Emise pro AP+ v app - všechny segmenty P&G MS v hokeji_CZ

Fujifilm instax mini LiPlay (RECENZE) – hybrid mezi instantními fotoaparáty

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Společnost Fujifilm uvedla na trh další zajímavou novinku z řady instantních fotoaparátů. Vznikl instax mini LiPlay, zatím nejmenší z celé rodiny instaxů. A pozor, i s LCD displejem! Tentokrát se totiž jedná o hybrid mezi fotoaparáty tohoto typu a klasickými digitálními fotoaparáty. Díky speciálním funkcím si tak můžete vyvolat jen ty fotky, které chcete. Pojďme se teď na toto zařízení podívat trošku detailněji.

FUJIFILM instax mini LiPlay – obsah článku

 1. Fujifilm instax mini LiPlay, stylový hybridní fotoaparát do kapsy
 2. Buďte kreativní a tvořte s instax mini LiPlay
 3. S instaxem nyní zachytíte fotografie i se zvukem
 4. Co jsme o instax mini LiPlay napsali dříve

Fujifilm instax mini LiPlay, stylový hybridní fotoaparát do kapsy

S fotoaparátem instax mini LiPlay určitě zaujmete celé své okolí. Vyrábí se ve třech barevných provedeních – černém, zlatém a stříbrném. S ohledem na jeho velikost a vhodné umístění jednotlivých tlačítek, zejména spouště, se s ním velmi dobře a jednoduše manipuluje. Oproti starším modelům má tato novinka LCD displej, díky němuž je fotografování jednodušší a výsledek mnohem lepší. Snímek totiž můžete dokonale kompozičně umístit.

Fujifilm instax mini LiPlay vám umožňuje velmi jednoduchý výběr fotek, které chcete vytisknout. Ostatní se pak ukládají na SD kartu.

Fotoaparát je opravdu hodně kompaktní, vzhledem ke svým malým rozměrům se vejde (nejen) do jakékoliv holčičí kabelky. A díky tomu ho můžete mít pořád u sebe. Kdekoliv a kdykoliv tak zvěčníte důležité okamžiky a zároveň za pár chvilek držíte fotografie v ruce. Tedy pokud budete chtít. Snímky se totiž „netisknou“ automaticky, jak je tomu u jiných instantních fotoaparátů. Fotografie si můžete uložit do paměti fotoaparátu, nebo na kartu micro SD a vytisknout jen ty, které se vám líbí nejvíce. Jednoduše je vyberete z knihovny fotografií a zvolíte funkci „tisk“.

Díky LCD displeji a intuitivním tlačítkům je nyní fotografování s instaxem mnohem jednodušší.

Další výhodou nejnovějšího instaxu je, že má integrovanou baterii. Fotoaparát snadno připojíte pomocí USB kabelu, který je součástí balení, a zařízení dobijete. Nemusíte tedy dokupovat žádné další baterie. Během průběhu nabíjení svítí indikátor samospouště, po nabití zhasne. Doba nabíjení je 2 až 3 hodiny.

Buďte kreativní a tvořte s instax mini LiPlay

Instax mini LiPlay vám nabízí hned několik zajímavých funkcí pro zachycení všech okamžiků. Na levé boční straně instantního fotoaparátu se nachází kromě tlačítka zapnutí a vypnutí přístroje i trojice tlačítek, díky nimž se na vaši fotografii automaticky nastaví jeden ze tří hezkých, originálních rámečků. Udělali jste hezkou fotku a zapomněli na fotorámeček? Nezoufejte. Na svém chytrém telefonu můžete vybrat fotorámečky a přiradit jim snímky klidně i později. Focení selfie je pak opravdu hračka, stejně jako u starších modelů instax. Šikovné malé zrcátko umístěné na přední pravé straně vedle objektivu focení velmi usnadňuje.

Na výběr máte hned několik rámečků a filtrů a je jen na vás, jak je využijete pro své fotografie.

Co nám trochu chybělo, je závit na spodní straně přístroje pro upevnění stativu. Focení skupinové fotografie tak byl trochu oříšek, ale nakonec se povedlo. Chtělo to jen trochu praxe. Velmi oceníte rovnou spodní stranu umožňující přístroj stabilně položit na vhodné místo. Navíc lze pomocí mobilního telefonu stisknout spoušť na dálku.

S instaxem nyní zachytíte fotografie i se zvukem

Samotná fotografie dokáže vyjádřit mnoho. Nebylo by to ale lepší s hudbou? Nebo jakýmkoliv zvukem, který k dané fotografii patří? S instax mini LiPlay to není žádný problém. Pomocí fotoaparátu můžete zaznamenat zvuk, který podpoří pocit ze samotné fotografie, podtrhne celkový dojem a uchová živější vzpomínky. Zvolený zvuk převedete na QR kód a „vytisknete“ ho spolu s fotkou na jeden snímek. Zvuk potom můžete přehrát načtením daného QR kódu pomocí vašeho telefonu.

Instax mini LiPlay umožňuje na fotku dotisknout speciální QR kód. Po jeho načtení uslyšíte zvuk, který jste předtím přes instax nahráli.

Díky displeji je práce s foťákem Fujifilm instax mini LiPlay velmi intuitivní a rychlá. Před jeho použitím nemusíte číst dlouhé návody. Jedná se tak o ideální fotoaparát pro začátečníky nebo ty, kteří výsledek své „práce“ rádi drží pevně v rukou. Od výsledku sice nemůžete očekávat profesionální fotografie srovnatelné s kvalitou snímků běžných kompaktních fotoaparátů, ale to u těchto foťáků přece ani není cílem. Výhodou je rychlé vyrobení papírové fotografie kdekoli a kdykoli.

Jelikož má instax mini LiPlay integrovaný akumulátor, nemusíte si s sebou tahat náhradní baterky. Fotoaparát stačí jen připojit k počítači nebo adaptéru pomocí přibaleného kabelu.

Určitě si s Fujifilm instax mini LiPlay užijete velkou porci zábavy a budete nadšeni z jeho stylového luxusního designu. S tímto přístrojem, ať už zvolíte jakoukoliv barvu, zaručeně vzbudíte pozornost, ať už budete kdekoliv. Sice se kvůli LCD displeji a volbě tisku fotografií ztrácí skutečný retro zážitek z focení, na atraktivitě mu to ale rozhodně neubírá. Pořád vás okouzlí samotné fotky, které ocení i majitelé diářů a zápisníků, kam si mohou fotky hned odkládat, lepit nebo dopisovat zajímavé komentáře.

Fujifilm Instax mini LiPlay

Fujifilm Instax mini LiPlay

Instantní fotoaparáty

Přestože se jedná o novinku, která je díky funkcím, jako je nahrávání zvuku, možnost výběru fotografií k vyvolání nebo LCD displeji, někde úplně jinde než běžné instantní fotoaparáty, do ceny se tato skutečnost rozhodně nepromítla. Pokud jste až doteď nad koupí tohoto typu fotoaparátu váhali, nyní je již Fujifilm instax mini LiPlay jistě jasnou volbou.

Klady

 • LCD displej
 • Micro SD karta a vnitřní paměť
 • Možnost vyvolání fotografií dle libosti
 • Možnost dodat k fotografiím rámečky
 • Kompaktní a elegantní design
 • Integrovaná baterie

Zápory

 • Horší obrazová kvalita oproti klasickým kompaktům
 • Bez možnosti uchycení stativu
i Mohlo by vás zajímat

Co jsme o instax mini LiPlay napsali dříve

Fujifilm uvádí na trh nový instax mini LiPlay, což bude, jak se zdá, nejpokročilejší instantní fotoaparát současnosti. Je hybridní a od prostého „vyfotit a vytisknout“ se začíná vzdalovat tím nejlepším možným směrem – směrem pokroku. Nový instax mini LiPlay tak dokáže tisknout fotky z mobilu či nahrávat zvukové zprávy. Disponuje též vzdálenou spouští ovládanou skrze mobilní aplikaci. Více si nové funkce popíšeme v článku.

Instax mini LiPlay – OBSAH

 1. Fujifilm instax mini LiPlay je zatím nejmenší instax
 2. Instax mini LiPlay: ukládání fotek, tisk z mobilu i dálková spoušť
 3. Nahrávání zvuku? I to nový instax mini LiPlay zvládne
 4. Formát fotografií a další funkce instax mini LiPlay

Fujifilm instax mini LiPlay je zatím nejmenší instax

Jako obvykle i nyní si dal Fujifilm při návrhu svého nového zařízení instax záležet na designu. Poslední přírůstek mini LiPlay je nejmenší dosud vyrobený instax, přesto disponuje nejvíce funkcemi. K dostání bude ve třech barevných variantách – Stone White (černo-bílá), Elegant Black (černo-růžovozlatá) a Blush Gold (růžovozlatá). Jednotlivé verze se budou lišit též povrchovými úpravami, které přinášejí rozličný pocit při držení fotoaparátu.

instax mini LiPlay
Instax mini LiPlay je dostupný ve třech provedeních.

Nový instax mini LiPlay je v mnoha designových aspektech netradiční. Kromě minimalistických tvarů a kompaktních rozměrů zaujme na první pohled například 2,7" displej na zadní straně. Ano, nový instax není vybaven hledáčkem, nýbrž displejem, který ukazuje přesně to, co zabírá objektiv fotoaparátu. A navíc zajišťuje snadnou orientaci v nastavení.

Instax mini LiPlay: ukládání fotek, tisk z mobilu i dálková spoušť

Na digitální funkce nejsou vlastníci instantních fotoaparátů příliš zvyklí, jejich funkce se totiž obvykle omezuje na stisk tlačítka a vytisknutí fotografie tak, jak byla v předchozím momentu zkomponována. S hybridním fotoaparátem instax mini LiPlay mají uživatelé podstatně více možností. Pořízené fotografie se uloží do paměti fotoaparátu, případně na vloženou paměťovou kartu, a je možné vytisknout tu, která se nejvíce povedla. Vybranou fotografii lze ve fotoaparátu libovolně přiblížit či vylepšit šesti dostupnými filtry nebo úpravou jasu.

Funkce instax mini LiPlay
Nový instax mini LiPlay lze propojit s telefonem. Díky tomu můžete využívat například dálkovou spoušť i živý náhled.

Jenže k úpravám fotografií je možné využít také mobilní telefon, s nímž lze Fujifilm instax mini LiPlay snadno propojit skrze stejnojmennou mobilní aplikaci dostupnou na Google Play i v App Store. Díky ní můžete použít mini LiPlay také jako kapesní tiskárnu a tisknout fotografie pořízené mobilem či jiným fotoaparátem. A nakonec je v aplikaci zabudována dálková spoušť s přenosem obrazu, která kupříkladu umožňuje bezproblémové pořizování skupinových fotografií.

Nahrávání zvuku? I to nový instax mini LiPlay zvládne

Nahrávání zvuku by asi nikdo u instantního fotoaparátu nečekal, to ale jen dokazuje, že se Fujifilm nebojí kreativity při vymýšlení nových funkcí. „Fuji“ instax mini LiPlay je schopen nahrávat krátké, maximálně 10s zvukové zprávy. Slouží k tomu snadno přístupné tlačítko na přední straně pod objektivem.

Nahrávání zvuku instax mini LiPlay
Instax mini LiPlay dokáže nahrávat zvuk a vygenerovat do fotografie QR kód, po jehož načtení se daný zvuk přehraje.

Pořízené zprávy nahraje mobilní aplikace na server Fujifilm a odkaz převede do formy QR kódu, který se vytiskne společně s fotografií. Kdokoliv tuto fotografii obdrží, má možnost kód naskenovat a zpráva mu bude přehrána. Můžete rychle vzkázat, jak se vám na dovolené líbí, popřát někomu k narozeninám nebo zavzpomínat, kdy jste byli na daném místě naposledy.

Formát fotografií a další funkce instax mini LiPlay

Přes všechny digitální funkce si instax mini LiPlay zachovává vlastnosti typické pro tradiční instantní fotoaparát. Nejdůležitější z nich je určitě jednoduchost používání. Tlačítko stačí stisknout, a pokud nechcete fotku upravovat ani přenášet do telefonu, do pár sekund ji můžete držet v ruce. Fotoaparát je vybaven bleskem pro přisvětlování hůře osvětlených scén a také zrcátkem pro pohodlné pořizování selfie.

Formát instax mini Liplay
Formát filmu, na který instax mini LiPlay pořizuje snímky, je velký zhruba jako kreditní karta.

Fujifilm instax mini LiPlay tiskne fotografie ve velikosti 46 × 62 mm na standardní film formátu mini s rozměry 54 × 86 mm, což zhruba odpovídá proporcím kreditní karty. Výměnu filmu zvládne každý a trvá jen několik sekund. Protože ovládání instax mini LiPlay je intuitivní, hodí se pro každého bez závislosti na jeho technické zručnosti.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Instantní fotoaparáty Fujifilm instax vždy představovaly nejjednodušší cestu k fotografiím, které uchovávají zážitky. Model instax mini LiPlay na tomto odkazu staví a přidává řadu moderních funkcí, což z něj pravděpodobně udělá nejlepší instantní fotoaparát současnosti.

4,5 14×
Fujifilm instax mini LiPlay černý
Instantní fotoaparát - vestavěný blesk, kompatibilní s paměťovou kartou micro SD a micro SDHC, výdrž baterie 100 snímků, napájení zajišťuje akumulátor, 1/5" snímač s rozlišením 5 Mpx, 2,7" displej, rozměry tisknutelné fotografie 62 × 46 mm (V׊), hmotnost 255 g, černá barva
Super cena
3 690,- Ušetříte 300,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: OF1120b2
4,5 14×
Fujifilm Instax Mini LiPlay bílý
Instantní fotoaparát - vestavěný blesk, kompatibilní s paměťovou kartou micro SD a micro SDHC, výdrž baterie 100 snímků, napájení zajišťuje akumulátor, 1/5" snímač s rozlišením 5 Mpx, 2,7" displej, rozměry tisknutelné fotografie 62 × 46 mm (V׊), hmotnost 255 g, bílá barva
Super cena
3 689,- Ušetříte 301,-
Na objednávku – termín upřesníme > 5 ks
Očekáváme 23.04.2024
Objednací kód: OF1120b1
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací