AP+ slevy v app Pampers

LG V30S/V30S+ (PREVIEW) – Sázka na umělou inteligenci

Zobrazit katalog
LG V30S/V30S+ (PREVIEW) – Sázka na umělou inteligenci

Článek

Aktualizováno

LG V30 je ambiciózní telefon s bezrámečkovým designem a ač se na pultech obchodů ještě nestihl ani pořádně ohřát, korejský výrobce již přispěchal s mírně vylepšenými verzemi LG V30S a LGV30S+. Jejich základní kameny se od předchůdce příliš neliší, obdržely ale přídomek ThinQ značící umělou inteligenci a také více výkonu. Vyplatí se na novinky počkat, nebo lze s klidným svědomím sáhnout po aktuálním LG V30?

LG V30S

ČÁSTI ČLÁNKU:

LG V30S/S+ přinášejí změny nevelké, přesto zajímavé

U telefonů LG V30S/S+ se jejich výrobce vydal cestou drobných inovací. Není jich mnoho a spočítáte je snadno. Nejedná se tedy o zcela nové modely, ale spíše o nadstavby smartphonu předchozího. Přesto přináší vítaná vylepšení. Výrobce své nové modely opatřil přídomkem ThinQ. LG takto nově označuje všechny své výrobky, které disponují umělou inteligencí.

LGV30S

Kromě vnitřních úprav přišel výrobce LG také s dvojicí nových barevných provedení.

Je tedy na první pohled jasné, co je asi tou největší novinkou u LG V30S/S+. Přibylo tzv. Vision AI, které posouvá možnosti zabudovaného fotoaparátu: Software využívá databáze více než sto milionů snímků, a při focení díky tomu dokáže snímanou scénu analyzovat a v reálném čase navrhovat to nejlepší nastavení. Při fotografování za obtížných podmínek to může být skutečně jisté ulehčení. Neméně zajímavá je i funkce QLens sloužící k vizuálnímu rozpoznávání objektů například při nakupování. Systém je tak přímo v obchodě schopný navrhnout alternativy ke konkrétnímu výrobku, na nějž fotoaparát zamíříte.

Umělá inteligence se projevuje i ve zvuku, resp. v hlasovém rozpoznávání. Funkce QVoice je schopná detekovat padesátku příkazů a ovládat můžete nejen samotný telefon, ale všechny další spotřebiče, které LG vybaví funkcí ThinQ. Do budoucna tak budeme moci hlasem ovládat třeba pračky nebo ledničky.

Narostla paměť telefonu: Ta operační i ta interní

K lehkým úpravám došlo i na poli hardwaru. LG V30S/S+ oproti svému předchůdci disponují o 2 GB větší pamětí RAM, polepšily si tedy ze 4 na 6 GB. Nárůstu se dočkáme i u interní paměti. LG V30S bude k mání s pamětí o kapacitě 128 GB, vyšší model V30S+ dokonce s 256GB úložištěm. Díky tomuto paměťovému nárůstu se LG stane také lépe konkurencesschopným ve srovnání například. s Honorem 10, který tak začne překonávat.

LG V30S 3

Úpravy nedělají z LG V30S/S+ nový telefon, spíše jsou jen zajímavým upgradem.

Přibyly také dvě nové barvy, modrá a šedá. Jinak zůstává vše při starém jako u modelu LG V30: OLED displej s úhlopříčkou 6 palců a rozlišením 2 880 × 1 440 pixelů i duální fotoaparát. O chod systému se stará Android Oreo, který nahradil starší verzi Nougat. Všechno řídí loňský, byť stále velmi výkonný procesor Snapdragon 835.

Srovnání LG V30 vs. LG V30S a V30S+

Jak si všechny tři varianty telefonu od LG stojí v přímém srovnání, najdete v přehledné tabulce níže. Jak píšeme výše, změn, které LG V30S a V30S+ nabízí, není mnoho, přesto nejsou zanedbatelné. Jednou z nich je přítomnost umělé inteligence pod označením ThinQ. Ta se ke slovu dostává při focení i při hlasovém ovládání. Dalším vylepšením je nárůst výkonu, konkrétně operační paměti ze 4 na 6 GB. To už lze v praxi poznat na plynulejší práci. Narostlo také úložiště – u LG V30S na 128 GB a u LG V30S+ na 256 GB. Dvojice tedy oproti LG V30 míří na náročnější zákazníky, kteří vyžadují více výkonu, vnitřního úložiště a lepší fotoaparát. Pokud mezi ně patříte, stačí si mírně připlatit a chvíli počkat, než se dostanou na trh. Pokud ale nejste „heavy user“, doporučujeme vám stávající model LG V30.

Parametr/ModelLG V30LG V30SLG V30S+
Displej6'', P-OLED, 2 880 × 1 440 px6'', P-OLED, 2 880 × 1 440 px6'', P-OLED, 2 880 × 1 440 px
PaměťRAM: 4 GB, interní: 64 GBRAM: 6 GB, interní: 128 GBRAM: 6 GB, interní: 256 GB
ProcesorQualcomm Snapdragon 835, 2,45 GHzQualcomm Snapdragon 835, 2,45 GHzQualcomm Snapdragon 835, 2,45 GHz
Operační systémAndroid 7.1 NougatAndroid 8 OreoAndroid 8 Oreo
Fotoaparátzadní: 16 + 13 Mpx, přední: 5 Mpxzadní: 16 + 13 Mpx, přední: 5 Mpxzadní: 16 + 13 Mpx, přední: 5 Mpx
Baterie3 300 mAh3 300 mAh3 300 mAh
Funkcerychlé nabíjení, FM rádio, bezdrátové nabíjení, OTG, snímač otisků prstůrychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení, snímač otisků prstůrychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení, snímač otisků prstů
Cena14 490,---

*Ceny platné k 23. 7. 2018

Cena a dostupnost LG V30S a V30S+

Cena LG V30 se pohybuje kolem částky 15 tisíc korun. Vzhledem k mírně vylepšené výbavě novinek předpokládáme nárůst cen LG V30S a LG V30S+ o několik jednotek tisíců korun. Mohly by se tedy začít prodávat zhruba od 17 000 Kč. Jsou to však jen odhady a na konečnou částku si budeme muset počkat. Podobně je na tom dostupnost LG V30S/V30S+, tedy jejich uvedení na český trh. Doufáme v jejich příchod v řádech týdnů, dočkat bychom se tedy mohli během léta.

Změn, které nová verze telefonu LG V30 s označením V30S (resp. V30S+) přinesla, není mnoho. Přesto jsou velmi zajímavé – zejména výrazné zapojení umělé inteligence a nárůst výkonu či kapacity úložiště. Pokud jste nároční, neváhejte a vyčkejte na příchod novinek. Pokud ale nejste ochotni utratit částku vyšší než 15 tisíc, a navíc nevyžadujete to nejlepší, s klidným svědomím sáhněte po LG V30.

V souvislosti s veletrhem IFA 2017 se světu představil také očekávaný telefon LG V30. Nový top model jihokorejské značky, včetně nedávno představených verzí V30S a V30S+, posbíral spoustu chvály a bude vyzyvatelem nejvýkonnějších a nejlépe vybavených smartphonů současnosti. Korejská společnost se pouští do souboje s výrobky se značkou Honor či smartphonem OnePlus 6. Čím chce LG V30 mezi špičkou chytrých telefonů zabodovat a co by mu mohlo úspěch naopak ztížit?

Telefon LG V30 – OBSAH

  1. LG V30 je nečekaně kompaktní 6" chytrý telefon
  2. Smartphone LG V30 má široký OLED displej
  3. Fotoaparát LG V30 bude patřit mezi nejlepší
  4. LG V30 patří mezi nejvýkonnější smartphony
  5. Android 7.1.2 a špičková výbava
  6. Jaká je cena a v kom má LG V30 konkurenci
  7. Samo LG přišlo s konkurentem V30 - vylepšenou V30S a V30S+

LG V30 je nečekaně kompaktní 6" chytrý telefon

LG V30 sází na jednoduché, oblejší tvary a jak se dnes na top model sluší, na minimální rámeček okolo displeje. Úplný bezrámečkový telefon to ale není. Díky tomu působí smartphone i přes velký 6" displej kompaktním dojmem. Do ruky padne až překvapivě dobře, zaujme i příjemně nízká hmotnost 158 g. I když jde s rozměry 151,7 × 75,4 × 7,3 mm o jeden z nejtenčích telefonů, může se LG V30 pochlubit odolností IP68. Odolá prachu, půlhodinovému ponoření pod vodou a díky vojenským standardům by měl přečkat i občasné menší pády.

i Displej s minimálními rámečky Díky drobným rámečkům je telefon jedním z nejkompaktnějších zařízení s 6" displejem. V každém rozměru překonává svého předchůdce LG V20, ten měl přitom displej s úhlopříčkou 5,7". Podle měření serveru mobilenet patří LG V30, jehož displej zabírá 85,41 % celé plochy smartphonu, mezi přeborníky v této stále oblíbenější disciplíně výrobců. Mezi testovanými modely skončil na 4. místě se ztrátou pouhých desetin procent za Xiaomi Mi Mix.

Zadní stranu zdobí kromě loga duální fotoaparát a klasicky umístěná čtečka otisků. Drobnou vadou na kráse elegantního telefonu může být pro někoho hůře dosažitelná dvojice tlačítek na levé straně. LG V30 bude v prodeji ve čtyřech barevných variantách – černé, stříbrné, modré a decentní fialové. Dostupnost barev se ale podle všeho bude na jednotlivých trzích lišit. V naší nabídce pak LG V30 najdete v modré a stříbrné barvě.

LG V30

Všech čtyř barevných variant telefonu LG V30, černé, stříbrné, modré a jemně fialové, se dočkají zájemci pravděpodobně jen na vybraných trzích.

Smartphone LG V30 má široký OLED displej

Displej nového smartphonu LG V30 dostal QHD+ rozlišení 2 880 × 1 440 px a pro LG už typický přídomek FullVision. Ten označuje širokoúhlé displeje s nezvyklým poměrem stran 18 : 9. Je založen na prémiové technologii OLED, nákladnější, ale oblíbené pro nižší spotřebu a obraz s vysokým kontrastem i ostrými barvami. Oproti předchozímu modelu LG V20 zmizel druhý, menší displej. Příznivci neotřelého řešení tak mohou být zklamáni, na druhou stranu mohl povyrůst hlavní panel.

Fotoaparát LG V30 bude patřit mezi nejlepší

LG V30 disponuje duálním fotoaparátem s laserovým ostřením, optickou stabilizací a konstrukcí s vylepšenou skleněnou čočkou. Ta má dobře propouštět světlo a LG si od ní slibuje snímky s lepšími, ostřejšími barvami. První z kamer má rozlišení 16 Mpx a světelnost f/1,6 – nejvyšší, a tedy nejlepší, jakou dnes můžeme u smartphonů najít. Druhý snímač s 13 Mpx disponuje světelností f/1,9. Přední selfie kamera má pak 5Mpx rozlišení a světelnost f/2,2.

Fotoaparát telefonu LG V30 se skleněnou čočkou

Přidání skleněné čočky v případě LG V30 zvýšilo propustnost světla o 4 % a vylepšilo kvalitu i barevnost výsledných snímků.

Svými parametry aspiruje fotoaparát chytrého telefonu LG V30 na skutečné prvenství. Samozřejmě ve své kategorii, boj se součanoým vrcholem v oblasti fotomobilů, modely P20 a P20 Pro od Huawei je nejspíše stále prohraný. O maximální kvalitu fotek i videa se LG pokusí i pestrými softwarovými funkcemi. Ty nabídnou například filtry CineEffect nebo funkci Point Zoom, pozvolné přiblížení během natáčení, a to kamkoli, nejen do středu záběru. Nahrávat umí telefon až ve 4K rozlišení a specialitou phabletu jsou širokoúhlá, 120° videa.

i Sesazený top model LG G6 Nejlepším letošním modelem značky LG byl původně LG G6, a i když jej LG V30 zastínila, jde stále o velice aktuální a zdařilý telefon. Přečtěte si naši recenzi LG G6, ve které zabodoval designem, displejem, špičkovým fotoaparátem i vyladěným softwarem a získal hodnocení 91 %.

LG V30 patří mezi nejvýkonnější smartphony

Základem telefonu je osmijádrový procesor Snapdragon 835 s grafickým akcelerátorem Adreno 540. Jde o pořád velmi výkonný mobilní procesor, byť se aktuálně jedná o loňský model. LG V30 disponuje jako valná většina dnešních TOP modelů 4GB operační pamětí a pro data a aplikace bude k dispozici 64 GB prostoru.

ParametryLG V30LG G6
Displej6" P-OLED
1 440 × 2 880 px
5,7" IPS
1 440 × 2 880 px
ProcesorSnapdragon 835
4 × 2,45 GHz + 4 × 1,9 GHz
Snapdragon 821
2 × 2,4 GHz + 2 × 1,6 GHz
Paměť4 GB operační
64/128 GB interní
4 GB operační
32 GB interní
Duální fotoaparát
Rozlišení fotoaparátu16/13 + 5 Mpx13 + 5 Mpx
Světelnost fotoaparátuf/1,6f/1,8
Rozměry151,7 × 75,4 × 7,3 mm148,9 × 71,9 × 7,9 mm
Hmotnost158 g163 g
Bezdrátové nabíjení
KonektivitaLTE, NFC, GPS, USB-C, 3,5 mm jack, MicroSDLTE, NFC, GPS, USB-C, 3,5 mm jack, MicroSD
Baterie3 300 mAh3 300 mAh
Cena15 490 Kč9 990 Kč
*Ceny platné k 7. 5. 2018

Baterie telefonu LG V30 má kapacitu 3 300 mAh. Při velikosti displeje nejde o nijak závratné číslo, ale na výdrž bude mít pozitivní vliv úspornější technologie OLED. Telefon podporuje funkci rychlého nabíjení, plně se dobije zhruba za 110 minut. Zvládá i o něco pomalejší bezdrátové nabíjení.

i LG V30 patří mezi špičku LG V30 jsme zařadili mezi nejlepší telefony roku 2017. Smartphone patří mezi nejvšestrannější modely z výběru toho nejlepšího a drží si přitom jednu z nejpříznivějších cenovek.

Podívejte na záznam představení smartphonu LG V30

Android 7.1.2 a špičková výbava

Operačním systémem LG V30 bude Android 7.1.2 s vlastní nadstavbou od LG, která pomůže aplikacím přizpůsobit se nezvyklému formátu displeje nebo vylepší výdrž baterie. Na Android 8 by měl být telefon podle posledních zpráv brzy aktualizován, pravděpodobný je květen nebo červen 2018.

LG V30 s minimálním rámečkem LG V30 se zaoblenými hranami

Konektivita i výbava LG V30 je pestrá. Nechybí NFC, LTE ani nejnovější Bluetooth 5.0. Nabíjení kabelem obstará oboustranný port USB-C, dalším konektorem je 3,5mm jack. S ním souvisí Hi-Fi Quad DAC převodník, vylepšená verze převodníku z předešlých modelů. LG tak chce zaujmout i kvalitou zvuku, a to ve spolupráci se značkou Bang & Olufsen, která se na zvuku telefonu podílela a dodá k němu prémiová sluchátka.  

Prémiová sluchátka

V prémiové elektronice často skloňovaná značka Bang & Olufsen stojí za kvalitou zvuku telefonu LG V30. Stejně jako tomu bylo u předchozích top modelů, i tento dostane značková sluchátka.

Jaká je cena a v kom má LG V30 konkurenci?

LG V30 se svými parametry řadí mezi nejvyšší třídu telefonů, cena je však na přijatelné úrovni. Na konci března stál mobil pod 16 400 Kč. Proti své asi nejsilnější konkurenci, top modelu Samsung Galaxy S8, tak LG V30 momentálně nemá výraznější trumf v podobě ceny. Na trhu jsou navíc levnější, srovnatelně výkonné telefony, například Sony Xperia XZ Premium. Bez zajímavosti pak není ani srovnání se smartphonem iPhone 8 Plus, jenž byl představen na Apple Keynote 2017

Samo LG přišlo s konkurentem V30 - vylepšenou V30S a V30S+

V únoru 2018 korejský výrobce představil dva inovovaněnjší a o chloupek výkonnější modely s označením LG V30S a LG V30S+. V prvé řadě narostla paměť RAM (o 2 GB na 6 GB). V30S pak obdržel intení paměť o kapacitě 128 GB a V30S+ o kapacitě 256 GB. Nejvýraznější novinkou dvojice je ale přídomek ThinkQ. Ten značí, že je telefon vybavený umělou inteligencí, která se ke slovu nejčastěji dostane při fotografování. Před pořízením snímku totiž dokáže projít a anlayzovat databázi milonů snímků a podle toho vybrat ideální nastavení. Zajímavé je i QLens, které rozpoznává objektu pro potřeby nakupování. Umělá inteligence (AI) se projeví i ve vylepšeném hlasovém ovládání přístroje, který si poradí s plnou padesátkou příkazů.

V30S

Přibyly rovněž dvě nové barevné varianty, modrá a šedá. Vše ostatní, včetně špičkového OLED displeje a duálního totoaparátu, ale zůstává při starém. Jak si trojlístek stojí ve srovnání s konkurencí, přehledně shrnuje následující tabulka.

ParametryLG V30LGV30SSony Xperia XZ PremiumSamsung Galaxy S8iPhone 8 Plus
Operační systémAndroidAndroidAndroidAndroidiOS
Displej6" P-OLED, 1440 × 2880 px>6" P-OLED, 1440 × 2880 px5,5" IPS, 2160 × 3840 px5,8" AMOLED, 1440 × 2960 px5,5" IPS, 1080 × 1920 px
ProcesorSnapdragon 835
4 × 2,45 GHz + 4 × 1,9 GHz
Snapdragon 835
4 × 2,45 GHz + 4 × 1,9 GHz
Snapdragon 835
4 × 2,45 GHz + 4 × 1,9 GHz
Exynos 8895
4 × 2,3 GHz + 4× 1,7 GHz
Apple A11 Bionic
2 × 2,5 GHz + 4
Paměť4 GB operační
64/128 GB interní
6 GB operační
128interní (256 GB V30S+)
4 GB operační
64 GB interní
4 GB operační
64 GB interní
3 GB operační
64/256 GB interní
Duální fotoaparát
Rozlišení fotoaparátu16/13 + 5 Mpx16/13 + 8 Mpx19 + 8 Mpx12 + 8 Mpx12 + 8 Mpx
Světelnost fotoaparátuf/1,6f/1.6f/2f/1,7f/1,8
Rozměry151,7 × 75,4 × 7,3 mm151,7 × 75,4 × 7,3 mm156 × 77 × 7,9 mm148,9 × 68,1 × 8 mm158,4 × 78,1 × 7,5 mm
Hmotnost158 g158 g195 g155 g202 g
Bezdrátové nabíjení
KonektivitaLTE, NFC, GPS, USB-C, 3,5 mm jack, MicroSDLTE, NFC, GPS, USB-C, 3,5 mm jack, MicroSDLTE, NFC, GPS, GLONASS, USB-C, 3,5 mm jack, MicroSDXCLTE, NFC, GPS, GLONASS, Galileo, USB-C, 3,5 mm jack, MicroSDXCLTE, NFC, GPS, Lightning
Baterie3 300 mAh3 300 mAh3 230 mAh3 000 mAh2 675 mAh
Cena cca od 23 000 Kčzatím neurčena19 490 Kč21 990 Kčod 23 990 Kč
*Ceny platné k 29. 3. 2018

Na IFA 2017 smartphone LG V30 zaujal nejednoho návštěvníka. Nutno říci, že po právu, protože výkon i design se povedly. Brzy se navíc můžete těšit na vylepšené modely LG V30S a V30S+. Ty však přinášejí pouze drobné modifikace, z nichž nejvýznamnější je patrně vylepšené hlasové ovládání. Bude to ale důvod k nákupu pro ty, kteří jsou již vlastníky modelu V30? Pro kterou variantu se rozhodnete?

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací