AlzaBoxy Q1 PET

Jak se zbavit lupů? (TIPY A TRIKY)

Zobrazit katalog
Jak se zbavit lupů

Článek

Aktualizováno

Jak na lupy ve vlasech? Co na lupy zabírá? Jak se zbavit lupů jednou provždy? Také patříte mezi lidi, kteří si kladou tyto otázky? Možná se vám už zdá boj proti nevzhledným šupinkám nekonečný, ale nevěšte hlavu. I vy můžete mít krásné vlasy bez lupů. Důležité je vědět, jaká je příčina lupů a zvolit správnou péči o vlasovou pokožku. Poradíme vám, co lupy ve vlasech způsobuje a jak se zbavit lupů ve vlasech efektivně a dlouhodobě. Máme pro vás také babské rady, jak na lupy přírodní cestou a doporučíme, co s lupy u dětí. 

Jak se zbavit lupů

Jak se zbavit lupů – OBSAH

 1. Co proti lupům dělat? Nejdříve určete, zda máte suché, nebo mastné lupy
 2. Jak se zbavit lupů účinně? Odhalte příčinu tvorby lupů
 3. Jak na lupy, abyste se jich zbavili jednou provždy
 4. Dětská seborea a lupy u dětí
 5. Problém zvaný lupy ve vousech
 6. Babské rady na lupy aneb Jak se zbavit lupů přírodní cestou

Co proti lupům dělat? Nejdříve určete, zda máte suché, nebo mastné lupy

Nevíte si s lupy ve vlasech rady? Vyzkoušeli jste doma všechno možné, ale otázka, co na lupy konečně zabere, vás trápí dál?

Lidé trpící na lupy ví, jak dovedou tyto nevzhledné šupinky ve vlasech člověka potrápit. I když ve většině případů nepředstavují žádné zdravotní riziko, jsou především společenským problémem, kdy dokáží zkazit dojem z upraveného účesu i slušivého outfitu. Přitom tvorba šupinek ve vlasech se týká všech. Buňky pokožky hlavy se totiž neustále obnovují, což je běžný a přirozený proces u každého člověka. Ovšem v případě lupů se šupiny odumřelé kůže na hlavě odlupují v nadměrném množství. Ve vlasech jsou pak viditelné a znepříjemňují nám život. Lupy jsou často doprovázeny také svěděním pokožky.

Ale pozor! Nejsou lupy jako lupy. Je důležité si uvědomit, jaké lupy vás trápí a tomu pak přizpůsobit váš přístup k nim. V zásadě rozlišujeme lupy mastné a suché lupy.

 • Suché lupy mají bílou barvu, jsou menší, tenké a většinou nesvědí. Jsou ale více viditelné a padají až na ramena. 
 • Mastné lupy jsou hrubší a mají nažloutlou barvu, ulpívají na pokožce, hůře se odlupují, a tudíž vedou k podráždění a svědění. Někdy mohou být mastné lupy doprovázeny také nepříjemným zápachem u pokožky hlavy. 
Jak se zbavit lupů jednou provždy
Trápí vás otázka, jak se zbavit lupů? Nevěšte hlavu. I pro vás existuje účinný způsob, jak na lupy. Důležité je hned na začátku si uvědomit, zda máte suché lupy, nebo mastné lupy.

Jak se zbavit lupů účinně? Odhalte příčinu tvorby lupů

Jak se zbavit lupů? Určitě je důležité znát příčinu tvorby lupů. Ačkoliv si někdo může mylně myslet, že lupy jsou důsledkem nedostatečné hygieny, je tomu spíše naopak. Lidé trpící nadměrnou tvorbou lupů často věnují vlasové hygieně zvýšenou pozornost. Ovšem mnohdy nesprávnou, což bohužel vede jenom ke zhoršení příznaků

Jak to tedy, že některým lidem se lupy dělají a jiným ne? Bohužel většinou je sklon k tvorbě lupů dán genetickou predispozicí, hormonální nerovnováhou nebo špatnou látkovou výměnou, s čímž souvisí nadměrná aktivita mazových žláz. Důvodem, proč se tvoří lupy ve vlasech, může být také přílišné dráždění a přesušování pokožky či chronická únava a stres. Ovšem dobrou zprávou je, že ve většině případů máte dobré možnosti, jak se zbavit lupů efektivně a doma.

Chcete-li, aby byl váš boj proti lupům účinný, měli byste příčinu tvorby lupů znát. Teprve pak můžete správně určit, co na lupy zabírá.

 • Za tvorbou lupů nejčastěji stojí nadměrná produkce kožního mazu a přemnožení kvasinek rodu Malassezia, které se právě kožním mazem živí. Tyto kvasinky jsou přirozenou součástí pokožky hlavy každého člověka, ale zatímco u některých lidí nepůsobí žádné potíže, u jiných mohou způsobovat zánětlivé reakce vlasové pokožky. Ta se pak brání a nadměrně produkuje lupy ve vlasech. 
 • Zvýšené množství mazových žláz a nadprodukce kožního mazu je ideální půda také pro kožní nemoc zvanou seborea. Projevy seboreické dermatitidy jsou viditelné nejen ve vlasech, ale také v obličeji kolem nosu, obočí a okrajů víček či kolem ušních záhybů. Pokud máte podezření na seboreu, rovnou zamiřte k lékaři, který tuto diagnózu potvrdí. 
 • Častou příčinou lupů bývá také nesprávná péče o vlasovou pokožku. Nevhodné či agresivní vlasové přípravky vlasovou pokožku vysušují a dráždí. Také časté barvení, fénování, česání ostrými hřebeny či kartáči vystavují pokožku zbytečnému dráždění a vysušování. Ta se pak brání právě tvorbou lupů. Nedostatečné oplachování šamponu a kondicionéru může způsobit podobné potíže. 
 • Lupy ve vlasech mohou být často alarmem našeho těla, že něčím strádá či trpí. Lupy tak mohou poukazovat na naše špatné stravování a nezdravý životní styl, což jde ruku v ruce s nedostatkem vitamínů a minerálů. Stres a dlouhodobé psychické vypětí se negativně podepisují na naší imunitě a mohou mít vliv na zvýšenou tvorbu lupů. 
 • Také ekzém nebo porucha imunity mohou stát za lupy ve vlasech. Návštěva odborného lékaře je v tomto případě nevyhnutelná. Úspěšnou léčbou, která vyřeší dané onemocnění, zmizí také lupy. 

Jak na lupy, abyste se jich zbavili jednou provždy

Co proti lupům zabírá? Odpověď rozhodně nebude jednoslovná. Zbavit se lupů je běh na dlouhou trať a představuje komplexnější přístup k problému. Zahrnuje vhodné vlasové přípravky, správnou životosprávu s omezením stresu i únavy, a také podporu vlasové pokožky zevnitř, tj. dopřát ji potřebné vitamíny a živiny. 

Jak se zbavit lupů jednou provždy
Každý problém má svoji příčinu a zároveň řešení. Odhalte i vy, co proti lupům ve vašich vlasech zabírá.

Vhodný šampon proti lupům 

Na pokožku hlavy s lupy patří kvalitní šampon se speciálním složením. Šampony proti lupům představují účinnou pomoc, ale je potřeba vybrat ten správný podle typu pokožky a povaze potíží. 

 • Šampon vhodný na mastné lupy

Jak již bylo výše řečeno, nejčastější příčinou tvorby lupů je přemnožení kvasinek, které se přirozeně nachází na pokožce hlavy. Pokud eliminujeme tvorbu kožního mazu a pokud dostaneme pod kontrolu kvasinky, dokážeme snížit tvorbu lupů nebo se jich zcela zbavit. A na tomto principu právě funguje většina šamponů proti lupům, jejichž hlavní zbraní jsou účinné látky proti kvasinkám a protizánětlivé složky. Nejlépe se osvědčují vlasové přípravky obsahující selen, zinek, kyselinu salicylovou či ketokonazol.

 • Šampon vhodný na suché lupy

Na suché lupy, které jsou často zapříčiněné dráždivými přípravky, jsou vhodné šampony s hydratačními a zklidňujícími účinky. Obsahují účinné látky jako například panthenol, provitamin B5, vitamín E či různé oleje s hydratačními vlastnostmi. Tyto šampony jemně a bez podráždění vymyjí malé šupinky i velké lupy ve vlasech a citlivou vlasovou pokožku zklidňují, regenerují a vyživují. 

 • Šampon na seboreu

Pokud trpíte seboreickou dermatitidou, jsou pro vás vhodné dermokosmetické přípravky obsahující antimikrobiální a antimykotické složky, které vám pomohou redukovat přemnožené kvasinky a nadprodukci kožního mazu a zároveň vám uleví od svědění. V boji proti nemoci seborea pomáhají šampony s výtažky z konopí. Tato často diskutovaná bylina má významné protizánětlivé a hojící účinky, a i při vážných kožních problémech je velmi účinná. Seborea ovšem vyžaduje konzultaci odborníka, který cíleně na vaše individuální potíže určí vhodnou léčbu. 

Jak se zbavit lupů
Jak na lupy? Správně zvolený šampon a šetrné mytí jsou nedílnou součástí boje proti lupům.
i Ani při trápení s lupy neopomíjejte typ a kvalitu vašich vlasů. Při výběru šamponu proti lupům zohledněte také to, zda máte vlasy barvené a poškozené, zda jsou vaše vlasy suché, normální či mastné. Používání šamponu proti lupům účinně doplňují také vlasová tonika, která představují intenzivní péči.   

Šetrné mytí a důkladné oplachování nepodceňujte, ať už je příčina lupů jakákoliv

S mytím hlavy to nepřehánějte, abyste pokožku zbytečně nezbavovali jejího přirozeného ochranného filmu. V závislosti na vašich individuálních potřebách myjte hlavu 2×, maximálně 4× týdně. Při šamponování hlavu nedrhněte, ale pokožku pouze jemně masírujte. Rozhodně se vyvarujte horké vody a nezanedbejte důkladné oplachování. Příliš horká voda i zbytky mycího přípravku mohou vlasovou pokožku dráždit a vyvolávat její potřebu bránit se, což by vedlo k dalším lupům. Neoddiskutovatelně velký význam má také šetrné sušení vlasů. Vyhněte se proto drsnému tření pokožky vlasů ručníkem a minimalizujte četnost foukání vlasů. 

Doplňte vitamíny a minerály
Podpořte tělo i zevnitř. Dodejte mu vše, co potřebuje.

Chcete mít vlasy bez lupů? Doplňte vitamíny a podpořte zdraví vlasové pokožky 

Šampon proti lupům bohužel není samospasitelný a představuje pouze jednu část v boji proti lupům. Pokud se chcete lupů zbavit účinně a hlavně dlouhodobě, je třeba celková podpora organismu. Důležitá je správná životospráva, tj. vyvážená a zdravá strava, dostatečné množství tekutin, minimalizace stresu a únavy, a především doplnění potřebných látek důležitých pro výživu a obranyschopnost vlasové pokožky. 

Do stravy zahrňte dostatečné množství aminokyselin (ryby, vejce), potraviny bohaté na selen a zinek (ryby, pivovarské kvasnice, celozrnné pečivo, semínka) a taktéž potraviny bohaté na vitamíny skupiny B, A, E. Účinnými bojovníky pro nastolení rovnováhy v lidském těle jsou laktobacily a probiotika, které zabraňují šíření plísní v organismu a pomáhají dostat pod kontrolu kvasinky. V rámci zdravé výživy můžete do svého jídelníčku zahrnout například i chlorellu, která obsahuje všechny potřebné látky a zároveň pomáhá tělo pročisťovat a detoxikovat.

Dětská seborea a lupy u dětí

Lupy u dětí nejsou ničím výjimečným. Týkají se i malých dětí, novorozenců nevyjímaje. Pokud se jedná o suché lupy, poukazují na citlivou a suchou pokožku hlavy a péče o takovou pokožku by měla být velmi jemná a opatrná. Zkuste se například informovat v lékárně či v dermatologickém centru, kde vám odborně poradí, co pomáhá na lupy.

Novorozenci i kojenci také často trpí dětskou seboreou projevující se nadměrným shlukováním mastných a nažloutlých šupin v různých oblastech hlavy. S lehčí formou si můžete poradit sami doma používáním vhodných přípravků proti lupům, které jsou výhradně určeny na citlivou dětskou pokožku od 0 měsíců věku. Počítejte však s tím, že výsledky nejsou otázkou dnů, ale spíše týdnů či měsíců. Pokud se stav pokožky ani po delší době nelepší nebo se zhoršuje, vyhledejte pomoc dětského lékaře.

i Nikdy násilím neodlupujte seboreické lupy u dětí! Nezralá a extrémně citlivá pokožka pod nimi je zvláště náchylná k rozvoji další infekce. 

Jak odstranit dětské lupy?

Na vlasovou pokožku dětí a kojenců vždy používejte dětské šampony pro citlivou pokožku, které jsou slabě kyselé a bez parfemace, chrání před vysoušením a podrážděním. Nepoužívejte šampon proti lupům či jiný přípravek určený pro dospělé. Mohl by jemné dětské pokožce ublížit. Před mytím vlásků lupy změkčete olivovým, mandlovým, pupalkovým, měsíčkovým nebo jiným vhodným olejem a poté použijte jemný šampon pro děti. Dětskou hlavu šamponujte jen jednou, ne dvakrát, jak jsme většinou u dospělých zvyklí. Po umytí vlásky jemně vyčešte. Vhodný olej můžete lehce vtírat do postižené dětské vlasové pokožky a nechat působit i několik hodin. Při tvorbě lupů u dětí se vyplatí zkusit změnu dětského šampónu a určitě je vhodné vyhnout se chlorované vodě v bazénech. 

Nelepší-li se stav, či se dokonce zhoršuje, navštivte pediatra. Pravděpodobně vám předepíše speciální salicylový olejíček, který se dětem vtírá do vlásků. Při vážných stavech se dostávají na řadu kortikoidy.

Lupy u dětí
Lupy u dětí může způsobovat nevhodný šampon, který jemnou dětskou pokožku dráždí. 

Problém zvaný lupy ve vousech

Speciálně mužský problém představují lupy ve vousech, které mohou být způsobeny již zmiňovanou seboreickou dermatitidou, případně suchou kůží pod vousy. V obou případech je třeba při péči o vousy zvolit vhodné kosmetické přípravky a hlavně nezanedbávat dostatečnou hygienu. V případě, že se lupy ve vousech vyskytují i po několikatýdenním ošetření, by bylo vhodné zvážit odstranění vousů, aby nedošlo ke zhoršení stavu pokožky.

Co pomáhá na lupy ve vousech

 • Vousy si umývejte denně vlažnou vodou. Při mytí vousů používejte speciální přípravek na obličej a vousy, který vyčistí pleť do hloubky a zároveň představuje vhodnou prevenci na suchou pokožku a lupy ve vousech
 • Používejte takové mycí přípravky na vousy, které jsou šetrné k pokožce.
 • Odumřelé kožní buňky jemně odstraňte speciálním kartáčem na vousy. Dejte však pozor na nešetrné zacházení s kartáčkem, ať si nezpůsobíte vyrážku pod vousy nebo ať se vám lupy ve vousech ještě nezhorší.
 • Vousy zvlhčujte hlavně v případě, že vás kůže po nimi svědí. Používejte vhodný přípravek, který pokožku zklidňuje a uklidňuje.
Jak se zbavit lupů jednou provždy
Jak na lupy ve vousech vám kromě lékárny poradí také ve tradičním pánském holičství.

Babské rady na lupy aneb Jak se zbavit lupů přírodní cestou

Pokud chcete bojovat proti lupům čistě přírodní cestou, můžete vyzkoušet osvědčené babské rady, jak na lupy ve vlasech. Většinu doporučených ingrediencí, co na lupy zabírají, najdete běžně doma

A jaké přírodní ingredience zabírají proti lupům? 

 • Jablečný ocet

Jablečný ocet má antimikrobiální a antimykotické vlastnosti, a proto dobře působí při přemnožení plísní a kvasinek. Je účinným prostředkem, jak se zbavit mastných lupů. Čistí pokožku od lupů a pomáhá při svědění vlasové pokožky. Navíc dodává vlasům lesk a brání jejich vypadávání. 

Smíchejte 1/2 šálku jablečného octa s 1/2 šálkem teplé vody a po umytí hlavy pokožku tímto roztokem opláchněte. Nechte působit alespoň dvě minuty a poté důkladně opláchněte čistou vodou. Můžete si udělat i zábal, kdy si hlavu před umytím opláchnete jablečným octem, zabalíte do ručníku a necháte působit 15-60 minut. Poté umyjete jemným, bylinkovým šamponem. Kúru jablečným octem aplikujte 2× týdně a používejte ideálně jablečný ocet v biokvalitě.

 • Aspirin 

Kyselina salicylová obsažená v Aspirinu nebo také v Acylpyrinu má silné protiplísňové a antimikrobiální vlastnosti, a proto je také součástí různých šampónů proti lupům. A jak Aspirin proti lupům aplikovat? Do šamponu, který běžně používáte, vmíchejte dvě nadrcené tablety Aspirinu nebo Acylpyrinu a vzniklou směsí vlasy umyjte. Poté důkladně opláchněte. Kúru proti lupům aplikujte 1× týdně. 

 • Jedlá soda

Proti lupům účinkuje také jedlá soda, která působí jako prostředek proti parazitním houbám a plísním a zároveň je mírně peelingová, takže vás zbaví odlupujících se šupinek. A jak na lupy za pomocí jedlé sody? Do hrnku s teplou vodou přisypte jednu lžíci jedlé sody a pokožku hlavy vzniklou směsí oplachujte. Opakujte 1× týdně. 

Jedná soda proti lupům
Jedlá soda pomáhá proti lupům.
 • Citron

V boji proti mastným lupům se dobře uplatňuje šťáva z citronu, která pokožku hlavy vysuší, vydesinfikuje ji a vyčistí ji od odumřelých šupinek. A jak na lupy za pomoci citronu? 

Dvě lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy smíchejte s jedním šálkem teplé vody. Naneste na hlavu a jemně vmasírujte do pokožky. Nechte chvíli působit a poté hlavu opláchněte. Opakujte 1× týdně.

 • Březová voda

Březová voda je tradiční a osvědčený pomocník v péči o vlasy. Vlasovou pokožku vyživuje, podporuje růst a sílu vlasů a dodává jim lesk. Je velmi šetrná, a přitom účinná. Pomáhá také v boji proti lupům. Březovou vodu si můžete buďto zakoupit nebo si ji připravit sami doma ze sušených listů břízy. 

Po umytí hlavy lehce vmasírujte malé množství březové vody do vlasů a do vlasové pokožky. Březovou vodu můžete také smíchat s běžným šamponem a používat v rámci obvyklé vlasové péče. Vhodné na lupy ve vlasech jsou i březové šampóny. 

 • Levandulový olej

Levandulový olej je díky schopnosti zklidnit a hojit podrážděnou pokožku osvědčeným prostředkem proti lupům. Zároveň zabraňuje vypadávání vlasů, posiluje je a podporuje jejich růst. Je účinný hlavně při trápení se suchými lupy. Levandulový olej použijte pro jemnou masáž pokožky hlavy. Pár kapek nakapejte do dlaní a pár minut masírujte vlasovou pokožku. Tento proces můžete opakovat až 3× týdně. 

Levandule pomáhá v boji proti lupům
Levandule nejenže krásně voní a uklidní mysl, levandulový olej dokáže také zklidnit podrážděnou pokožku hlavy. Suché lupy tak mohou být minulostí.
 • Kokosový olej

Kokosový olej má ve vlasové kosmetice a v kosmetice obecně nezastupitelné místo a je účinný rovněž proti lupům. Má antimykotické a antibakteriální účinky, je bohatý na antioxidanty a mastné kyseliny. A jak kokosový olej při lupech aplikovat? 

Dvě lžíce kokosového oleje smíchejte v teplé vodě, aby vznikla hustá tekutina. Vlasy si umyjte a po osušení ručníkem kokosový olej v tekuté formě vmasírujte do vlasové pokožky. Nechte působit alespoň 10 minut a poté smyjte. Kůru s kokosovým olejem můžete aplikovat kdykoliv máte po mytí hlavy čas. 

 • Olivový olej

Ověřeným pomocníkem proti suchým lupům je i olivový olej, který dokáže suchou vlasovou pokožku důkladně promastit. Kvalitní olivový olej vetřete do pokožky hlavy a nechte působit alespoň půl hodiny. Můžete vlasy také zabalit do vlhkého ručníku namočeného v teplé vodě a udělat si tak zábal z olivového oleje. Poté vlasy umyjte šamponem.

 • Semínka pískavice

Tato bylina využívaná v kuchyni jako koření dobře poslouží také při trápení se suchou, svědivou a loupající se pokožkou hlavy. Je totiž bohatá na bílkoviny a aminokyseliny, čímž podporuje zdraví vlasové pokožky a díky vysoké koncentraci lecitinu působí jako přírodní změkčovadlo. Příprava směsi z pískavice na suché lupy je jednoduchá. 

Dvě čajové lžičky semínek pískavice namočte ve vodě a nechejte bobtnat několik hodin. Přebytečnou vodu pak z větší části slijte a namočenou pískavici rozmixujte do hladké pasty. Tu pak jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Po půl hodině působení směs z vlasů vymyjte. 

Jak se zbavit lupů jednou provždy
Zbavte se lupů jednou provždy a užívejte si krásné a zdravé vlasy bez lupů
i Mohlo by vás zajímat: 

Kokosový olej na vlasy nabízí mnoho blahodárných účinků

Olivový olej na vlasy jako cesta ke krásné a bohaté hřívě

Návod, jak vyrobit domácí šampon 

Jak připravit domácí masku na míru vašim vlasům?

Nevzdávejte boj proti lupům. I pro vás existují účinné způsoby, jak se zbavit lupů. Vyberte si ten správný šampon proti lupům a těšte se z krásných vlasů bez lupů.

4,8
SEBAMED Anti-Dandruff Shampoo 200 ml
Šampon - pro ženy, typ vlasů normální, účinek lupy a hydratace - 1 095 Kč/1 l
219,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: VLS180
4,5 32×
ALPECIN Medicinal Šampon proti lupům 200 ml
Šampon pro muže určený pro normální a poškozené vlasy, účinek: lupy, vypadávání a svědění, složení: s kyselinou salicylovou - 695 Kč/1 l
139,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL2680
4,3 40×
CANNADERM Capillus Seborea Shampoo 150 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů normální, účinek lupy, svědění a seborea, složení bez parabenů, bez silikonů a bez sulfátů - 2 193,33 Kč/1 l
Cenová bomba
329,- Ušetříte 40,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL2857
4,7 41×
Schauma šampon Anti-Dandruff Intense 400 ml
Šampon pro muže určený pro mastné vlasy, účinek: lupy, regenerace a svědění - 272,50 Kč/1 l
109,-
Skladem > 20 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: VLS441
5,0
SALOOS Dětský měsíčkový olej 50 ml
Dětský olej po koupeli, bez parfemace, vhodný pro citlivou pokožku, obsahuje mandlový olej, slunečnicový olej, sezamový olej a měsíček lékařský
od  128,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY7212
5,0 10×
WELEDA Měsíčková péče pro kojence Set 475 ml
Dárková sada obsahuje: Měsíčkový kojenecký olej 200 ml + Měsíčková kojenecká koupel 200 ml + Měsíčkový kojenecký krém 75 ml, 100% přírodní složení
639,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSBA0096a
4,8 19×
HiPP Babysanft Jemný šampon 200 ml
Dětský šampon určený pro jemné vlasy, s přírodními oleji, přírodní složení, šetrný k očím, hypoalergenní a vyvážené pH
129,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DKO025
4,7 35×
DUCRAY Kelual DS Anti-Dandruff Shampoo 100 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů jemné, poškozené, suché, vlnité a kudrnaté a slabé a řídnoucí, účinek lupy a seborea - 4 990 Kč/1 l
Koupit s kódem 2024Q2DUCRAY 399,-
499,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PIEDUCK286
4,8 44×
VICHY Dercos Normal to Oily Hair Anti Dandruff 200 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů mastné a normální, účinek lupy, svědění, seborea a akné, složení bez parabenů a s vitamíny - 2 145 Kč/1 l
429,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: KSVL2754
4,7 81×
ALPECIN Double-Effect Shampoo 200 ml
Šampon pro muže určený pro normální a poškozené vlasy, účinek: lupy, vypadávání, růst, hydratace, regenerace a svědění, složení: s vitamíny - 1 145 Kč/1 l
229,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL2519
4,9 29×
BIODERMA Nodé DS+ Šampon 125 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů normální, účinek lupy a seborea, složení s přírodními oleji - 3 272 Kč/1 l
409,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL2851
4,5
VICHY Dercos Dry Hair Anti Dandruff 200 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů poškozené a suché, účinek lupy, uhlazení a regenerace, složení bez parabenů - 2 145 Kč/1 l
429,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: KSVL2817
4,7 60×
ALPECIN Hybrid Coffein Shampoo 250 ml
Šampon pro muže určený pro slabé a řídnoucí vlasy, účinek: lupy, vypadávání, růst, objem, hydratace, svědění a posílení, složení: bez silikonů a s kofeinem - 676 Kč/1 l
169,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: VLS1065
4,5 12×
NEUTROGENA T/Gel Fort šampon proti lupům 150 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů všechny typy vlasů, účinek lupy, lesk, svědění a hloubkové čištění, složení bez alkoholu - 1 726,67 Kč/1 l
259,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: VLS1030
4,9 102×
HEAD & SHOULDERS Classic Clean 400 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů barvené, všechny typy vlasů, jemné, mastné, normální, poškozené, suché, vlnité a kudrnaté, nepoddajné a krepaté a stárnoucí a šedivějící, účinek lupy, složení s přírodními oleji - 372,50 Kč/1 l
149,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: VLS965
4,8
DUCRAY Elution Rebalancing Shampoo 200 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů všechny typy vlasů, účinek lupy - 2 095 Kč/1 l
Koupit s kódem 2024Q2DUCRAY 335,-
419,-
Skladem 3 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PIEDUCK146
4,7 58×
ZIAJA Family Šampon proti lupům - kopřiva 500 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů všechny typy vlasů, účinek lupy a regenerace, složení bez alkoholu, bez parabenů, bez silikonů a pH neutrální - 130 Kč/1 l
65,-
Skladem > 20 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL4463
4,3 17×
ZIAJA Kakaové máslo Šampon 400 ml
Šampon - pro ženy, typ vlasů poškozené, suché a nepoddajné a krepaté, účinek lupy, hydratace, uhlazení, regenerace a svědění - 185 Kč/1 l
74,-
Skladem > 20 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL3454
4,9 14×
LA ROCHE-POSAY Kerium Anti-Dandruff Gel Shampoo 200 ml
Šampon - pro ženy a pro muže, typ vlasů mastné, účinek lupy, svědění a seborea, složení bez parabenů a s vitamíny - 2 445 Kč/1 l
489,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL4851
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací