Nakupování budoucnosti HP + média Spousta zábavy až domů
Zobrazit katalog

Nejlepší telefony

Knižní tipy od vrchních Alzáků: Co by vám v knihovně nemělo chybět?

Článek

Aktualizováno

Přinášíme vám přehled četby, kterou doporučuje vedení Alza.cz. Jaké knihy považují za důležité místopředsedové představenstva Tomáš Havryluk a Petr Bena či ředitelé Vladimír Dědek, Petr Chlumský a Marek Premus? A proč právě tyto? To se dovíte níže. 

Knižní tipy vrchních Alzáků (PŘEHLED) – OBSAH

Tomáš Havryluk (místopředseda představenstva)

Sapiens: stručné dějiny lidstva

Sapiens: stručné dějiny lidstva

Autor: Yuval Noah Harari

Fascinující pohled na lidstvo, jeho vývoj a globální vynálezy s tím spojené. Doporučuji všem manažerům, kteří se potýkají udržitelností růstu větších společností.

Tištěná kniha Audiokniha
Myšlení, rychlé a pomalé

Myšlení, rychlé a pomalé

Autor: Daniel Kahnemann

Must read každého, kdo se trochu zajímá o spojení marketingu a fungování lidského rozhodování.

Tištěná kniha Audiokniha
Jak poznat, když vám někdo lže: Příručka bývalého agenta FBI

Jak poznat, když vám někdo lže: Příručka bývalého agenta FBI

Autor: Joe Navarro

Jako manažeři velice často jednáme s lidmi a můžeme být klamáni, je dobré si o tom něco přečíst.

Tištěná kniha
Tomáš Havryluk

Tomáš Havryluk

Tomáš Havryluk nastoupil do Alza.cz v roce 2007 jako student, přičemž se postupem času vypracoval až na místopředsedu představenstva. Z pozice CEO nyní řídí strategické projekty napříč firmou a společně se svým týmem se snažím přiblížit byznys Alza.cz k "objednávce myšlenkou, doručení teleportem." V minulosti sám položil základy celého IT oddělení firmy a vdechl život řadě inovací.

Petr Bena (místopředseda představenstva)

Začněte s Proč

Začněte s Proč

Autor: Simon Sinek

Až tehdy, když vím PROČ, tak řeším, CO a JAK. Odpověď na otázku „proč“ jako zdroj inspirace pro zákazníky i zaměstnance. Jedna z těch dobrých knížek o leadershipu.

Tištěná kniha Audiokniha
Strhnout jako řeka

Strhnout jako řeka
I a II

Autor: Miroslav Kváč

Miroslav Kváč popisuje svoje tréninkové metody, které používal s Jarmilou Kratochvílovou a zároveň popisuje, jaký byl a jak se vyvíjel vztah trenéra a atletky. Jasná ukázka toho, že bez práce nejsou koláče. Tréninkové dávky byly na dnešní dobu nemyslitelné a velmi podobné jako v případě Emila Zátopka. Zároveň se jedná o připomenutí dobových reálií sedmdesátých a osmdesátých let a toho, jak jsme žili za komunismu.

Tištěná kniha
Labyrint pohybu

Labyrint pohybu

Autor: Pavel Kolář

Všechno souvisí se vším. z lékařského pohledu netradiční pohled na naše bolesti a bolístky a ukázka toho, že vyléčit jde téměř vše, když jdeme po příčině.

Tištěná kniha Audiokniha

Petr Bena

Petr Bena

Petr si klade osobní výzvy, které úspěšně zdolává nejen lámáním rekordů v životě, ale i posouváním možností v obchodu. Po letitém a úspěšném řízení oddělení Sales&Purchasing si role rozšířil i o místopředsedu představenstva, kde doplnil Tomáše Havryluka.

Více se dozvíte v podcastu Budoucnost e-commerce.

Vladimír Dědek (IT Business Director)

Radikální otevřenost

Radikální otevřenost

Autorka: Kim Scottová

Připomenutí toho, že je lepší jednat na rovinu a nebát se konfrontací. Radikální otevřenost je způsob, jak dávat lidem zpětnou vazbu. Doporučuji hlavně pro introverty.

Tištěná kniha Audiokniha
Umění vítězit

Umění vítězit

Autor: Phil Knight

Neskutečný životopis zakladatele společnosti Nike, popis jeho uvažování a příběhu, jak cestoval do Japonska s cílem vybudovat skvělou značku obuvi. Poslouchal jsem jako audioknihu, a i když má 20 hodin, poslechl jsem prakticky na jeden zátah.

Tištěná kniha (rozebráno) Audiokniha
Stát se investorem

Stát se investorem

Autor: Mikuláš Splítek

Mikuláš Splítek ve své knize velmi čtivě popisuje jak správný mindset investora, tak hardové skilly a znalosti. Doporučuji všem, kteří se chtějí zlepšit ve čtení finančních reportů firem a jejich oceňování, potažmo se chtějí pustit do akciového investování.

Tištěná kniha Audiokniha
Vladimír Dědek

Vladimír Dědek

Zastřešuje tým webového a mobilního vývoje, který se rozrůstá každým rokem. Navrhuje strategické inovace a řídí projekty s dopadem na miliony návštěvníků našich webů a mobilních aplikací pro iOS a Android. Pro (nejen) svůj tým je mentorem v oblastech osobní efektivity, řízení projektů či návrhů firemních procesů. Více se o Vladimírovi dozvíte na jeho blogu starec.eu.

Petr Chlumský (CTO)

Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka

Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka

Autor: Petr Čornej

Vím, že je té knížky všude plno a je možná zbytečné ji doporučovat – ale je prostě skvělá.

Tištěná kniha
1984

1984

Autor: George Orwell

Knihu není třeba ani představovat. Jen bych si dovolil upozornit na její velmi zdařilou audio verzi v režii Igora Froňka s interpretem Pavlem Novotným.

Tištěná kniha (rozebráno) Audiokniha
Jiskra života

Jiskra života

Autor: Erich Maria Remarque

Je to v nás všech.

Tištěná kniha (rozebráno) Audiokniha
Velká Fermatova věta

Velká Fermatova věta

Autor: Simon Singh

Průvodce intelektuálním úsilím o provedení důkazu kraťounké věty, kterou vyslovil Pierre de Fermat v 17. století. Půvabná kniha, která provádí vývojem lidského myšlení a ukazuje vnitřní krásu matematiky.

Tištěná kniha (rozebráno)
Dějiny náboženského myšlení

Dějiny náboženského myšlení

Autor: Mircea Eliade

Nerozumíte dnešnímu světu? Střetu sekulárních a náboženských myšlenek? Inklinací lidí k fake news a konspiračním teoriím? Neporozumění mezi racionální a iracionální argumentací? Jděte ke kořenům.

Tištěná kniha (rozebráno)
Sobecký gen

Sobecký gen

Autor: Richard Dawkins

Starší kniha, nicméně stále stojí za přečtení především v kontextu, jakým rozvíjí jeden z nejúžasnějších myšlenkových konceptů – evoluční teorii. Zajímavá jak z pohledu biologie, tak z pohledu neuvěřitelné intelektuální kreativity.

Petr Chlumský

Petr Chlumský

Původní profesí programátor (asembler, C++), dnes IT ředitel s duší vývojáře a vášní k matematice. Emeritní budoka a investor do čajových fondů s vřelou zálibou ke konzumaci výnosů.

Marek Premus (personální ředitel)

Atomové návyky

Atomové návyky

Autor: James Clear

Síla zvyku

Autor: Charles Duhigg

Obě knihy obrovsky ovlivnily to, jak se dívám na každodenní chování jedinců a skupin ve společnosti skrze základní element lidského fungování – návyky. Pokud chcete být šťastnější a produktivnější v osobním i pracovním životě (platí i pro týmy), tak určitě doporučuji přečíst.

Kniha (Atomové návyky) Audiokniha (Síla zvyku)
Proč spíme

Proč spíme

Autor: Matther Walker

Tato kniha mě utvrdila v tom, že kvalitní spánek je jednou ze základních cest k lepšímu životu. Pokud se chcete dozvědět proč mám po setmění červený display na telefonu a jaké další maličkosti vám mohou pomoci lépe spát, případně probudit se plný energie, tak určitě sáhněte po tomto titulu.

Tištěná kniha Audiokniha
Cesta pokojného bojovníka

Cesta pokojného bojovníka

Autor: Dan Millman

Ač beletrie, tak každopádně kniha, která obrovsky ovlivnila můj život. Pomocí poutavého příběhu se dozvíte spoustu obecných pravd o tom, jak žijeme, respektive jak někteří z nás pouze přežívají a nevyužívají svůj život naplno. Určitě doporučuji zakoupit a číst pravidelně, vždy objevíte něco nového a připomenete si fungující princip.

Tištěná kniha (rozebráno) Audiokniha
Marek Premus

Marek Premus

Marek má to štěstí, že může pečovat o celý HR tým, který dle jeho názoru patří k nejlepším v rámci České republiky. Dále zodpovídá za HR projekty vedoucí k rozvoji zaměstnanců souběžně s růstem společnosti. Pravděpodobně ho potkáte, pokud chcete pracovat na pozici ve vedení firmy. Radost mu udělá každý skvělý talent s obchodním duchem a zájmem o technologie, který ocení výjimečnost práce v Alza.cz

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB27
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi