Omlouváme se, ale z technických důvodů momentálně se na pobočkách může vyzvednutí zboží časově protáhnout. Na opravě usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.
AlzaPlus Q4 Ucho - AlzaCafé - Mezinárodní den kávy

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Zobrazit katalog

Pro výběr žehličky na vlasy je klíčové zorientovat se v nabídce a základních parametrech. Lámete si hlavu, jaký je rozdíl mezi klasickou, parní či ionizační žehličkou na vlasy, která žehlička vám bude nejméně namáhat vlasy či zda zvolit keramický nebo turmalínový povrch? Pomůžeme vám vyznat se v základních pojmech a vybrat tu správnou žehličku přímo pro vaše vlasy.

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Při výběru žehličky na vlasy je klíčové ujasnit si pár základních věcí:

 1. Ideální žehličku zvolte podle kvality vašich vlasů. Jemné vlasy snesou vždy méně než ty silné.
 2. Pokud budete vlasy nejen žehlit, ale i natáčet, vybírejte ze žehliček na lokny a vlny. 

 3. Potřebujete-li vlasy vyžehlit, a zároveň jim dodat objem, hodí se vám žehlicí kartáč. 

Základní parametry pro výběr žehličky na vlasy

Materiál žehlicí plochy

Povrch žehlicí plochy je jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru žehličky. Proto se vyplatí věnovat mu velkou pozornost. Na trhu existují žehličky na vlasy s žehlicími plochami z:

 • Kovu – žehlicí plochy z kovu jsou nejméně vhodné pro vaše vlasy. Velmi často se nerovnoměrně rozžhavují, a tak mohou vlasy dokonce spálit. Pozor si dejte také na levnější žehličky na vlasy, které mají kovové žehlicí plochy pokryté keramikou. Časem se může keramika porušit a pokud žehlicí plocha nebude dokonale hladká, vlasy se budou zbytečně ničit.
 • Keramiky – žehlicí plochy z keramiky se oproti kovovým nahřívají rovnoměrně, a tak vlasy nespálí. Keramická plocha se rychle nahřívá, a proto vlasy i rychleji narovnává. Žehličky na vlasy s keramickým povrchem žehlicích ploch jsou ideální pro všechny typy vlasů.
 • Teflonu – teflonové žehlicí plochy jsou také šetrné k vlasům. Teflon totiž chrání vlasy před příliš velkým teplem při žehlení, a navíc brání připalování stylingových přípravků na žehlicí ploše.
 • Turmalínu – žehlicí plochy s turmalínem zmírňují elektrizování a dodávají vlasům lesk. Hříva je po žehlení zářivá a hladká. Turmalín je většinou kombinován ještě s jiným druhem povrchu.
 • Titan – žehlicí plochy z titanu jsou nejodolnější ze všech uvedených druhů materiálů. Proto mají také nejvyšší životnost.
 • Kombinace materiálů – nejlepší volba je sáhnout po žehličce na vlasy s kombinací různých materiálů. Díky tomu budete moci využít všechny zmíněné výhody najednou.

Některé žehlicí plochy jsou navíc napuštěny oleji, které se při žehlení uvolňují do vlasů. Díky tomu budou vypadat vaše vlasy zdravější a lesklejší.

Velikost ramen a žehlicí plochy

Žehličky na vlasy se dělí na dva typy podle šířky ramen:

 • Žehličky s úzkými rameny (úzký styler) – šířka destiček je kolem 2,5 cm, hodí se pro všechny typy vlasů, a kromě žehlení zvládají i navlnění vlasů.
 • Žehličky s velkými a širokými rameny (široký styler) – jsou ideální pro hodně dlouhé nebo hodně husté a nepoddajné vlasy. Žehlení s nimi je dokonce rychlejší než s úzkými žehličkami. Nevýhodou je obtížnější manipulace. Proto se s širokými žehličkami vlasy špatně navlňují.

S klasickou žehličkou na vlasy s úzkými rameny tedy dosáhnete jak perfektně vyžehlených vlasů, tak i zvlnění. Proto pokud nemáte příliš nepoddajné a husté vlasy, zvolte úzkou žehličku.

Teplota

Zatímco některé žehličky na vlasy mají pouze jednu přednastavenou teplotu, na kterou se žehlicí plochy rozžhaví, u jiných můžete teplotu regulovat pomocí tlačítka.

Doporučujeme vybírat žehličky na vlasy s nastavitelnou teplotou. Pokud máte vlasy jemnější, barvené nebo nepříliš kvalitní, mohla by jim vysoká teplota spíše uškodit. Proto je dobré, nastavit si teplotu tak, aby bylo žehlení účinné a zároveň jste si vlasy zbytečně nepoškozovali. 

Teploty u běžných žehliček by se měly pohybovat v rozmezí od 100 do 230 °C, přitom:

 • 100–160 °C doporučujeme pro jemné vlasy,
 • 160–190 °C doporučujeme pro normální vlasy,
 • 190 °C a výš doporučujeme pro silné a husté vlasy.

Nižší teploty zpravidla najdete u keramických žehliček, vyšší zase u titanových. Na trhu můžete narazit dokonce i na inteligentní žehličky, které dokáží přizpůsobit teplotu vašim vlasům přímo na míru.

TIP: Nastavitelná teplota se vám bude hodit také v případě, že doma žehličku využíváte ve více lidech. Každý si může nastavit takový stupeň, jaký mu vyhovuje. Pamatujte, že čím nižší teplotě vlasy vystavujete, tím méně je poškozujete.

Doba nahřátí

Při výběru žehličky na vlasy se nezapomeňte podívat na čas, který bude potřeba pro nahřátí žehlicí plochy. Zatímco u méně výkonných žehliček na vlasy se doba nahřátí pohybuje v řádech minut, u výkonných žehliček budete čekat zpravidla jen pár vteřin.

Tento údaj pro vás bude důležitý zejména v budoucnu, kdy vám přijde vhod téměř okamžité nahřátí žehličky. Ženám, které si žehlí vlasy denně, ušetří rychlé nahřívání mnoho času v koupelně.

Délka kabelu

Aby se vám se žehličkou v koupelně dobře manipulovalo, věnujte pozornost délce jejího kabelu. A protože vzdálenost zásuvky od zrcadla bývá v každé koupelně jiná, odhadněte ideální délku kabelu žehličky např. podle délky kabelu vašeho fénu. Zpravidla to bývá kolem 2 metrů.

Funkce

Moderní žehličky mají ve výbavě i užitečné funkce, které vám zjednoduší žehlení, a zároveň pomohou předejít poškození vašich vlasů.

 • Ionizace

Kladně nabité ionty vyskytující se ve vlasech způsobují jejich vysušování, kvůli čemuž se vlasy lámou a ničí. Žehličky na vlasy s funkcí ionizace vytvářejí záporně nabité ionty, které se při žehlení přenášejí do vlasů. Tam neutralizují kladně nabité ionty a zároveň dodávají vlasům vlhkost, lesk a odstraňují statickou elektřinu.

 • Automatické vypnutí

Funkce automatického vypnutí je u žehliček na vlasy užitečným bonusem. Díky ní vám odpadnou obavy, zda jste žehličku vypnuli, nebo ne. Protože i když žehličku necháte zapnutou a odejdete z domu, sama se po čase vypne.

 • Displej či dioda

Díky displeji bezpečně poznáte, na jakou teplotu je žehlička nastavená. Dále vám může signalizovat i nahřívání. Funkce, které se zobrazují na displeji se liší podle výrobce a typu žehličky.

Zda je žehlička nahřátá na správný stupeň vám u některých modelů žehliček na vlasy prozradí dioda. Pokud bliká, žehlička se nahřívá. Pokud svítí, žehlička je připravena k žehlení vlasů. To se opět liší podle výrobce a typu žehličky.

 • Otočný kabel

Hodit se vám může i otočný kabel na konci žehličky, a to zejména pokud plánujete pravidelně své vlasy vlnit. Kabel se vám nebude zamotávat či kroutit a se žehličkou budete moci mnohem lépe manipulovat.

Jak správně žehlit vlasy

Zásady správného žehlení vlasů

Správnými postupy při žehlení vlasů minimalizujete riziko jejich poškození. Jaké zásady je potřeba dodržovat?

1. Před žehlením vlasy perfektně vysušte

Nesnažte se mokré nebo vlhké vlasy sušit žehličkou. Mohli byste je spálit a nenávratně poškodit. Žehlete skutečně jen perfektně vysušené vlasy.

2. Žehlete jen rozčesané vlasy

Než si začnete vlasy žehlit, rozčešte je. Teplo ze žehličky by mohlo vlasy v uzlíkách polámat. Aby se vám vlasy lépe žehlily, rovnou je rozdělte na 3 části – na každé straně a vzadu.

3. Použijte ochranný prostředek

Jakmile vlasy rozčešete a rozdělíte, použijte ochranný prostředek určený pro ochranu vlasů před teplem.

4. Nepoužívejte lak ani tužidlo

Rozhodně nežehlete vlasy, které předem nalakujete nebo natužíte. Přípravek by se do vlasů mohl zapéct a těžko by se vám vyčesával.

5. Nastavte vhodnou teplotu

Zlaté pravidlo při žehlení zní, čím vyšší teplota, tím větší zátěž pro vlasy. Proto doporučujeme žehličku nastavit na:

 • 100–160 °C při žehlení jemných vlasů,
 • 160–190 °C při žehlení normálních vlasů,
 • 190 °C a výš při žehlení silných a hustých vlasů.

Snažte se vyvarovat teplotám nad 200 °C. To si skutečně mohou dovolit jen majitelky či majitelé nepoddajných, nebarvených a silných vlasů.

6. Žehlete tenké prameny

Žehlení se nesnažte urychlit a žehlete skutečně tenké prameny. Bude vám stačit přejet po nich žehličkou jednou, max. dvakrát, díky čemuž je ušetříte opakovanému vystavování tepla a poškozování. Pramínek vlasů žehlete od hlavy až ke konečkům.

7. Nežehlete vlasy každý den

Každodenní žehlení se na kvalitě vašich vlasů zaručeně podepíše. Proto buďte ohleduplní a nechte vlasy čas od času odpočinout.

Klasické žehličky na vlasy

 • Pro rovnání vlasů i jejich natáčení
 • Pro všechny typy vlasů
 • Výběr z mnoha značek i parametrů

Klasické žehličky na vlasy jsou ideální pro běžné žehlení, ale zvládnou i vlasy navlnit. Vybírat můžete nejen ze všech možných materiálů a šířek žehlicích ploch, teplotního rozpětí a dalších funkcí, ale také z různých barev a designových zpracování. I cenové rozpětí je v řádu několika tisíc. A tak se sami můžete rozhodnout, zda vám stačí obyčejnější žehlička na vlasy, nebo chcete investovat do dražšího kousku se speciálním vybavením.

Výhody a nevýhody
 • Žehlí i natáčí vlasy
 • Pro jemné i silné vlasy
 • Velký výběr z mnoha funkcí
 • Velké cenové rozpětí
 • Některé žehličky nemají nastavitelnou teplotu
 • Nemusí si poradit s kudrnatými a nepoddajnými vlasy
Parní žehličky na vlasy

Parní žehličky na vlasy

 • Ideální pro kudrnaté a silné vlasy
 • Rovnají vlasy prakticky bez poškození
 • Díky páře se minimalizuje teplotní šok

Máte kudrnaté nebo silné vlasy, se kterými si klasická žehlička jen těžko poradí? Pak se vám bude hodit parní neboli napařovací žehlička. Dokáže vyžehlit vlasy pomocí páry, která minimalizuje teplotní šok a zároveň urychluje žehlení. Díky tomu dokáže vyžehlit vlasy téměř bez poškození. Parní žehličku lze dokonce kombinovat i se speciálními přípravky s Pro-keratinem. Pára ze žehličky dopraví výživu do hloubky vlasového vlákna, a tím vrátí vlasům zašlý lesk a kvalitu.

Výhody a nevýhody
 • Poradí si s kudrnatými vlasy
 • Žehlení bez poškození
 • Možné kombinovat s výživou vlasů
 • Rychlé žehlení nepoddajných vlasů
 • Nevhodné pro jemné vlasy
 • Dražší než klasická žehlička

Ionizační žehličky na vlasy 

 • Žehlí všechny typy vlasů
 • Pro zdravý a lesklý vzhled
 • Odstraňují škodlivé ionty z vlasů

Ionizační neboli iontová žehlička je ideální pro všechny, kterým záleží na kvalitě svých vlasů. Záporné ionty, které žehlička vytváří, totiž dokáží neutralizovat kladné, škodlivé ionty ve vlasech, a tím zvlhčovat vlasy, omezit jejich lámavost a zvýšit lesk. Vlasy jsou po použití ionizační žehličky na první pohled zdravější, krásnější a hladší. Proto se vyplatí do ní investovat.

Výhody a nevýhody
 • Vlasy jsou po vyžehlení hezčí
 • Žehlí vlasy šetrně
 • Odstraňují statickou elektřinu
 • Zvlhčují vlasy
 • Dražší než klasické žehličky na vlasy

Mini žehličky na vlasy

 • Ideální pro cestovatele
 • Malé rozměry
 • Do kufru i do kabelky

Vyrážíte na dovolenou nebo na služební cestu a zabírá vám vaše žehlička na vlasy hodně místa v kufru? Pak se vám bude hodit cestovní žehlička na vlasy. Díky svým malým rozměrům se s přehledem vejde do cestovního zavazadla nebo do kabelky. I když je mini žehlička o poznání menší než klasická, neubírá jí to na kvalitě. Na výběr máte ze stejně kvalitních materiálů i dalších funkcí jako u klasických žehliček na vlasy.

Výhody a nevýhody
 • Malé rozměry
 • Perfektní na cestování
 • Dobrá výbava
 • Vhodné pro občasné použití
 • Malý výběr
 • Menší žehlicí plocha

Profesionální žehličky na vlasy

 • Určené pro kadeřníky a stylisty
 • Vylepšené funkce
 • Uzpůsobené pro časté používání

Profesionální žehličky na vlasy jsou pravou rukou kadeřníků a stylistů. Jsou vyrobeny z kvalitních a odolných materiálů, vydrží pracovat i několik hodin v kuse a mají mnohem větší životnost než žehličky pro domácí použití. Často vynikají i delším kabelem a speciálními funkcemi, které usnadňují profesionálům práci. Na výběr máte z klasických, parních i ionizačních profesionálních žehliček s různými materiály žehlicích ploch.

Výhody a nevýhody
 • Kvalitní materiály
 • Dlouhá výdrž a životnost
 • Ideální do salónů
 • Velký výběr materiálů a značek
 • Dlouhý kabel
 • Speciální funkce
 • Dražší než klasické žehličky na vlasy
 • Většinu výhod běžný uživatel nevyužije

Žehličky na vlny a lokny  

 • Speciálně uzpůsobené i pro navlnění vlasů
 • Jednoduchá manipulace
 • Úzká ramena a žehlicí plochy

Máte rádi nejen hladce vyžehlené vlasy, ale i romantické vlny? Vybírejte z úzkých žehliček na vlny a lokny. Konstrukce těchto žehliček je speciálně přizpůsobena k jednodušší manipulaci při natáčení vlasů, než je tomu u klasických žehliček na vlasy. Ramena žehliček jsou zaoblena, aby po nich vlasy lépe klouzaly. Žehlicí plochy jsou úzké, a tak snadněji vytvoří přirozené vlny. Žehličky na vlasy a lokny jsou ideální pro slabší a normální vlasy.

Výhody a nevýhody
 • Oblý tvar ramen
 • Úzké žehlicí plochy
 • Pro přirozený tvar loken a vln
 • Vhodné pro slabší a normální vlasy
 • Nepříliš vhodné pro husté a nepoddajné vlasy
 • Pomalejší žehlení hustých a silných vlasů

Žehlicí kartáče 

 • Spojení žehličky a hřebenu
 • Dodají vlasům objem
 • Ideální pro nepoddajné vlasy

Žehlicí kartáče na vlasy jsou navrženy tak, aby udržely přirozený objem vlasů během jejich žehlení. Kombinují žehličku na vlasy s kartáčem. A proto je výsledkem hebký a rovný účes s objemem, který se samotnou žehličkou na vlasy nikdy nevytvoříte. Žehlicím kartáčem jednoduše vytvoříte objem u jemných vlasů a zkrotíte i silné, nepoddajné vlasy. A to rychle, šetrně a bez statické elektřiny ve vlasech.

Výhody a nevýhody
 • Upravený účes s objemem ihned po žehlení
 • Ideální pro husté vlasy
 • Velký výběr materiálů a funkcí
 • Některé s vyměnitelnými štětinami podle typu vlasů
 • Nejdou vytvořit vlny

Slovník pojmů - žehličky na vlasy

Závěsné očko

Závěsné očko je příslušenství mnoha žehliček na vlasy. Nachází se na konci rukojeti žehličky a slouží k uskladnění přístroje v zavěšené poloze. Možnost zavěšení žehličky na vlasy na háček využijí zejména ti, kteří nemají v koupelně mnoho místa nazbyt.

Ionizace

Ionizace je funkce, díky které jsou neutralizovány škodlivé kationty ve vlasech. Anionty neboli záporné ionty vydávané žehličkou na vlasy zároveň dodávají vlasům vlhkost a eliminují nežádoucí statickou elektřinu. Vlasy jsou po vyžehlení žehličkou na vlasy s funkcí ionizátoru lesklejší, hladší a vypadají zdravěji.

Otočná šňůra

Otočná šňůra je nadstandardní vychytávkou, díky které se s žehličkou na vlasy lépe manipuluje. Šňůra se při žehlení či natáčení vlasů nekroutí a nezamotává. Tím se zároveň značně snižuje riziko poškození kabelu a zničení žehličky.

Slovník pojmů
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací