Všechny dárky jako na dlani Bridgestone

Intuitivní operační systém ve vašem úložišti Synology

Zobrazit katalog
Intuitivní operační systém ve vašem úložišti Synology
0

Datová úložiště Synology jsou výjimečná svým výkonem, širokými možnostmi použití a spolehlivostí. Ještě jedna věc je ale činí dokonalými. Jde o operační systém DiskStation Manager (DSM), který naleznete ve všech zařízeních Synology NAS (Network Attached Storage).

Jedná se o webový operační systém, který nabízí příjemné uživatelské rozhraní a práci s ním zvládne naprosto každý. Spustíte jej na všech rozšířených operačních systémech – Windows, Linux, Mac a také na mobilních zařízeních. S přehledem a kdekoliv můžete spravovat vaše soubory. K dispozici máte i různé aplikace a služby, které rozšíří možnosti použití datového úložiště, a vy tak získáte plnohodnotné multimediální centrum.

Synology

Vše důležité neustále k dispozici

Jeden z hlavních důvodů, který vás bude vést k nákupu datového úložiště, je sdílení a záloha souborů. Pokud máte souborů velké množství, může se jednoduše stát, že se v zanořených složkách snadno ztratíte. To se však nestane s použitím systému DSM. Správce souborů FileStation je velmi přehledný a s rychlým vyhledáváním a filtrací naleznete vždy ten správný dokument. Třídění a procházení souborů vám bude umožněno i prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu pomocí aplikace DS file, kterou stáhnete do zařízení s Androidem, iOS nebo Windows Phone. Díky podpoře síťových protokolů FTP, SMB2, SMB3 (encryption), AFP, NFS a WebDAV si vaše soubory stáhne každý, kdo k tomu bude mít oprávnění.

Ztráta dat představuje reálnou hrozbu pro každého, kdo s digitálními soubory pracuje. A to na kterémkoli zařízení. Nenechte nic náhodě. Systém DSM vám pomůže nastavit zálohování přesně tak, jak potřebujete. Data z vašeho počítače s Windows, Mac OS X nebo i z externích zařízení, připojitelných skrz USB rozhraní, budou vždy v bezpečí. Výbornou funkcí, kterou DSM nabízí, je správa verzí souborů. Nikdo není neomylný, proto se každému občas stane, že přepíše důležitý soubor. V systému DSM si však na přehledné časové ose vyhledáte správnou verzi a modifikovaný soubor jednoduše obnovíte.

Synology DSM

Častými zálohami vám může brzy dojít prostor na disku. Systém Smart Recycle řeší tento problém za vás a automaticky smaže nepoužívané verze záloh. Samozřejmě máte tyto činnosti plně pod kontrolou. Chytrá úložiště zvládnou synchronizaci dat i s rozšířenými cloudovými službami jako Dropbox, Google Drive, OneDrive a mnohými dalšími.

Nekonečné možnosti zábavy

V domácím prostředí vás budou patrně nejvíce zajímat funkce systému pro práci s multimediálními soubory. Milovníci filmů ocení aplikaci Video Station, kde si přehledně uspořádáte svou sbírku videí. K nim přiřadíte i titulky v různých jazykových verzích nebo filmové plakáty. Skvělé digitální kino si tak vytvoří úplně každý.

Synology DSM

Video Station vyřeší i problém, kdy v televizi běží více pořadů, které vás zajímají. Odteď můžete nahrávat a sledovat pořady digitálního vysílání zároveň. Certifikace DLNA a podpora přehrávačů Samsung TV, Roku, Chromecast a Apple TV předurčuje úložiště k tomu, aby vám z obýváku vytvořilo úžasné multimediální centrum.

Nejen videa, ale i svou sbírku fotek roztřídíte tak, že už nikdy nebudete hledat snímky několik minut nebo dokonce hodin. S aplikací Photo Station ke každé fotce přiřadíte popisek s umístěním či označením zachycené osoby. Všechny snímky nasdílíte přímo na Facebook, Picasa Web Albums nebo Youtube.

Zapomenout nesmíme ani na vaši hudební knihovnu. Stejně jako u videí a fotek i zde máte k dispozici filtrování hudebních stop či jejich hodnocení s aplikací nazvanou Audio Station. S hudebními soubory můžete pracovat i skrz službu iTunes Server.

Správa sítě

Se systémem DSM zapomeňte na správu sítě prostřednictvím příkazové řádky. Nastavení NAS zvládne díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní opravdu každý.

Přiřazení uživatelských oprávnění se nevyhne téměř žádný správce sítě. Nemusíte být profesionální IT technik, abyste různým uživatelům nastavili úložné kvóty a přístup do adresářů. Ve firemním prostředí oceníte přiřazení různých oprávnění pro přístup k aplikacím, podporu Windows ACL a Windows AD a LDAP.

Správa sítěOperační systém DSM centralizuje a automatizuje co nejvíc úkolů při správě serveru. Sledujte výkon CPU, paměti nebo disků v reálném čase. Analyzujte masivní toky dat na vašem NAS. Kontrolujte provoz a nastavte prioritu požadovaným službám. Monitorujte pevné disky a předcházejte jejich výpadku. O všech událostech můžete být informování prostřednictvím SMS zpráv a e-mailu, takže vás nic nepřekvapí.

Note Station

V současné době se na nás ze všech stran valí obrovské množství informací, které je těžké zpracovat. Aplikace Note Station vás nenechá se v tomto moři informací ztratit. Jakoukoli webovou stránku si uložíte pro pozdější přečtení s aplikací Web Clipper (v prohlížeči Chrome). Vytvářejte seznamy úkolů. Nastavit si můžete zaslání upozornění a prioritu, takže žádná důležitá povinnost nezůstane bez povšimnutí.

Note stationDocker

Docker – to je snadný systém pro vytváření softwarových kontejnerů. Vybrané modely Synology umí tento systém spustit a vy si tak na svém datovém úložišti spustíte Redmine nebo GitLab – aplikace, bez kterých se dnes neobejde téměř žádná softwarová firma.

Docker Synology

Balíčky rozšíření

Synology nabízí kromě aplikací integrovaných ve vlastním systému i řadu rozšíření pomocí tzv. aplikačních balíčků. Práce s nimi je snadná. Požadovaný balíček si vyberete v aplikaci, která se podobá například obchodu Google Play. Jednoduše tak lze instalovat či samostatně upgradovat více než 80 aplikací. Naleznete zde antiviry, redakční systémy, CRM systémy, e-shop platformy, ERP a řadu multimediálních doplňků.

Package centrum

Novinky systému DiskStation Manager 6.0

Nejnovější verze operačního systému DSM 6.0 nabízí všechny výhody předchozích verzí a přichází s několika novinkami, které povznesou vaše zařízení NAS na ještě vyšší úroveň.

Synology DSM 6Efektivní úložiště pro velké systémy

Prvními novinkami jsou nástroje Docker DSM a Virtual DSM. S nimi sjednotíte několik fyzických serverů s minimální investicí do hardwaru. Zdokonaleny byly i úložné systémy. Nová verze systému samozřejmě zajišťuje maximální výkon a ochranu vašich cenných dat.

Soukromý e-mail ve vašem cloudu

S balíčky MailPlus a MailPlus Server vytvoříte soukromý e-mailový server s moderním e-mailovým klientem. Vaše data už nemusíte poskytovat třetím stranám a každý e-mail budete mít absolutně pod svým dohledem. Ke zprávám se navíc dostanete pohodlně i z každého mobilního zařízení.

Nepřetržitá ochrana

Nová služba Snímek a replikace přináší téměř nepřetržitou ochranu dat a jejich rychlou ochranu. Balíček Zálohování a obnova navíc zálohuje vaše data na místa, která si nastavíte a podporuje i správu verzí.

Organizace dat

Balíček Tabulkový procesor je další novinkou verze 6.0. Tabulky a grafy tak můžete vytvářet ve spolupráci s ostatními uživateli datového úložiště. Původní aplikace Note Station umí nyní zdolat další úkoly – prohlížejte grafy, prezentace a mějte na očích to nejdůležitější z e-mailové komunikace s nástrojem E-mail clipper.

Bezpečnost na prvním místě

Aktualizovaná verze operačního systému DSM 6.0 myslí i na vaši bezpečnost. Proto mezi novými balíčky nechybí Vyrovnávač zatížení pro optimalizaci toku dat v síti nebo Prevence vniknutí pro analýzu infrastruktury a ochranu před útoky.

Hladké zpracování multimédií

Na zpracování multimediálních souborů je v nové verzi kladen velký důraz. Přepracována byla aplikace Video Station – doplněna byla o funkci offline převádění pro sledování souborů kdekoliv a kdykoliv. Myšleno bylo i na podporu nejnovějších zařízení s Windows 10 a hodinek Apple Watch.

Výkonná indexace souborů

Vyhledávací systém pracuje velmi rychlé díky účinné indexaci souborů. Každý soubor a jeho obsah vyhledáte snadno a okamžitě, i když vaše úložiště bude obsahovat obrovské množství dat. Systém indexuje až 700 formátů, žádný soubor tak nezůstane skryt před vašim vyhledávacím dotazem.

Další vylepšení systému DSM 6.0:

  • 64bitová architektura – modely s 64bitovou architekturou mohou naplno využít všech výhod 64bitového systému. Celý systém tak pracuje znatelně rychleji.
  • Modularizace – některé aplikace byly od systému odděleny a vy si je můžete nainstalovat jen v případě potřeby. To přináší rychlejší aktualizaci sytému a jeho menší zatížení vámi nevyužitými aplikacemi.
  • Systém souborů Btrfs (B-tree file system) – součástí systému souborů Btrfs je i technologie snímků a replikace. Dochází tak ke snížení dopadu velkého objemu čtených a zapisovaných dat na pevné disky, menší je i zatížení kapacity sítě při zálohování a soubor může být obnoven k danému okamžiku v čase.
  • Dostupnost – společnost Synology si dává záležet na tom, aby byly její produkty dostupné všem. V aktualizované verzi bylo dbáno na prvky, které usnadní práci zrakově postiženým – ať jde o navigaci, správu souborů či změny nastavení.

Synology DX1215
Rozšiřující kit k NAS serveru (pro kompatibilní modely), pro 12x 2.5/3.5" SATA II/III HDD / SSD, Hot-swap

25 890,- bez DPH 21 397,-
Koupit
Na objednávku do 14 dnů
Objednací kód: FN149l3
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi