb anebo např. k přilepení na dopisní papír. Stejně tak se dají fotografie použít do rámečků. Nalepíme-li fotografii na tvrdší papír s podkladem z barevné opakující se textury, vznikne veselá kombinace fotek do vaší sbírky.

HP Sprocket HP Sprocket

Fotografie tiskne HP Sprocket na speciální fotopapír, přičemž ten obsahuje vše potřebné. Do tiskárny tak nemusíte přidávat žádnou barvu.

Tisk jedním klepnutím díky aplikaci HP Sprocket

Pro používání tiskárny je potřeba nejdříve do mobilního telefonu nebo tabletu nainstalovat stejnojmennou aplikaci HP Sprocket, která je dostupná jak pro platformu Android v obchodě Google Play, tak pro iOS v App Store. Po instalaci vás program navede k jednoduchému a rychlému spárování tiskárny s mobilním zařízením.

HP Sprocket HP Sprocket HP Sprocket

Pro rychlý a snadný tisk je potřeba do vašeho mobilního telefonu nainstalovat aplikaci, která je zdarma dostupná pro systémy Android a iOS. Pak již stačí jedno klepnutí a HP Sprocket se dá do práce.

V prostředí aplikace si v galerii vybíráte fotografie, které chcete vytisknout. Vedle galerie snímků přímo ve smartphonu můžete aplikaci propojit se sociálními službami Instagram, Facebook a Google fotky. Kromě výběru již hotových snímků můžete rovněž z prostředí aplikace pořídit fotografii přímo pomocí vestavěného fotoaparátu vašeho smartphonu. To, že tuto možnost aplikace poskytuje, dává efektně najevo také tím, že pozadí hlavní obrazovky aplikace tvoří reálně snímaný obraz z fotoaparátu telefonu.

V případě, že byste chtěli fotografii před tiskem upravit, najdete v aplikaci dostatek nástrojů pro základní úpravy. Od regulace jasu fotografie nebo zvýšení její sytosti, efektů simulujících například vzhled staré fotografie, až po přidávání rámečků, textů či clipartů. Nikde však nejsou vidět popisky jednotlivých funkcí, neboť program se spíše spoléhá na jednoznačně srozumitelné ikony. Pokud některou neznáte, budete tak muset její funkci nejprve vyzkoušet. Prostředí aplikace HP Sprocket je v současné době kompletně v českém jazyce.

HP Sprocket HP Sprocket HP Sprocket

Aplikace určená k ovládání HP Sprocket disponuje i základními nástroji pro úpravu pořízených snímků.

HP Sprocket tiskne rychlostí blesku

Pro tisk fotografie stačí klepnout na ikonu tiskárny a aplikace zobrazí oznámení o tisku. Ten začne probíhat prakticky okamžitě a přibližně do půl minuty je fotografie vytištěná, ať jste kdekoliv. Výrobce doporučuje po vytištění fotografie vyčkat ještě několik minut (3–5), než s ní bude možné manipulovat. Fotografie totiž na rozdíl od typického Polaroidového snímku neobsahuje bílý rámeček se širším okrajem pro uchopení na spodní straně, protože HP Sprocket tiskne bezokrajově. Nicméně při šikovném uchopení za hrany snímku nehrozí žádné nebezpečí. Stále však platí, že pokud byste fotku bezprostředně po vytištění vzali do prstů, mohly by na potištěné ploše zůstat jejich otisky.

Tiskárna HP Sprocket

Jak odkryla naše recenze, jeden snímek vytiskne kapesní tiskárna do 30 sekund.

Výstup z přenosné tiskárny HP Sprocket je na velice dobré úrovni. Výtisk jednoznačně patří mezi špičku mezi srovnatelnými ZINK tiskárnami. Tiskárna překvapí skvělou barevností, obzvláště pokud je fotografie dodatečně upravena pomocí dostupných úprav v aplikaci. Nicméně nelze už z principu očekávat dosažení špičkové úrovně profesionálních fotografických laboratoří.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Oproti těm fotografie mírně zaostává v detailech, avšak během testování se tento fakt jevil spíše jako výsledek zpracování mobilní aplikací, která fotografii dodatečně upravuje pro snadnější a rychlejší přenos pomocí Bluetooth. To může být v budoucnosti vyřešeno dodatečnými aktualizacemi aplikace. Tiskárna HP Sprocket nenabízí žádná další nastavení, kterými by se dala kvalita tisku ovlivnit. Její ovládání se snaží být rychlé, intuitivní a co nejjednodušší. Pro účely, ke kterým je tiskárna určena, kvalita fotografie naprosto vyhovuje a tiskárna většinu svých zákazníků zcela jistě mile překvapí, díky čemuž si s ní užijí spoustu zábavy.

HP Sprocket je ideálním společníkem na dětské oslavy, setkání s přáteli anebo výpravy za dobrodružstvím, kdy můžete během pár okamžiků vytvořit sadu fotografií, kterou budou ostatní moci obdivovat. Obzvláště pro mladší generaci je tiskárna HP Sprocket jednou z cest, jak novým a neotřelým způsobem znovu přijít na chuť tištěným fotografiím a rozvinout svoji kreativitu. To vše zejména díky skvělé přenositelnosti, kterou tiskárna nabízí a schopnosti samolepicí vrstvy každého jejího fotopapíru.

Tiskárna HP Sprocket

Závěr recenze – hodnocení HP Sprocket

Hodnocení 80% Alza.cz

Hlavní parametry

Konstrukce

90 %

Obrazová kvalita

75 %

Poměr cena/výkon

75 %

HP Sprocket; recenze; tiskárna

Klady

 • Velikost a design
 • Rychlost tisku
 • Přenositelnost
 • Bezdrátový tisk
 • Kompatibilita

Zápory

 • Vyšší cena fotopapíru
 • Jedna velikost papíru
 • Nemožnost ovládat kvalitu tisku
 • V balení není ochranný obal
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací