Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Jak vybrat kameru do auta

Zobrazit katalog

Kamery v autě se mohou stát důležitým svědkem při dopravní nehodě. Monitorují prostor před i kolem auta a při řešení incidentů poskytnou důležité důkazy o viníkovi. Instalují se nejčastěji za čelní sklo, nahrávají ve smyčce a působí i jako prevence před nebezpečným chováním ostatních řidičů.

Jak vybrat kameru do auta

Jak vybrat kameru do auta? Několik tipů pro výběr

  1. Pro výběr kamery do auta je klíčový typ obrazového snímače – rozlišujeme na CCD snímače (citlivější na světlo) a CMOS snímače

  2. Rozhodněte se, v jakém rozlišení budete natáčet – čím vyšší rozlišení, tím vyšší kvalita videa a nároky na paměťovou kapacitu

  3. Důležitým parametrem je pozorovací úhel neboli šířka záběru. Ideálně zvolte pozorovací úhel v rozmezí 110° až 150°

  4. Projděte si naši nabídku. Různé funkce a vlastnosti se odvíjejí od ceny kamery

  5. Duální kamery reflektují také postor za vámi a zaznamenají tak náraz či kolize i za vaším vozidlem

  6. G-senzor v kameře detekuje náraz vozidla a automaticky uzamkne pořízené záběry proti dalšímu přepsání.

Kamery do auta
  • Nahrávají dění před i za autem
  • Záznam slouží jako důkaz při indcidentech
  • Cena od 1 000 Kč
Kamery do auta

Nejčastější otázky při výběru kamer do auta

Jak vám může pomoci kamera v autě při řešení pojistných událostí?

Neustálé nahrávání dění může kdykoli zachytit nepříjemnou událost. Záznam slouží jako důležitý důkazní materiál pro policii a pojišťovnu, ochrání vás tudíž od ztráty pojistného bonusu. S kamerou v autě také získáte větší pocit bezpečí během řízení.

Zaznamenávají kamery v autě pouze dění před vozidlem a přes den?

Řada kamer do auta je vybavena citlivým senzorem a vysokou světelností optiky, takže nahrávat lze kvalitně i za šera nebo v noci ve městě, kde je pouliční osvětlení. Nejlepší senzory a světelnost f/1.4, případně f/1.6, pak poskytnou kvalitní záběry v noci i mimo obec.


Duální kamery, například MIO MiVue 698 DUAL, mají také zadní kameru, takže vidí i za vozidlo. Zachytí tudíž veškeré nárazy a kolize i za vaším vozidlem.

Jak dostat záznam do počítače?

Pořízený záznam přenesete ven z kamery nejlépe na SD kartě, na kterou se záznam ukládá. Je skladná a lze ji jednoduše vyndat a vložit do čtečky karet v notebooku nebo počítači. Další možností je přenos skrz USB konektor, kdy kamera slouží jako USB flash disk. Do televizoru se záznam převádí přes HDMI kabel.

Důležité parametry pro výběr kamery do auta

Obrazový snímač

Obrazový snímač

V dnešních kamerách do auta se můžeme setkat se dvěma typy obrazových snímačů. 

CCD snímače - Citlivější na světlo, což se odráží v lepší kvalitě zobrazení za zhoršených světelných podmínek. Využívá se v kamerách s vyšším rozlišením. Nevýhodou je vyšší cena.

CMOS snímače - Horší citlivost na světlo, než v případě CCD snímačů. Naopak jsou levnější na výrobu a umožňují výrobu kamery menších fyzických rozměrů.

Rozlišení záznamu

Rozlišení záznamu

Čím vyšší rozlišení, tím detailnější bude výsledný záznam, ale také velikost souboru. Toto jednoduše vyřešíte paměťovou kartou s velkou kapacitou. 

Běžná rozlišení
- SD (640 × 480)
- HD Ready (1280 × 720)
- Full HD (1920 × 1080)

Pozorovací úhel

Pozorovací úhel

Pozorovací úhel je šířka záběru, který kamera zaznamenává. Ideálně je v rozmezí 110°–150°. Při úhlu kolem 90° totiž nespadají přijíždějící auta do zorného pole kamery a v případě nehody vám bude chybět důkaz. S širším úhlem záběru získáte lepší perspektivu, avšak u úhlů větších než 150° vzniká efekt rybího oka a klesá kvalita obrazu v detailech, protože pořízený obraz je větší.

Automatický start

Automatický start

Užitečná funkce, která nevyžaduje manuální zapínání při automatickém startu auta.

Datum a čas

Datum a čas

Hojně využívaná funkce, která vkládá aktuální datum a čas přímo do videa. Usnadňuje hledání videoklipu na paměťové kartě a zvyšuje důvěryhodnost při policejním vyšetřování.

GPS modul

GPS modul

Ke trasování cesty se využívá systém GPS (Global Positioning System). Jedná se o radionavigační systém k určování polohy s následným zobrazením na mapě. Tato funkce je hojně využívána pro sledování pohybu zaměstnanců, čímž se snižují firemní náklady.

Detektor pohybu

Detektor pohybu

Tato funkce se nepoužívá při klasickém nahrávání během jízdy, ale při parkovacím režimu. Při detekci pohybu se zapne přístroj a spustí nahrávání.

Slovník pojmů - kamery do auta

G-senzor

G-senzoru se někdy říká senzor nárazu a jeho funkcí je identifikace nárazu vozidla a následné uzamknutí pořízeného záběru proti dalšímu přepsání. Kamera k tomu použije několik desítek sekund před a po nárazu. Citlivost by neměla být příliš vysoká, aby nedocházelo ke zbytečnému uzamknutí záznamů a naopak příliš nízká, aby se spustilo nahrávání.

Noční vidění

Noční vidění závisí na světelné propustnosti a citlivosti senzoru, neznamená to tedy, že kamera vidí i při absolutní tmě. Kvalitní kamery jsou však schopné nahrávat v noci ve městě za přísvitu pouličního osvětlení, některé i mimo obec. Velmi dobrá světelnost je f/1.4, případně f/1.6.

Duální kamera

Duální kamerou nazýváme modely se dvěma kamerami - přední a zadní. Nahrávají tedy prostor před i za vozidlem.

Slovník pojmů
Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací