Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Mastercard Obchodník roku 2021 Vánoční trháky

Jak na mytí oken

Zobrazit katalog

Aby bylo mytí oken co nejefektivnější, je potřeba dodržet správný postup a použít speciální čisticí přípravky i pomůcky. V dnešní době můžete navíc využít i moderních přístrojů, které čištění oken značně usnadní a urychlí. 

Aby bylo mytí oken co nejefektivnější, je potřeba dodržet správný postup a použít speciální čisticí přípravky i pomůcky. V dnešní době můžete navíc využít i moderních přístrojů, které čištění oken značně usnadní a urychlí. 

Jak mýt okna
"Patero" efektivního mytí oken
 • Vyčkejte na vhodné počasí – nemyjte okna v mrazu nebo při ostrém slunečním svitu.
 • Ukliďte vše z parapetů i okolí oken, sundejte a vyperte záclony.
 • Nachystejte si na dosah potřebné pomůcky, štafle a čisticí prostředky.
 • Na okenní skla nepoužívejte saponáty – zanechávají na nich lepkavý film, na něhož se lepí nečistoty.
 • Postupujte od umytí žaluzií a rámů ke sklům, která na závěr vyleštěte. 

Otázky k mytí oken

Jak na okenní rámy a žaluzie?

Okenními rámy vždy zahajte mytí oken. K jejich čištění doporučujeme používat dobře vyždímanou utěrku z mikrovlákna namočenou v roztoku vody a saponátu, tedy odmašťovače. Nikdy na okenní rámy nepoužívejte čisticí písky ani rozpouštědla! Oba typy přípravků by mohly jejich povrch nenávratně poškodit.

 

Žaluzie jsou pro většinu lidí strašákem sedá na ně prach a jejich mytí je obtížné a zdlouhavé. Abyste zabránili vzniku nevzhledných nánosů nečistot, co nejčastěji odstraňujte z lamel žaluzií špínu buď hadříkem namočeným v roztoku vody a saponátu, na sucho prachovkou nebo pomocí vysavače se zúženým nástavcem. V případě, že chcete mít žaluzie vyčištěné opravdu důkladně a kvalitně, můžete je demontovat a svěřit je do rukou specializované čistírny na žaluzie. 


TIP: Pokud již bílá barva na vašich okenních rámech není pomalu ani vidět, pomůže vám krémový čistič, jenž rámy zbaví nečistot a přitom je nepoškrábe. 

Jaké čisticí prostředky jsou vhodné pro mytí oken?

Na mytí oken používejte přípravky, jež jsou určeny speciálně pro tento účel snadněji si poradí s nečistotami a šmouhami než prostředky na nádobí. Ty totiž velmi často zanechávají na oknech lepkavý film, na něhož se s oblibou lepí prach a jiné nečistoty. Moderní přípravky na okna myjí a leští v jednom kroku, nejčastěji jsou v láhvi s praktickým rozprašovačem a jejich použití je velice jednoduché a účinné.

 

Nejlepší čisticí prostředek na okna je takový, který vytváří dostatek pěny a hned nestéká, což umožňuje jeho delší působení na nečistoty. Mějte také na vědomí, že doporučená teplota vody pro mytí oken je okolo 30 stupňů v příliš horké vodě se totiž snižuje účinek čisticího prostředku. Po umytí oken je nezapomeňte rovněž řádně vyleštit. Ideální leštidlo na okno obsahuje alkohol, který se rychle odpaří. 


TIP: Podle rad našich babiček můžete k mytí oken vyzkoušet i teplou vodu s octem nebo se solí, případně světlý pudink rozpuštěný v 5 litrech teplé vody. 

Jaké úklidové pomůcky usnadní mytí oken?

Vybrat si dnes můžete z široké škály nejrůznějších pomůcek, od jednoduchých stěrek a mopů až po moderní vysavače na okna, které zajistí, že vaše okenní tabule budou zářit čistotou a přitom s minimálním úsilím.

 

Mopy na okna jsou praktickými pomocníky při běžném úklidu domácnosti. Jsou vybaveny nástavci z mikrovlákna, jež snadno rozpouští nečistoty a skleněné povrchy tak velmi spolehlivě čistí.

 

Náročnější zákazníci pak ocení bateriový vysavač na okna, který vysaje a vyleští obě strany vašich oken tak, že na nich nenajdete ani skvrnu. Využijete ho i na zrcadla, sprchové kouty a dlaždice. Používá se po běžném umytí okna vodou s čisticím prostředkem. Gumová lišta přilne k povrchu a vysavač tak vysaje veškerou špinavou vodu, která odtéká do integrované vodní nádobky. Parapety a podlahy jsou čisté, okna beze šmouh i bez kapek.


TIP: Ještě komfortnější mytí oken zajistí robotický čistič s dálkovým ovládáním

Čisticí prostředky pro mytí oken
 • Pro křišťálově čistá a zářivá okna
Pomůcky pro mytí oken
 • Pro maximálně snadné a rychlé čištění oken
Robotické čističe oken
 • Pro moderní a rychlé mytí oken

Užitečné tipy

...pro ještě efektivnější mytí oken
 • Předtím, než se pustíte do mytí oken, vysajte. Prach tak nebude vířit vzduchem a usazovat se na již vyčištěných oknech.
 • Abyste zamezili rychlému opětovnému zašpinění oken, pravidelně na ně aplikujte přípravky odpuzující vodu. Dešťová voda ze skla steče rychleji a nestihne tak zaschnout a vytvořit nevzhledné šmouhy. 
 • Žaluzie zkuste před umytím zbavit prachu vysavačem nastaveným na nízký výkon.
 • Na čištění žaluzií si pořiďte speciální kartáček, který umožňuje čištění několika lamel najednou a výrazně tak ušetří váš drahocenný čas. 
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB30
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi