Stavebnice LEGO v proměnách času III – LEGO současnosti inspiruje a rozvíjí

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Firma LEGO se na přelomu nového tisíciletí musela popasovat s dosud nepoznanou výzvou. Poprvé ve své historii vykazovala velké finanční ztráty. Díky změně firemní strategie se jí ale poměrně rychle podařilo vrátit zpět do plusových čísel. Společnost se z klopýtnutí na počátku milénia poučila. LEGO vyrábí stavebnice, které přesně odpovídají schopnostem a potřebám současných dětí. Společnost vsadila na chytré inovace a všímá si aktuálních trendů. V našem článku se zaměříme na nejdůležitější milníky společnosti LEGO posledních let. Představíme si nejzajímavější řady z tohoto období i žhavé novinky, které se ještě na pultech nestačily ani ohřát. Těšíte se?

LEGO kostky

Lego – OBSAH

  1. LEGO Movie – dánská stavebnice ožívá na stříbrném plátně
  2. LEGO řady na motivy oblíbených filmů a seriálů
  3. Zaměřeno na kluky
  4. LEGO Novinky 2020

LEGO Movie – dánská stavebnice ožívá na filmovém plátně

Novodobou éru začíná společnost LEGO opravdu velkolepě. V roce 2014 firma expanduje. Otevírá nové pobočky v Londýně, Enfieldu (USA), Singapuru a Shanghaii (Čína). Během méně než deseti let také dokázala zčtyřnásobit svůj obrat. LEGO s definitivní platností upevňuje svou silnou pozici na trhu dětských hraček a chystá se proniknout i na stříbrná plátna.

Cesta do Hollywoodu aneb další významný milník v LEGO historii

První celovečerní animovaný film LEGO Movie produkovala společnost Warner Bros. Scénáře a režie se zhostilo dynamické duo scénáristů Phila Lorda a Chrise Millera. Z dílny těchto dvou talentovaných scénáristů pochází i další blockbustry jako je Spider Man: Paralelní světy, nebo úspěšné komedie 21 a 22 Jump Street. LEGO Movie byl okamžitě celosvětový hit, který byl nejen komerčně úspěšný, ale jeho kvality oceňovali i filmoví kritici. Vtipný a neotřelý příběh o obyčejné LEGO figurce, která zachrání LEGO svět před tyranem v kombinaci s hvězdným hereckým obsazením v čele s aktuálně velmi populárním Chrisem Prattem. To prostě nemohlo dopadnout špatně. Film získal řadu významných ocenění včetně ceny BAFTA za nejlepší animovaný film. Byl také nominovaný na Zlaté glóby (v kategorii Nejlepší animovaný film) a Oskara za Nejlepší originální píseň „Everything Is Awesome“.

Kuj železo, dokud je žhavé

Na úspěch je třeba hned navázat a přesně touto strategií se řídilo jak studio Warner Bros, tak společnost LEGO. Pokračování veleúspěšného animáku LEGO Movie na sebe nenechalo dlouho čekat. V roce 2019 si odbyl premiéru film LEGO Movie 2. Nicméně nezaznamenal tak velký komerční úspěch jako jeho předchůdce. Vznikly také spin-offy The LEGO Batman Movie a The LEGO Ninjago Movie. Oba z roku 2017.

LEGO Movie
Animovaný film LEGO Movie měl obrovský komerční úspěch. Následoval druhý díl LEGO Movie 2 a také dva spin-offy.

i

V roce 2012 měl premiéru krátký animovaný snímek „The Lego Story“. Film vznikl v dánském studiu Lani Pixels u příležitosti 80. výročí založení společnosti LEGO. Snímek mapuje období od roku 1932 – 1968. Popisuje trnitou cestu Ole Kirk Christiansena a jeho syna Godtfreda Kirk Christiansena za celosvětovým úspěchem značky LEGO.

LEGO řady na motivy oblíbených filmů a seriálů – LEGO Simpsons, LEGO Scooby Doo a další trháky

U filmů ještě zůstaneme. LEGO vydalo od roku 2014 několik veleúspěšných sérií licencovaných stavebnic. Animovaný film je na svém vrcholu. Filmová studia v tomto období chrlí jeden animák za druhým. Děti své filmové hrdiny zbožňují a chtějí ta úžasná dobrodružství prožívat spolu s nimi. LEGO jim to umožňuje prostřednictvím svých do detailu propracovaných stavebnic.

LEGO Disney Princess pro malé slečny

Série Disney Princess se začala vyrábět v roce 2014. Tato řada je určena pro malé stavitelky ve věku od 5 – 12 let, které obdivují krásné a odvážné Disney princezny. V této kolekci najdete staré i nové hrdinky známých Disney pohádek. Nechybí princezna Jasmína, Ariel, Popelka a krásná Bella. Zastoupeny jsou také princezny z nových Disney animovaných filmů. Holčičky si mohou postavit království Arendelle, ve kterém vládne královna Elza a princezna Anna a společnost jim dělá dobrosrdečný sněhulák Olaf, nebo si mohou postavit vysokou věž, ve které čeká na vysvobození princezna Locika. Série Disney Princess nabízí množství kombinací a neomezenou zábavu.

LEGO Simpsons

LEGO Simpsons vzniklo stejně jako série Disney Princess v roce 2014 u příležitosti 25. výročí legendárního amerického animovaného seriálu pro dospělé The Simpsons. V květnu 2014 byla také odvysílána „LEGO“ epizoda seriálu, která se jmenuje „Brick like Me“. Řada The Simpsons byla naposledy vydána v roce 2018.

LEGO The Simpsons
Série LEGO The Simpsons vyšla v roce 2015 k 25. výročí stejnojmenného amerického seriálu.

LEGO Scooby Doo

Parta přátel, kterou doprovází dobrácký, ale neskutečně ustrašený pes Scooby Doo, řeší strašidelné záhady a pronásleduje všemožné příšery. Dost často ale pronásledují příšery spíš je. Zábavný americký animovaný seriál se dočkal nejen filmového zpracování. V roce 2015 vyšla také jeho vlastní série LEGO Scooby Doo. Speciální edice byla ukončena v roce 2017.

LEGO Elves

Pořád jsme ve světě filmu, ale tentokrát trochu jinak. Řada LEGO Elves nevznikla na motivy stejnojmenného seriálu. V tomto případě je tomu právě naopak. První spatřilo světlo světa právě LEGO Elves a následně vznikl seriál, který se v roce 2015 začal vysílat na Netflixu a také na LEGO Youtube Channel. Hrdinka série LEGO Elves po smrti své babičky dostává amulet, jehož prostřednictvím se dostane do paralelního světa Elvendale. Zde se spřátelí se čtyřmi elfy, kteří reprezentují čtyři základní elementy. Na motivy této série vznikla také videohra LEGO Elves: Unite the Magic.

LEGO historie
LEGO vytvořilo několik velmi úspěšných řad na motivy oblíbených filmů a seriálů. Mezi nejpopulárnější patří série LEGO Disney Princess, LEGO Simpsons, LEGO Harry Potter nebo třeba LEGO Scooby Doo.

Zaměřeno na kluky – LEGO Nexo Knights pro milovníky rytířů, LEGO Boost pro malé programátory

LEGO se v novém tisíciletí snaží nabízet genderově vyrovnané série. LEGO Disney Princess, LEGO Elves nebo i starší LEGO Friends jsou typicky holčičí záležitost. Kluky ale nic mrzet nemusí, protože LEGO samozřejmě myslelo i na ně. Na některé z nich se podrobněji zaměříme v následujících kapitolách.

LEGO Speed Champions

Speed Champions se začalo vyrábět v březnu 2015. Tato série je určena pro kluky od 7 – 14 let, kteří mají závodění v krvi. Kluci si mohou postavit věrné kopie závodních aut nejprestižnějších značek. Součástí této série nejsou jen automobily. Najdete v ní také náhradní díly, garáže, pneumatiky, startovní světla a také minifigurky jezdců. Malí závodníci si mohou složit a upravit svůj vlastní závodní vůz. Pak už jen stačí postavit se na startovní čáru a vyrazit!

LEGO Nexo Knights

LEGO novinka 2016, to jsou Nexo Knights. V témže roce se začal vysílat také animovaný seriál inspirovaný touto LEGO sérií. Výroba této řady byla ukončena v roce 2018. Nexo Knights je tématická řada, která se odehrává ve futuristicky laděném středověku. Pětice hrdinných rytířů bojuje proti nepříteli jménem Jestro Monstrox a jeho armádě příšer.

LEGO Boost

LEGO Boost je opravdu vymazlená kreativní série, která nadchne všechny malé programátory. Tato řada je velmi důstojným následovníkem LEGO Mindstorms. Malí stavitelé si mohou postavit až 5 robotů, které pak mohou ovládat s pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Naprogramovat robota je velmi jednoduché a díky herní podložce, která je součástí balení, s ním můžete plnit různé úkoly.

LEGO Hidden Side

Sérii LEGO Hidden Side společnost LEGO představila v únoru 2019 a vydána byla v srpnu téhož roku. Děj se odehrává ve strašidelném městě Newbury. Stavebnice je ale zajímavá hlavně tím, že je spojená s rozšířenou realitou. Stačí si v App Store nebo přes Google Play bezplatně stáhnout mobilní aplikaci a malý stavitel může nejen stavět jednotlivé budovy tohoto záhadného města, ale také chytat duchy a řešit zapeklité záhady.

LEGO Speed Champions
Speed Champions nadchne všechny malé závodníky, kteří touží po závodních autech nejprestižnějších značek.

LEGO Novinky 2020

Společnost LEGO rozhodně neusíná na vavřínech. Chcete vědět, jaké novinky si pro nás připravila pro rok 2020?

LEGO Dots

LEGO Dots je žhavá novinka letošního roku, která je určena pro všechny slečny parádnice. LEGO Dots představuje nový koncept 2 D kostiček. Tento koncept poskytuje dětem umělecké plátno, na kterém mohou popustit uzdu své nekonečné fantazie. Děti se mohou doslova kreativně vyřádit. Možností je spousta, stačí jen začít. Holčičky mohou tvořit slušivé náramky, dekorace nebo třeba stojánky na tužky podle svého vlastního vkusu nebo nálady. Fantazii se rozhodně meze nekladou!

LEGO Trolls World Tour

Princezna Poppy a Branch vyráží na světové turné. Pokračování úspěšného animovaného filmu Trolové mělo svou premiéru na začátku letošního roku. Promítání v kinech bylo sice přerušeno kvůli epidemii koronaviru, ale fanoušci o nic nepřijdou, protože nová série LEGO Trolls World Tour už je v prodeji. Milovníci Trolů, tak mají šanci pořídit si celou sbírku těchto zpívajících barevných stvoření.

Jásat mohou také fanoušci bláznivých Mimoňů a legendární videohry Super Mario. Letos totiž vyšly také tyto limitované série. V České republice je zatím možné tyto sety pouze předobjednat.

LEGO Dots
LEGO Dots představuje nový 2 D koncept. Malé slečny si mohou vytvořit slušivé náramky, stojánky na šperky nebo tužky.
i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články o stavebnici LEGO:

Společnost LEGO patří mezí nejlepší výrobce hraček na světě. V posledních letech svou silnou pozici ještě upevnila. LEGO stavebnice současnosti jsou kreativní a podporují dětskou fantazii a tvůrčí schopnosti.

5,0 77×
LEGO® Super Mario™ 71360 Dobrodružství s Mariem – startovací set + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 6 let, řada LEGO® Super Mario, rok uvedení 2020, balení obsahuje 231 dílků
1 319,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO71360
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací