Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 2-4 dny 2-4 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Vánoční trháky Vykouzlí voňavou atmosféru

Jak vybrat mezizubní kartáček

Zobrazit katalog

Používání mezizubního kartáčku patří mezi základní součásti zubní hygieny. Jak se používají, jak si mezizubní kartáček vybrat a další potřebné informace se dozvíte v našem malém průvodci.

Mezizubní kartáčky pomáhají zabránit tvorbě zubního kazu v mezizubních prostorech, jelikož vyčistí i místa, kam se běžný zubní kartáček nedostane, a snižuje riziko zánětu dásní. Podle čeho vybrat správný mezizubní kartáček, pro koho jsou vhodné a jak ho používat?

Jak vybrat mezizubní kartáček

Nejčastější otázky

Pro koho jsou mezizubní kartáčky vhodné?

Mezizubní kartáček by měl být součástí každodenní hygieny pro všechny děti od 12 let a dospělé, jelikož je jediným účinným prostředkem pro odstranění plaku, bakterií a zaneseného jídla z mezizubních prostor. Zvláště pokud používáte rovnátka, máte implantáty či můstky, je třeba klást vysoký důraz na hygienu všech míst a zákoutí ústní dutiny. Pravidelným používáním mezizubního kartáčku preventivně bráníte usazení jídel, plaku, zápachu z úst a vzniku zubního kazu a snižujete riziko vzniku zánětu dásní. 

Jak vybrat správnou velikost mezizubního kartáčku?

Výběr správné velikosti mezizubního kartáčku je nejdůležitějším faktorem. Menší velikost nevyčistí mezizubní prostor dokonale, větší velikost zase může poškozovat dásně. S výběrem správné velikosti vám poradí dentální hygienista či zubař. Pokud již svou velikost znáte, můžete si snadno vybrat sami. Každá velikost má totiž svoji odpovídající barvu, díky čemuž snadno rozpoznáte a zapamatujete si velikost mezizubního kartáčku, kterou potřebujete.

Velikosti mezizubních kartáčků dle barev

Proč a jak často používat mezizubní kartáček?

Mezizubní kartáček se dostane do míst, kam se žádný jiný zubní kartáček nedostane. Skládá se z jádra, tedy drátku stočeného do spirály, v němž jsou přichycena čisticí vlákna. Ta pak odstraňují zubní plak, bakterie a zbytky jídla z těžko přístupných míst, díky čemuž zamezujete vzniku zubního kazu či zánětu dásní. Ideální je používat mezizubní kartáček 1-2× denně, a to ráno a večer. Pokud si zuby čistíte pouze jednou denně, zvolte raději večerní čištění mezizubních prostor.
 

TipAlternativou k mezizubnímu kartáčku je dentální nit, ta však nemá tak dobré výsledky v odstranění plaku v mezizubních prostorech.

Jak používat mezizubní kartáček a jak často ho měnit?

Kartáček zasuňte jemným pohybem z vnější strany do mezizubních prostor, šikmo k dásni. Kartáček by měl projít skrz, pak ho vodorovně srovnejte a a opět ho jemným pohybem vysuňte. Zasunutí mezizubního kartáčku není třeba opakovat, zárpveň s ním nijak netočte a nepoužívejte násilí.  Při používání není potřeba žádné zubní pasty ani ústní vody. Kartáček je třeba měnit podle poškození štětinek (roztřepení, ohnutí) cca po 2 až 3 týdnech.

Mezizubní kartáčky

  • Klasické
  • Pro časté použití se zesíleným drátkem
  • Extra jemné pro citlivé dásně
  • Zahnuté pro zadní stoličky
Mezizubní kartáčky
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi