Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

AlzaPlus+ AlzaPlus+

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 s telefonováním a dlouhou výdrží

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Společnost Huawei právě představila novou generaci fitness hodinek Watch Fit 2. Čím vás okouzlí? Například tím, že s vámi udrží krok nejen při měření sportovních aktivit, ale také v každodenním životě. S Huawei Watch Fit 2 totiž vyřídíte i příchozí hovory nebo odpovíte na zprávy. Jak dlouho vydrží na jedno nabití a mají skutečně GPS?

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 s telefonováním a dlouhou výdrží – OBSAH

 1. Hodinky Huawei Watch Fit 2 jsou mnohem lepší než fitness náramky
 2. Displej a provedení hodinek Huawei Watch Fit 2
 3. Kompletní balíček funkcí a výdrž baterie
 4. Pro sportovní nadšence
 5. Kompletní dohled nad vlastním zdravím
 6. Srovnání: Huawei Watch Fit vs. Huawei Watch Fit 2
 7. Aplikace Huawei Zdraví
 8. Hodnocení a trumfy Huawei Watch Fit 2: GPS, displej, volání a dlouhá výdrž

Hodinky Huawei Watch Fit 2 jsou mnohem lepší než fitness náramky

Neexistuje pevná definice pojmu chytré hodinky. Na jedné straně palety máte levný fitness náramek, jehož baterie vydrží klidně i měsíc, ale má titěrný displej a moc toho neumí. Na straně druhé stojí násobně dražší Apple Watch, které změří kde co, nainstalujete do nich tisíce aplikací, ale kromě násobně vyšší ceny zaplatíte také mizernou výdrží baterie.

Huawei Watch Fit 2
Tři designová provedení – Huawei Watch Fit 2 Active Sakura Pink, Huawei Watch Fit 2 Active Midnight Black (obě verze s fluoroelastomerovým řemínkem) a Huawei Watch Fit 2 Classic Moon White s koženým řemínkem.

Chytré hodinky od Huawei Watch Fit 2 jsou někde na půl cesty. Mají mnohem více funkcí než náramky, mají senzory jako chytré hodinky, ale nelze do nich instalovat žádné další aplikace. To je na jednu stranu sice škoda, ale musíme uznat, že z funkčního hlediska nic zásadního neschází. V zásadě tak chybí důvod, proč se pídit po dalších a dalších aplikacích.

Displej a provedení hodinek Huawei Watch Fit 2

Už při prvním pohledu na Huawei Watch Fit 2 je jasné, že výrobce sází na atraktivní design a pečlivé provedení. Už podle mimořádně nízké hmotnosti (26 nebo 30 gramů dle verze) je jasné, že jde o kombinaci hliníku a polymeru. V případě Huawei Watch Fit 2 Active pak jde jen čistě o polymer, což ničemu nevadí, protože na svém zápěstí hodinky vlastně ani nepostřehnete. A to i díky mírnému zaoblení displeje přesně kolem zápěstí.

Huawei Watch Fit 2
Velký a skvěle čitelný displej je vyloženě chloubou hodinek Huawei Watch Fit 2.

Musíme uznat, že na displeji se nijak nešetřilo. Původní úhlopříčka 1,64 palce z první generace ještě povyrostla na 1,74 palce, což v praxi zaručuje skvělou čitelnost. A použité rozlišení 336 × 480 pak znamená krásně jemnou grafiku. Jednotlivé pixely rozeznáte, až když půjdete hodně blízko a cíleně je budete hledat. Technologie AMOLED je naprostou garancí jasných barev a dostatečného kontrastu i na intenzivním slunci.

Kompletní balíček funkcí a výdrž baterie

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 jsou plnohodnotně vybaveným zařízením, které nabídne stopky, časovač, baterku i podrobné počasí s povedenými ilustracemi aktuálního stavu a předpovědí na příští dny. Vhod rozhodně přijde i chytrý budík, kompas nebo dálková spoušť fotoaparátu (jen u kompatibilních Huawei zařízení).

Díky vnitřní paměti navíc do hodinek Huawei Watch Fit 2 snadno uložíte vlastní hudbu, kterou lze následně poslouchat prostřednictvím reproduktoru či bezdrátových sluchátek (tato funkce však není podporována na iPhonech). Ovládat můžete také hudbu či videa přehrávaná na telefonu, byť to v praxi pravděpodobně využijete jen v ojedinělých případech.

Huawei Watch Fit 2
Kompletní balíček funkcí i dlouhá výdrž baterie hodinek Huawei Watch Fit 2.

Velmi důležitým prvkem výbavy hodinek Huawei Watch Fit 2 je propracovaná podpora pro příchozí notifikace, které nás upozorní na volání, SMS či zprávy aplikací. Plně podporována je navíc česká diakritika a vhod rozhodně přijde i automatické ztišení notifikací při odložení hodinek stranou. Hovory ze spárovaného telefonu můžete rovnou přijmout a vyřídit díky integrovanému reproduktoru a mikrofonu. Stejně jednoduše lze reagovat na zprávy pomocí předpřipravených odpovědí.

Velmi dobře na tom jsou hodinky Huawei Watch Fit 2 s výdrží baterie. Ta v typickém používání (30 minut volání přes Bluetooth týdně, 30 minut přehrávání zvuku týdně, je zapnuto monitorování srdečního tepu a sledování spánku, 30 minut cvičení týdně, je zapnuto upozorňování na zprávy a obrazovka je zapnuta 200× denně) zvládne i 10 dní, což je naprostá paráda. Při intenzivnějším používání (30 minut volání přes Bluetooth týdně, 30 minut přehrávání zvuku týdně, je povoleno sledování srdečního tepu a HUAWEI TruSleep, 60 minut cvičení týdně, je povoleno upozorňování na zprávy a obrazovka je zapnutá 500× denně) pak počítejte, že na jedno nabití můžete hodinky nosit celý 1 týden.

Pro sportovní nadšence

Huawei Watch Fit 2 mají nad velkou částí konkurence výhodu pokročilé sportovní výbavy, která obsahuje například podporu 97 různých aktivit. A například pro běhání je připravené i rozehřátí/rozcvičení, následuje samotná aktivita s efektním zobrazením klíčových údajů včetně zvukových upozornění. A po skončení běhu se pomocí animovaných ukázek protáhnete a uvolníte zatěžované svaly. Rozhodně zajímavé vylepšení, které u konkurence nenajdete. S ohledem na běhání, ale i třeba jízdu na kole je pecka, že Huawei Watch Fit 2 plně využívá služeb souřadnicového GPS systému. Klidně tak můžete vyrazit sportovat i bez telefonu v kapse nebo na rameni. Při outdoorových aktivitách lze navíc sledovat dosud zdolanou trasu, přičemž možná je i navigace do počátečního bodu (pomocí přímky či původní cesty). Při samotné aktivitě nicméně mapu na hodinkách nevidíme a trasa tak „visí“ v šedém prostoru. V rámci venkovních aktivit oceníte přítomnost kompasu.

Huawei Watch Fit 2; recenze; chytré hodinky; Huawei Huawei Watch Fit 2; recenze; chytré hodinky; Huawei
Huawei Watch Fit: drahý náramek s perfektním displejem, nebo levné chytré hodinky s omezenými funkcemi?

Neméně důležité je také sledování každodenního pohybu, ať už jde o kroky, spálené kalorie, ušlou vzdálenost, minuty intenzivní aktivity, či vystoupané metry. Plnění denních cílů tradičně ilustrují tři barevné kruhy, které mají motivovat k co možná největší míře pohybu. Pro fanoušky fitness center je navíc připraveno možné propojení hodinek s vybranými posilovacími stroji, zatímco plavci pro změnu ocení vodotěsnost do 5 atmosfér umožňující bezproblémové plavání v mělké vodě. Nicméně hodinky se nehodí na potápění, vodní lyžování nebo jiné aktivity, při kterých dochází k velkému proudění vody nebo ponoření do větší hloubky.

Kompletní dohled nad vlastním zdravím

Se sportem úzce souvisí i zdravotní stav, který s Huawei Watch Fit 2 můžeme sledovat podrobněji než kdy dříve. Vylepšený senzor s upraveným algoritmem totiž zajišťuje ještě přesnější data, ať už jde o celodenní monitorování srdeční frekvence, nepřetržitou analýzu stresu (zátěže), nebo konstantní měření okysličení krve (tzv. SpO2). Na rizikové hodnoty lze následně ihned reagovat fyzickým odpočinkem, případně využitím připravených dechových cvičení. Ta dle nastavení zaberou jednu až tři minuty, načež prozradí i to, o kolik se nám zklidnil tep.

Huawei Watch Fit 2; recenze; chytré hodinky; Huawei Huawei Watch Fit 2; recenze; chytré hodinky; Huawei
Skvostné provedení Huawei Watch Fit 2 Classic Moon White s koženým páskem.

Zajímavou novinkou je také poměrně detailní monitorování menstruačního cyklu. Pomocí měření tepu, tělesné teploty a dechu dokáží hodinky Huawei Watch Fit 2 předpovědět různé fáze cyklu a upozornit uživatelku na změny, jimiž její tělo aktuálně prochází. Zapomenout nesmíme ani na analýzu spánku, která změří celkovou prospanou dobu, rozdělení fází či kvalitu dýchání, zatímco finální vyhodnocení doprovodí i příslušný komentář. Aplikace rovněž nabídne 200 tipů pro lepší spánek dle konkrétních naměřených hodnot.

Srovnání: Huawei Watch Fit vs. Huawei Watch Fit 2

Je jasné, že si nemůžeme odpustit přímé srovnání mezi první a druhou generací Huawei Watch Fit. Musíme ocenit, že se výrobce hodně snažil a kromě lepšího displeje přidal i celou řadu nových funkcí. Klíčová je podpora volání, propojení s Bluetooth sluchátky, více ciferníků nebo zajímavý index běžeckých schopností.

Model Huawei Watch Fit Huawei Watch Fit 2
Typ displeje AMOLED AMOLED
Velikost displeje 1,64" (280 × 456) 1,74" (336 × 480)
Materiál tvrzené sklo, plast, silikon hliník, polymer
Rozměry 46 × 30 × 10,7 mm 46 × 33,5 × 10,8 mm
Hmotnost 21 g 26–30 g
Reproduktor
Mikrofon
Přehrávání hudby
Propojení s Bluetooth sluchátky
Odpovídání na zprávy
Kompas
Barometr
GPS
SpO2
Index běžeckých schopností
Výdrž baterie 8 dní až 10 dní
Vnitřní paměť 4 GB 4 GB
Operační systém LiteOS LiteOS
Kompatibilita iOS, Android iOS, Android

Aplikace Huawei Zdraví

Pro každého uživatele chytrých hodinek je důležitá i doprovodná mobilní aplikace Huawei Zdraví (dostupná pro Android, iOS nebo App Gallery). Právě ta je typicky klíčem k detailnímu nastavení, ale i vyhodnocení sportovních aktivit. Aplikace Huawei Zdraví zaznamenává vaši aktivitu od úrovně začátečníka až po pokročilé. Můžete sledovat detailní data o svém tréninku a pozorovat postupné zlepšování. Rovněž tak přes aplikaci můžete vybírat ze stovek atraktivních ciferníků.

…
Vyhodnocení chůze v mobilní aplikaci Huawei Zdraví.

Hodnocení a trumfy Huawei Watch Fit 2: GPS, displej, volání a dlouhá výdrž

Kompromisů je celá řada, ale u hodinek za tři a půl tisíce přece jen vadí méně než u hodinek s cenou nad deset tisíc. Watch Fit 2 tedy můžeme doporučit těm uživatelům, kteří dosud měli nějakou jednoduchou „nositelnost“ a teď chtějí víc. Získáte skvělý displej s nádhernou grafikou a přehledným uživatelským prostředím, velkým trumfem je vlastní GPS a stále populárnější měření SpO2, přitom baterie vydrží déle než týden a cena je vzhledem k možnostem více než příznivá.

Hodinky Huawei Watch Fit 2 jsou v tuto chvíli dostupné ve třech provedeních. Prémiová edice Huawei Watch Fit 2 Classic Moon White za 3 999 Kč nabídne kvalitní kožený pásek. Růžové provedení Huawei Watch Fit 2 Active Sakura Pink cílí vyloženě na dámy a Huawei Watch Fit 2 Active Midnight Black zase na pány. Obě verze za cenu 3 499 Kč.

Klady

 • Skvělý displej s funkcí Always on Display
 • Vyladěný a přehledný OS
 • Vlastní GPS
 • Měření okysličení krve (SpO2)
 • Telefonování a odpovídání na zprávy
 • Ovládání přehrávače hudby + propojení s BT sluchátky
 • 97 sportovních režimů
 • Výdrž baterie až 10 dní při běžném používání

Zápory

 • Absence synchronizace dat do zavedených služeb
 • Bezdrátová samospoušť pouze pro telefony Huawei
 • Některé funkce nefungují při současném používání iPhone
i Mohlo by vás zajímat

Myslíme si, že hodinky Huawei Watch Fit 2 zamíří na tisíce zápěstí. Jsou totiž vhodné nejen pro každodenní nošení a měření zdraví, ale rovněž skvěle poslouží i při sportování díky integrované GPS.

Huawei Watch Fit 2 Classic Moon White
Chytré hodinky s ovládáním v češtině, GPS, telefonování z hodinek přes spárovaný telefon (v dosahu Bluetooth), měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, vhodné pro: běh, cyklistika, jóga, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), materiál pouzdra: hliník

Zlevněno -4 %
3 490,- 3 629,-
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: HU80582b3
Huawei Watch Fit 2 Active Sakura Pink
Chytré hodinky s ovládáním v češtině, GPS, telefonování z hodinek přes spárovaný telefon (v dosahu Bluetooth), měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, vhodné pro: běh, cyklistika, jóga, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), materiál pouzdra: plast

Zlevněno -14 %
2 989,- 3 489,-
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: HU80582b2
Huawei Watch Fit 2 Active Midnight Black
Chytré hodinky s ovládáním v češtině, GPS, telefonování z hodinek přes spárovaný telefon (v dosahu Bluetooth), měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, vhodné pro: běh, cyklistika, jóga, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), materiál pouzdra: plast

Zlevněno -15 %
2 990,- 3 499,-
Můžete mít ihned na 7 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: HU80582b1
0
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací