Všechny dárky jako na dlani AirPods 2021

Kamera do auta vám ušetří víc, než čekáte

Zobrazit katalog
Kamera do auta vám ušetří víc, než čekáte
0

Po někdejším boomu GPS navigací jsou autokamery dalším slibným adeptem na cestovní zařízení z kategorie "must have". Jen u málokteré věci lze najít tolik rozumných důvodů k jejímu pořízení jako v tomto případě. Velkou oblibu si získávají i cenovou dostupností pro širokou veřejnost. Naši pozornost si získaly produkty TrueCam, které i v cenové relaci pod 3 tisíce Kč nabízejí ojedinělou funkci detekce rychlostních radarů a světel semaforů.

TrueCam A7s

Poskytne alibi při dopravní nehodě a nejen to

Kamery do automobilů (někdy také nazývané autokamery, černé skříňky nebo palubní kamery) není třeba dlouze představovat. Jde o malé, soběstačné digitální kamery zkonstruované k jedinému účelu: soustavně zaznamenávat pohled na vozovku při řízení motorového vozidla. Pokud bychom je chtěli srovnat s outdoorovými kamerami, nejvýraznějším rozdílem bude jejich vzhled, způsob uchycení, některé funkce, ale hlavně smysl jejich použití.

Ten totiž primárně nespočívá v zábavě či zachycování okolní krásy (i když i to je samozřejmě možné), ale čím dál častěji jako neprůstřelný důkaz toho, co se odehrálo na silnici. Proto se jim také přezdívá černá skříňka. Jimi pořízený záznam pomáhá policii odhalit pravé viníky dopravních nehod a naopak očistit nevinné podezřelé, samotné autory nahrávek nevyjímaje. Pokud k něčemu takovému dojde, autokamera dokáže ušetřit mnoho starostí i peněz za pokuty. Proto lze i bez nadsázky říct, že návratnost investice u autokamery je pouze otázkou času.

Tím však výčet použití kamery do auta zdaleka nekončí. Často se používá ke zdokumentování zajímavých záběrů z jízdy, sportovních automobilových aktivit či zachycení neobvyklých situací, které může vymyslet jen život sám. Stejně dobře poslouží při odhalování pouličních vandalů a fingovaných nehod kvůli pojistce. Firmám provozujícím vlastní vozový park pak jistě přijde vhod možnost kontrolovat průběh jízdy svých terénních pracovníků.

Díky hlášení rychlostních radarů ušetříte tisíce

Nejen milovníci rychlé jízdy pak ocení detekci s hlasovým upozorněním na rychlostní i úsekové radary, detekci jízdy na červenou a jiná nebezpečí, stejně jako GPS lokalizaci, která zaznamenává souřadnice polohy a údaje o rychlosti přímo do videa. Vše lze poté zobrazit v přehrávači i s Google mapami. S touto funkční výbavou se u nás můžeme setkat právě u značky TrueCam, jejíž databáze radarů obsahuje více než 33 tisíc míst po celé Evropě, přičemž lze volit z 8 různých hlasových upozornění. Není třeba dodávat, že každé upozornění, které pomůže předejít ztrátě času, peněz nebo dokonce zdraví, pro vás může mít mnohem větší cenu, než tu, kterou byste zaplatili za kameru do auta.

TrueCam A7s

Co by měla správná autokamera umět?

Jako každá jiná kamera by i ta do automobilu měla v prvé řadě umět dobře natáčet. V této kategorii kamer je důraz kladen na kvalitu záznamu při zhoršených světelných či povětrnostních podmínkách, jelikož ne vždy nám cestování autem zpříjemňuje jasná polední obloha bez mráčků. Kamera si musí umět dobře poradit také v nočním režimu. Pro potřeby každodenního použití musí být snadno a rychle instalovatelná do držáku, a pokud by z nějakého důvodu nestačil ten, který je součástí balení, výrobci zpravidla nabízejí různé pokročilejší varianty jako doplňkové příslušenství. Většina držáků lze připevnit jak na čelní sklo, tak i na palubní desku.

TrueCam A7s

Samozřejmostí by mělo být jednoduché ovládání, které umožňuje rychlý start i konec záznamu, aniž by řidiče obtěžovalo s nastavením. Rozlišení Full HD, které už dnes podporuje většina základních modelů, je pro běžného uživatele plně postačující. Pro ochranu záznamu při nehodě slouží G-Senzor, který snímá pohyb ve třech polohových osách a v případě, že k nehodě dojde, tak automaticky uzamkne aktuální záběr, aby se nemohlo stát, že se záznam nárazu ztratí či přepíše časovou smyčkou. Údaje o síle akcelerace a zpomalení se navíc ukládají do videozáznamu, takže i tyto informace jsou viditelné v přehrávači. Leckomu se bude hodit detekce pohybu, která zachytí dění kolem zaparkovaného vozu pro případ, že by se někdo pokusil vůz poškodit nebo jednal nebezpečně.

Pokud jde o správu paměťové kapacity, v tomto ohledu jsou autokamery o něco chytřejší než většina těch outdoorových. Ve chvíli, kdy na paměťové kartě dojde kapacita, začnou automaticky odstraňovat staré videosekvence a na jejich místo ukládat právě probíhající záznam, pakliže se sami nerozhodnete staré nahrávky uzamknout. Této vlastnosti se říká cyklické natáčení.

Všechny tyto užitečné vlastnosti už běžně najdeme v cenové kategorii kolem 3 tisíc Kč, ale například u značky TrueCam můžete ještě 500 Kč ušetřit a dostanete je také. Samozřejmostí by měla být česká lokalizace uživatelského prostředí. Stále komplikovanější dopravní situace dnešní doby a k tomu úměrně rostoucí počet dopravních nehod ukazuje, že potřeba mít kameru v autě je nejen opodstatněná, ale čím dál tím nutnější coby pomocník pro bezpečnou jízdu a případné budoucí dokazování neviny či viny. Ruku v ruce s cenovou dostupností a rostoucí oblibou těchto zařízení se dost možná rodí nový masový boom.

TruCam
O firmě TrueCam
Sídlo firmyPraha, ČR
Založena2014
Webové stránkywww.truecam.cz
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi