Dvouletá záruka pro firmy AlzaBoxy CZ, SK

Jak se dokonale oholit? Gillette to ví

Zobrazit katalog
Jak se dokonale oholit? Gillette to ví

Gillette Venus

Holení je dnes již zcela běžná věc a nevyhneme se mu skoro nikdo. Je to rutina, která k běžné péči o náš zevnějšek prostě patří. Nemělo by to ovšem pro nás znamenat nevyhnutelné trápení se s žiletkou, jehož výsledkem je podrážděná pokožka posetá začervenalými pupínky. Holení by mělo být komfortní, jednoduché a mělo by nám dodat sebevědomí a příjemný pocit z krásně upravené pokožky. Stále ještě nejoblíbenější, rychlá, a hlavně bezbolestná metoda, jak se zbavit chloupků, je tzv. mokré holení. Pokud tento holicí rituál provádíte správně, může být na jeho konci dokonale oholená tvář nebo sametově hladká pokožka těla. Stačí jen vědět jak na to.

Úvodní obr. Jak se dokonale oholit

Kapitoly článku: Jak se dokonale oholit? Gillette to ví.

Pánské versus dámské holení

Ačkoliv je princip holení pro muže i ženy stejný, jejich zcela odlišné potřeby vedou k tomu, že dámské a pánské holicí strojky jsou rozdílné. A je k tomu více důvodů. Zatím co pánové si holí především tvář a krk a postačí jim na to umyvadlo a zrcadlo, něžné pohlaví se zbavuje chloupků téměř po celém těle a nejraději ve vaně či ve sprše. Kromě toho jsou ženské chloupky jemnější, rostou ve více směrech a rychleji než pánské vousy na obličeji. Málo kdo si také uvědomí, že ženy mají tendenci manipulovat holicím strojkem mnohem rychleji než muži, a přitom přechází přes zakřivené a často i choulostivé partie. Tohle všechno velice citlivě a zkušeně zohledňuje společnost Gillette, která se díky tomu stala světovou jedničkou ve světě manuálních holicích strojků.

Značky Gillette a Gillette Venus posunuly holení do vyšších dimenzí

Od doby, kdy C. Gillette vynalezl revoluční holicí strojek s ochranou břitů, a byla založena společnost Gillette, uběhlo již více než 120 let. Neustálý vývoj a inovace dovedly holicí strojky Gillette k dokonalosti. Tradice dámských holicích strojků, která začíná již v roce 1915, připravila půdu pro vznik prvního systémového holicího strojku Venus Original určeného výhradně pro ženy. Holítka Gillette Venus inspirované křivkami ženského těla a jejich potřebami tak mohou poskytnout ženám veškeré pohodlí při zbavování se nechtěných chloupků a zaručený perfektní výsledek. Holení tak díky značce Gillette a Gillette Venus nabývá v průběhu let zcela nový význam. Již nejde o pouhou rutinu zbavování se nechtěných chloupků a vousů, ale o rituál, který v nás probouzí pocit komfortu, krásy a sebedůvěry.

Holicí strojek Gillette Venus
Dokonale hladké nohy zvýší seběvědomí každé ženě

Jak se správně oholit?

Ať už se holíte několik let nebo váš čeká první holení, máme pro vás několik důležitých rad, které vám holení nejen usnadní, ale především ho dovedou do dokonalosti. Následující zásady jsou důležité jak pro pánské, tak pro dámské holení. Ovšem k dosažení žádoucího výsledku je podstatné použít vhodné holítko, tj. holicí strojek určený pro muže nebo holicí strojek určený přímo pro ženy.

Pravidelná výměna hlavice je základ

Základním a prvním krokem pro správné holení je ostrý a tenký břit. Ostré čepele zachycují více chloupků při menším počtu tahů a tím zajišťují efektivnější a šetrnější holení. Tady se rozhodně nevyplatí šetřit. Použití tupého holicího strojku vede k nerovnoměrnému a neefektivnímu oholení. Krom toho opotřebované hlavice s tupými břity pokožku tahají, dráždí a můžou ji i pořezat. To způsobí podráždění, zarudnutí, tvorbu pupínků a zarůstání chloupků. Proto je velmi důležité hlavice holicího strojku pravidelně měnit.

Systémové holicí strojky Gillette a Gillette Venus tvoří výměnná holicí hlavice a rukojeť. Výměna hlavice je tak otázkou několika sekund.

A jak poznáte tupý břit? Známkou, že ostří vašeho holicího strojku je tupé můžou být:

  • Nekomfortní holení – holicí strojek začne na kůži drhnout
  • Opotřebení, vyblednutí zvlhčujícího gelového pásku
  • Vynechávání chloupků
  • Svědící nebo zarudlá pokožka

Doba pro výměnu hlavice je individuální a závisí na frekvenci a rozsahu holení. Obecně se doporučuje výměna hlavic minimálně jednou za měsíc, u žen to může být i dříve kvůli větší holicí ploše.

i Výměna hlavic je jednou z nejdůležitějších zásad pro správné a šetrné holení. Ke každému systémovému holicímu strojku Gillette a Gillette Venus lze jednoduše pořídit náhradní hlavice pro muže i náhradní hlavice pro ženy. Jsou k dostání v balení po více kusech za zvýhodněnou cenu a holení se tak stává mnohem ekonomičtější.

Mokré holení krok za krokem

Připravte kůži na holení

Pokožku je potřeba před holením změkčit teplou vodou. Pánové by si měli před holením umýt obličej a krk mycí emulzí, aby tak odstranili kožní maz bránící působení vody. Pro ženy je nejideálnější holení ve vaně nebo po sprchování. Díky vlhku a teplu se roztáhnou póry a chloupky či vousy změknou. Kůže je krásně změklá a připravená na holení. Už pouhé dvě minuty působení teplé vody ulehčuje holení až o 70 %.

Použijte gel na holení

Gel na holení je důležitou součástí celého holicího procesu. Ačkoliv jste se mohli setkat s názorem, že ho stejně tak dobře nahradí i mýdlo nebo že mokré holení jde pouze pomocí čisté vody, není tomu tak. Voda se rychle vypařuje a chlupy tvrdnou. Gel na holení působí jako ochranná vrstva a udržuje je měkké. Navíc plní další důležitou funkci. Snižuje tření mezi pokožkou a břity, čímž umožňuje snadné klouzání strojku po kůži, zatím co ji zároveň chrání před podrážděním nebo poškrábáním. Díky použití gelu na holení bude vaše pokožka sametově hladká a voňavá.

i Také si myslíte, že gel na holení lze nahradit mýdlem? Omyl. Mýdlo pokožku čistí a zanechává ji suchou a zranitelnou. Zatím co gely na holení zabraňují odpařování vody, udržují chlupy měkké, kůži hydratovanou a zajišťují komfortní holení díky hladkému skluzu holítka po pokožce. Krom toho můžete sledovat, kudy břitva prošla a neprojíždíte stejná místa opakovaně.

Na holicí strojek netlačte

Čím víc přitlačím, tím důkladněji se oholím. Tak to rozhodně neplatí! Pokud na holítko tlačíte, rozhodně tím nedocílíte lepšího výsledku. Spíš naopak. Můžete se zranit. Pokud máte dostatečně ostré břity, stačí to brát zlehka jemnými a šetrnými tahy. Pro nejpohodlnější oholení vyzkoušejte pánský holicí strojek Gillette Fusion Proshield nebo dámský holicí strojek Gillette Venus Embrace.

Hlavici v průběhu holení často oplachujte

Hlavici holicího strojku často oplachujte, aby se na břitech a hlavici neusazoval gel na holení a chloupky či vousy.

Těžko dostupná místa holte jako poslední

Oholte nejdřív rovnější místa a oblasti, kde jsou chloupky slabší. Těžko dostupná místa holte jako poslední. Důvodem je, aby gel měl ještě více času chloupky a vousy změkčit. Ženy by tak měly začít s holením nohou a podpaží a k intimním partiím, kde jsou chloupky nejtvrdší, by měly přejít až nakonec. Muži by měli začít s holením tváře a krku. Nejtvrdší vousy jsou na bradě a okolo rtů, proto je důležité holit je nakonec.

Holicí strojek Gillette
Správná údržba holicího strojku prodlužuje životnost břitů

Po holení břity důkladně opláchněte

Břity důkladně vypláchněte pod tekoucí vodou a přebytečnou vodu oklepejte. Nikdy břity neutírejte. Můžete se říznout, a navíc byste mohli poškodit jejich ostří.

Po holení pokožku šetrně osušte a hydratujte

Po holení pokožku opláchněte vlažnou vodou a šetrně osušte. Pro perfektní výsledek nezapomínejte ani na poslední bod celého holícího rituálu, tj. na péči po holení. Pánové mají na výběr množství přípravku po holení v podobě balzámu, vody či gelu a dámy by měly sáhnout po zklidňujícím a hydratačním krému. Vybírejte takové přípravky, které vaši kůži ošetří a zároveň hydratují.

i Máte citlivou pokožku? Používejte holicí strojky se třemi nebo více břity. Čím více břitů, tím menší pravděpodobnost podráždění. Pro citlivou ženskou pokožku doporučujeme strojek Gillette Venus Embrace. Společně s gelem na holení Gillette Satine Care Sensivite dosáhnete hladké pokožky bez zarudnutí a svědění. Nejlepší cestou k pohodlnému holení pánské citlivé pokožky je Gillette Fusion Proglide SilverTouch spolu s gelem na holení Gillette Fusion Sensitive.

Na závěr pro vás máme novinky, díky nimž bude holení ještě více jednodušší a komfortnější.

Důkladně oholená do plavek? Žádný problém s Gillette Venus Bikini Trimmer

V období plavkové sezony chce být každá žena dokonale oholená a připravená vyrazit s krásnou a upravenou pokožkou mezi lidi. Víc, než kdy jindy řeší také jak odstranit chloupky v intimních partiích a upravit linii kolem bikin. Ideálně bez červených pupínků a zarostlých chloupků. Pokud i vy chcete mít svůj klín do plavek pořád perfektně upravený, máme pro vás skvělý tip. Zastřihovač chloupků pro oblast bikin Gillette Venus Bikini Trimmer. Úžasný, malý pomocník do toaletní tašky každé ženy.

Zastřihovač Gillette Venus Bikini PrecisionZastřihovač Gillette Venus Bikini Precision

Díky zastřihovači Gillette Venus Bikini Precision můžete hodit starosti s nežádoucími chloupky za hlavu.

Rychlé a pohodlné odstranění chloupků díky Gillette Venus Bikini Trimmer

Zastřihovač chloupků Gillette Venus Bikini Trimmer je vyvinut přímo pro úpravu a holení chloupků na choulostivých místech v oblasti třísel. Tento malý, přitom kompaktní a dobře uchopitelný holicí strojek vám umožní jednoduché manévrování a pohodlnou manipulaci. Otočná hlava se zaoblenými okraji bezpečně obkrouží každičký záhyb vašich intimních partiií. Výsledkem je dokonale upravená pokožka kolem celého obrysu plavek, a to z jakéhokoliv úhlu pohledu. V příslušenství navíc najdete také nástavec s 5mm hřebenem, díky kterému můžete ochlupení nejdříve zastřihnout na jednotnou délku.

Připravená do plavek kdykoliv a kdekoliv

Zastřihovač Gillette Venus Bikini Trimmer inspirován potřebami žen byl navržen tak, aby mohl být používán kdykoliv a kdekoliv. Žádné hledání zásuvek a tahání kablíků. Tento bezdrátový holicí strojek má bateriové napájení, což vám umožní rychlé a bezbolestné odstranění nežádoucích chloupků v oblasti bikin ať už jste doma, na dovolené či na cestách. Jeho úzký a elegantní design ve tvaru pera zaručí, že si najde místo v každé kabelce. Během chviličky tak bude váš klín dokonale upravený i do extra vykrojených plavek a vy si můžete užívat léto v každém okamžiku. Jednodušeji a pohodlněji to už nejde.

Gillette Fusion ProGlider Styler – pánský holicí strojek a zastřihovač v jednom

Potrpíte si na precizně oholenou tvář, a přitom nehodláte trávit hodiny před zrcadlem? Představujeme vám nový víceúčelový holicí strojek Gillette Fusion ProGlide Styler určený výhradně pro muže, který kombinuje zastřihovač vousů s tradičním holicím strojkem. Buďte stále upraveni díky jednomu holícímu strojku, kterým si vousy oholíte, zastřihnete a přesně vytvarujete.

Gillette Fusion ProGlider Styler Gillette Fusion ProGlider Styler

Jen s málokterým holicím strojkem dokážete to, co s Gillette Fusion ProGlider Styler

Zastřihuje, holí a tvaruje

Gillette Fusion ProGlide Styler vám nabízí vše, co od holicího strojku očekáváte. Rovnoměrně zastřihuje, hladce oholí a přesně vytvaruje. Nástavec je kompatibilní se všemi hlavicemi Gillette Fusion, které jsou navrženy pro dokonalé a ostré holení. Pomocí zarovnávacího břitu oholíte i těžko dostupná místa a úprava přesně ohraničených linií tak bude hračka.

Gillette Fusion ProGlider Styler je voděodolný a vhodný i na cesty

Tento pánský holicí strojek představující spojení mokrého holení s precizní suchou úpravou vousů, je plně vodotěsný, takže ho lze zcela bezpečně používat ve sprše. Špičková ergonomie rukojeti s více výstupky vylepšuje uchopení a manipulaci a zajišťuje tak pohodlné a bezpečné ovládání i během mokrého holení. Malé rozměry a bateriové napájení dělají z tohoto kompaktního holicího strojku nepostradatelného parťáka na cesty. Udržení vašeho osobitého stylu již nebude žádný problém, ať už budete kdekoliv.

Sada obsahuje také tři vyměnitelné nástavce různých délek, které vám umožní experimentovat a zkoušet nové styly vousů. Vkusný stojánek, který je součástí příslušenství, je nejen praktický, ale dělá z tohoto přístroje designově vymazlený holicí strojek.

Udělejte si z holení rituál který vás bude bavit. Díky kvalitnímu holicímu strojku a správnému postupu holení budete jako ze škatulky.

4,8 39×
GILLETTE Fusion5 Proshield 4 ks
Pánské náhradní hlavice s 5 břity pro hladké a dokonalé oholení, typ hlavic manual - 94,75 Kč/ks
Cashback až 800 Kč  Podrobnosti
379,-
1 balení
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL138
4,7
GILLETTE Venus Swirl + hlavice 1 ks
Dámský holicí strojek - vhodný na mokré holení - řada Gillette Venus Swirl, 5 břitů, 1 kus v balení
Cenová bomba
289,- Ušetříte 129,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL108
4,9 113×
GILLETTE Satin Care Vanilla Dream 200 ml pro suchou pokožku
Dámský gel na holení vhodný pro suchou pokožku, s vůní vanilky, vytváří bohatou pěnu - 59,50 Kč/100 ml
119,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL107
4,7 125×
GILLETTE Styler 4v1
Holicí strojek - pánský, na obočí, vousy a obličej, vhodný na mokré holení bateriové napájení, LED indikátor nabíjení, voděodolný, modrá barva s výměnnými hlavicemi, s možností nahřívání, voděodolný, se zvlhčujícím páskem, řada Gillette Fusion Proglide, 1 břit, plastová rukojeť, 1 kus v balení
Cashback až 800 Kč  Podrobnosti
Super cena
679,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL102
4,8 223×
GILLETTE Fusion5 ProGlide + hlavice 4 ks
Holicí strojek - pánský, na vousy a obličej s výměnnými hlavicemi, řada Gillette Fusion Proglide, 5 břitů, 1 kus v balení - 144,75 Kč/ks
Cashback až 800 Kč  Podrobnosti
579,-
1 balení
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL084
4,9 113×
GILLETTE Satin Care Sensitive 200 ml pro citlivou pokožku s aloe vera
Dámský gel na holení vhodný pro citlivou pokožku, snižuje tření břitů o pokožku - 2,75 Kč/ks - od 49,50 Kč/100 ml
Super cena
99,- Ušetříte 9,15
1 balení
Skladem > 20 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL043
4,7 86×
GILLETTE Fusion Shave Gel Sensitive with Almond oil 200 ml
Gel na holení vhodné pro citlivou pleť, kterou ochrání před podrážděním - 59,50 Kč/100 ml
Cashback až 800 Kč  Podrobnosti
Zlevněno -8 %
119,- 129,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL036
4,9 75×
GILLETTE Venus Extra Smooth, dámské náhradní hlavice, 4 ks
Dámské náhradní hlavice s 5 břity pro dokonalé oholení, součástí strojku jsou i zvlhčující pásky, které usnadní holení, - 107,25 Kč/ks
Cashback až 800 Kč  Podrobnosti
429,-
1 balení
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HOL023
4,9 124×
GILLETTE Fusion5 ProGlide Power 8 ks
Pánské náhradní hlavice s 5 břity pro hladké a dokonalé oholení, typ hlavic power - 111,13 Kč/ks
Cashback až 800 Kč  Podrobnosti
Cenová bomba
889,- Ušetříte 810,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: HOL192
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací