Kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Kapslové kávovary jsme si oblíbili pro rychlou, snadnou a variabilní možnost přípravy kávových i nekávových nápojů, a proto jsme neváhali vyzkoušet novinku v podobě kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta. Hned na první pohled nás přístroj zaujal zajímavým designovým zpracováním, které skvěle ladí se stylem naší kuchyně, a naše zvědavost ještě zesílila, když jsme se dozvěděli o možnosti propojení kávovaru přes mobilní aplikaci s chytrým telefonem. Jelikož jsme nejen milovníci kvalitní dobré kávy, ale i nadšenci do moderních technologií, nemohli jsme nechat tento stylový kousek bez povšimnutí.

Recenze plnoautomatického kávovaru Krups Evidence One Meteor

Recenze kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta – OBSAH

 1. Testování kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
 2. Parametry, design a ovládání kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
 3. Uvedení kávovaru do provozu
 4. Příprava kávy s kávovarem Nescafé Dolce Gusto Esperta
 5. Ovládání kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta přes mobilní aplikaci
 6. Údržba kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
 7. Celkové hodnocení kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

Kapslový kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta - testování

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta jsme testovali v domácnosti, ve které se káva pije několikrát v průběhu dne v mnoha podobách. Široká paleta kapslových kávových i nekávových nápojů, které je možné v kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta připravit, je tedy jeden z hlavních důvodů, proč jsme se pro tento kávovar rozhodli. Zajímala nás příprava nejen klasického espressa nebo lunga, ale také chutě různých kávových specialit, jejichž výběr je opravdu pestrý, a navíc jsou kapsle do kávovaru Nescafé Dolce Gusto běžně k dostání ve většině obchodů s potravinami. Zaměřili jsme se proto na výslednou chuť jednotlivých nápojů, rychlost přípravy kávy a v neposlední řadě na možnost propojení kávovaru s chytrým mobilním telefonem.

Zapojení kávovaru
Kávovar byl během několika vteřin nachystaný a připravený k přípravě kávy.

Parametry, design a ovládání kávovaru Nescafé Dolce Gusto

Podle parametrů kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta slibuje přípravu opravdu kvalitní a chutné kávy. Tlak čerpadla 15 barů je ideální hodnota nejen pro domácí kávovary, se stejným tlakem pracují i baristé s profesionálními kávovary v kavárnách. Nádržka na vodu s objemem 1,4 litru spolehlivě vystačí na přípravu nápojů pro čtyři osoby a velice praktický je také nastavitelný stojánek, který lze přizpůsobit velikosti malého šálku na ristretto i vyšší sklenice na caffe latte.

Parametr Hodnota
Tlak čerpadla  15 barů 
Příkon 1600 W
Objem nádržky na vodu 1,4 l
Rozměry (š × v × h) 21 × 36 × 27 cm
Hmotnost 3,5 kg

Designové provedení 

Kdo by si chtěl pořídit kávovar, který umí připravit nejen lahodnou kávu, ale zároveň tvoří zajímavý až extravagantní designový doplněk, pro toho může být kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta ideálním řešením. Ačkoliv je kávovar vyveden v plastovém provedení a použité materiály netvoří sklo ani nerezová ocel, přesto je svým originálním způsobem elegantní a působí až nadpozemským dojmem.

Ovládání kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

Kouzlo kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta spočívá mimo jiné také v jednoduchosti jeho ovládání. Na ovládacím panelu naleznete pět základních tlačítek – stříbrné středové tlačítko, tlačítka pro spuštění teplé a studené vody a šipky nahoru a dolů. 

Přístroj uvedete do provozu stisknutím a krátkým přidržením zapínacího tlačítka. Následně vložíte vybranou kapsli do kapslového držáku, který je v průběhu přípravy kávy automaticky zajištěn. Na obalu kapsle naleznete čárkami vyznačené doporučené množství vody pro konkrétní nápoj, které si pomocí šipek upravíte podle podsvícené stupnice. Množství vody je doporučované pro optimální intenzitu nápoje, vy si je však můžete upravit dle vlastní potřeby. Jednoduše šipkami navolíte takový počet čárek, který vám bude vyhovovat. Podle velikosti připravovaného nápoje můžete zvolit jednu ze tří pozic odkapávacího tácku.

Pod ovládacím panelem se dále nachází tři kontrolní čidla, která využijete při přípravě Espresso Boost, Delicate Brew a při nutnosti odvápnění. Jejich využití vám blíže přiblížíme v následujících kapitolách.

Uvedení kávovaru do provozu

Vybalení kávovaru, první čištění a příprava prvního šálku kávy mi nezabralo více jak deset minut. Pro instalaci kávovaru je v balení sice přiložený praktický obrázkový návod s českými instrukcemi, ale naplnit nádržku vodou, vložit do kávovaru zásobník na kapsle a zapojit jej do elektrické zásuvky zvládne i technický antitalent. 

K čemu jsem však obrázkový manuál využila, bylo první zapnutí kávovaru a jeho následné úvodní pročištění před první přípravou kávy. Podle návodu musí čisticí nástroj zůstat uvnitř držáku na kapsle, dále je třeba naplnit zásobník na vodu a pod kávovou výpusť umístit dostatečně velkou nádobu, abych mohla provést čištění jak studenou, tak horkou vodou. Po zapnutí přístroje vyčkám přibližně 40 sekund, než se kávovar nahřeje na potřebnou teplotu. Nahřátí světelně indikují čárky na ovládacím panelu kávovaru. Postupně stisknu nejprve modrý symbol pro čištění studeného okruhu, po jeho dokončení stejně pročistím okruh pro horkou vodu označený červeným symbolem. Po automatickém proplachování vyjmu čisticí nástroj, vložím vybranou kávovou kapsli a můžu se pustit do přípravy prvního šálku kávy. 

Kapsle do kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta Ovládací panel kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta
Jak vložení kávové kapsle, tak celkové ovládání kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta je velice snadné a pohodlné.

Příprava kávy s kávovarem Nescafé Dolce Gusto Esperta

Jak jsme se již zmiňovali, nabídka kávových kapslí je opravdu široká a uspokojí jak příznivce poctivé tradiční kávy, tak milovníky mléčných kávových specialit. Osobně zkouším nejprve kávu Colombia, kterou připravuji do klasického kávového šálku. Napoprvé volím klasický automatický režim kávovaru, ve kterém na ovládacím panelu kávovaru pomocí šipek nastavím pouze doporučené množství vody podle zobrazených čárek na kapsli. Následně už jen stisknu červené tlačítko a sleduji, jak kávovar připravuje moji první kávu.

Nastavení intenzity a množství připravovaného nápoje

Kromě automatického programu nabízí kapslový kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta vlastní nastavení množství vody, teploty nápoje a možnost volby speciálního režimu Espresso Boost, nebo Delicate Brew. Zatímco program Espresso Boost podporuje tvorbu většího množství krémové pěny, zesiluje aroma espressa a je vhodnější spíše pro kapsle připravované s nižším objemem vody (značené počtem čárek 1-3), program Delicate Brew využijete při přípravě aromatičtějších typů káv vyžadujících větší objem vody (4-7 čárek).

Program Espresso Boost spustíte tak, že krátce stisknete tlačítko ZAP/VYP, a to i v případě, že je přístroj zapnutý. Jakmile se rozsvítí kontrolka pro režim Espresso Boost, můžete červeným tlačítkem zahájit přípravu kávy. Pro program Delicate Brew stisknete tlačítko ZAP/VYP dvakrát rychle po sobě a postupujete stejně jako v předchozím případě.

Výběr nápoje

Kapsle Dolce Gusto nabízí více jak 30 druhů rozličných kávových i nekávových specialit včetně citronového čaje, nápoje Nesquik i kávy bez kofeinu. Pro inspiraci nabízíme přehled nejoblíbenějších kávových chutí.

 • Cappuccino
 • Espresso Intenso
 • Flat White
 • Café Au Lait
 • Latte Macchiato
 • Ristretto Ardenza
 • Grande Intenso
 • Lungo
Káva ristretto Káva Flat White Káva Lungo Intenso
Nastavitelný otočný stojánek si vždy přizpůsobíte velikosti šálku podle typu připravované kávy.

Ovládání kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta přes mobilní aplikaci

Úplnou novinkou v oblasti kapslových kávovarů Dolce Gusto je možnost spárovat jej pomocí Bluetooth s chytrým telefonem. Stává se z něj proto další z prvků chytré domácnosti, kdy si pomocí mobilního telefonu můžete vybrat velikost šálku, režim přípravy i teplotu připravovaného nápoje. 

Spárování není nikterak složité a nezabere vám ani dvě minuty. Nutné je, abyste v průběhu párování byli v dosahu dvou metrů od přístroje. Po stažení aplikace z Google Play a jejím spuštění postupujte podle konkrétních pokynů, kdy vás telefon vyzve pro potvrzení spárování. To provedete stiskem tlačítka se symbolem studené vody. Jakmile je párování dokončeno, můžete si libovolně nastavovat a plánovat přípravu kávy přes váš mobilní telefon.

Aplikace Dolce Gusto Výběr kávy v mobilní aplikaci
Díky mobilní aplikaci si můžete přípravu oblíbeného nápoje zařídit z pohodlí svého gauče.

Údržba kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

Stejně jako u ostatních kapslových kávovarů je vždy po skončení přípravy nápoje nutné provést čištění držáku na kapsle, odkapávacího tácku a odpadní nádoby. Doporučuji nečistit přístroj ihned v momentě dokončení přípravy nápoje, raději jej nechejte chvilku vychladnout.

Odstranění vodního kamene

Přístroj vás sám rozsvícením odvápňovací kontrolky upozorní včas na to, že již došlo k zanesení kávovaru a je potřeba jej odvápnit speciálním odvápňovacím roztokem. Ten jednoduše nalijete místo vody do nádržky, do držáku na kapsle vložíte čisticí nástroj a pod výpusť postavíte dostatečně velkou nádobu. Odvápňovací proces začnete tím, že dlouze přidržíte zapínací tlačítko, a jakmile se oranžově rozbliká kontrolka pro odvápnění, stisknete tlačítko studené nebo teplé vody. V tu chvíli začne přístroj pracovat v režimu automatického odvápnění, který probíhá přibližně dvě minuty.

Proces odvápnění se doporučuje běžně provádět vždy po třech měsících, častěji pak v případě, že se ve vaší domácnosti vyskytuje tvrdá voda, a okamžitě, jestliže nápoj nevytéká pravidelně nebo je jeho teplota studenější, než by měla být.

  Závěrečné hodnocení kávovaru Nescafé Dolce Gusto Esperta

  KRUPS KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta

  KRUPS KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta

  Kávovary na kapsle

  Ještě donedávna jsem si myslela, že kapslový kávovar nemůže odvést stejně kvalitní práci jako kávovar automatický. Kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta mě však přesvědčil o opaku. Díky kvalitně hermeticky uzavřeným kapslím si káva zachová své původní aroma i chuť a speciální režim Espresso Boost a Delicate Brew mi umožní experimentovat s přípravou kávy a najít si vlastní ideální stupeň jemnosti i výraznosti kávy.

  Když pomyslím na veškeré složité čištění a nastavování automatického kávovaru, vychází mi kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta jako jasný vítěz, který sice připravuje chuťově srovnatelnou kávu, avšak co se týče jeho obsluhy i údržby, jde u něj vše rychleji a snadněji.

  Přičteme-li k tomu všemu také jeho nadčasový až futuristický design a možnost propojení s chytrým telefonem pomocí aplikace v českém jazyce, je jasné, že si tento kávovar získá srdce všech, kteří si rádi dopřejí kvalitní kávu mnoha podob.

  Klady

  • Moderní designové provedení
  • Snadné ovládání
  • Velký výběr nápojů pro celou rodinu
  • Rychlá příprava kávy
  • Program Espresso Boost a Delicate Brew pro jemnost i výrazné aroma 
  • Jednoduchá údržba
  • Nízká hlučnost
  • Spárování s chytrým telefonem přes Bluetooth 
  • Vynikající chuť všech nápojů

  Zápory

  • Červená barva elektrického kabelu
  • Plastové provedení

  Vytisknout
  P-DC1-WEB11
  Zavoláme Vám a odborně poradíme
  +420 225 340 111
  Dotaz na objednávku
  Dotaz na zboží
  Prosím zadejte svůj telefon:
  Zavolejte mi
  Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
  Více informací Méně informací