Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

Cenové bomby Cenové bomby

Huawei Watch Fit (RECENZE): za málo peněz spousta prémiových funkcí

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Společnost Huawei v září 2020 představila dvojici chytrých hodinek, které staví na platformě LiteOS. První se jmenují Huawei Watch GT2 Pro, hrají na eleganci a používají hodnotné materiály, ale zaplatíte za ně bezmála 8 tisíc korun. Druhé stojí pouze 2 490 Kč a pochopitelně nesou celou řadu kompromisů. Kolik jich je a jak se povedly chytré hodinky Huawei Watch Fit?

Huawei Watch Fit (RECENZE) – OBSAH

 1. Co čekat od „polochytrých“ hodinek Huawei Watch Fit?
 2. Displej Huawei Watch Fit je skvěle čitelný
 3. Srovnání: levné Huawei Watch Fit vs. Huawei Watch GT2
 4. Sportovat s Huawei Watch Fit je radost, ale...
 5. Aplikace v Huawei Watch Fit: vše, co potřebujete
 6. Nová edice Huawei Watch Fit Elegant
 7. Hodnocení a trumfy Huawei Watch Fit: GPS, SpO2, baterie a hlavně cena

Co čekat od „polochytrých“ hodinek Huawei Watch Fit?

Neexistuje pevná definice pojmu chytré hodinky. Na jedné straně palety máte levný chytrý náramek, jehož baterie vydrží měsíc, ale má titěrný displej a moc toho neumí. Na straně druhé stojí násobně dražší Apple Watch, které změří kde co, nainstalujete do nich tisíce aplikací, ale kromě násobně vyšší ceny zaplatíte také mizernou výdrží baterie.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei
Huawei Watch Fit: drahý náramek s perfektním displejem nebo levné chytré hodinky s omezenými funkcemi?

Chytré hodinky od Huawei jsou někde napůl cesty. Mají více funkcí než náramky, mají senzory jako chytré hodinky, ale nelze do nich instalovat aplikaci. I když právě v tomto bodě se blýská na lepší časy. Možnost stáhnout několik her se v posledních týdnech objevila u vyššího modelu s kulatým displejem, dá se tedy předpokládat, že po čase přijde řada i na levnější model. Aplikace jsou však velmi jednoduché a zatím není jasné, zda bude možné naprogramovat nějaké komplexní, které by např. vyřešili problémy s uploadem zaznamenaných sportovních výsledků, o kterých budu mluvit níže.

Displej Huawei Watch Fit je skvěle čitelný

Huawei Watch Fit na produktových obrázcích vypadají trochu jako protáhlé Apple Watch, ale reálný dojem je jiný. Na první pohled a potěžkání (váží 21 gramů) je jasné, že jde o lehoučký plast a hned zaujme zaoblení celého těla (včetně displeje) kolem zápěstí.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei
Displej se vzhledem k cenně chytrých hodinek Huawei Watch Fit povedl na výbornou.

Na displeji se nešetřilo. Úhlopříčka 1,64 palce slibuje dostatečnou plochu, rozlišení 280 × 456 znamená krásně jemnou grafiku. Jednotlivé pixely rozeznáte až když půjdete hodně blízko a cíleně je budete hledat. I když mám hodinky hned vedle sebe, ani bych neřekl, že ten hranatý má menší jemnost (325 vs 462 PPI). Technologie AMOLED je zárukou jasných barev a dostatečného kontrastu i na intenzivním slunci. O regulaci jasu se stará automatika.

Srovnání: levné Huawei Watch Fit vs. Huawei Watch GT2 Pro

V úvodu jsem zmínil kompromisní výbavu modelu Huawei Watch Fit, takže jaké jsou rozdíly oproti dražším chytrým hodinkám Huawei Watch GT2 Pro? Ty levnější nemají reproduktor a mikrofon, takže neumí telefonovat. Také chybí paměť na hudbu a nepřipojíte bezdrátová sluchátka. Baterie je menší, takže místo 14 dní vydrží jen 8 (podle mého měření bez jediné sportovní aktivity). Nižší cena je vidět i na materiálech. Tam kde se GT2 Pro chlubí safírem, titanem, keramikou a kůží, má Fit tvrzené sklo, plasty a silikonový řemínek.

Model Huawei Watch Fit Huawei Watch GT2 Pro
Typ displeje AMOLED AMOLED
Velikost displeje 1.64" (280 × 456) 1.39" (454 × 454)
Materiál tvrzené sklo, plast, silikon safírové sklo, titan, keramika, kůže
Rozměry 46 × 30 × 10,7 mm 46,7 × 46,7 × 11,4 mm
Hmotnost 21 g 52 g
Reproduktor
Mikrofon
Bezdrátové nabíjení
Bezdrátová sluchátka
Kompas
Barometr
GPS
SpO2
Výdrž baterie 8 dní 14 dní
Vnitřní paměť 4 GB 4 GB
Operační systém LiteOS LiteOS
Kompatibilita iOS, Android iOS, Android

Dražší model nabíjí bezdrátově a spolupracuje s běžnými bezdrátovými nabíječkami standardu Qi pro telefony. Levnější typ má magnetický konektor na USB kabelu. Hranatý model má jediné tlačítko, kulatý přidává druhé, ke kterému si uživatel může přiřadit libovolnou aplikaci. Také chybí barometr a kompas. Naopak stejný je operační systém LiteOS, který určuje charakter, způsob ovládání a funkce hodinek. Vše je přehledné, a snadno pochopitelné.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei
V čem se liší chytré hodinky Huawei Watch Fit od dražšího modelu Huawei Watch GT2 Pro?

Také tady jsou notifikace z mobilu pasivní (nedá se na ně nijak reagovat), zato jsou stejně spolehlivé a chodí okamžitě, což je vlastnost, kterou jsem chválil u dražšího modelu a řada konkurentů může jen závidět. Stejně povedené je i sledování spánkové aktivity. Podrobné grafy a podle mé zkušenosti i přesnost mohou těmto hodinkám závidět i Apple Watch, pro které je spánek relativně čerstvou novinkou. Výčet shodných vlastností nekončí, jen budu pokračovat v dalším textu…

Sportovat s Huawei Watch Fit je radost, ale...

Watch Fit změří okysličení krve (SpO2), aktuálně jde o nejlevnější značkové hodinky s touto funkcí. Nechybí non-stop záznam srdečního tepu (senzor Huawei TruSeen 4.0), gyroskop, akcelerometr a dokonce ani GPS, což je solidní základ pro záznam různých druhů sportu. A Huawei si v tomto ohledu dává záležet, v nabídce je téměř sto typů sportovních aktivit od klasiky, přes exotické disciplíny až po vyložené kuriozity alá břišní tanec. Ve srovnání s dražším modelem jsem si všiml pouze chybějícího profilu pro golf.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei
Operační systém LiteOS bohužel neumožnuje exportovat naměřená sportovní data do zavedených aplikací třetích stran.

V nabídce jsou tréninkové programy, ale ve srovnání s Watch GT2 Pro chybí hlasový komentář. Výborná je detekce dlouhého sezení, které je typické pro práci v kanceláři. Hodinky vyzvou svého uživatele a hned nabídnou užitečné animované triky na krátké protažení. I tady funguje automatická detekce sportu. Vysvětlím na příkladu: vyrazíte běhat, ale na hodinkách zapomenete zapnout záznam. Po chvíli se vám samy připomenou s tím, že pravděpodobně běžíte a jestli chcete aktivitu změřit. Skvělé je, že když potvrdíte, v záznamu je uloženo i pár minut zpět.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei
Chytré hodinky Huawei Watch Fit zvládají změřit téměř 100 typů různých sportovních aktivit (od plavání až po břišní tance).

Také model Fit je vodotěsný a umí změřit plavání. A největší sportovní bolístka závěrem – platforma LiteOS nedovoluje synchronizovat naměřené sportovní aktivity do zavedených služeb alá Endomondo nebo Strava, ani je nestáhnete ve formě .gpx souboru, se kterým by se pak dalo pracovat.

Aplikace v Huawei Watch Fit: vše, co potřebujete

Vlastní zatím nenainstalujete, ale výrobce jich několik připravil. Všechny jsou jednoduché, ale také snadno pochopitelné, ovladatelné a bez záludností dělají, co mají. První tři místa seznamu patří sportu: Záznam, Seznam posledních aktivit a Stav cvičení, což je přehled o vývoji fyzické formy uživatele. V dalších appkách můžete sledovat tep, kyslík v krvi (tedy SpO2), aplikace Záznamy aktivit je přehled spálených kalorií, kroků a času, kdy jste se hýbali. Další dvě položky mají meditativní charakter. Aplikace Stres slibuje sledovat rozpoložení svého nositele v průběhu celého dne.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei
Aplikace v systému hodinek Huawei Watch Fit jsou přehledné a velice jednoduché na použití.

Další appka umožní ovládat přehrávač v připojeném mobilu, přitom je jedno, jestli jde o Spotify, podcasty nebo cokoliv jiného. Vzdálená závěrka je obrazovka s se spouští fotoaparátu v připojeném mobilu. Praktickým doplňkem je dvou- a pětisekundová samospoušť. Nutno dodat, že mobil musí také nést značku Huawei, jinak se tato položka z menu ztratí.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky; Huawei
Vlasní aplikace si do hodinek Huawei Watch Fit zatím nenainstalujete.

Pod položkou Zprávy je seznam notifikací z mobilu, moc pěkná je předpověď počasí, která na první stránce ukáže aktuální stav, na druhé hodinovou předpověď na aktuální den a na třetí následující týden. Jednoduché stopky, časovač a budík doplňuje Svítilna, která rozzáří displej bílou barvou s maximálním jasem, což hravě stačí na noční pochůzky po domě. Poslední je Najdi můj telefon – z hodinek na mobilu spustíte melodii a snadno jej najdete po zvuku. Podmínkou pochopitelně je, aby byla obě zařízení v dosahu Bluetooth signálu.

Nová edice Huawei Watch Fit Elegant

Zde recenzované chytré hodinky Huawei Watch Fit jsou dostupné hned ve čtyřech barevných variantách, konkrétně Graphite Black, Mint Green, Cantaloupe Orangea a Sakura Pink. Několik měsíců po představení základní verze se přitom objevila i zbrusu nová edice Huawei Watch Fit Elegant, která láká použitím prémiovějších materiálů a celkově zajímavějším vzhledem. Původní polymerovou konstrukci zde nahradila leštěná nerezová ocel, zatímco silikonový pásek vystřídal zvláště pohodlný fluoroelastomer. Huawei Watch Fit Elegant přichází v odstínech Midnight Black a Frosty White, při čemž oběma z nich můžeme přiznat vskutku mimořádný design, kterému odolá jen málokdo.

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky
Přehled všech dostupných variant, nalevo klasická edice, napravo edice Elegant.

Hodnocení a trumfy Huawei Watch Fit: GPS, SpO2, baterie a hlavně cena

Huawei Watch Fit; recenze; chytré hodinky

Huawei Watch Fit

Chytré hodinky

Kompromisů je celá řada, ale u hodinek za dva a půl tisíce přece jen vadí méně, než u hodinek za osm tisíc. Výše padla myšlenka, že chytré hodinky od Huawei jsou někde v půli cesty mezi jednoduchými náramky a Apple Watch. Konkrétně pro model Huawei Watch Fit platí, že mají blíže těm náramkům, ale zároveň je ve všech směrech překonávají.

Watch Fit tedy mohu doporučit těm uživatelům, kteří dosud měli nějakou jednoduchou „nositelnost“ a teď chtějí víc. Získáte skvělý displej s nádhernou grafikou a přehledným uživatelským prostředím, velkým trumfem je vlastní GPS a stále populárnější měření SpO2, přitom baterie vydrží déle než týden a cena je vzhledem k možnostem více než příznivá.

Klady

 • Skvělý displej
 • Vyladěný a přehledný OS
 • Vlastní GPS
 • Měření okysličení krve (SpO2)

Zápory

 • Absence synchronizace dat zavedených služeb
 • Bezdrátová samospoušť pouze pro telefony Huawei
Rungo.cz

Rungo.cz

Rungo.cz je web o pohybu, radosti, inspiraci a motivaci s dlouholetou tradicí. V současnosti se jedná především o rozsáhlou komunitu těšící se velké podpoře na sociálních sítích, která opustila křídla velkého mediálního korporátu a vydala se vlastní svobodnou cestou. Rodinný přístup při pořádání závodů a mnoho dalšího oceňují běžci, cyklisté nebo také příznivci zdravého životního stylu, stravování a pohybu obecně.

i Mohlo by vás zajímat

0
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací