Levné sporttestery Sigma iD

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Na trhu existuje řada sporttesterů, o to obtížnější je vybrat ten správný. Pokud ovšem vybíráte zejména dle ceny, společnost Sigma má pro vás dost možná řešení. Nabízí totiž praktické, snadno ovladatelné, odolné a v neposlední řadě levné sporttestery. Jaké statistiky měří, pro jakou sortu sportovců jsou určené a dokáží naplnit vaše očekávání i s nízkou cenou?

Sigma; sporttestery

Sporttestery Sigma – OBSAH

  1. Stručně a rychle. Čím se Sigma zabývá?
  2. Sigma iD – pro přesnější měření
  3. Sigma PC – levné, ale praktické
  4. Sigma RC a SC – stvořeno pro náročné

Stručně a rychle. Čím se Sigma zabývá?

S německou společností Sigma se pravděpodobně setkali mnozí sportovci, a to zejména milovníci cyklistiky. Tato firma se prosadila právě výrobou cyklopočítačů a za své téměř čtyřicetileté působení získala v odvětví mikroelektroniky neocenitelné zkušenosti. V současné době postupně přichází se všestrannými sporttestery pro širší využití. Docenit je mohou také běžci, turisté, golfisté, veslaři nebo zastánci indoorových aktivit – fitness a jógy.

Níže se blíže podíváme na novou sérii sporttesterů Sigma, která byla představena v loňském roce. V této řadě s označením Sigma iD se nachází tři produkty – Sigma iD.Go, iD.LIFE a iD.RUN. Nezapomeneme ani na starší, ale přesto stále oblíbené série Sigma PC, RC a SC.

Sigma; sporttestery

Představíme vám sporttestery značky Sigma.

Sporttestery Sigma iD – pro přesnější měření

Série nedávno vzniklých sporttesterů Sigma iD zaujme minimalistickým vzhledem. Ano, oproti drahým výrobkům v podání společnosti Garmin, Suunto nebo TomTom nenabídnou prémiové provedení či velký displej s dotykovým ovládáním. To ale může být pro mnohé naopak výhodou. Zejména konzervativnější sportovci, které zajímá hlavně praktičnost a cena, budou nadšeni.

Oproti konkurenci Sigma sází zejména na již zmíněnou cenu. Sporttestery Sigma iD můžete svému dítěti koupit na tréninky bez obav, že je ztratí nebo utopí. K možnosti poškození během plavání je ale nutno podotknout, že celá řada se pyšní krytím IPX8, takže vaše dítko by muselo být zapáleným potápěčem, aby se mu to podařilo. Podtrženo a sečteno, sporttestery Sigma iD se hodí pro děti i dospělé, snadno se ovládají, jsou odolné a levné. Jaké funkce ale nabízí?

Základní Sigma iD.GO

První ze sporttesterů řady iD nabídne funkční měření srdečního tepu. Nechybí samozřejmě ani hodiny a stopky. Veškeré hodnoty jsou v průběhu aktivity zobrazeny na displeji dostatečně velkým a čitelným písmem. Jedno velké tlačítko umožňuje snadnou ovladatelnost pulsmetru i po větší fyzické námaze. V případě, že zrovna nesportujete, je zařízení v režimu hodinek, po stisknutí tlačítka ve funkci stopek. Hodinky jsou odolné vůči vodě, a to do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. V tomto prostředí ale není možné tlačítko používat. Baterie sporttesteru vydrží až 2 roky, poté je možné ji pomocí malého šroubováku vyměnit. Součástí balení je i hrudní snímač a model Sigma iD.GO je k dostání ve čtyřech barvách – klasické černé, borovicové zelené, červené a fialové.

Sigma iD.GO; sporttester

Sigma iD.GO je vhodná pro sportovce všech věkových kategorií.

Sigma iD.LIFE pro srávnou motivaci

Sportovní hodinky Sigma iD.LIFE zároveň plní i funkci fitness náramku s optickým senzorem tepové frekvence na spodní straně displeje. Oproti předchozímu modelu jsou dovybaveny pěti přednastavenými zónami tréninku a jednou zónou s možností vlastního nastavení. Součástí je vibrační alarm, který vás upozorní na dosažení cílové zóny, nebo statistiky o maximální dosažené tepové frekvenci, průměrné rychlosti a celkové vzdálenosti. Nesmí také chybět krokoměr, výpočet spálených kalorií a měsíční statistiky vaší fyzické kondice. Sporttester Sigma iD.LIFE je vybaven indikátorem stavu baterie, zámkem tlačítek a možností podsvícení dotykového displeje. Baterie je lithiová, dobíjecí pomocí kabelu microUSB. Základní nastavení nabízí výběr z osmi jazyků včetně češtiny. Model si můžete zakoupit v černé, zelené anebo červené barvě.

Běžecké sporttestery Sigma iD.RUN a iD.RUN HR

Předchozí sporttestery Sigma iD.GO a iD.LIFE nemají ve výbavě GPS snímač. Ten přichází na řadu až se třetím modelem v podobě Sigma iD.RUN, díky čemuž se hodinky pyšní přesnějším měřením. Drobnou nevýhodou v porovnání s předchozími modely může být vyhodnocování podrobnějších dat z tréninků pomocí počítačového softwaru Data center nebo v aplikaci Sigma Link (Android, iOS) ve vašem mobilním telefonu. K připojení zařízení je zapotřebí microUSB kabel nebo technologie NFC.

Už podle názvu nabízí Sigma iD.RUN řadu funkcí převážně pro běžce. Zobrazit můžete průměrnou, aktuální i maximální rychlost, ale i běh na předem definovaném okruhu. Měřena je navíc frekvence i délka kroku. Dobíjecí baterie vydrží až 14 dnů, se zapnutou GPS zhruba 6 hodin. V nabídce je verze pouze s optickým snímačem v černé, zelené a žluté barvě, nebo i s hrudním pásem v černém, modrém a červeném provedení.

Porovnání sporttesterů řady Sigma iD – modely GO, LIFE, RUN / RUN HR

Sigma loni vydala řadu sporttesterů, která je atraktivní především cenou a snadným ovládáním. V následující tabulce jsme shrnuli základní parametry jednotlivých hodinek této série.

Vybrané parametry Sigma iD.GO Sigma iD.LIFE Sigma iD.RUN
Způsob měření tepové frekvence hrudní pás optický snímač otický snímač / hrudní pás
Senzor GPS
Materiál sklíčka plastové minerální minerální
Velikost displeje 1,06" 1,38" 1,34"
Výdrž baterie 2 roky 432 hodin 144 hodin
Doporučená cena 990 Kč 2 499 Kč 2 580/3 590 Kč
* Ceny k 19. 6. 2018

Sporttestery Sigma PC – levné, ale praktické

Sporttestery řady Sigma PC se vyznačují nízkou cenou, snadným ovládáním a jednoduchým designem. Podporují rovněž voděodolnost IPX8, oproti modelům Sigma iD představeným výše, jež upozorňují vibracemi, jsou Sigma PC vybaveny akustickým alarmem, který upozorňuje na překročení hranic jednotlivých tepových zón. Zvuk lze samozřejmě i vypnout. Nevýhodou této řady je méně přesné měření a absence češtiny. Voděodolnost IPX8 ale rovněž splňují.

Základní Sigma PC 3.11

Se sportovními hodinkami iD.GO je také srovnatelný model Sigma z řady PC s označením 3.11. Liší se pouze ve svém designovém provedení s růžovým, zeleným, oranžovým anebo modrým rámečkem kolem displeje. Veškeré funkce byly ale zachovány.

Sigma PC; sporttestery

Zleva: Základní model Sigma PC 3.11, vylepšený PC 10.11 a speciálně pro běžce PC 15.11.

Sigma PC 10.11 a PC 15.11 osloví nejen běžce

Sigma vyvinula i levnější alternativy k Sigma iD.LIFE v podobě Sigma PC 10.11 a PC 15.11. Obě varianty nabízejí oproti vibračnímu alarmu zvukový, ale body ztrácí v přesnosti měření. K jejich použití je zapotřebí mít připnutý hrudní pás, který je součástí balení. Vyšší model PC 15.11 je vylepšen funkcí měření maximální tepové frekvence, počitadlem okruhů a časomírou. Ke každému okruhu si navíc můžete prohlédnout statistiky průměrné a maximální tepové frekvence, času a spálených kalorií pro daný okruh. PC 10.11 je dostupný ve fialové a modré barvě, zatímco pro sporttester 15.11 byl vybrán šedý, žlutý, zelený a modrý design.

Sigma PC 22.13 Woman a Man pro větší přehled během cvičení

Sigma PC 22.13 se hodí pro ty sportovce, kteří si chtějí hlídat hned dvě hodnoty současně. Displej je graficky rozdělený na dvě části. V horní části uvidíte aktuální tepovou frekvenci a dolní měření si můžete libovolně nastavit na kterýkoliv hodnocený parametr. Přenos dat z hrudního pásu je zabezpečen digitálně kódovaným bezdrátovým systémem STS, který je chrání před rušením např. jiného sporttesteru. Hodinky se vyrábí zvlášť pro muže a pro ženy kvůli tepové frekvenci, jejíž standardní hranice jsou přednastaveny pro dané pohlaví. Jiný rozdíl ve funkčnosti modelů PC 22.13 Woman a Man není.

Sigma PC 22.13; sporttestery

Novinkou u tohoto modelu je kódování dat systémem STS, které odolává rušivým signálům jiného sporttesteru. Je tedy vhodnější pro sport s partnerem.

Sigma PC 25.10 a PC 26.14 s designovými prvky navíc

Poslední dva produkty řady PC nesou označení Sigma PC 25.10 a 26.14. Jsou si velmi podobné. Prakticky jediný zásadní rozdíl je ve specifičtějším zaměření druhého zařízení na okruhy, stejně jako v případě Sigma PC 15.11. Mimo jiné ale umožňuje funkci zoom in / zoom out a zařazení vybraných statistik do oblíbených položek. První sporttester naopak nabízí možnost odpočítávání času. V porovnání s předchozími jsou tyto poslední sporttestery řady PC doplněny o měření minimální tepové frekvence, automatiku cílových zón a podsvícení displeje.

Sigma PC; pokrocile sporttestery

Zleva: Model PC 25.10 a PC 26.14 vhodný především pro běžce.

Sporttestery Sigma RC a SC – stvořeno pro náročné

Malý trenér Sigma RC 14.11

Sporttester řady Sigma RC 14.11 svým pojetím uspokojí i náročnější uživatele. Ke svému plnému fungování však potřebuje propojení s mobilním zařízením nebo počítačem. Software Sigma Data Center je součástí balení. Data o vašem tréninku jsou sbírána pomocí hrudního pásu a na výběr je celá řada statistik. Měří navíc aktuální, průměrnou i maximální rychlost a uběhnutou vzdálenost. Počítá i okruhy a jejich dílčí parametry. Paměť je schopna pojmout až 90 h záznamů, poté se musí nahrát do přiloženého softwaru.

Profík Sigma RC MOVE

Sigma RC MOVE je již podobně jako mnohé dražší sporttestery postaven na Bluetooth přenosu. Má zabudovaný senzor GPS a data můžete po skončení tréninku sdílet se svými přáteli na Twitteru nebo Facebooku. Kapacita paměti se zvýšila mnohonásobně na 260 hodin záznamu a velkou výhodou je možnost uložení dat před výměnou baterie. RC MOVE se také pyšní hláškami o naměřených hodnotách a ovládáním hudby v telefonu skrze zařízení.

Sigma RC MOVE; sporttester

Pomocí zařízení Sigma RC MOVE můžete ovládat i hudbu ve vašem telefonu.

Trenérovy hodinky Sigma SC 6.12

Stopky a hodinky Sigma SC 6.12 s elegantním designem jsou skvělým doplňkem nejen pro samotné sportovce, ale především pro jejich trenéry. Dokáží změřit čas okruhů jednotlivých závodníků s přesností na setiny sekundy. Jsou schopny zaznamenat až 99 okruhů najednou a nejlepší čas okruhu vyznačí heslem BEST LAP. Graficky lze zobrazit hned sedm svěřenců, čímž je velmi snadné porovnat jejich výkony. Displej stopek SC 6.12 je možno podsvítit. Trénovat tedy bez problémů můžete i v šeru nebo po setmění.

Sporttester Sigma SC 6.12

Sporttester Sigma SC 6.12 potěší nejen sportovce, ale i trenéry.

Sporttestery společnosti Sigma používají profesionální závodníci i na Tour de France. Jejich výrobky ale nejsou omezeny pouze na cyklistiku, hodí se prakticky pro každého. Stačí si jen vybrat podle svých priorit a vkusu.

Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací