Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 411 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Doprava zdarma s Mastercard HP a média Mmm, tady voní Vánoce

Akční kamera Insta360 One R: Král je mrtev, ať žije král?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Od momentu, kdy se svět seznámil s konceptem akčních kamer, jsme se dočkali celé řady rozdílných přístupů. Některé spadaly mezi špičku a táhly technologický pokrok, jiné se snažily zapůsobit především nízkou cenou. Všechny akční kamery si ale byly velmi podobné. Když ne vzhledem, tak alespoň funkcemi. Změnit to chce Insta360 One R, modulární akční kamera, která zastoupí několik zařízení. V její nabídce je totiž tradiční 4K modul, modul pro 360° natáčení a také modul s velkým 1" snímačem, který obrazovou kvalitou hravě předčí veškerou konkurenci. Podrobněji se na Insta360 One R podíváme v tomto preview.

Insta360 One R (PREVIEW) – OBSAH

 1. Proč je Insta360 One R tak unikátní?
 2. 1" snímač je lepší. Proč?
 3. Insta360 One R: 360° modul je nadprůměrně chytrý
 4. Editování 360° videa nikdy nebylo snazší
 5. Co říkají na Insta360 One R zahraniční recenze?

Proč je Insta360 One R tak unikátní?

Insta360 One R je akční kamera jako žádná jiná. Jde o dobře vyladěné zařízení od výrobce, který má v tomto segmentu bohaté zkušenosti a dobrou pověst. V jeho nabídce najdeme jak profesionální model Insta360 Pro 2 za více než sto tisíc korun, tak i jednu z nejoblíbenějších a nejlepších spotřebitelských 360° kamer Insta360 One X. Nedávno pak portfolio obohatila modulární akční kamera Insta360 One R, o níž je tento článek.

Insta360 One R
V současné době jsou pro Insta360 One R k dispozici tři různé kamerové moduly.

Její jedinečnost tkví právě v modularitě. Skládá se ze tří základních částí – kamerového, bateriového a jádrového modulu s displejem. Tyto části lze během několika sekund oddělit a opět spojit. Díky tomu se otevírá možnost rychlé výměny baterie nebo otočení displeje do selfie módu. Největším tahákem je ale jednoznačně možnost výměny modulu se snímačem a objektivem. V současné době jsou pro Insta360 One R dostupné tři moduly – klasický 4K/60p, srovnatelný s GoPro HERO 8 Black, 360° modul a potom 1" s rozlišením 5,3K.

1" snímač je lepší. Proč?

Ať mluvíme o snímačích u (bez)zrcadlovek, mobilních telefonů, nebo akčních kamer, větší snímač je zpravidla lepší, dokáže totiž zachytit více světla. A více zachyceného světla znamená méně šumu, ostřejší snímky a schopnost fotit a natáčet i v tmavých interiérech či večerních hodinách. Mobilní telefony mají obvykle 1/3,2" až 1/1,7" snímač a akční kamery jsou na tom podobně – například slavné GoPro HERO využívá ve všech posledních generacích relativně malý 1/2,3" senzor.

Insta360 One R
Kamera Insta360 One R je sama voděodolná do 5 metrů hloubky. Pokud se chcete potápět hlouběji, budete potřebovat vodotěsné pouzdro.

Palcové snímače naopak najdeme i ve špičkových kompaktech (Sony RX100 VII) a ultrazoomech (Sony RX10 IV), je tedy zřejmé, že mají využití i ve světě digitální fotografie. Nelze se pak divit dobrým výsledkům, které s jeho pomocí slibuje Insta360 One R. A že nejde o plané sliby, potvrzují recenze zahraničních magazínů, podle kterých se dnes nemůže obrazové kvalitě 1" Insta360 One R rovnat žádná jiná akční kamera.

i 1" snímač Insta360 One R má 19 Mpx a dokáže pořizovat video v maximálním rozlišení 5 312 × 2 988 px (5,3K) při 30 fps nebo 3 840 × 2 160 px (4K) při 60 fps, případně fotografie o velikosti 5 312 × 3 552 px. Pokud jde o objektiv, Insta360 uvádí, že byl vyvinut ve spolupráci s legendární fotografickou značkou Leica, má ohniskovou vzdálenost 14,4 mm a světelnost f/3,2.

Insta360 One R: 360° modul je nadprůměrně chytrý

Modularita akční kamery Insta360 One R umožňuje i dosazení modulu, který umí natáčet 360° video. Výměna trvá maximálně několik desítek sekund a získáte díky ní zařízení se zcela novými funkcemi. V 360° režimu nabízí Insta360 One R rozlišení 5,7K a především solidní stabilizaci FlowState, která svými schopnostmi přesvědčila zahraniční recenzenty nejen při natáčení časosběrných (timelapse) videí za pochodu, ale i při sportu a silných otřesech. Nechybí ani režim zpomalených záběrů a tzv. Bullet Time.

Insta360 One R
S 360° modulem se nemusíte starat o to, zda máte sledovaný objekt v záběru, kamera ho tam totiž udrží sama.

S originálním příslušenstvím nabízí Insta360 One R také funkci neviditelné selfie tyče – 360° záběry vypadají, jako by je natáčela kamera levitující ve vzduchu (nebo dron). K dispozici je i propracovaný systém sledování pohybujících se objektů – kameře jen řeknete, co přesně chcete sledovat, a ta na onom objektu udrží záběr, ať je vůči němu umístěná v jakékoliv poloze. Podobně funguje i takzvaný Auto Frame, volitelná funkce, která s využitím umělé inteligence analyzuje snímaný obraz a automaticky vybere záběry tak, aby zachycovaly to zajímavé či důležité. Auto Frame je dostupný v časosběru i v běžných režimech natáčení.

i 360° mód pro Insta360 One R je výhodné zakoupit v takzvané Twin Edition, kde najdete ještě 4K modul. Ten má tradiční funkce akční kamery – nahrávání 4K videa při 60 snímcích za sekundu nebo Full HD až při 200 snímcích za sekundu pro efektní zpomalené záběry. I v tomto případě je dostupná stabilizace FlowState, HDR video, režim časosběru a další funkce.

Editování 360° videa nikdy nebylo snazší

Jednou z velkých předností Insta360 One R je způsob, jakým umožňuje uživatelům pracovat s natočeným materiálem. Pomocí mobilní aplikace se připojíte ke kameře a můžete hned editovat. Máte na výběr z mnoha efektů a záběrů vygenerovaných umělou inteligencí, ale také přístup k „manuálnímu“ režimu. Ten vám umožní vybírat, stříhat a spojovat klipy, přidávat k nim přechodové i jiné efekty, upravovat expozici, barvy nebo například doplnit hudební podkres. U 360° videa můžete ručně nastavit úhel záběru, a to pomocí bodů na časové ose, které určí, jak se bude záběr pohybovat.

Insta360 One R
Díky mobilní aplikaci, která videa upravuje ještě v paměti kamery, je práce s natočeným materiálem výrazně jednodušší a rychlejší.

Velkým usnadněním je ale způsob, jakým editování funguje po technické stránce. Místo toho, aby musely být všechny klipy před upravováním nejprve staženy do telefonu, jak je to dnes běžné u většiny 360° kamer, dochází k jejich upravování ještě v paměti kamery. V praxi to znamená, že můžete videa editovat ihned po připojení ke kameře. Do telefonu potom exportujete jen sestříhaný klip, který je rovnou připraven ke sdílení. To šetří nejen čas, ale také paměť telefonu.

i Díky Bluetooth lze k Insta360 One R připojit bezdrátová sluchátka, včetně Apple AirPods, a použít je k nahrávání zvuku. V případě, že chcete připojit klasický mikrofon skrze 3.5mm jack, můžete použít adaptér na USB-C, které je na kameře přítomné. Zajímavá a praktická je také možnost ovládat kameru pomocí Apple Watch.

Co říkají na Insta360 One R zahraniční recenze?

Protože se jedná o naprostý unikát a zároveň o seriózní konkurenci pro GoPro, dostalo se Insta360 One R značné mediální pozornosti. Kamera prošla rukama mnoha zahraničních technologických magazínů (Wired, TechRadar, Digital Trends aj.), a tak jsme pro vás stručně shrnuli to, čeho si na kameře nejčastěji všímají a jak hodnotí její vlastnosti.

Insta360 One R
Obsah balení Insta360 One R Twin Edition.
 • Ve skutečnosti se jedná o několik kamer v jednom zařízení, což znamená, že ve srovnání se samostatným nákupem akční a 360° kamery jde o velmi výhodnou koupi.
 • Výborná obrazová kvalita v podání 1" snímače s Leica objektivem.
 • Ve srovnání základního 4K modulu s GoPro HERO 8 má GoPro mírně navrch.
 • Obrazová kvalita 360° videa je lepší než u staršího modelu Insta360 One X, a to i přesto, že One R produkuje znatelnější pojící linii.
 • Displej je sice malý, ale zato jasný a dobře čitelný. Navíc ho lze otočit buď do režimu běžného natáčení, nebo do režimu selfie.
 • Stabilizace obrazu funguje skvěle.
 • Ochranné sklo objektivů lze při poškrábání snadno vyměnit, což například GoPro HERO 8 neumožňuje – větší poškození krycího sklíčka u něj znamená nákup nové kamery.
i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Insta360 One R je multifunkční akční kamera s velkým potenciálem. Ačkoliv výrobce nic takového neuvádí, je možné, že budou jednotlivé moduly zpětně kompatibilní. To znamená, že při vydání nového kamerového modulu (například 8K nebo 4K/120 fps) nebude nutné kupovat celou novou kameru, ale jen jeden modul, což určitě vyjde podstatně levněji.

Insta360 One R (Twin Edition) - 360 kamera
-18%
Insta360 One R (Twin Edition)
360 kamera - modulární akční outdoorová kamera, robustní voděodolný design, s vyměnitelnými objektivy, možnost volby mezi akčním širokoúhlým 4K/60p objektivem, 360° čočkou s rozlišením 5,7K či 1" snímačem s rozlišením až 5,3K, modul 4K Wide-Angle se širokým úhlem záběru 16,2 mm, snímkovací frekvence 60 fps v UHD 4K kvalitě, snímač s rozlišením 18 Mpx pořizuje plynulé 5,7K video se snímkovou frekvencí 30 fps, algoritmus detekce scény, funkce Deep Track a Auto Frame, s 1,3" otočnou 360° dotykovou obrazovkou, mobilní aplikace ONE R, Shot Lab, propojení s externím mikrofonem přes 3,5mm konektor, ovládání hlasem

-18% 13 490,-
11 090,- bez DPH 9 165,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: Insta360ort
Insta360 One R (4K Edition) - Outdoorová kamera
-14%
Insta360 One R (4K Edition)
Outdoorová kamera – modulární akční outdoorová kamera, robustní voděodolný design, modul 4K Wide-Angle se širokým úhlem záběru 16,2 mm, snímkovací frekvence 60 fps v UHD 4K kvalitě, algoritmus detekce scény, funkce Deep Track a Auto Frame, náhled záběru v reálném čase, s 1,3" otočnou 360° dotykovou obrazovkou, mobilní aplikace ONE R, Shot Lab, propojení s externím mikrofonem přes 3,5mm konektor, ovládání hlasem

-14% 8 990,-
7 690,- bez DPH 6 355,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: Insta360or4k
Insta360 Go - Outdoorová kamera
Insta360 Go
Outdoorová kamera - nejmenší stabilizovaná kamera na světě, šestiosý gyroskop FlowState, voděodolná dle standardu IPX4, ovládání dotykem, až 60 minut videa, rozlišení 2 720 × 2 720 pixelů, pomocí aplikace GO pro Android a iOS zpracování videa do Full HD MP4, automatická funkce funkce FlashCut pro stříhání videí, režim Hyperlapse a Timelapse, nabíjecí pouzdro, kameru lze připevnit téměř kamkoli, hmotnost pouhých 18,3 g

+ ZDARMA Elektronický časopis FOTOVIDEO - PROMO čtvrtletní

5 999,- bez DPH 4 958,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: Insta360go
Rollei kompletní sada příslušenství Outdoor 49ks - Set
Více než99%spolehlivost
Rollei kompletní sada příslušenství Outdoor 49ks
Set univerzálních 49 dílů, příslušenství k akčním kamerám ROLLEI, GoPro a dalších značek vhodné pro především outdoorové aktivity

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: ROLL33c
RODE VideoMicro
Mikrofon pro fotoaparát, připojení 3,5 mm Jack, kondenzátorový, velmi úzce směrové snímání, frekvence od 100 Hz do 20 kHz, citlivost -33 dB

-5% 1 459,-
1 390,- bez DPH 1 149,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: ROD023
RODE VideoMic Pro Rycote
Mikrofon pro fotoaparát, připojení 3,5 mm Jack, kondenzátorový, velmi úzce směrové snímání, frekvence od 40 Hz do 20 kHz, impedance 200 Ohm, citlivost -10 dB(A)

4 949,- bez DPH 4 090,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: ROD025a
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
WEB2
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi