MS hokej BOOST JBL

Kávovar KRUPS Espresso Automatic EA907D31 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Jaký kávovar vybrat pro začátečníka i opravdového znalce kávy? Nejlépe takový, který se snadno ovládá a připraví nápoje jako od profesionálního baristy. To vše slibuje kávovar Krups Espresso Automatic EA907D31, který jsem pro vás otestovala. Jak se tento plnoautomatický pomocník pro přípravu kávy osvědčil u nás doma, se dočtete v recenzi. 

Kávovar Krups Esspreso Automatic EA907D31 EA9010 recenze

 1. Obsah balení a design kávovaru
 2. Ovládaní kávovaru
 3. Nastavení kávovaru před prvním použitím
 4. Výběr a příprava nápoje
 5. Nastavení profilu a oblíbené kávy
 6. Každodenní běžná údržba a provoz
 7. Shrnutí recenze

Obsah balení a design KRUPS Esspreso Automatic EA907D31

Nenechte se zmást velkou krabicí, KRUPS Esspreso Automatic EA907D31 je nejmenší plnoautomatický kávovar na světě a poslouží stejně dobře v domácnosti jako v menší kavárně. V balení na vás čeká balíček se sadou pro údržbu a čištění kávovaru, 2 sklenice a návod v několika světových jazycích.

Design kávovaru Krups v sobě kombinuje klasickou černou barvu s nerezovými detaily. Od předchozího modelu se liší šířkou odkapávací misky a designem nahřívací mřížky na šálek. Nyní je prostornější a dodává přístroji elegantnější vzhled. 

Po stranách kávovaru se nachází dvířka s nádobou na vodu, kolektorem kávové sedliny a prostorem pro instalaci oplachovacího přípravku, který je součástí balení.

Ovládaní kávovaru KRUPS Esspreso Automatic EA907D31

Nikdy předtím jsem kávovar nevlastnila, a proto jsem se jeho ovládání trochu obávala. Musím podotknout, že zbytečně. Kávovar Krups Espresso Automatic EA907D31 je na čelní straně vybaven dotykovým displejem, s jehož pomocí provádíte 100 % veškerých nastavení. Jeho ovládání je mimořádně snadné a intuitivní.

Vlevo a vpravo od displeje se nachází tlačítka pro zapnutí/vypnutí přístroje a pro odemčení klapky na mletou kávu.

V horní části displeje volíte mezi 4 kartami – nastavení, info, servis a ikonkou hrnečku sloužící pro výběr nápoje.

Dotykový displej kávovaru

 • Nastavení – zde nastavujete jazyk, datum a čas, automatické vypnutí, měrnou jednotku, tvrdost vody, teplotu kávy, mletí a spustit zde také můžete demo ukázku.
 • Info – tato karta je informační a zobrazuje především kolik cyklů proběhlo od předchozího proplachování, automatického čištění, odstraňování vodního kamene, automatického čištění parní trysky, manuálního čištění parní trysky a instalace vodního filtru a lahve s čisticím prostředkem.
 • Servis – umožňuje spustit údržbu přístroje: proplachování, automatické čištění, automatické čištění trysky, manuální čištění parní trysky, čištění nádoby na mletou kávu nebo výměnu vodního filtračního systému.
 • Příprava nápoje – výběr a příprava horkého nápoje.

Nastavení KRUPS Esspreso Automatic EA907D31 před prvním použitím

Jak jsem již uvedla výše s provozem kávovaru jsem neměla žádnou předchozí zkušenost, přesto pro mne byla instalace KRUPS velice snadná. Všechny potřebné informace kávovar přehledně zobrazuje na displeji. Jeho obsluhu proto zvládne i úplný začátečník.

Po prvním zapnutí vás přístroj provede nastavením. Po úvodní uvítací zprávě na vás čeká nastavení jazyka, měrné jednotky (ml/oz), datumu a času, automatického vypnutí, teploty připravovaných nápojů a tvrdosti vody.

Poté, co projdete a nastavíte výše vypsané položky, přijde na řadu instalace vodního filtru. Můžete ho nainstalovat okamžitě, nebo odložit na později. To stejné se týká instalace čisticí kapaliny a programu automatického čištění trysky. V posledním kroku se spustí předehřívání obvodů, přístroj provede automatický test a navrhne provedení proplachování.

Vše, co potřebujete při instalaci vědět, přístroj zobrazuje na displeji a informace jsou natolik jasné a přehledné, že částečně nahradí tištěný manuál. Za pozitivní také považuji, že celá instalace netrvala nijak přehnaně dlouho.

Výběr a příprava nápoje s KRUPS Esspreso Automatic EA907D31

Espresso Automatic EA907D31 si hravě poradí s přípravou espressa stejně jako s cappuccinem ozdobeným nadýchanou pěnou. Pro docílení profesionálního výsledku využívá dvoufázový systém pěnění mléka. Kávovar také volí různou hrubost mletí kávy, teplotu vody a její množství podle nápoje, který si zvolíte. Na výběr máte celkem ze 17 nápojů, 9 kávových a 6 mléčných, horkou vodou na čaj nebo teplým mlékem.

Výběr nápoje latte

Kávové recepty: Ristretto, Espresso, Káva, Doppio, Lungo, Long Black, Americano, Morning Coffee, Red Eye Coffee.

Mléčné recepty: Cappuccino, Latte, Flat White, Káva s mlékem, Milchkafee.

Kávové nápoje můžete připravovat jak ze zrnkové, tak z mleté kávy. Já jsem vyzkoušela pouze zrnkovou, ale možnost použít mletou, pokud ta zrnková zrovna dojde, je určitě plus.

Zásobník zrnkové kávy se nachází pod víkem na horní straně kávovaru. Když zrnka dojdou, kávovar zobrazí informační zprávu. Pro doplnění nadzdvihněte víko a kávu doplňte. Zpráva zmizí a můžete se pustit do přípravy nápoje.

Pro vkládání mleté kávy má Espresso Automatic EA907D31 speciální lžičku, která je umístěna v levých dvířkách přístroje. Mletou kávu pomocí ní nasypete do klapky na mletou kávu. Víko uzavřete a zařízení klapku uzamkne.

Zrnková káva

Nastavení profilu a oblíbených nápojů s KRUPS Esspreso Automatic EA907D31

Esspreso Automatic EA907D31 umožňuje vytvořit až 8 profilů, z nichž každý může obsahovat až 8 různých nápojů. Po založení profilu si můžete svou oblíbenou kávu nastavit do posledního detailu. Zvolit si můžete jemnost mletí, množství, sílu kávy, teplotu vody i čas předehřívání a pěnění mléka.

Při několika prvních použitích kávovaru jsem profil nevyužívala a byla to škoda. Vytvoření profilu vyřešilo problém, který jsem s kávovarem měla. A sice ten, že u přednastavených nápojů s mlékem nejde nastavit síla kávy. Po vytvoření profilu si sílu kávy navolit můžete a tento nedostatek tak odpadá.

Každodenní běžná údržba a provoz KRUPS Esspreso Automatic EA907D31

Ve dvířkách na pravé straně přístroje se nachází nádoba na vodu o objemu 1,5 litru. Dostatečnou hladinu vody nemusíte sami kontrolovat. Kdykoli je potřeba vodu doplnit, kávovar zobrazí informační zprávu, která zmizí teprve až v momentě, kdy vodu doplníte.

Údržba kávovaru

V nabídce INFO najdete podrobnosti o nutné údržbě. Je zde uvedené kolik cyklů uplynulo od poslední výměny filtru, proplachování kávovaru, odstranění vodního kamene, čištění parní trysky a výměny čisticí kapaliny. Pokud je potřeba některou údržbu provést, kávovar vás o tom informuje. Proces je také možné spustit manuálně, a to z hlavní nabídky, stisknutím karty ÚDRŽBA a výběrem akce.

Každodenní údržba kávovaru zahrnuje: doplnění kávových zrn, doplnění nádoby na vodu, vyprázdnění nádoby odkapávače, nastavení výšky trysky, vyprázdnění kolektoru kávové sedliny a automatické čištění parní trysky.

Kávovar má z důvodu automatické údržby větší spotřebu vody, vyžaduje proto častější vyprázdnění nádoby odkapávače.

Závěrečné hodnocení Krups Esspreso Automatic EA907D31

Krups Esspreso Automatic EA907D31

Kávovar

Kávovar KRUPS Esspreso Automatic EA907D31 je plně automatický. A právě díky jeho snadnému provozu, údržbě a širokému výběru nápojů se vyplatí vyhradit mu místo v kuchyni. 

Shrnutí recenze kávovaru KRUPS Esspreso Automatic EA907D31

Automatický kávovar KRUPS mě přesvědčil o tom, že dobrou kávu si doma může připravit i úplný začátečník. Poradí si s celkem 17 druhy nápojů. Jeho ovládání, provoz i údržba jsou mimořádně snadné.

Ke každému druhu kávy je k dispozici recept. U mléčných nápojů se tryska sama přesune nad skleničku, našlehá pěnu podle navoleného druhu kávy, a poté se navíc automaticky vyčistí. S kvalitou nápojů jsem byla po vytvoření vlastního profilu a nastavení síly a teploty kávy velice spokojená. Pár výhrad, které ke kávovaru mám se dočtete v „mínusech“ pod tímto odstavcem.

Klady

 • Téměř plně automatický provoz
 • Snadné intuitivní ovládání
 • Kvalita a výběr nápojů
 • Možnost vytvoření profilu se svými oblíbenými nápoji
 • Tryska sama ohřeje i našlehá mléko
 • Jednoduchá údržba

Zápory

 • Mimo profil nejde u mléčných nápojů změnit síla kávy
 • Design

Chci kávovar

  Vytisknout
  P-DC1-WEB01
  Zavoláme Vám a odborně poradíme
  +420 225 340 111
  Dotaz na objednávku
  Dotaz na zboží
  Prosím zadejte svůj telefon:
  Zavolejte mi
  Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
  Více informací Méně informací