AP+ nový vizuál Alza pro firmy

Kdy začít s příkrmy a jak na to?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Jak vaše miminko roste, možná si začínáte klást otázky, kdy začít přikrmovat a jak začít s příkrmy. Zavádění příkrmů má svá pravidla a v našem článku se vše důležité o přikrmování kojenců dozvíte. Jak na první příkrmy, proč jsou příkrmy tak důležité a jak postupovat, aby si dítě na novou stravu rychle zvyklo? Kdy začít s příkrmy u kojených dětí a kdy začít s příkrmy u nekojených dětí? Jak připravit první příkrm, jak příkrmy uchovávat a kdy začít s ovocnými příkrmy? Poradí vám náš článek i přehledná tabulka příkrmů. 

Zavádění příkrmů u kojených a nekojených dětí

Kdy a jak začít s příkrmy u miminka – kapitoly článku

Zavádění příkrmů – kdy začít s příkrmy a proč

Kdy začít s příkrmy je otázka, kterou si po pár měsících života položí každá maminka. Názory odborníků na zavádění příkrmů se v posledních letech mění a pro rodiče tak mohou být různorodé informace matoucí. Důležité ale je vyhnout se extrémům a brát ohledy na zralost a potřeby dítěte. Každopádně závěr prvního půlroku života vašeho miminka znamená jakési zlomové období, kdy mu mateřské či umělé kojenecké mléko již nestačí pokrývat jeho nutriční potřeby a je třeba začít s příkrmy.

i První nemléčné příkrmy nezařazujte dítěti dříve než před ukončeným 4. měsícem. Předčasné zavádění příkrmů může ohrozit zdravý vývoj dítěte. Od kdy dávat příkrmy vás většinou upozorní i váš pediatr. 

Vhodná doba pro zavádění příkrmů je mezi ukončeným 4. a 6. měsícem. Zavádění příkrmů před ukončeným 4. měsícem může vytlačit ze stravy mateřské mléko, zvýšit riziko rozvoje alergií, způsobit průjmová onemocnění a podvýživu. Ale ani zbytečné vyčkávání s příkrmy po ukončení 6. měsíce není vhodné – může to mít za následek nedostatečný příjem živin a energie, deficit minerálů a stopových prvků a můžete promeškat vhodnou dobu pro rozvoj důležitých motorických schopností (žvýkání).

Jak začít s příkrmy
Až si ujasníte, kdy a jak začít s příkrmy, nezapomeňte se na to vybavit. Potřebovat budete lžičku a ideálně i jídelní židličku, která je pro miminko bezpečná a pohodlná. 

Co je imunologické okno?

Mnoho maminek se snaží vyvarovat podávání alergenních potravin, aby snížily riziko výskytu alergie či intolerance. Nejnovější průzkumy však ukazují, že naopak včasné představení těchto potravin miminku snižuje riziko budoucích problémů.

Doba mezi 4.–6. měsícem miminka je považovaná za tzv. imunologické okno, kdy organismus umí tolerovat alergeny ve stravě. Odpovídá tak i době, kdy začít s příkrmy. Imunologické okénko je tedy ideální příležitost, kdy by dítě mělo přijít do styku s potravinovými antigeny, mezi které řadíme například lepek, laktózu v mléčných kaších, sóju, rybu a mořské řasy nebo některé tropické ovoce, například kiwi. Zvyšuje se tím šance na přijetí cizorodé látky bez alergické reakce organismu.

i I tuto informaci je však třeba chápat s citem a do dětských příkrmů případné alergeny zařazovat postupně v malém množství.

Není cílem dítěti v průběhu imunologického okna představit rovnou všechny alergeny, zahltit jeho tělo informacemi. Zkuste jeden, dva a sledujte, jak na to trávení miminka reaguje.

i Mohlo by vás zajímat: Nejčastější zažívací problémy dětí při přechodu na UM a příkrmy.
Kdy začít s příkrmy
Zavádění hlavních potenciálních alergenů typických pro náš kraj (např. lepek, laktóza) je vhodné v období, kdy organismus umí tolerovat alergeny ve stravě a vytvoří si tak lepší odolnost (tj. v průběhu imunologického okna).

Kdy začít s příkrmy u kojených dětí?

Kojíte a nejste si jistá, kdy začít s příkrmy, aby děťátko mělo vše, co potřebuje? V prvních měsících je pro něj nejdůležitější mateřské mléko. Je to komplexní potravina, která dá miminku vše, co potřebuje. U zdravého a prospívajícího kojence je doporučováno plné kojení do ukončeného 6. měsíce. Poté už mateřské mléko nestačí plně pokrývat nároky pro růst a vývoj kojence, a proto je potřeba pomalu začínat s pevnou stravou, která miminku pomůže ve vývoji a vytvoření imunitního systému. Svojí první lžičku mrkvičky nebo jiné zeleniny by mělo plně kojené dítě ochutnat v půl roce svého života.

Kdy začít s příkrmy u nekojených dětí?

Ne každá maminka má to štěstí, že může kojit. Umělá kojenecká mléka naštěstí v dnešní době obsahují vše, co miminko ke správnému růstu a vývoji potřebuje. I přesto je ale vhodné začít nekojené děti přikrmovat o něco dříve než děti kojené. Vhodná doba, kdy začít s příkrmy u nekojených dětí, je od ukončeného 4. měsíce. Postup zavádění příkrmů pak zůstává pro kojená i nekojená miminka stejný.

Jaké příkrmy od 4. měsíce a jak je podávat

Přikrmování kojenců od 4. měsíce je trochu složitější, protože mnohdy ještě nemají žádné zoubky a neumí dokonce ani sedět. Rozhodně je třeba tomu přizpůsobit i příkrmy. Důležité je vždy začínat jednodruhovou zeleninou ve formě jemného pyré nebo polévky. Ideální je začít zkoušet zeleninou jako jsou mrkev, brambor, dýně či brokolice. Jelikož ještě neumí sedět, je vhodné dát ho v polohovatelné jídelní židličce do pololehu nebo ho mít v pololehu na klíně. Vyhněte se kovové lžičce. Doporučujeme používat kvalitní plastovou lžičku pro nejmenší, která je šetrná k dásním a zoubkům a která je bez obsahu BPA.

i Jak začít s příkrmy těch nejmenších strávníků? Příkrmy od 4. měsíce by měly být z jednoho druhu zeleniny, čerstvé a kvalitní, upravované nejlépe na páře. Obvykle jde o zeleninové pyré.
Zavádění příkrmů
Nejlepší je podávat jako první zeleninu běžně rostoucí v našem kraji. Oblíbené jsou příkrmy nejen z mrkve a brambor, ale i z dýně či cukety.

Jak začít s příkrmy? 

Už víte, kdy s přikrmováním začít a na řadu konečně přichází otázka „jak začít s příkrmy“. Když začínáme s příkrmy od 4. měsíce, může to být trochu těžší, ale ničeho se nebojte. Stačí, když budete citlivě vnímat potřeby dítěte, nebudete ho nutit a dáte tomu čas. Kdy během dne začít s příkrmy? Nejlepší je začít zpravidla obědem, ve kterém miminku můžete podat rozmixovanou zeleninu. Začněte jedním druhem, nejčastěji v prvních soustech figuruje mrkvové nebo dýňové pyré. Po 2-4 dnech zařaďte další druh zeleniny.

Nestresujte se, pokud dítě sní zpočátku pouze 1 až 2 lžičky nebo dokonce vše vyplivne. První týdny nejde o nic jiného, než o seznamování se s novými chutěmi a potravinami. Musí si zvyknout na zcela odlišný způsob krmení a novou chuť. Buďte proto trpěliví, dítě nenuťte a zkuste to znovu další den. Brzy si najdete způsob, jak začít s příkrmy a vaše děťátko si na nové chutě brzy zvykne. 

Přikrmování kojenců
Neděste se, když vám miminko první lžičku příkrmu vyplivne. Není zvyklé jíst nic jiného než mateřské nebo umělé mléko. Pořiďte svému dítěti bryndáček a jídelní židličku a mějte trpělivost a zkoušejte.
i Miminka jsou v tomto věku zvídavá. Klidně mu půjčte podobnou lžičku, kterou krmíte, do ručiček k prozkoumání. Zabaví se a první sousta pro něj nebudou takový šok, protože se nesoustředí pouze na novou chuť.

Při zavádění příkrmů začněte se zeleninovými příkrmy

Když přijde čas začít s příkrmy, všeobecně se jako první doporučuje podávat jednodruhový zeleninový příkrm (brambory, mrkev, dýně, lilek, cuketa, brokolice, batáty apod.). Maminkám se dobře osvědčuje dýně, protože je přirozeně sladká a dětičkám nezpůsobuje zácpu. Po třech dnech pak můžete přidat další druh zeleniny nebo kombinovat (např. mrkev s bramborou, dýně s mrkví apod.). Pouze postupným přidáváním jednotlivých druhů surovin budete mít pod kontrolou případné alergické reakce.

Zavádění příkrmů, jak začít s příkrmy
Zelenina je odpovědí na otázku, jak začít s příkrmy. Obsahuje mnoho vitamínů a málo cukrů a při zavádění příkrmů by měla být na prvním místě.

Zeleninový příkrm, zvláště v případě podávání mrkvičky, doplňte o kapku panenského olivového oleje. Dítěti se bude zelenina lépe trávit a nepřijde o vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E, K). Dětské příkrmy nesolte, nekořeňte. Po třech týdnech, pokud dítě nemá se zeleninou problém, můžete začít přidávat masové příkrmy. Základem je stále zelenina upravená na páře rozmixovaná s kvalitním libovým masem. V 200g příkrmu by mělo být pouze cca 20 g masa.

Náš TIP: Vyvarujte se většího množství špenátu, košťálů brokolice nebo nezralým, zeleným bramborám. Obsahují dusičnany, jež jsou pro malé děti nebezpečné a hrozí jim dokonce otrava.

Kdy začít s ovocnými příkrmy?

Když se miminko seznámí se zeleninovými příkrmy a dobře je snáší, můžete do stravy cca po dvou týdnech postupně přidávat i ovocné příkrmy (jak znázorňuje i tabulka příkrmů níže). Jak s nimi ale začít? Začněte s klasickým ovocem, exotické a hodně kyselé plody dítěti můžete ve větším množství dát až kolem jednoho roku. Ovocné příkrmy od 4. měsíce mohou být například z jablíček nebo banánu, protože jsou lehce stravitelné. Nepřidávejte do nich cukr a podávejte je spíše v dopoledních hodinách – třeba na dopolední svačinku.

Jak začít s příkrmy příkrmy
Ovocné příkrmy by měly přijít na řadu až po zelenině. I ovoce zavádíme postupně, abychom vypozorovali případnou alergii.

Příkrmy – tabulka potravin pro kojence

Jako stručný a ucelený souhrn informací a doporučení dobře poslouží tabulka zavádění příkrmů. Nabídne jednoduchý a rychlý orientační přehled, kdy a jak na zavádění příkrmů od ukončeného 4. měsíce (pro nekojené děti) až do ukončeného prvního roku věku dítěte. Je třeba mít ovšem na paměti, že žádné všeobecné doporučení či obecně platné pravidlo nemá přednost před individuálními potřebami vašeho dítěte a doporučeními vašeho dětského lékaře.

Zavádění příkrmů tabulka
Tabulka příkrmů aneb začínáme s příkrmy 

Jak s příkrmy pokračovat dál aneb Příkrmy u starších dětí?

Zavádění příkrmů máte za úspěšně za sebou a nevíte, jak pokračovat dál? Jednou týdně můžete do příkrmu přidávat uvařený vaječný žloutek, který vašemu miminku dodá další potřebné živiny. Od roku dítěte, pokud netrpí alergiemi a jinými problémy, můžete postupně přidávat všechny ostatní potraviny z jídelníčku dospělých. Do příkrmů pak můžete začít přidávat i sušené nebo čerstvé bylinky. Soli, pepři, chili a jiným ochucovadlům byste se ale měli v přípravě dětských příkrmů vyhnout i nadále.

i Podrobněji se výživě dětí věnuje také článek: Výživa dětí aneb co by nemělo chybět v jídelníčku kojenců a batolat.

Kdy začít podávat kaše?

Pokud má dítě za sebou první příkrmy zeleniny s masem i ovoce, můžete zkusit začít podávat mléčné kaše (viz tabulka příkrmů). V případě alergie na mléko zvolte nemléčné kaše nebo obilné kaše. Ideální je podávat kaši ráno na snídani. Některé maminky kaši podávají večer, aby dítě zasytila a dítě spalo delší dobu v kuse. V tom případě ovšem doporučujeme kaše spíš lehčí, stravitelnější, aby příliš nezatížily trávicí systém miminka. Pozor také na přidávaný cukr, čokoládu, ale i ovoce. Vše je zdrojem velké energie, která miminko naopak může vybudit ke zvýšené aktivitě.

i Otestováno maminkami: NESTLÉ Nature's Selection Mléčná kaše. Jak chutnala mléčná kaše Nestlé našim malým strávníkům?

Při začínání s prvními příkrmy jsou vhodné kaše bez dalších chutí a přídavků. Zkuste dítěti podávat postupně různé kaše – rýžovou, kukuřičnou, amarantovou nebo třeba pohankovou. Později můžete zkusit i kaši s obsahem lepku, tedy s pšenicí a jinými obilovinami. Přidanému cukru a čokoládě do kaší se doporučujeme vyhýbat co nejdéle, minimálně do 1 roku věku dítěte.

Začínáme s příkrmy
Naučte své dítě správným stravovacím návykům. Krmení pak bude radost pro dítě i rodiče.

Mléko a kojení při zavádění příkrmů

Když zavádíme příkrmy, dítě zpravidla pokrm jen ochutná. Aby nemělo hned hlad, můžete ho bez obav dokojit, případně mu pak ještě připravit umělou dětskou výživu. Jak začnete s příkrmy, postupem času se bude poměr mléka a tuhé stravy měnit. Některá jídla dne budou výhradně příkrmová (například oběd) a mléko budete dávat třeba jen přes noc. Cílem je, že dítě bude konzumovat pouze pevnou stravu a vy budete moci přestat kojit, nebo krmit umělým mlékem, úplně. Je ale dobré vědět, že toho docílíte až kolem tří let věku dítěte. Do té doby je mateřské, nebo umělé mléko důležitou součástí jídelníčku dítěte.

i V BabyMagazínu pro vás máme i další články na téma kojení:

Jak je to s kravským mlékem a laktózou?

Klasické kravské mléko je pro malé dítě nejméně vhodnou variantou. Má totiž úplně jiný poměr bílkovin a ostatních látek než mléko mateřské. Trávení miminka si s ním nedokáže poradit. Samostatně ho dětem podávejte nejdříve od 2 let. Lépe stravitelné jsou pro děti mléčné výrobky jako například bílý jogurt nebo tvaroh. S nimi by se to ale také nemělo přehánět a doporučujeme je mezi příkrmy začít podávat až koncem 7. měsíce.

S laktózou se ale dítě může setkat už kolem 6. měsíce, a to s podáním první mléčné kaše (například v rámci imunologického okna), ve které je ale mléko přizpůsobené věku dítěte tak, aby bylo lehce stravitelné.

Tipy na zavádění příkrmů

 • Dětské příkrmy nesolte minimálně do konce 1 roku.
 • Nepřislazujte je. Na sladké potraviny si dítě rychle zvykne a může odmítat zeleninové pokrmy. Zvyk na sladké může vést k pozdějšímu většímu příjmu energií a možné obezitě.
 • Nemixujte pokud má dítě zoubky. Řídce namixovaný příkrm může dítěti vytékat z úst a je tak lepší stravu najemno namačkat. Dítě se musí seznamovat i s většími kousky potravy. Pokud ale kousíčky dítě dáví a nevyhovují mu, můžete rozmixovaný příkrm vyzkoušet alespoň dočasně.
 • Můžete začít dávat neslazený čaj nebo vodu hrnečkem s pítkem nebo lžičkou.
 • Dítě do příkrmů nenuťte. Respektujte chuť dítěte do jídla a ponechte mu vůli, aby si samo určilo množství stravy, které v danou chvíli potřebuje. Dítě nemusí sníst vše, co je na talíři, dejte mu raději menší množství jídla, přidat můžete vždycky.
 • Když nestíháte vařit, spolehnout se můžete na kvalitní kupovanou stravu určenou speciálně pro malé děti. Jejich kvalita je přísně kontrolovaná, některé jsou i v BIO kvalitě.
 • Doma vařené dětské příkrmy můžete zamrazit ve tvořítkách na led a snadno pak dávkovat při rozmrazování.

Čemu se při zavádění příkrmů vyhnout?

S první podanou lžičkou příkrmu někdy nevědomky učíme děti zlozvykům. Kterých se proto již od začátku vyvarovat? 

 • Krmení u televize / na nočníku.
 • Běhání za dítětem s každou lžičkou.
 • Trestání dítěte za nepořádek či nedojedení jídla.
 • Krmení nevhodnými potravinami (sladké, kořeněné, smažené).
 • Nucení dítěte do jídla.
 • Zapomínání na pitný režim (vždy neslazené nápoje bez bublinek).

Metoda BLW na zavádění příkrmů

Existuje také metoda krmení Baby Led Weaning (BLW), která odkazuje na to, že dítě je schopné se nakrmit samo a ponechává se veškerá aktivita na něm. Základem stravy tvoří dětské příkrmy v jiné podobě – je to vařená zelenina a kousky ovoce, kterými se dítě samo krmí. Nechává se tedy průběh jeho zvědavosti a přirozenosti. Dítě může sedět či ležet na bříšku na zemi a před něj pokládáme jídlo, které si samo volí a prozkoumává, a tím se krmí. Některé maminky metodu využívají výhradně, ideální je však kombinace s běžnými dětskými příkrmy.

i Žádné dítě nebude perfektně sedět do tabulek. Proto se netrapte a nesnažte se přikrmování ani kojení měřit na mililitry a plánovat přesně na dny a hodiny. Pokud si nejste čímkoliv jistí, nebojte se poradit s lékařem.

Recepty na dětské příkrmy

Recepty na příkrmy pro děti ve věku 4–6 měsíců

Brokolicové pyré: Připravte na páře 3–4 růžičky brokolice a rozmačkejte se 125 ml převařené kojenecké vody.

Dýně s batátem: Půl batátu a hrst kostiček dýně uvařte na páře, rozmačkejte se 125 ml převařené kojenecké vody a přidejte kapku olivového olej.

Mrkev s cuketou: Na páře uvařte 1 mrkev, hrst kostiček cukety a cca 20 g dušeného kuřecího masa. Rozmačkejte s převařenou kojeneckou vodou a kapkou olivového oleje do konzistence pyré. 

Recepty na příkrmy pro děti ve věku 7 a více měsíců

Rajčatová kaše: Ze 2–3 uvařených oloupaných rajčat připravte pyré, přidejte cca 2 lžíce rýžové kaše a zjemněte 1–2 lžícemi bílého jogurtu.

Rizoto se zeleninou: Uvařte hrst rýže a na páře připravte zeleninu, jakou chcete. Doporučujeme růžičku brokolice, hrášek, kukuřici a trochu mrkve. Zeleninu rozmačkejte, zakápněte olivovým olejem a smíchejte s uvařenou rýží.

Zeleninová polévka s kuřetem: V 500 ml neosolené vodě vařte 40–50 min kousky kuřete (kuřecí prsa) s mrkví. Vývar sceďte a povařte v něm kousek květáku a brambor do měkka. Poté vše rozmixujte a přidejte opět kapku olivového oleje. Polévku můžete libovolně naředit nebo připravit jako pyré.

Zavádíme příkrmy, Metoda BLW
Recepty na dětské příkrmy můžete měnit podle své fantazie. Vždy ale používejte takové potraviny, o kterých víte, že na ně vaše děťátko nemá alergii.

Uchovávání příkrmů

Samozřejmě nejlepší je čerstvě uvařený příkrm. Ale ne vždy je čas připravovat ho každý den. Porci hotového příkrmu můžete skladovat v lednici do druhého dne, ideálně ve skleničce s víčkem nebo v kelímku na příkrmy. Další variantou je uvařený příkrm zamrazit. Důležité je ale uložit ho do mrazáku ihned po vychladnutí.

Ale co dovolená, výlety a návštěvy? Pro tyto situace je vhodným způsobem zavařování příkrmů. Zejména ovocné přesnídávky jsou jednoduché na přípravu zavařeniny a v případě správného postupu vydrží i několik měsíců. Postup při zavařování masozeleninových příkrmů je složitější (je nutné sterilovat nadvakrát), ale pokud dodržíte doporučený postup, nemusíte se bát a příkrm vydrží i několik týdnů.

i Jedete na dovolenou či na delší návštěvu a nemáte čas uvařit a zavařit příkrmy? Spolehněte se na hotové příkrmy ověřených značek. Nabízí pestrý výběr jídel, jsou chutné a připravené podle nejpřísnějších hygienických pravidel.

Už máte vyřešeno, kdy začít s příkrmy a jak miminko přikrmovat, nezapomeňte ale, že zavádění příkrmů je pro miminko něco nového a dejte mu dostatek času na zvyknutí. První lžička je pro něj krokem do velkého světa nových a různorodých chutí. Ať už budete příkrmy připravovat doma, nebo se spolehnete na hotové příkrmy ve skleničkách, pamatujte, že nejdůležitější je zachovat příjemnou atmosféru a naučit dítě správným stravovacím návykům.

4,2 10×
New Baby Buková židlička Victory - přírodní
Jídelní židlička - materiál dřevo, s nosností do 15 kg, zabezpečení dítěte zajišťuje 3bodový pás, židlička má rozkládací provedení (2v1, 3v1), omyvatelný potah a odnímatelný potah
Cenová bomba
1 398,- Ušetříte 247,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: BABY6172
4,7
CARETERO Luna - navy
Jídelní židlička - materiál plast, vhodná pro děti od 6 měsíců, s nosností do 15 kg, zabezpečení dítěte zajišťuje 5bodový pás, možnost nastavení výšky židle, židlička má odnímatelný tác, zadní kolečka, skládací provedení, protiskluzové nohy a omyvatelný potah
1 899,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY8244
4,8 29×
HiPP BIO První dýně od uk. 4.-6.měsíce, 6 × 125 g
Příkrm - zeleninový, pro děti od 5 měsíců, bez přídavku soli, bio kvalita, s probiotiky, 6 ks v balení - 40,56 Kč/ks - od 347,63 Kč/1 kg
Cenová bomba
243,- Ušetříte 69,-
1 balení
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY5035
4,7
HiPP BIO Zeleninová polévka s telecím masem - 6× 190 g
Příkrm - masozeleninový a polévka, pro děti od 6 měsíců, bez přídavku soli, 6 ks v balení - 57,90 Kč/ks - od 304,74 Kč/1 kg
347,-
1 balení
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY5044
4,8 22×
HiPP BIO Karotka s bramborami - 6× 125 g
Příkrm - zeleninový, pro děti od 5 měsíců, bez přídavku soli, 6 ks v balení - 40,56 Kč/ks - od 324,45 Kč/1 kg
243,-
1 balení
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY5030
4,8 22×
HiPP BIO Bramborové pyré s kukuřicí a krůtím masem - 6× 125 g
Příkrm - masozeleninový, pro děti od 4 měsíců, bez přídavku soli, 6 ks v balení - 35,55 Kč/ks - od 284,37 Kč/1 kg
213,-
1 balení
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY5045
4,9 35×
Sunar Do ručičky ovocná kapsička mix příchutí 12× 100 g
Kapsička pro děti - ovocná, pro děti od 5 měsíců, bez přidaného cukru, v balení 12 ks - 29,92 Kč/ks
359,-
1 balení
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY7645
4,8 28×
Munchkin – Měkké jídelní lžičky 6ks
Dětská lžíce - pro kluky i holky, materiál plast, pro děti od 3 měsíců, vícebarevná
Cenová bomba
105,- Ušetříte 38,-
Skladem > 20 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: QBM060j
5,0 10×
ORION Dětská jídelní sada ŽIRAFA 3ks
Dětská jídelní sada - porcelánová, součástí balení je miska, talíř a hrnek, vhodné do myčky, motiv zvířátka, vícebarevné provedení
319,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ORDJS481
4,8 37×
Kendamil variace kojeneckých kaší
Mléčná kaše - ovesná, vhodná pro děti od 4 měsíců, bez konzervantů a umělých barviv, bez sóji, přidané vitamíny a minerály, bez přidaného cukru, bez přídavku soli a bez palmového oleje, banánová a borůvková příchuť - 71,02 Kč/ks - od 591,83 Kč/1 kg
284,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY7478
5,0
Skip Hop Zoo Bryndák silikonový - Sovička
Bryndák - silikonový, s nastavitelným páskem, s korýtkem, možnost mytí v myčce a snadno omyvatelný, motiv se zvířátky, modrá barva
260,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY8674
4,7
Babybjörn bryndák - modrý
Bryndák - plastový, s nastavitelným páskem, s korýtkem, možnost mytí v myčce, snadno omyvatelný, bez obsahu BPA a bez ftalátů, motiv se zvířátky, modrá barva
329,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY8647
5,0
Skip Hop Zoo Bryndák silikonový - Opička
Bryndák - silikonový, s nastavitelným páskem, s korýtkem, možnost mytí v myčce a snadno omyvatelný, motiv se zvířátky, béžová a hnědá barva
275,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY8675
4,7 34×
Hami Rizoto s krůtím stehýnkem, cuketou a hráškem 6× 250 g
Příkrm - masozeleninový a těstoviny/rýže, pro děti od 12 měsíců, bez konzervantů a umělých barviv, bez lepku, bez přídavku soli, 6 ks v balení - 54,83 Kč/ks - od 219,33 Kč/1 kg
329,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY7751
3,8 10×
Hami Talířek Krémové rizoto s mrkví a hráškem 3× 230 g
Příkrm - masozeleninový, pro děti od 12 měsíců, bez konzervantů a umělých barviv, bez přidaného cukru, 3 ks v balení - 66,33 Kč/ks - od 288,41 Kč/1 kg
199,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY10167
BABYBIO Mrkev s máslovou dýní, kuřetem a rýží 3× (2× 200 g)
Příkrm - masozeleninový, pro děti od 6 měsíců, bez konzervantů a umělých barviv, bez přidaného cukru, bio kvalita, bez palmového oleje, 6 ks v balení - 61,52 Kč/ks - od 307,60 Kč/1 kg
369,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BABY11803s
5,0 18×
Hami První lžička Dýně s rýží 6× 125 g
Příkrm - zeleninový, pro děti od 4 měsíců, bez konzervantů a umělých barviv, bez lepku, bez přídavku soli, 6 ks v balení - 31,50 Kč/ks - od 252 Kč/1 kg
189,-
1 balení
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY10153
Good Gout BIO Mrkev s farmářským kuřátkem 3× 190 g
Příkrm - masozeleninový, pro děti od 6 měsíců, bez konzervantů a umělých barviv, bez lepku, bez přidaného cukru, bez přídavku soli, bio kvalita, 3 ks v balení - 116,54 Kč/ks - od 613,39 Kč/1 kg
350,-
1 balení
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY9768
5,0 12×
HiPP BIO Jablka a banány s dětskými keksy od uk. 4.-6. měsíce, 6 × 190 g
Příkrm - ovocný, pro děti od 5 měsíců, bez přidaného cukru, bio kvalita, s probiotiky, 6 ks v balení - 46,91 Kč/ks - od 234,55 Kč/1 kg
281,-
1 balení
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY5021
4,8 22×
HiPP BIO První brokolice - 6× 125 g
Příkrm - zeleninový, pro děti od 4 měsíců, bez přídavku soli, 6 ks v balení - 42,25 Kč/ks - od 338,03 Kč/1 kg
254,-
1 balení
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BABY5033
Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací