Emise pro AP+ v app - všechny segmenty P&G MS v hokeji_CZ

Hra o trůny: TOP 10 nejlepších scén

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Hra o trůny je celosvětový fenomén. Jedná se o nejsledovanější seriál z produkce HBO a spolu s Pánem prstenů a Harry Potterem je to jedna z nejoblíbenějších fantasy všech dob. Seriál je známý díky promyšlenému příběhu, otevřené sexualitě a brutálním scénám, kde často přijdou o život i hlavní postavy. Pokud jste z poslední osmé série Her o trůny stejně jako my rozpačití, pojďte si spravit chuť. Dali jsme pro vás dohromady nejpamátnější scény z 1. až 7. série. Které to jsou?

i

VAROVÁNÍ: Tento článek obsahuje spoilery z prvních 7 sérií. Nenajdete v něm žádné scény z poslední osmé série.

Hra o trůny logo

Hra o trůny: TOP 10 nejlepších scén – OBSAH

  1. Koruna pro krále
  2. Purpurová svatba
  3. Dracarys!
  4. Tyrionův soud
  5. Pád Zdi
  6. Zničení septa divokým ohněm
  7. Stannis upálil vlastní dceru
  8. Poprava Neda Starka
  9. Drž dveře!
  10. Rudá svatba

Koruna pro krále

• Název epizody: Hra o trůny: Zlatá koruna • S01E06

První velká smrt v seriálu. Namyšlený a krutý Viserys byl skutečným dědicem Šíleného krále. Dodnes nechápeme, jak někdo mohl být tak neuvěřitelně hloupý, aby v posvátném městě Dothraků vytáhl meč na ženu krvelačného khala Droga. A to s výhrůžkou, že jí vyřízne dítě z břicha, pokud mu nedají slíbenou korunu. Dobrosrdečným Dothrakům, kteří z něj do té doby měli spíše legraci, došla trpělivost. Viserys dostal, co chtěl. Zlatou korunu pro krále.

Smrt Viseryse Targaryena

Koruna pro krále.

Purpurová svatba

• Název epizody: Hra o trůny: Lev a růže • S04E02

Joffrey „Baratheon“ je důkazem toho, že incest a rozmazlování sadistického dítěte s nárokem na trůn je vážně špatný nápad. Natolik špatný, že lidé po celém světě oslavovali bolestivou smrt pubertálního chlapce. Vražda Joffreyeho Baratheona byla dílem mistra intrik Petyra „Malíčka“ Baelishe a královny růží Olenny Tyrell, která vhodila králi do vína jed.

Téměř okamžitě po vypití se začal dusit a svalil se zem. Stáhlo se mu hrdlo, krvácel z nosu a úst a v mučivé agónii zemřel na vlastní svatbě. Ta se stala zásadním zlomem příběhu, kdy se začala hroutit moc do té doby téměř neporazitelných Lannisterů.

i

Purpurová svatba získala své jméno podle barvy náhrdelníku, ve kterém Sansa Stark nevědomky propašovala jed na svatbu. Podle jiných teorií je název odvozený od nafialovělé barvy kůže udušeného Joffreyho.

Purpurová svatba smrt Joffrey

Jedna z mála smrtí ve Hře o trůny, kdy si miliony fanoušků oddechly úlevou.

Dracarys!

• Název epizody: Hra o trůny: A nyní je jeho stráž u konce • S03E04

Daenerys Targaryen prošla během seriálu obrovským vývojem. Z naivní dívky, která byla pouhou figurkou svého bratra, se stala tvrdá královna dobyvatelka. Klíčovým momentem pro Daenerys bylo získání armády Neposkvrněných. Astaporští otrokáři vyměnili 8 000 elitních vojáků za jednoho z draků.

Byli však podvedeni. Daenerys vyzvala Neposkvrněné, aby zavraždili své bývalé pány, a jejich vůdce Kraznyse nechala upálit zaživa dračím ohněm. Drogonovi to přikázala pomocí povelu „Dracarys“, což ve vznešené valyrijštině znamená „dračí oheň“.

Dracarys

Zrození královny válečnice.

Tyrionův soud

• Název epizody: Hra o trůny: Zákony bohů a lidí • S04E06

Purpurová svatba zásadním způsobem změnila Hru o trůny. Novým králem se stal submisivní Tommen, kterého si kolem „prstu“ omotala svůdná Margaery Tyrell, Cersei Lannister zažila vedle Joffreyho mrtvoly jednu z nejbizarnějších intimních scén seriálu a Tyrion byl obviněn z vraždy krále. Jak příhodné, když jeho bratr byl celý život znám jako „Králokat“.

Během soudu, který spíš připomínal politický proces, svědčila proti Tyrionovi i jeho láska Shae. Zrazený Tyrion zareagoval epickým proslovem, ze kterého mrazí. Přiznal se, že je vinen. Celý svůj život byl vinen tím, že se narodil jako trpaslík.

Tyrionův soud

„Zachránil jsem toto město a vaše bezcenné životy. Měl jsem nechat Stannise, aby vás všechny zavraždil!“

Pád Zdi

• Název epizody: Hra o trůny: Drak a vlk • S07E07

Zatímco Západozemí ničila Válka pěti králů, ke Zdi se blížila samotná smrt v podobě Bílých chodců a Nočního krále. Podařilo se mu vytvořit tak velkou armádu nemrtvých, že kdyby ji viděli šéfové Umbrella Corporation z Resident Evil, bledli by závistí, až by jim oči zmodraly. Jedním z největších triumfů Nočního krále bylo zabití draka Viseriona, kterého potom připojil ke své armádě.

Je ironií osudu, že zrovna tohoto draka pojmenovala Daenerys podle svého tyranského bratra Viseryse. Kvůli hrozivé síle nemrtvého monstra padla Zeď poblíž Východní hlídky u moře. Armáda Nočního krále poté vtrhla do Západozemí.

Pád Zdi

Zima přišla.

Zničení septa divokým ohněm

• Název epizody: Hra o trůny: Vichry zimy • S06E10

Cersei udělala spoustu šílených chyb. Například měla poměr s bratrancem Lancelem Lannisterem a společně pomohli Robertu Baratheonovi do hrobu. A její největší omyl bylo spojenectví s náboženskými fundamentalisty, kterým poskytla zbraně a učinila jejich vůdce nejvyšším septonem. Tento neuvěřitelně hloupý nápad se obrátil proti ní. Lancel se přidal k sektářům a promluvil o jejich incestu a vraždě krále. 

Cersei byla uvězněna, donucena k přiznání, prošla si uličkou hanby a chystal se soud. Královna se ale rozhodla, že nebude hrát podle pravidel. Odpálila zásoby divokého ohně pod Baelorovým septem. Masivní exploze zavraždila sektáře, pobočníka krále Kevana Lannistera a také Lorase, Margaery a Mace Tyrella i Tommen, zdrcený hrůzným činem své matky poté spáchal sebevraždu. Smutné, ale když se kácí les, létají třísky, ne?

Zničení septa divokým ohněm

Pomsta chutná nejen zastudena.

i

Kdy vyjde pokračování knihy? Na šestý díl ságy Písně ledu a ohně s názvem Vichry zimy čekáme již téměř osm let. George R. R. Martin v minulosti ohlásil hned několik termínů, kdy měla být kniha hotova. A datum dokončení se mu zatím nepodařilo dodržet. Proto již odmítá dále říkat, kdy kniha vyjde. „Budu to mít, až to budu mít.“ zní jeho stanovisko ze 17. května 2019. Útěchou nám může být jen to, že mu psaní v poslední době jde velmi dobře. (Zdroj: comicbook.com). 

Stannis upálil vlastní dceru

• Název epizody: Hra o trůny: Tanec draků • S05E09

Stannis Baratheon byl rozporuplnou postavou. Na jedné straně nechal zavraždit vlastního bratra Renlyho, na druhé straně ale pomohl Noční hlídce porazit divoké během bitvy o Černý hrad. Rozhodl se také osvobodit sever od nadvlády Boltonů, což se mu ovšem stalo osudným. Podobně jako Napoleonovi a Hitlerovi se proti jeho tažení postavila zima.

Stannis sáhl po šíleném a zoufalém řešení. Nechal Melisandru, aby v magickém rituálu upálila jeho dceru Shireen. Zima díky tomu skutečně polevila, ale odvrátila se od něj půlka armády a jeho žena spáchala sebevraždu. Oslabený Stannis bitvu s Ramsayem prohrál a Brienne z Tarthu ho popravila za vraždu Renlyho. Smutný osud kdysi čestného muže. Samotnou scénu bychom spíše než jako „nejlepší“ označili jako jednu z nejvíce „šokujících“.

Stannis upálil vlastní dceru

Oběť nevinné dívky byla nejen ďábelsky krutá, ale také zcela zbytečná.

Poprava Neda Starka

• Název epizody: Hra o trůny: Baelor • S01E09

Další z neuvěřitelně hloupých chyb Cersei Lannister. Zplodila s bratrem tři roztomilé blonďaté děti a jedno z nich nechala přejít od trhání křídel hmyzu k sekání hlav lordů Západozemí. Eddard Stark byl čestným mužem, který usiloval o pravdu a spravedlnost. Věděl o Joffreyho původu a odmítl jeho nárok na trůn, což ho přivedlo pod katovu sekeru.

Poprava Neda Starka rozpoutala občanskou válku v Západozemí a šokovala všechny fanoušky. Ti si už nemohli být nadále jisti, pro kterou z hlavních postav si smrt přijde příště. Byla to mimochodem chronologicky 21. smrt herce Seana Beana v seriálech a filmech.

Poprava Neda Starka

Všichni muži musí zemřít.

Drž dveře!

• Název epizody: Hra o trůny: Vrata • S06E05

Hodor byl oblíbenou postavou zejména díky velkému množství vtipných scén, ve kterých vždy dokázal překvapit nějakou originální hláškou. Když se Bran naučil cestovat zpátky v čase, spatřil mladého Hodora, tehdy ještě normálního chlapce jménem Wyllis. Jeskyni Tříoké vrány však mezitím napadl Noční král a hrdinové se museli dát na útěk.

Bran vstoupil do Hodorovy mysli, nechtěně však vytvořil spojení mezi vědomím mladého Wyllise a Hodora. Ten zatarasil vlastním tělem dveře z jeskyně před nemrtvými. Meera na něj zoufale křičela, ať drží dveře („Hold the door!“). Traumatický zážitek, kdy Wyllis prožil vlastní smrt, mu způsobil záchvat. Dokola opakoval „hold the door“, až se z toho stalo jediné slovo, které byl schopen do konce života vyslovit. Hodor.

Hodor

Dodnes mnozí fanoušci v anglicky mluvících zemích cítí strašlivý smutek, když slyší frázi „hold the door“.

Rudá svatba

• Název epizody: Hra o trůny: Deště Kastameru • S03E09

Po popravě Neda Starka prohlásili severští lordi jeho prvorozeného syna Robba králem. Neprohrál ani jednu bitvu, ale nakonec ho zabily intriky Lannisterů a jeho vlastní smysl pro čest. Mladý nevybouřený zlovlk Robb Stark se zamiloval do cizinky, a protože poskvrnil její čest, učinil z ní svoji manželku. Tím ale porušil slib, že si vezme dceru lorda Freye.

Místo Robba se měl oženit jeho strýc Edmure Tully. Obřad se ale proměnil v krvavý masakr známý jako Rudá svatba. Rod Lannisterů, Boltonů a Freyů se spojil proti králi severu. Roose Bolton mu vrazil dýku do srdce se vzkazem „Lannisterové posílají své pozdravy“. Vojáci poté mrtvého krále posadili na koně a přišili mu hlavu jeho zlovlka. Zemřela i Catelyn Stark, Robbova těhotná manželka Talisa a většina vojáků.

Rudá svatba

Všichni příbuzní Neda Starka musí zemřít.

Hra o trůny vychází z knižní série George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Kromě knih a seriálu vyšla i řada komiksů, audioknih, deskových her a sběratelských předmětů. Toto je náš výběr nejlepších scén, při nichž nás mrazí v zádech. Napadají vás jiné srdcervoucí scény, které jsme neuvedli? Napište nám do komentářů.

i Mohlo by vás zajímat

Náš tip: Ponořte se do světa Pána prstenů

Další dobrodružství ze světa ledu a ohně vás čekají v knihách, deskových hrách a grafických novelách.

• Zdroj: hbogo.cz

4,8 100×
Hra o trůny
Audiokniha MP3 - Úvodní část bestsellerové fantasy ságy a předlohy úspěšného seriálu HBO. - George R. R. Martin, čte František Dočkal, 44hod. 32min.
363,-
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ236
Cenová bomba
509,- Ušetříte 74,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP239587
4,8 73×
Hra o trůny
Elektronická kniha - Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. - autor George R. R. Martin, 800 stran
388,-
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24617
4,8 73×
Hra o trůny: Píseň ledu a ohně 1.
Kniha – Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě. První díl epické ságy Píseň ledu a ohně. – autor George R.R. Martin, 800 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
658,- Ušetříte 137,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP249176
4,8 45×
Hra o trůny 2 - Střet králů
Audiokniha MP3 George R. R. Martin, čte František Dočkal, 50hod.
399,-
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ408
4,9 27×
Hra o trůny 5 - Tanec s draky
Audiokniha MP3 - Epická fantasy sága pokračuje. - George R. R. Martin, čte František Dočkal, 62hod. 40min.
399,-
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A093
4,9 37×
Hra o trůny 4 - Hostina pro vrány
Audiokniha MP3 George R. R. Martin, čte František Dočkal, 46hod. 55min.
399,-
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ946
4,9 52×
Hra o trůny 3 - Bouře mečů
Audiokniha MP3 - Z pěti uchazečů o trůn Západozemí je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí rušena stará spojenectví, zuří nemilosrdně dál., 63hod. 16min.
399,-
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ677
4,9 52×
Bouře mečů: Píseň ledu a ohně 3.
Kniha - autor George R.R. Martin, 1132 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
797,- Ušetříte 92,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0271339
4,9 37×
Hostina pro vrány
Kniha - autor George R.R. Martin, 800 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Cenová bomba
658,- Ušetříte 137,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0285387
4,8 45×
Střet králů: Píseň ledu a ohně 2.
Kniha - autor George R. R. Martin, 884 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Super cena
733,- Ušetříte 62,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP251474
Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací