Během svátku 28.9.  mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejem Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

Dvouletá záruka pro firmy 3D soutěž LEGO

Logitech G413 (RECENZE) – Kvalitní, a přitom levná mechanická klávesnice

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Nepostradatelným společníkem každého hráče je kvalitní klávesnice. Působivý model z dílny značky Logitech, který nabídne robustní zpracování, dvě barevné varianty či rychlé mechanické spínače, je vhodný nejen pro ně. Jaká je časem prověřená klávesnice Logitech G413 Carbon, se dozvíte v článku.

Logitech G413 (RECENZE) – OBSAH

 1. Logitech G413 má jednoduchý design
 2. Mechanické spínače Romer-G v Logitech G413
 3. Logitech G413 má jen základní rozložení kláves
 4. Náhradní klouboučky herních kláves jako bonus k Logitech G413
 5. Mechanická klávesnice pro hry i kancelář
 6. Dojmy z Logitech G413
 7. Závěrečné hodnocení z Logitech G413

Logitech G413 má jednoduchý design

Už na první pohled herní klávesnice zaujme tím, že má na rozdíl od ostatních poměrně střídmý vzhled. Spojuje rysy jak herní klávesnice, tak i klasické, pracovní. Elegantně působí minimalistický horní kartáčovaný kryt z eloxovaného hliníku, který se používá při konstrukci letadel. Na obou stranách nechybí výklopné nožičky pro nastavení dvou různých úrovní náklonu.

ParametrLogitech G413
Rozměry132 × 445 × 34 mm
Hmotnost1105 g
Připojení2 × USB, 1,8 m
Průchozí porty1 × USB 2.0
SpínačeLogitech Romer-G

Klávesnice je dostupná ve dvou barevných variantách – v černé s červeným podsvícením a ve stříbrné s bílým podsvícením. Intenzita podsvícení nebo působivý efekt dýchání se dají nastavit v originálním softwaru.

Logitech G413
Klávesnice Logitech G413 je dostupná ve dvou barevných variantách – černé Carbon a stříbrné Silver.

Mechanické spínače Romer-G v Logitech G413

Hlavní předností klávesnice Logitech G413 jsou mechanické spínače Romer–G vyvinuté švýcarským Logitechem ve spolupráci s japonskou firmou Omron. Dle výrobce u možňují až o 25 % rychlejší sepnutí při příjemném zdvihu 3 mm. Spínače byly prý účelově vyvinuty pro vysokou citlivost, a především odolnost.

Naše zkušenosti se spínači Romer-G
Ačkoliv výrobce prezentuje Logitech G413 zejména jako herní klávesnici, během dvoutýdenního používání se osvědčila zejména při práci, ačkoliv několika hodin hraní ušetřena také nebyla.

Celkový zdvih 3 mm a aktivační vzdálenost 1,5 mm jsou zásadní nejen pro hráče, ale i pro všechny, kdo na klávesnici často píší a to z celkem prostého důvodu: při přechodu z nízkoprofilové membránové klávesnice si každý uživatel všimne, že musí prsty najednou hýbat o něco více, což může někdy vyústit až v „klopýtání“ a z toho plynoucí nepřesné úhozy. Díky nížšímu zdvihu, než jakým disponují třeba spínače Cherry MX, není třeba prsty tolik zvedat. To znamená rychlejší a plynulejší psaní při zachování výrazné hmatové odezvy taktilních mechanických spínačů (spínačů, které v bodě aktivace vykazují zvýšený odpor). 

Bohužel ani spínače Romer-G nezabraňují nepříjemnému viklání kloboučků, které je přítomné jak u membránových, tak u konkurenčních mechanickách spínačů. Klávesy jsou srovnatelně „volné“, kromě toho ale působí Romer-G subjektivně ve všem lépe než alternativní řešeni.

Logitech G413 má jen základní rozložení kláves

Nechybí ani tlačítka ovládající multimédia, avšak speciální klávesy u modelu Logitech G413 nenajdeme. Makrovatelná je jen horní F řada aktivovaná klávesou Fn. Těmito tlačítky pak lze ovládat hlasitost, přehrávání, herní režim, podsvícení a další funkce. Ty jsou nastavitelné pomocí jednoduché aplikace Logitech Gaming Software.

Logitech G413 Silver
Na mechanické klávesnici Logitech G413 nenajdete žádné speciální klávesy, některé funkce jsou však dostupné skrze alternativní režim funkčních kláves.

Náhradní klouboučky herních kláves jako bonus k Logitech G413 

Jak je u mechanických klávesnic zvykem, i Logitech G413 disponuje libovolně odnímatelnými kloboučky spínačů. Několik takových kloboučků najdeme v balení jako bonus. Ty jsou určené pro herní klávesy, tedy WSAD a několik okolních znaků, u nichž mají díky prohloubení lépe udržovat kontakt mezi prsty a klávesnicí. Vedle nich najdeme v balení také potřebný odnímač.

Logitech G413 má vyměnitelné klávesy
Součástí balení Logitech G413 je i sada vyměnitelných kloboučků pro herní klávesy.

Mechanická klávesnice pro hry i kancelář

Herní klávesnice Logitech G413 Carbon ideálně poslouží každému náročnějšímu hráči. Díky tomu, že je malá a kompaktní, nechává na stole velký prostor pro myš, kterou můžete do klávesnice připojit pomocí USB 2.0 portu. Na dojmy kolegů z kanálu AlzaTech se můžete podívat ve videu níže, naše jsou v další kapitole.

Závěr recenze aneb dojmy z Logitech G413

Logitech G413 je klávesnice, která zapůsobí prvotřídní kvalitou zpracování, na níž se podílí zejména pevný hliníkový plát, který kryje celou vrchní stranu. S tloušťkou v jednotkách milimetrů a sekundujícími pevnými plasty odolal i testům prohýbání, a nám se tak nepodařilo zaznamenat výraznější flexi ani při vynaložení nadprůměrné síly. Použité materiály se dle očekávání projevily i na hmotnosti klávesnice, která, jak zmíněno již výše, dosahuje 1,1 kg. Protože není klávesnice periferií, se kterou by se často hýbalo, je vysoká hmotnost žádoucí – Logitech G413 sedí na stole berfektně bez jakéhokoliv nechtěného posouvání.

Recenze Logitech G413
Silný hliníkový plát dobře slouží jako prevence proti prohnutí Logitech G413, a to i při vynaložení vysokého tlaku.

Subjektivně může být velkým plusem také nenápadný vzhled, díky němuž na sebe nebudete nijak upozorňovat ani v kanceláři či při schůzkách s klienty – obě barevná provedení působí elegantně minimalisticky. V souvislosti s barvou určitě nejde nezmínit absenci RGB podsvícení, bavíme se ale o klávesnici, která se neprodává za nijak astronomické částky a již v současném stavu nabízí mnoho za relativně málo peněz. Jas podsvícení Logitech G413 lze snadno upravit skrze funční klávesy, dedikované multimediální klávesy bychom ale hledali marně.

Logitech G413 Logitech G413
Detaily kláves Logitech G413.

Tři indikační LED diody, které se běžně nachází nad numerickým blokem a signalizují aktivnost kláves Caps Lock, Num Lock a Scroll Lock, byly nahrazeny pouze dvěma diodami ohlašujícími stav klávesy Caps Lock a herního módu deaktivujícího klávesu Windows. Zamrzí zejména absence indikace Caps Locku. Při kritice Logitech G413 nesmíme zapomenout ani na absenci opěrky zápěstí, která by vzhledem k celkem vysokému profilu kláves určitě ještě vylepšila pohodlí při psaní, opět ale nesmíme zapomínat, že roli hraje i nízká cena, za kterou se Logitech G413 prodává.

Řešením největších nedostatků klávesnice Logitech G413 je její nástupkyně – Logitech G513. To je klávesnice na první pohled zcela identická – sdílí prvotřídní kvalitu zpracování a minimalistický design – opravuje však chyby staršího modelu jako absenci RGB podsvícení nebo opěrky zápěstí. Logitech G513 obojím disponuje, nicméně její cena je o poznání vyšší. Dostupná je také varianta Logitech G513 Linear s lineárními spínači podobnými Cherry MX Red.

Recenze Logitech G413

Recenze Logitech G413

Klávesnice

Logitech G413 je klávesnice, ze které kvalita jen čiší. Minimalistický je nejen design, ale také nabídka funkcí. Na klávesnici nenajdeme multimediální klávesy a ani opěrka zápěstí s ní není dodávána, tyto nedostatky však hravě vyvažuje jak zmíněná kvalita, tak nízká cena a prvotřídní spínače Romer-G. Ačkoliv není Logitech G413 úplně aktuální model, stále se jedná o výbornou klávesnici, zejména pokud se zaměříme na poměr ceny a „výkonu“.

Klady

 • Velmi robustní zpracování
 • Kvalitní spínače Romer-G
 • Minimalistický design
 • Nízká cena
 • Volný USB konektor

Zápory

 • Jednobarevné podsvícení
 • Absence opěrky zápěstí
 • Žádná dedikovaná tlačítka
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací