Philips Hue Bridge je mozkem systému inteligentního osvětlení Philips Hue. Teprve s ním všechna světla ožijí naplno.
Na každou část dne můžete použít odpovídající, předem zvolené osvětlení. K sobě si můžete přiřadit rodiny světel, například podle místností, a pro každou z nich si uložit nastavení scén. Díky nim během okamžiku doplníte atmosféru intimního večera u televize nebo snídaně za jasného rána.
Pokud nejste doma, rozsvícení světla v nastavených intervalech v průběhu večera vzbudí zdání, že jste stále doma a odradí zloděje. Tato funkce je užitečná nejen pokud jedete na dovolenou. Navíc se dá nastavit funkce náhodné doby zapnutí o 30 minut podle nastaveného času.
Protože jsou skrze Brigde světla spojena s chytrým zařízením, mohou se rozblikat spolu s notifikacemi v nich. Po skončení časovače vám tedy světelným signálem mohou připomenout, že se dovařila večeře nebo že začíná vás oblíbený seriál.
Inteligentní osvětlení neznamená zapínání a vypínání světel z telefonu. Philips Hue Bridge na sebe dokáže napárovat i příslušenství. Ovladač na zeď je samozřejmostí, ale také bezdrátové bateriové čidlo „Philips Hue Motion Sensor“, které je programovatelné na různé denní doby. Díky tomu můžete při detekování pohybu v noci rozsvítit světla třeba jen na 5 % a předejít tak nepříjemnému oslnění a narušení cyklu spánku. Další důležitý prvek je také Philips Hue Smart Plug, kterým můžete vypínat a zapínat neinteligentní svítidla jako např. lampičky.
Díky Philips Hue Bridge můžete veškeré osvětlení spárovat s hlasovými asistenty, např. Amazon Alexa, Google Assistant, Siri nebo Cortana.
V nabídce nastavení chování osvětlení je funkce Hue Labs pro ještě pokročilejší nastavení chování světel podle času nebo podnětů zvenku.
Tato funkce nabízí synchronizaci osvětlení s obrazem nebo hudbou na vašem PC. Jedná se o funkci podobnou Ambilight u Philips TV a umožňuje rozšířit zážitek z hraní her mimo monitor.
IFTTT je automatizační nástroj, který dokáže vytvářet jednoduchá makra s podmínkou, kde jedna webová služba funguje jako spouštěč a předává informace další službě, která je určitým způsobem zpracuje. Philips HUE využívá služby IFTTT pro vizualizaci nejrůznějších situací. Vaše světlo vám tedy může říct, že vám přišel e-mail, že se venku změnilo počasí, může vás upozornit, že je čas na přestávku od studia, nebo opačně je čas na práci, studium či na trénink. Možnosti jsou neomezené.
Příklady interakcí:
Pokud začne venku pršet, změň barvu osvětlení na modrou
Ve 12 hodin zhasni všechna světla
Zapni světla automaticky se západem slunce
Pokud řeknu "párty začíná", začni měnit barvy
Patice slouží k mechanickému upevnění a elektrickému propojení svítidla se světelným zdrojem. Mohou být šroubovací, bajonetové či kolíčkové, mohou se lišit i velikostí. Různé typy patic nejsou vzájemně kompatibilní.
Světelný tok se udává v Lumenech (lm) a vyjadřuje množství světelné energie. Čím větší je tato hodnota, tím více světla zdroj vyzáří. Obecně platí, že vyšší světelný tok znamená větší příkon, tedy spotřebu žárovky
Udává energetickou náročnost svítidla. Současné úsporné LED zdroje mají spotřebu pouze v jednotkách wattů (W).
Barevná teplota (též chromatičnost) charakterizuje spektrum bílého světla (jednotka kelvin – K). V závislosti na této hodnotě vnímáme barvu světla jako "teplou bílou" (cca 3000K) až "studenou bílou" (cca 6000K).