Zobrazit katalog

Co jíst a nejíst při kojení

Článek

Aktualizováno

Kojení je důležitou součástí péče o miminko. Maminka, která chce a může kojit, předává v mateřském mléku svému děťátku potřebné živiny, jež pomáhají budovat jeho imunitu. Proto je pro každou maminku důležité posílit stravovací návyky tak, aby byla strava kojící matky pestrá a vyvážená. Speciální dieta při kojení však není třeba, stačí zpočátku vynechat, případně jen omezit některé potraviny, které nadýmají při kojení, a zařadit na jídelníček kojící ženy potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Pojďme se spolu podrobně podívat na vhodné jídlo pro kojící matky, jakým potravinám se vyhnout při kojení a jaké nápoje může kojící maminka bez obav pít.

Co jíst a nejíst při kojení

Co jíst a nejíst při kojení (OBSAH ČLÁNKU)

  1. Co jíst při kojení
  2. Co nejíst při kojení
  3. Pitný režim při kojení
  4. Strava v šestinedělí
  5. Ovoce a ořechy při kojení
  6. Zelenina a houby při kojení
  7. Ostatní potraviny při kojení
  8. Koření, bylinky a čaje při kojení
  9. Vitamíny pro kojící ženy
  10. Léky při kojení
  11. Alkohol a kouření při kojení

Co jíst při kojení

Vyvážená a pestrá strava kojící matky je důležitým faktorem pro bezproblémové kojení a každou maminku jistě napadne otázka: „Co můžu jíst při kojení?”. Toto téma není radno podceňovat, protože vše, co kojící maminka vypije a sní, dostane skrz mateřské mléko dítě. Takže co jíst při kojení? Univerzální seznam potravin při kojení neexistuje, protože každému miminku vyhovuje nebo naopak vadí něco jiného. Je ale známo pár obecných zásad. Jídelníček pro kojící maminky by tedy měl obsahovat:

  • Sacharidy (zejména obiloviny, těstoviny, brambory, pečivo a rýže v množství 5 – 6 porcí denně)
  • Bílkoviny (ryby, drůbež, maso, vejce a luštěniny v množství 1 – 3 porce denně)
  • Mléko a mléčné výrobky (3 – 4 porce denně)
  • Zeleninu (3 – 5 porcí denně)
  • Ovoce (2 – 4 porce denně)
Co jíst a nejíst při kojení 
Strava při kojení by měla být pestrá a zdravá. Vše, co maminka sní a vypije, dostane děťátko v mateřském mléce. 

Vhodný jídelníček pro kojící matky ale někdy není snadné dodržovat, protože péče o miminko je mnohdy náročná. V důsledku toho maminka na jídlo snadno zapomene, což se může projevit nedostatkem energie a únavou, která může mít vliv i na produkci mateřského mléka. Proto je důležité si vždy najít čas na správně vyvážené jídlo. Měla byste mít vždy na paměti, že strava při kojení ovlivňuje kvalitu mléka, které vaše miminko přijímá.

Co nejíst při kojení

Co nejíst při kojení je otázka, která trápí každou novopečenou maminku. Žádná potravina ale není striktně zakázaná, i když si třeba sushi při kojení nejspíš chvíli nedopřejete. Obecně platí, že čím horší stravovací návyky maminky, tím horší kvalita i produkce mateřského mléka. Některé potraviny mohou být pro vaše miminko zejména v začátcích kojení nevhodné a je tak lepší se jim načas vyhnout. Nelze ale dopředu určit, které potraviny nebudou vašemu děťátku dělat dobře, sledujte proto po kojení jeho reakce.

Co jíst a nejíst při kojení 
Strava při kojení by neměla alespoň v začátcích obsahovat nadýmavé potravy.

Ze začátku kojení se doporučuje vyhnout se nadýmavým potravinám a později je zařazovat postupně a opatrně. Jaké nadýmavé potraviny kojení ovlivňují? Z nejvíce nadýmavých jmenujme zejména čerstvé pečivo, česnek a cibule, hrách, čočka, fazole a zelí. Pozor dejte také na příliš kořeněná a pálivá jídla a na perlivé nápoje. Mezi ostatní potraviny, na které byste si v období kojení měla dát pozor a minimálně měla sledovat reakci miminka po kojení, patří květák, brokolice, kukuřice, pórek a ředkvičky, z ovoce pak pozor také na hrušky a meruňky.

Pitný režim při kojení

Stejně tak, jako je důležitý jídelníček při kojení, je také velice důležitý pitný režim. Kojící maminka by měla denně vypít alespoň 2,5 – 3 l tekutin. Neplatí ale, že čím více tekutin maminka vypije, tím více mateřského mléka se jí vytvoří. Přebytečné tekutiny tělo vyloučí. Co pít při kojení? Doporučenými nápoji jsou čistá voda, čaje (zejména některé bylinkové směsi), ovocné džusy nebo mléko.

Co jíst a nejíst při kojení 
Vhodnou náhražkou kávy můžou být obilné nápoje. Pití obilného nápoje Caro či Melta při kojení podporuje laktaci, proto se jej nebojte zařadit na jídelníček při kojení. 

A co káva a kojení? Kofeinové nápoje nejsou při kojení zakázané, důležité je ovšem množství. Tak jako stimuluje kofein vás, působí i na miminko a může způsobovat častý neklid, špatný spánek nebo hyperaktivitu. Káva při kojení může být skvěle nahrazena některými obilnými nápoji a melta či Caro při kojení dokonce zlepšují tvorbu mateřského mléka.

i V BabyMagazínu pro vás máme i další články:

Strava v šestinedělí

Co jíst v šestinedělí, abyste dostala po těhotenství a porodu svůj organismus zpátky do formy? Dá se říct, že jídlo vhodné v těhotenství je vhodné také v šestinedělí. Důležité ale je zvýšit příjem vápníku (mléko, tvaroh, neslané sýry, zakysané mléčné výrobky, mák, sezamové semínko, mandle, sardinky, losos) a železa (červené maso, vaječný žloutek, listová zelenina).

i Některým maminkám nebo miminkům nemusí dělat dobře mléčné výrobky. Obsahují bílkovinu kravského mléka, která pro ně může být hůře stravitelná. Vhodnou alternativou mohou být pro kojící maminku rostlinná mléka, zejména mléko ovesné, rýžové, sójové či mandlové.

Vhodné je navýšit příjem jódu, zařaďte proto do jídelníčku čerstvé ryby. Určitě se vyhněte dráždivým, příliš kyselým a nadýmavým potravinám. Vynechte také vše, na co máte sama alergii, i když třeba v mírnější podobě. Nejezte ani tepelně neupravené potraviny nebo potraviny s velkým množstvím konzervantů a barviv.

Co jíst a nejíst při kojení 
Ryby jsou skvělým zdrojem jódu, jehož příjem byste měla při kojení navýšit.

Ovoce a ořechy při kojení

Ovoce při kojení zastupuje důležitou roli z hlediska vitamínů a minerálů. Ze začátku kojení dejte ale pozor na příliš kyselé ovoce jako jsou citrusy nebo jahody. Některá miminka dráždí také hroznové víno a slupky na ovoci. S oříšky při kojení opatrně, zavádějte je do jídelníčku raději postupně, vašemu miminku by mohly způsobit silnou alergii. Jak je to tedy s jednotlivými druhy ovoce při kojení?

Co jíst a nejíst při kojení 
Čerstvé ovoce je při kojení důležitým zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny.

Podívejte se na nejčastěji diskutované druhy ovoce a jejich vhodnost či nevhodnost při kojení. A mimochodem, věděli jste, že olivy jsou také ovoce?

Banán při kojení

Velice vhodný, obsahuje velké množství vlákniny a antioxidantů, výborný zdroj energie.

Jahody při kojení

Zpočátku raději vynechte, jahody jsou silným alergenem a miminko by se po nich mohlo osypat. Později můžete opatrně a postupně zkusit zavést.

Ananas při kojení

Ananas a exotické ovoce obecně mohou miminkům způsobit podráždění pokožky, s jeho konzumací buďte proto raději opatrná.

Borůvky při kojení

Vitamíny při kojení ideálně doplníte konzumací borůvek. Patří totiž mezi největší přírodní zdroje antioxidantů a vitamínů, zejména vitamínu C a K. 

Švestky při kojení

Zařadit na jídelníček při kojení se doporučují zejména ty sušené, protože jsou bohatým zdrojem železa. Jsou také skvělým pomocníkem při problémech s trávením.

Jablka při kojení

Některým dětem může způsobit problém jejich slupka. Jinak jsou ale jablka důležitým zdrojem vlákniny, vitamínu C a také draslíku. Ideální je konzumace 2 ks jablek denně.

Olivy při kojení

Jak černé, tak zelené olivy jsou při kojení vhodné. Obsahují esenciální oleje a jsou bohatým zdrojem vlákniny.

Arašídy při kojení

Jsou silným alergenem a v minulosti je lékaři dětem do 3 let vůbec nedoporučovali. Současné výzkumy ale naznačují, že dítě, které se s tímto alergenem setká ještě před prvním rokem věku, má pětkrát nižší riziko vzniku alergie. V malém množství je proto vhodné zkusit arašídy do stravy zařadit.

Co jíst a nejíst při kojení 
S ořechy raději opatrně, mohou u miminka vyvolat silnou alergickou reakci.

Zelenina a houby při kojení

Stejně jako ovoce, je i zelenina při kojení důležitým zdrojem vlákniny, vitamínů a antioxidantů. Některá zelenina ale nadýmá, s její konzumací proto hlavně ze začátku opatrně. Časem jistě sama zjistíte, která zelenina dělá vám i miminku dobře a které je lepší se naopak vyhnout.

Co jíst a nejíst při kojení 
Při kojení byste měla sníst denně 3 – 5 porcí zeleniny. Jídelníček při kojení by měl obsahovat opravdu hodně zeleniny. 

Podívejte se na nejčastější druhy zeleniny, co houby a kojení a čím je zelenina pro kojence prospěšná.

Česnek při kojení

V počátcích kojení nevhodný kvůli nadýmání, může také ovlivnit chuť mateřského mléka. Později vhodný spíše tepelně upravený, než čerstvý.

Cibule při kojení

Je nevhodná kvůli nadýmání, zavádějte ji postupně a spíše tepelně upravenou, než syrovou.

Rajčata při kojení

Zejména tepelně neupravená mohou dítěti způsobit podráždění pokožky, se zařazením do jídelníčku proto buďte opatrná.

Kukuřice při kojení

U některých miminek může působit nadýmavě, jinak jí ale můžete bez problému konzumovat.

Brokolice při kojení

Může nadýmat, ale zároveň je důležitým zdrojem vitamínu C a kyseliny listové, z minerálních látek obsahuje především draslík a vápník.

Špenát při kojení

Můžete konzumovat bez problému, protože není příliš nadýmavý. Je bohatým zdrojem železa a kyseliny listové.

Květák při kojení

Jedna z nejvíce nadýmavých potravin, v počátcích kojení je proto nevhodný, později s opatrností.

Paprika při kojení

Zejména tepelně neupravená může dítěti způsobit podráždění pokožky, se zařazením do jídelníčku proto buďte opatrná.

Celer při kojení

Je silným alergenem, stejně jako u ořechů se ale doporučuje ho do stravy s maximální opatrností zavést kvůli snížení rizika vzniku alergie dítěte.

Cuketa při kojení

Příliš nenadýmá, proto je cuketa pro kojence velice vhodná, obsahuje vitamíny A, B a C, karoteny, vlákninu, hořčík, vápník, železo, draslík a fosfor.

Pórek při kojení

Může nadýmat stejně jako cibule, konzumujte pórek spíše tepelně upravený, než syrový.

Mrkev při kojení

Velice vhodná jak syrová, tak vařená, obsahuje především vitamín A (beta karoten), je bohatá na sodík, draslík, vápník a kyselinu listovou.

Zelí při kojení

Není vhodné pro jeho nadýmavost a to jak syrové, tak kvašené. Do jídelníčku byste ho proto měla opatrně zařadit až v pozdějším věku dítěte.

Dýně při kojení

Není nadýmavá a proto velice vhodná při kojení, bohatá na vlákninu a kvalitní nenasycené mastné kyseliny (hlavně dýňová semínka).

Ředkvičky při kojení

Patří mezi nadýmavé potraviny při kojení, proto jsou s opatrností vhodné spíše v pozdějším věku dítěte.

Houby při kojení

Houby jsou těžké na strávení, zde se proto řiďte hlavně svou zkušeností – pokud houby nedělají dobře vám, nebudou dělat nejspíš dobře ani miminku.

Co jíst a nejíst při kojení 
Česnek a cibule jsou hlavně v syrovém stavu silně nadýmavé. Ze začátku kojení se jim proto spíše vyhněte.

Ostatní potraviny při kojení

Některé potraviny mohou ovlivnit chuť mateřského mléka. Jak již víte, jídelníček kojící matky by měl být pestrý a plný zdravých a čerstvých potravin.  Co nejíst při kojení z ostatních potravin? Vyhnout byste se měla tepelně neupraveným potravinám jako například syrovým vejcím či syrovým rybám. Ani sladkosti jako strava při kojení nejsou příliš vhodné, jelikož se při zpracovávání cukru v těle spotřebovává vápník. Ten kojící žena potřebuje ve větší míře.

Co jíst a nejíst při kojení 
Pár kostiček čokolády si čas od času můžete bez výčitek dopřát, nadměrné konzumaci sladkostí se ale spíše vyhněte.

V každém knihkupectví je dnes již k dispozici spousta kuchařek a knih s recepty pro kojící matky. Tyto knihy často obsahují i vzorový jídelníček při kojení. Recepty pro kojící maminky také snadno dohledáte na internetu, hojně si je maminky předávají v diskusních skupinkách. Ne náhodou obsahuje jídelníček pro kojící matky recepty totožné s těmi, které jsou doporučované také těhotným maminkám. Jednou z oblastí těchto receptů jsou husté zeleninové polévky a masové vývary. Z hlediska živin jsou polévky pro kojící matky ideální volbou a jídelníček při kojení jimi skvěle obohatíte.

Co jíst a nejíst při kojení 
Hustá zeleninová polévka je při kojení skvělou volbou. Jídelníček při kojení by ji měl obsahovat pravidelně. 

Podívejte se na vhodnost či nevhodnost některých často diskutovaných potravin při kojení.

Čokoláda při kojení

Může být silným alergenem, nejdříve proto opatrně vyzkoušejte, zda vašemu miminku neškodí. Pokud ne, můžete být klidná, čokoláda kojení neovlivňuje. Bez výčitek si tak můžete pár kostiček zejména hořké čokolády sem tam dopřát.

Kyselé okurky při kojení

Nejsou vhodné v začátcích kojení, protože jsou příliš kyselé a vaše miminko by se mohlo osypat. Později je ale můžete konzumovat bez problému, pokud na ně vaše děťátko nebude mít reakci.

Vejce při kojení

Jsou vhodným zdrojem bílkovin, vajíčka při kojení mohou ale některé děti nadýmat. Vždy je konzumujte pouze tepelně upravené.

Tatarák při kojení

Tatarák není vhodná strava pro kojící matky. Syrové maso obsahuje bakterie a mikroorganismy, které mohou být pro člověka nebezpečné. Při nákaze některou z bakterií můžete ohrozit své miminko. Žebříčku potravin, co nejíst při kojení, tatarák rozhodně vévodí. 

Sushi při kojení

Vhodné je vyhnout se kouskům, které obsahují syrové ryby. Ostatní sushi v normálním množství nijak neuškodí, pozor ale na přílohy k sushi jako pálivé wasabi, nakládaný zázvor a příliš slaná sójová omáčka.

Mléčné výrobky při kojení

Jsou bohaté na vápník a bílkoviny. Zejména zakysané mléčné výrobky, tvaroh a neslané sýry jsou při kojení velice doporučované.

Ovesné vločky při kojení

Mají vysoký obsah bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Jsou lehce stravitelné a působí skvěle na trávicí trakt. Jsou tak jednou z doporučovaných obilovin při kojení.

Pohanka při kojení

Nevhodné účinky při kojení nejsou prokázány, tuto obilninu je vhodné zařadit do jídelníčku pro její vysoký obsah vitamínů a minerálních látek.

Pálivé jídlo při kojení

Hlavně v počátcích kojení by si milovnice pálivých jídel měly dávat pozor. Pálivé či pikantní jídlo může u miminka vyvolat zažívací potíže a bolesti bříška.

Co jíst a nejíst při kojení 
Při kojení dejte pozor na tepelně neupravené potraviny. Vajíčka při kojení nekonzumujte nikdy syrová.

Koření, bylinky a čaje při kojení

Jak v těhotenství, tak i při kojení nám s některými problémy mohou pomoct bylinky. Na nadýmání působí skvěle kmín a fenykl. Zatímco některé bylinky dokáží skvěle podpořit tvorbu mateřského mléka a strava při kojení může být díky nim zase o něco pestřejší, s jinými nakládejte s mírou.

Podívejte se na nejčastěji diskutované bylinky a koření při kojení.

Zázvor při kojení

Názory na zázvor a kojení se liší, někdy je zakazován zcela, jindy je povolen v malém v množství. Pokud tedy chcete využít jeho léčivé účinky při nachlazení, poraďte se raději se svým lékařem.

Skořice při kojení

V rozumném množství nijak neškodí, velké množství ale může tlumit tvorbu mateřského mléka.

Máta při kojení

S mátou raději opatrně, v malém množství neuškodí, pravidelná konzumace ale může mít vliv na snížení produkce mateřského mléka.

Meduňka při kojení

Nepředstavuje při kojení žádné riziko a je vhodná na celkové zklidnění jak maminky, tak miminka.

Kontryhel při kojení

Je univerzální ženskou bylinkou. Vhodný je na zavinování dělohy po porodu, podporuje také laktaci.

Co jíst a nejíst při kojení 
Zázvor při kojení není příliš doporučován. O jeho užívání při kojení se raději poraďte s lékařem.

Pitný režim můžete skvěle podpořit pitím čajů. S některými ale opatrně, zelený a černý čaj obsahují kofein a ve velké míře by mohly miminku spíše uškodit. Na trhu je k dostání velký výběr čajových směsí namíchaných z bylinek podporujících tvorbu laktace. Některé čaje zase působí skvěle proti nadýmání maminek i miminek, například fenyklový čaj pro kojící matky. Které čaje můžete pít bez problému a na které si dát při kojení pozor?

Fenyklový čaj při kojení

Působí blahodárně při nadýmání, pro některé maminky je ale příliš aromatický. Často bývá součástí čajových směsí vhodných při kojení.

Zázvorový čaj při kojení

Zázvoru a stejně tak čaji se při kojení raději vyhněte, případně se o jeho vhodnosti poraďte s lékařem.

Zelený čaj při kojení

Obsahuje tein (kofeinu obsaženému v čaji se říká tein), proto byste ho měla pít jen v omezeném množství a co nejdříve po kojení, aby byl jeho obsah v mateřském mléce při dalším kojení co nejnižší.

Černý čaj při kojení

Stejně jako zelený čaj obsahuje tein. Černý i zelený čaj pocházejí z jedné rostliny, množství teinu je tedy totožné. Pijte ho tedy jen v malém množství, co nejdříve po kojení.

Mátový čaj při kojení

S mátovým čajem opatrně. Jeden šálek neuškodí, ale jeho pravidelná konzumace může snižovat tvorbu mateřského mléka.

Heřmánkový čaj při kojení

Můžete bez obav pít, působí blahodárně na žaludek a střeva maminky i miminka, pro své protizánětlivé účinky je skvělý i při nachlazení.

Meduňkový čaj při kojení

Je vhodný pro svoje uklidňující účinky, můžete ho zkusit pít při nespavosti a neklidu miminka.

Co jíst a nejíst při kojení 
Bylinkové směsi čajů pro kojící matky jsou skvělým pomocníkem při nadýmání a tvorbě mléka.

Vitamíny pro kojící ženy

Pestrou stravu při kojení je někdy vhodné doplnit o potravinové doplňky ve formě vitamínů. Mezi nejdůležitější vitamíny při kojení patří především kyselina listová, vitamín C, D a E, jód a železo. Dodat našemu organismu všechny potřebné látky není vždy snadné. Pokud chcete mít jistotu, že dáváte miminku vše potřebné, poraďte se o vhodnosti potravinových doplňků v lékárně nebo se svým lékařem.

Co jíst a nejíst při kojení 
O vhodnosti potravinových doplňků se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. 

Léky při kojení

Spousta maminek se při kojení bojí vzít si jakýkoliv lék. Mají strach, že se účinná látka léku dostane do mateřského mléka a miminko tak bude ohroženo. Ve skutečnosti je však jen velmi málo léků, které jsou s kojením vyloženě neslučitelné. Například paralen při kojení v běžných dávkách a krátkodobě nijak neškodí, můžete si ho při nemoci či bolestech bezpečně vzít. Ani antibiotika při kojení nezpůsobí vašemu děťátku problémy, je ale nutné informovat lékaře o tom, že kojíte. Vždy si také prostudujte příbalový leták, kde se o vhodnosti léku při kojení dozvíte více informací.

Co jíst a nejíst při kojení 
Paralen si při kojení můžete vzít bez obav.

Alkohol a kouření při kojení

Jak je to s kouřením při kojení? Nikotin, který je nedílnou součástí cigaret, potlačuje tvorbu mateřského mléka a nepříznivě ovlivňuje také jeho chuť a složení. Kouření se tedy při kojení v žádném případě nedoporučuje, naopak je prokázáno, že miminka matek kuřaček mají problémy s trávením, jsou neklidné a plačtivé. Také syndrom náhlého úmrtí novorozenců je spojován s kouřením u matky.

i Syndrom náhlého úmrtí kojence (zkratka SIDS) je náhlá neočekávatelná smrt kojence během spánku bez zjevné příčiny. Kouření matky v těhotenství i při kojení zvyšuje riziko SIDS až třikrát! Zvýšené riziko SIDS bylo prokázáno nejen u novorozenců, kteří se narodili matkám kuřačkám, ale i u dětí z rodin, kde kouřil jen otec dítěte a matka během těhotenství a dítě po narození byli vystaveni pouze pasivnímu kouření.

Při kojení se příliš nedoporučuje ani alkohol, zejména ve velkém množství. Do mateřského mléka se alkohol dostane prostřednictvím krve z těla matky. Jak velké množství se do mléka dostane však záleží na více faktorech, například na množství a síle požitého alkoholu, zda s alkoholem konzumujete také jídlo a v neposlední řadě také na metabolismu matky.

Co jíst a nejíst při kojení 
Pokud dodržíte několik zásad, můžete si čas od času malou sklenku piva nebo vína dopřát.

Je tedy vhodné dopřát si občas víno či pivo při kojení? Pokud dodržíte několik zásad, není čas od času sklenka vína či piva na škodu. Pokud dopředu víte, že budete pít, naplánujte si kojení nejlépe tak, abyste kojila nejdříve 2 hodiny po požití alkoholu. Mateřské mléko si také můžete dopředu odstříkat či odsát a dát ho dítěti vypít v kojenecké lahvi. Alkohol prokládejte nealko nápoji a jídlem, nepijte na prázdný žaludek.

Věříme, že jste si v našem článku potvrdili, že výživa při kojení není nijak složitá. Strava pro kojící matky nemusí být nijak drastická. Některé nevhodné potraviny při kojení sice existují, každá maminka i miminko je ale jiné, proto není možné přesně určit, co se nejíst při kojení. Vhodná strava při kojení je především pestrá, jezte tedy vše. Jistě sama časem přijdete na to, které potraviny jsou pro vás i miminko vhodné, a kterým se raději vyhnout.

4,6 70×
GOLDIM Babio Biočaj pro maminky 20 ks
Kojící čaj v sáčku pro kojící matky, v BIO kvalitě, bez přidaného cukru, podporuje tvorbu mléka
Předp. cena
68,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY6892
4,8 75×
NEW BABY univerzální kojící polštář ve tvaru C ovečky béžový
Kojicí polštář - tvar písmene C, pratelný potah, materiál povlaku bavlna, materiál výplně duté vlákno, průměr 16 cm, vzor zvířata, béžová barva
1 060,-
Skladem 5 ks u dodavatele
Objednací kód: BABY6201
4,7 44×
MEDELA Kontaktní kojící kloboučky - vel. M
Kojicí kloboučky 2 ks, pomáhají mamince při kojení v případě plochých nebo vpáčených bradavek, v ochranné krabičce, velikost M (20 mm)
380,-
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MED015cz
4,5 19×
BAYBY Manuální odsávačka mat. mléka BBP 1000
Odsávačka mléka manuální, zásobník na mléko 140 ml, 2fázové odsávání, bez BPA, s masážní vložkou, ergonomický design a tichý chod
479,-
Skladem > 10 ks
Objednací kód: BABY0303
1,0
Nastávající a kojící maminky si vaří chutně a zdravě
Kniha - autor Judita Hofhanzlová, 112 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
169,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP71350
4,8
MEDELA sada lahviček - 2x 250 ml
Sada kojeneckých lahví vhodných pro sběr, skladování a podávání mateřského mléka, kompatibilní se všemi typy odsávaček Medela
399,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: MED026cz
4,8
HiPP Mama BIO Čaj pro kojící matky - 6× 30 g
Kojící čaj v sáčku pro kojící matky, v BIO kvalitě, podporuje tvorbu mléka
569,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: BABY5096
4,9 11×
MEDELA sběrače mateřského mléka
Sběrače mateřského mléka pro zachycení unikajícího mateřského mléka, pohodlné a diskrétní nošení
Super cena
559,- Ušetříte 20,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MED013cz
Miminko: kojení, ošetřování, výživa, výchova
Kniha - autor Judita Hofhanzlová, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
149,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0082226
4,7 97×
SCAMP Kojící polštář mouse
Kojicí polštář - válcovitý tvar, hypoalergenní, polohovací, materiál povlaku bavlna, materiál výplně polyester, rozměry 30 × 155 cm (Š×D), vzor hvězdy, bílá a šedá barva, hmotnost 1200 g
599,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY8780
4,8 29×
MEDELA Swing Flex ™
Odsávačka mléka elektrická, zásobník na mléko 150 ml, 2fázové odsávání, bez BPA, možnost nastavení intenzity odsávání, jemný stimulační mód, ergonomický design a zamezení zpětného toku
3 290,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY10961
4,5 36×
MAM Dudlík Sayings 0–6m, 1 ks
Dudlík - pro děti od narození, silikonový, symetrický sosák (ortodontický), bez BPA
119,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY11570
4,7
Canpol babies EasyStart univerzální M/L 2 ks
Chrániče bradavek z měkkého silikonu, pro bolavé, citlivé, ploché bradavky při kojení - 54,50 Kč/ks
109,-
1 balení
Skladem 4 ks u dodavatele
Objednací kód: BABY8908
4,9 49×
LOVI obal na dudlík - béžový
Pouzdro na dudlík - pro úschovu dudlíku, s poutkem, na 1 dudlík
Super cena
95,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY8891
Vytisknout
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Zkuste naše cookies My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací
Alzak icon