AD mini Homeoffice Dyson

iPhone Xs (Max): Jak obstál v naší videorecenzi?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

iPhony pro rok 2018 se jmenují iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max. Světlo světa spatřily 12. září v Divadle Steva Jobse přímo v sídle společnosti Apple Park a oproti starším modelům přináší řadu vylepšení. Co je u nich nového? A pro koho jsou jednotlivé modely určeny? Vše, co vás zajímá, najdete v tomto článku. Přídáváme také informace o skvělých chytrých hodinkách čtvrté generace Apple Watch Series 4.

i

Aktualizace 17. 6. 2019: Apple nedávno představil sluchátka AirPods 2019. Díky novému čipu H1 nabízí vyšší výdrž a lepší zvuk. Navíc je v nabídce i verze AirPods 2019 s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem.

ČÁSTI ČLÁNKU:

Apple představil iPhone XS (Max) a levnější iPhone XR – OBSAH

 1. Představení letošních iPhonů ve zkratce
 2. iPhone XS a XS Max v chirurgické oceli, iPhone XR v hliníku
 3. Prémiové iPhony dostanou Super Retina displej, iPhone XR Liquid Retina
 4. Duální fotoaparát u iPhone XS a XS Max, standardní u iPhone XR
 5. K dispozici první fotky pořízené iPhonem XS
 6. Všechny tři iPhony pohání Apple A12 Bionic
 7. Nové iPhony v prvních benchmarcích. Jak jsou výkonné?
 8. Velkou zbraní iPhonů je vyladěný iOS 12
 9. iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max, cena a dostupnost
 10. Srovnání: iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max
 11. Srovnání: iPhone XR, iPhone 8 a iPhone 8 Plus
 12. iPhone XS a XS Max – recenze
 13. Apple Watch Series 4 obdržely větší displej
 14. Apple Watch Series 4: Dostupnost a cena

Představení letošních iPhonů ve zkratce

 • Jmenují se iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max.
 • Úhlopříčky displejů jsou 6,1", 5,8" a 6,5".
 • Pohání je čipset Apple A12.
 • Mají Face ID.
 • Podporují bezdrátové nabíjení.
 • iPhone XR používá LCD displej, zbylé dva OLED.
 • iPhone XR má standardní fotoaparát, iPhone XS a XS Max duální.
 • iPhone XR je k dispozici v šesti barvách, iPhone XS a XS Max ve třech.

iPhone XS a XS Max v chirurgické oceli, iPhone XR v hliníku

Apple iPhone XR, XS a XS Max designem navazují na iPhone X a všechny tři verze přináší bezrámečkový displej s výřezem pro biometrický systém Face ID. Rámečky kolem displeje jsou konzistentní, takže na rozdíl od telefonů s Androidem je jejich tloušťka totožná po stranách i v horní a spodní části. Domovského tlačítka se Apple nadobro zbavil a letos ho nenajdeme u žádného z iPhonů. Na spodní straně jako obvykle sídlí Lightning konektor a reproduktor. Boční rámeček je u dvou dražších modelů ze speciální slitiny chirurgické nerez ocele, pro výrobu rámečku u iPhonu XR výrobce použil hliník.

Apple iPhone XR; červený
iPhone XR je nejlevnější z trojice, je však stejně výkonný jako dva dražší modely. Barevná paleta je povedená.

Rozvržení tlačítek zůstává tradiční. Na pravé straně má své místo zapínací tlačítko, na levé pak ovladače tichého režimu a hlasitosti. Novinkou je slot pro dvě SIM karty, který se u iPhonů objevuje poprvé za celou jejich existenci. Funkce Dual SIM bude k dispozici u iPhonu XS a XS Max ve verzi DSDS (Dual SIM Dual Stand-by), obě čísla tak budou moci být na příjmu současně. Dual SIM bude zároveň spočívat v jedné fyzické SIM kartě a jedné eSIM kartě, k čemuž bude nutná podpora operátorů. To u nás zatím není na pořadu dne. V Číně pak bude k dispozici verze se slotem na dvě fyzické SIM karty.

 i Nové iPhone 13 jsou tu. Vše potřebné o nových modelech se dozvíte v článcích:

Prémiové iPhony XS dostanou Super Retina displej, iPhone XR Liquid Retina

Vysokou laťku v displejích nasadil již iPhone X a letošní iPhony ji posouvají ještě výš. iPhone XS a iPhone XS Max používají OLED displeje s názvem Super Retina, model iPhone XR vsadil na LCD typ s označením Liquid Retina Displej. Základní parametry obrazovek všech modelů jsou následující:

 • iPhone XR – 6,1", 1 792 × 828 px, LCD
 • iPhone XS – 5,8", 2 436 × 1 125 px, OLED
 • iPhone XS Max – 6,5", 2688 × 1242 px, OLED

Je patrné, že zatímco loni byla úhlopříčka 5,8 palce tou největší v nabídce Applu, letos je tou nejmenší. Trend postupného zvětšování úhlopříček displejů je neoddiskutovatelný a Apple nechce zůstat pozadu. Displeje všech letošních iPhonů pak kryje dle slov výrobce nejodolnější sklo ze všech mobilních telefonů. Zobrazovače také přináší podporu HDR 10, zato od technologie 3D Touch Apple pro nízkou využívanost upouští.

iPhone Xs Max; barvy
Nový iPhone XS a iPhone XS Max.

Duální fotoaparát u iPhone XS a XS Max, standardní u iPhone XR

iPhone XS, přímý nástupce iPhonu X, dostal duální fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,8 u širokoúhlého fotoaparátu a 12 Mpx a světelností f/2,4 u teleobjektivu. Totožnými parametry se chlubí i iPhone XS Max. V rámci úspor ale iPhone XR operuje jen s jedním snímačem, neočekáváme však, že bude v kvalitě fotek výrazně zaostávat. Duální fotoaparáty sice mají obdobné parametry jako iPhone X, prošly ale četnými evolucemi. Nyní se chlubí dvakrát rychlejším senzorem se schopnější neurální jednotkou, vylepšenou optickou stabilizací, detekcí obličeje i segmentací.

i iPhone X. Revoluce v podání Apple přináší nejen bezrámečkový displej.

Novinkou je funkce Smart HDR, s níž fotoaparát pozná, že se pohybujete. Foťák vytvoří 4 různé fotky a spojí je dohromady. Pořídí také další čtyři sekundární snímky s jiným nastavením a nakonec vše spojí do jedné fotografie. Navíc poté, co uživatel fotku vyfotí, ji může upravovat a plynule u ní měnit rozmazání. Na keynote vypadala funkce efektně a už se těšíme, až si to vyzkoušíme v recenzi. Potěší fakt, že všechny tři iPhony umí natáčet video ve stereu. Jedním ze stěžejních prvků všech modelů je přední TrueDepth kamera spolu s infračervenou kamerou pro skenování obličeje i ve tmě. Face ID nyní funguje ještě rychleji než u iPhonu X.

iPhone XS a XS Max
Prémiové modely nesou jméno iPhone XS a XS Max. Oba mají stejnou výbavu, až na velikost baterie.

K dispozici první fotky pořízené iPhonem XS

Apple občas své nové iPhony půjčuje známým fotografům, aby mu povedenými fotkami udělali reklamu. Tentokrát došlo na známého cestovatelského fotografa Austina Manna, který na petapixel.com zveřejnil první fotky pořízené iPhonem XS. Zde jsou některé z nich.

iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparát  iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparát
Takto fotí iPhone XS.

Všechny tři iPhony pohání Apple A12 Bionic

Základem letošních iPhonů je nový čipset Apple A12, první procesor vyráběný 7nm technologií. Obsahuje dvě o 15 % rychlejší výkonnostní jádra a dvě o 40 % úspornější nízkoenergetická jádra. Až o 50 % rychlejší je grafika. Nárůst výkonu iPhonu se projeví v mnoha nových aplikacích, kdy procesor například lépe využívá rozšířenou realitu. Čipset spolupracuje se 3 GB u iPhonu XR, resp. se 4 GB paměti RAM u iPhonu XS a XS Max. Pro porovnání připomínáme, že loňský iPhone X měl k dispozici kapacitu 3 GB RAM.

Čipset letošních iPhonů je nejen výkonnější, ale vylepšuje také správu napájení. iPhone XS tak při stejné kapacitě 2 716 mAh, jakou má iPhone X, vydrží nabitý v průměru o 30 minut déle. iPhone XS Max obsahuje baterii o velikosti 3 300 mAh, a vydrží dokonce o 1,5 hodiny déle než loňský výroční model.

iPhone XR
Dokonce i levnější iPhone XR pohání nový čip Apple A12 Bionic.

3,5mm jack nenajdeme, nikoli překvapivě, ani u letošních iPhonů. Apple od něj upustil u iPhonu 7 a od té doby do balení přidával redukci z Lightning konektoru na sluchátkový jack. Tu bychom ale v balení letošních iPhonů hledali marně. Výrobce razí myšlenku bezdrátovosti a kdo i přesto touží po připojení svých stávajících sluchátek, redukci si bude moci koupit zvlášť.

Nové iPhony v prvních benchmarcích. Jak jsou výkonné?

Ačkoli se ještě iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max neprodávají, k dispozici už máme několik benchmarků. Měření, o kterých informuje web cultofmac.com, se týkají testů Geekbench 4. Figurují v nich iPhony s kódovým označením, tudíž je pravděpodobně provádí sám Apple. Dle testů budou letošní iPhony solidně výkonné a rychlé. Jaké jsou konkrétní hodnoty?

iPhone XS

iPhone XS byl v Geekbench 4 testován dvakrát. V testu na více jader dosáhl hodnot 11385 a 11167, po testování na jedno jádro se ukázalo skóre 4763 a 4576. Pro porovnání, iPhone X si vysloužil hodnoty 10116, resp. 4208. iPhone XS, jehož šestijádrový procesor běží na frekvenci až 2,37 GHz, je tedy zhruba o 10–15 % rychlejší než loňský výroční model.

iPhone XS Max

Testem Geekbench prošel dvakrát i největší z trojice, iPhone XS Max. Jeho výsledky činí 10842 a 10266 bodů v testech na více jader a 4813 a 4790 v testech na jedno jádro. To je v případě jednojádrových testů více než u iPhonu XS, v případě multijádrových ale méně, ačkoli XS Max pohání procesor s frekvencí 2,49 GHz. Důvodem je dle webu fakt, že iPhone XS běží na již vydaném operačním systému iOS 12, kdežto XS Max na teprve chystaném iOS 12.1 s horší optimalizací.

iPhone XS; iPhone XS Max; výkon; benchmarky
Asi nikoho nepřekvapí, že nový procesor Apple A12 Bionic bude z iPhone XR a iPhone XS (Max) dělat mimořádně výkonné telefony. A první benchmarky to jen potvrzují.

iPhone XR

V testech nesmí chybět samozřejmě ani třetí novinka letošního září, iPhone XR. Je o něco méně výkonný než jeho dva bratříčci a v testech dopadl se skóre 9367 při použití více jader a 4754 v testu na jedno jádro. Z testů Geekbench 4 není jasná rychlost procesoru.

Web gizmochina.com pak informuje o ohromujícím výkonu letošních iPhonů v testech benchmarků AnTuTu. Zde iPhone XS překročil pro Androidy zatím nedosažitelnou hranici 300 tisíc bodů, a to nikoli jen o kousek, ale o pořádný kus. Dosáhl přesně 363 525 bodů, což je mnohem více, než má kterýkoli telefon s Androidem. Uvidíme ale, zda na prvním místě zůstane i po vydání Huawei Mate 20 Pro s procesorem Huawei Hisilicon 980, který nemá být o nic slabší.

Velkou zbraní iPhonů je vyladěný iOS 12

Velkou předností iPhonů a iPadů je intuitivní a dobře vyladěný operační systém iOS. Ve své jedenácté verzi však úplně nedostál své pověsti, protože trpěl mnoha neduhy. Nyní ovšem přichází iOS 12 s úkolem řadu nedokonalostí napravit. Nepřináší razantní změny jako předešlá verze, zaměřuje se především na stabilitu, výkon a celkovou optimalizaci. Již ve svých beta verzích běhal svižně a spolehlivě, a to i na pět let starém iPhonu 5S. Jaké jsou největší novinky dvanácté verze iOS?

 • Větší stabilita systému – systém je rychlejší a stabilnější.
 • Vylepšené notifikace – nyní se notifikace ze stejných aplikací seskupují.
 • Skupinové FaceTime – do skupinového hovoru se může připojit až 32 osob.
 • ARKit 2 – v rozšířené realitě spolu bude moci hrát více uživatelů. Přibyla také např. aplikace Measure pro měření fyzických rozměrů různých objektů.
 • Správa používání aplikací – v přehledu se dozvíte, jak dlouho a jak často používáte jednotlivé aplikace.
 • Siri zkratky umožní nastavení užitečných zkratek pro různé úkony.

Potěšující zprávou je, že iOS 12 nainstalujete na všechna zařízení, na nichž běží iOS 11.

iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max, cena a dostupnost

Jaké jsou ceny nových iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS MAX? Aktualizované informace k cenám jednotlivých paměťových variant a dostupnosti naleznete níže.

Cena iPhone XR

Cena iPhone XS

Cena iPhone XS Max

A kdy se nové iPhony dostanou do prodeje?

 • iPhone XS (Max) je již v prodeji.
 • iPhone XR je již v prodeji.

Srovnání: iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max

Letošní iPhony se povedly a mnoho uživatelů je již jistě odhodlaných si některý z nich koupit. Pokud nemáte jasno v tom, který model je pro vás vhodný, následující stručná rekapitulace vám pomůže.

iPhone XR nemá OLED displej ani duální fotoaparát a jeho boční rámeček je z hliníku. Pro mnoho uživatelů to ale jsou doslova jen detaily, protože v praxi by dopady těchto ústupků reálně nijak nepocítili. Jeho silnou zbraní je jen o chloupek nižší výkon než u zbývajících modelů, podobná funkční výbava a nižší cena. Ta bude silným argumentem pro mnoho dosavadních uživatelů Androidu. Pokud jste jedním z nich, chcete přejít na iPhone a zároveň vyžadujete velký displej a prvotřídní výkon, iPhone XR pro vás bude nejvhodnější volbou.

Kdyby se chtěl iPhone XS zalíbit zákazníkům a zároveň je odradit od koupě ostatních dvou letošních modelů, jistě by zmínil duální fotoaparát, OLED displej, velkou porci paměti RAM a nejmenší úhlopříčku obrazovky. Že je to nevýhoda? Pro mnohé nikoliv. Ač by to ještě před pár lety nebyla pravda, úhlopříčka 5,8" při tenkých rámečcích dnes znamená kompaktní zařízení, které se snadno vejde do kapsy a navíc ji neutrhne. Chcete tu nejlepší výbavu a iPhone, který se snadno přenáší? Pak pro vás bude trefou do černého iPhone XS.

iPhone XS Max je, dá se říct, zvětšená kopie iPhonu XS. A to bude hrát u mnoha potenciálních zákazníků velkou roli, protože větší displej v tomto případě znamená větší baterii a více prostoru pro hry nebo sledování videa. Mnoha uživatelům navíc ani nevadí, že velký telefon zabírá více místa a je těžší, protože jej nenosí v kapse. Jestli chcete jen to nejlepší, tedy našlapanou výbavu a mamutí displej, není pro vás jiné volby než iPhone XS Max.

Parametry/Model iPhone XR iPhone XS iPhone XS Max iPhone X
Úhlopříčka displeje 6,1" 5,8" 6,5" 5,8"
Rozlišení a typ displeje 1 792 × 828 px, Liquid Retina (LCD) 2 436 × 1 125 px, Super Retina (OLED) 2 688 × 1 242 px, Super Retina (OLED) 2 436 × 1 125 px, Super Retina (OLED)
Poměr stran 19,5 : 9 19,5 : 9 19,5 : 9 19,5 : 9
Procesor Apple A12 Bionic Apple A12 Bionic Apple A12 Bionic Apple A11 Bionic
Operační paměť RAM 3 GB 4 GB 4 GB 3 GB
Interní úložiště 64/128/256 GB 64/256/512 GB 64/256/512 GB 64/256 GB
Operační systém iOS 12 iOS 12 iOS 12 iOS 11
Zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8) 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4)
Přední fotoaparát 7 Mpx (f/2,2) 7 Mpx (f/2,2) 7 Mpx (f/2,2) 7 Mpx (f/2,2)
Baterie 2 942 mAh 2 716 mAh 3 300 mAh 2 716 mAh
Rychlonabíjení
Rozměry 150,9 × 75,7 × 8,3 mm 143,6 × 70,9 × 7,7 mm 157,5 × 77,4 × 7,7 mm 143,6 × 70,9 × 7,7 mm
Hmotnost 194 g 177 g 208 g 174 g
Umělá inteligence
Cena 22 490 Kč* 29 990 Kč* 32 990 Kč* 26 990 Kč*

* Ceny k 13. 9. 2018

Srovnání: iPhone XR, iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Pro úplnost přidáváme také srovnání iPhonu XR s posledními jablečnými telefony s Home buttonem, iPhonem 8 a 8 Plus. Pokud se vám letošní novinky zdají být drahé, „osmičkové“ iPhony jsou alternativou. Mají ale již notně zastaralý, byť pro mnohé pořád oblíbený, design. Operují také s menšími displeji, za to výkonnostně jsou pořád na úrovni. Jaké jsou další rozdíly mezi nimi letošním nejlevnějším iPhonem?

Parametry/Model iPhone XR iPhone 8 iPhone 8 Plus
Úhlopříčka displeje 6,1" 4,7" 5,5"
Rozlišení a typ displeje 1 792 × 828 px, Liquid Retina (LCD) 1 334 × 750 px, Retina HD (LCD) 1 920 × 1 080 px, Retina HD (LCD)
Poměr stran 19,5 : 9 16 : 9 16 : 9
Procesor Apple A12 Bionic Apple A11 Bionic Apple A11 Bionic
Operační paměť RAM 3 GB 3 GB 3 GB
Interní úložiště 64/128/256 GB 64/256 GB 64/256 GB
Operační systém iOS 12 iOS 11 (dostupná aktualizace na iOS 12) iOS 11 (dostupná aktualizace na iOS 12)
Zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8) 12 Mpx (f/1,8) 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,8)
Přední fotoaparát 7 Mpx (f/2,2) 7 Mpx (f/2,2) 7 Mpx (f/2,2)
Baterie 1 821 mAh 2 675 mAh
Rychlonabíjení
Rozměry 150,9 × 75,7 × 8,3 mm 138,3 × 67,1 × 7,1 mm 158,4 × 78,1 × 7,5 mm
Hmotnost 194 g 148 g 202 g
Umělá inteligence
Cena 22 490 Kč* 17 990 Kč* 20 990 Kč*

* Ceny k 13. 9. 2018

iPhone XS a XS Max – recenze

Z naší video recenze (najdete ji na začátku článku) vyplývá jediné: Apple se v případě iPhonu XS a XS Max opět, nikoli překvapivě, překonal. Přinesl telefony, které ohromí rychlostí a zejména v případě většího modelu potěší velikostí displeje. Majitelé si mohou do do sytosti užívat opulentního výkonu, který naprosto plynule a bleskově rozhýbe i ty nejnáročnější aplikace a hry. A to vše v luxusním balení, tvořeném kombinací kovu a skla. Na druhou stranu je sklo klouzavé, proto pozor na kluzké povrchy jako například otevřené časopisy. V každém případě vám doporučujeme pořídit ochranné pouzdro.

Umělá inteligence (AI) se už pomalu a jistě stává u prémiových telefonů standardem. I ta od Applu je na velmi vysoké úrovni. S mnoha situacemi si poradí hravě, třeba s hvězdami na obloze, které zdůrazní. Občas ale něco zcela dokonale nezvládne, například strukturu asfaltu u noční fotky, kterou v domnění, že je to šum, nepřirozeně vyhladí. Apple navíc přidává novou funkci, tzv. Augmented Reality (AR) tedy rozšířenou realitu. Telefon tak za vás změří objekty ležící před vámi nebo si do reálného prostředí můžete vsadit 3D model nábytku a  vyzkoušet, jak to bude vypadat.

i Související produkty

iPhone XS a XS Max v zahraničních recenzích

Směrem k ceně jdou výtky k iPhonu XS a XS Max z řady stran. Poukazují na ni i kolegové z Cnet.com. Jako pozitivní ale berou velikost a prvotřídní kvalitu displeje, což považují za jeho největší výhodu. Mírným zklamáním je výdrž baterie. Za tuto cenu je jen o hodinu a půl delší než u předchůdce iPhone X, ačkoli je řeč o modelu XS Max. Výdrž slušná, ale mohla by být podstatně lepší.

Na tom, že v případě iPhone XS Max jde hlavně o displej, se Cnet.com shoduje i s recenzí uveřejněnou na serveru Pocket-int.com. Velikost má podle nich výhody i nevýhody: Na jednu stranu, na prostorném displeji vypadá vše velmi dobře, je spousta místa na ikony i aplikace samotné. Jenže pro některé ruce je prostě příliš velký. Redaktoři poukazují na to, že je s podivem, že některé aplikace stále nejsou optimalizovány pro displej s výřezem. A to Apple patří k jeho průkopníkům. Pochvala míří také k celkovému designu a jeho velmi tenkým rámečkům. Sice se ve své podstatě jedná jen o zvětšený iPhone X, pořád to ale funguje.

Na Mashable.com jsou velmi struční. Citujme: „Nejlepší iPhone vůbec. Tečka.“ Klady a zápory jsou pak veskrze shodné, jako ve všech dalších recenzích. Výhodou je velký displej a design, záporem cena a výdrž baterie, která by mohla být lepší. A konečně na serveru TechRadar.com k výhodám přidávají i to, že použité HDR (high-dynamic-range) propůjčuje fotoaprátu nový rozměr a fotky z něj jsou skutečně kvalitní. Pochvalují si i to, že Apple se dokázal o stupeň posunout výkon svého telefonu.

Podívejte se na videorecenzi známého YouTubera Marquese Brownleeho:

Apple Watch Series 4 obdržely větší displej

Kromě nových iPhonů jsme se dočkali i nových Apple Watch, poprvé s 64bitovým procesorem. K 64bitovým iPhonům a iPadům tak Apple přidává i hodinky. Watch jsou nejprodávanějšími chytrými hodinkami na světě, letos ale poprvé od svého příchodu prošly redesignem. Nyní mají o 15 % tenčí rámečky a o 30 % větší displej než předešlé generace. Fyzicky přitom povyrostly jen o píď. Prodávat se budou ve velikostech 40 a 44 mm (dříve 38 a 42 mm) a v barvách stříbrné, černé a zlaté.

Výčet vylepšení je poměrně dlouhý. Apple Watch jsou hlasitější, korunka má nyní tlakovou odezvu a přibylo i několik ciferníků. Reproduktor se přesunul na druhou stranu od mikrofonu, takže hovory budou jasnější. Mozkem je 64bitový dual-core procesor S4, který je dvakrát rychlejší než v případě předešlé verze. Zajímavostí je schopnost hodinek rozeznat pád majitele. Když upadnete a nebudete se minutu hýbat, automaticky zavolají záchranku. Mají také nový srdeční senzor, který dokáže provádět test EKG, tedy sledování srdeční aktivity. Výsledek pak lze rovnou odeslat v PDF lékaři. Na jedno nabití vydrží stejně dlouho jako předcházející generace.

Apple Watch Series 4: Cena a dostupnost


i Mohlo by vás zajímat

Velký den pro všechny fanoušky společnosti Apple nadešel. Tuto středu v 19 hodin byly představeny nové telefony iPhone a chytré hodinky Apple Watch Series 4. Čím hodlá iPhone XS, XS Max a levnější iPhone XR zaujmout?

iPhone Xs; iPhone Xs Max; iPhone Xr

Záznam Apple Keynote s českým dabingem

Jak probíhal Apple Keynote?

Textový záznam z Apple Keynote

 • 20:46 – Děkujeme za pozornost a sledujte náš web, kde brzy přineseme detailní informace ke všem uvedeným modelům.
 • 20:45 – Tim Cook se rozloučil a přítomní novináři již míří k pultům, kde jsou pro ně připraveny nové iPhony.
 • 20:42 – ČR je ve druhé vlně, což znamená reálný start prodeje už 29. září!
 • 20:42 – iPhone XS bude k dostání od 21. září v kapacitách 64 GB, 256 GB a 512 GB. Cena startuje na 999 dolarech. iPhone XS Max pak bude k dispozici za 1 099 dolarů.
 • 20:41 – iPhone XR bude k dostání od 26. října v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Cena startuje na 749 dolarech.
 • 20:40 – Johny Ive komentuje produktové video na nové iPhony. Jeho artikulace a důraz na detail je fascinující. Škoda, že nevystupuje přímo naživo u představení.
 • 20:35 – iPhone XR vydrží na jedno nabití o 90 minut déle než iPhone 8 Plus.
 • 20:33 – Zadní 12Mpx kamera není duální, ale přesto nabídne efektní bokeh režim pro portréty. Přední TrueDepth kamera je opět identická s iPhonem XS.
 • 20:30 – Hliníkové provedení hned v několika barevných variantách – white, black, blue, coral, yellow, red. Lepší LCD displej s technologií Liquid Retina. Úhlopříčka 6,1" s rozlišením 1 792 × 828 pixelů. Face ID je identické s telefonem iPhone XS, stejně tak čip A12 Bionic včetně strojového učení v reálném čase.
 • 20:26 – Další iPhone, tentokrát se jedná o „levný“ iPhone XR.
 • 20:23 – Apple myslí ekologicky a výhledově chce vyrábět iPhony z kompletně recyklovaných materiálů. Vzhledem k počtu vyrobených iPhonů ročně (více než 200 miliónů) by se jednalo o významný příspěvek k udržení stávajícího životního prostředí.
 • 20:20 – iPhone XS a XS Max bude umět Dual SIM, ale za pomoci technologie eSIM, což musí podporovat mobilní operátoři. Fyzicky lze do telefonu vložit jednu SIM kartu, pro čínský trh bude k dispozici speciální verze s možností vložit fyzicky 2 SIM.
 • 20:18 – Baterie iPhonu XS vydrží zhruba o 30 minut déle než u iPhonu X.
 • 20:16 – Pochopitelně půjde nahoru i kvalita nahraného videa, Apple navíc zapracoval na výrazně lepší kvalitě záznamu zvuku.
 • 20:14 – Nově bude možné u portrétů dodatečně upravit hloubku pozadí, tzv. bokeh efekt.
 • 20:12 – 12 Mpx s optickou stabilizací, světelnost f/1,8 + druhá zadní kamera s teleobjektivem má také 12 Mpx se světelností f/2,4. Výslednou kvalitu snímků zvyšuje nový neurální procesor. Apple přidává Smart HDR, což je funkce, která na pozadí jedné fotografie vytvoří mnoho dalších a pomocí složitých algoritmů vše pospojuje do výsledného fantastického snímku s neuvěřitelnými detaily. Portréty jsou citelně lepší než při pořízení na starší generaci iPhonů.
 • 20:06 – Nyní se podíváme na novinky u fotoaparátu.
 • 20:05 – Galaga AR je atraktivní předělávka starých automatových her do rozšířené reality, více hráčů je zapojeno do plnění úkolů. Tvůrci chválí perfektní zvuk reproduktorů nového iPhone XS.
 • 20:00 – Další aplikací je HomeCourt. Jedná se o revoluci v basketbalovém tréninku. Aplikace umí v reálném čase vědecky zaznamenat až 6 parametrů u hráče, počítat body a sledovat celou řadu zajímavých statistik.
 • 19:57 – Silnější výkon iPhonu se projeví v mnoha nových aplikacích. Na scéně máme ukázku od herního studia Bethesda. Jedná se o 3D hru The Elder Scrolls: Blades s vynikající grafikou. Živě předváděné demo je luxusní a hra vyjde ještě během podzimu.
 • 19:53 – Dochází k ukázkám již známých funkcí z bety iOS 12 – Siri shortcuts vám dovolí poskládat si několik po sobě provedených kroků do jednoho příkazu.
 • 19:50 – Čip A12 je designový přímo pro iPhone, což dovoluje Applu vše naprosto detailně přizpůsobit. Nárůst výkonu se tak nijak neprojeví na výdrži baterie. Ve spojení s iOS 12 bude práce s aplikacemi až o 30 % rychlejší.
 • 19:48 – Apple A12 Bionic je první 7nm čip, 6jádrové CPU + 4jádrové GPU. Mezigenerační nárůst je poměrně citelný. Apple však přidal 8jádrový neurální systém pro strojové učení. S novou čipovou sadou souvisí i rozšíření interní paměti až na 512 GB.
 • 19:44 – FaceID obdrželo nové algoritmy a nabízí ještě rychlejší odemykání telefonu.
 • 19:41 – iPhone XS s 5,8" displejem, druhá verze iPhone XS Max poté s 6,5" displejem. Oba telefony jsou představeny společně a mají identické funkce.
 • 19:38 – Phil Schiller na scéně – iPhone XS je potvrzený ve zlaté, stříbrné a šedé barvě. Zvýšená odolnost proti vodě IP68.
 • 19:36 – Nejprve probíhá vychvalování iPhone X. Zhruba 98 % jeho majitelů se do telefonu „zamilovalo“.
 • 19:35 – Pojďme na iPhone.
 • 19:33 – K dispozici od 21. září s watchOS 5 za cenu 399 dolarů.
 • 19:30 – Shrnutí k Apple Watch 4. generace – menší tělo, větší displej, detekce pádů, přesnější měření tepové frekvence, měření EKG, přepracovaná digitální korunka s haptickou odezvou, Bluetooth 5, celodenní výdrž baterie, 2× vyšší výkon, kompatibilní se všemi řemínky z předchozích generací.
 • 19:25 – Apple Watch 4. generace jsou certifikované americkým Ministerstvem zdravotnictví pro měření EKG.
 • 19:22 – Podobně došlo ke zpřesnění měření tepové frekvence a Apple Watch budou sledovat a včas upozorňovat na jakékoli nesrovnalosti. Naprostou novinkou jsou elektrody na zadní straně hodinek. Bude tedy možné si změřit EKG. Měření probíhá přiložením prstu na korunku a po 30 sekundách dospěje k výsledkům měření. Výsledek je možné v PDF zaslat ošetřujícímu lékaři. To je docela pecka!
 • 19:17 – Hodinky nově fungují také jako bezpečnostní prvek a v případě pádu na zem vám automaticky zavolají pomoc.
 • 19:14 – Čtvrtá série Apple Watch se ještě více soustředí na zdraví a vše kolem něj. Došlo také na přepracování korunky nebo ke zvýšení hlasitosti hodinek (Siri) zhruba o 50 %. Uvnitř hodinek je nový hardware přímo z dílny Applu.
 • 19:11 – Nové Apple Watch konečně v prvním vizuálním představení. Větší displej (zhruba o 32 %), ale hodinky jsou celkově o trochu menší než u třetí generace. Výrazně přepracované rozhraní hodinek vypadá atraktivně.
 • 19:09 – Apple Watch jsou nejprodávanější hodinky na světě. Už se schyluje k představení jejich čtvrté generace.
 • 19:07 – Tim Cook hovoří o Apple Storech, které navštíví za jeden rok zhruba půl miliardy návštěvníků a samozřejmě potencionálních kupců. Apple již brzy dosáhne na metu 2 miliard prodaných zařízení se systémem iOS.
 • 19:04 – Tim Cook na scéně!
 • 19:00 – Přenos začíná lehkou parodií na Mission Impossible, ve které vystupuje i Tim Cook. Očekávání v sále jsou velká.
 • 18:55 – Samotná tisková konference proběhne na pódiu Steve Jobs Theater, což je naprosto impozantní budova v areálu Apple Parku. Hlavní sál se ukrývá v podzemí a pojme přibližně 1 000 osob.
 • 18:45 – Spekulace se postupně šíří celým internetem a v tuto chvíli to vypadá, že nové iPhony ponesou označení iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Musíme si však ještě počkat na oficiální potvrzení z úst Tima Cooka.
 • 18:40 – Apple ve svém sídle v americkém Coupertinu už za chvilku představí novinky ve svém portfoliu. Očekáváme nové iPhony a Apple Watch. Možná dojde i na nějaké další produkty.

Apple stále určuje trendy

Rok 2017 byl pro iPhony přelomový. Léty prověřený design si žádal změnu. Tu přinesl iPhone X, který zpopularizoval výřez v displeji, jenž opět dokázal, že Apple umí nastolit trendy.

i iPhone X. Revoluce v podání Apple přináší nejen bezrámečkový displej.

iPhone X byl a stále je tím nejlepším a také nejdražším telefonem iPhone. Minulý rok nás překvapil přelomovým zabezpečením pomocí Face ID a ovládání gesty. Konzervativnější uživatelé pak museli zkousnout opuštění ikonického Home Buttonu. Skvělé prodeje „desítky“ ale napovídají, že noví majitelé s tím příliš velké problémy neměli. Jaké budou nové iPhony pro letošní rok? Co přinesou a čím překvapí? Sledujte s námi živý přenos z Kalifornie a budete mít vše z první ruky.

iPhone pro rok 2018 bude nepochybně ještě lepší než iPhone X. Netrpělivě čekáme na fotoaparát, výkon, provedení a další novinky. Ve středu v 19 hodin zůstaňte naladěni.

Apple s dnes představenými telefony iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max opět ukázal, že umí zaujmout masu. Nové iPhony vypadají parádně a již teď se těšíme, až si budeme moci některý z nich otestovat. Jakmile se tak stane, můžete se těšit na podrobnou recenzi.

Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací